All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Blendi Fevziu. Show all posts
Showing posts with label Blendi Fevziu. Show all posts

Monday, 8 July 2013

Blendi Fevziu, naten politike, diten relaksohet me biciklete...

Pasioni i Blendi Fevziut per ciklizem

I veshur gjithmone me kostum e kollare ne programin e tij “Opinion”, duket sikur Blendi Fevziun nuk mund ta imagjinojme me veshje te tjera. Prandaj dhe po ju sjellim nje tjeter version te tij, kesaj here me sportiv se kurre. Gazetari dhe moderatori i njohur eshte fotografuar i hipur ne biciklete nderkohe qe miqte e tij pohojne se xhirot me biciklete jane pasioni i tij, nje menyre per tu stervitur dhe relaksuar.

Read more at: Panorama Plus
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Fevziu Blendi passion for cycling

I always wore a suit and tie in his program "Opinion" appears Blendi Fevziu can not imagine other clothing. Therefore, I bring you another version of it this time more sporty than ever. Known journalist and moderator is photographed the bike while riding his friends claim that bicycle rides are his passion a way to train and get relaxed. ]]

Saturday, 6 July 2013

Revista PANORAMA PLUS - 6 Korrik 2013

Revista PANORAMA PLUS - 6 Korrik 2013
Revista PANORAMA PLUS, 6 Korrik 2013
 • Tuna super-hot, tani josh edhe femrat
 • Vijne oferta nga politika per Riken e "BB6", tundohet per t'u rikthyer ne Tirane. Zhvendoset ne Spanje me te dashurin dhe reflekton per alternativat edhe ne boten e televizionit
 • Momente pikante nga festa e 22-vjetorit te PS-se
 • Pushimet e cmendura te Arbana Osmanit ne Europe
 • Agron Llakaj, pasi ka kaluar te 50-at u nenshtrohet trajtimeve estetike per fytyren
 • Aferdita ben superstaren, Shpati fotografohet si mashkull superseksi
 • Nuk i shpeton tundimit, edhe Rita Ora zhvishet e gjitha per kopertinen e "GQ"
 • Anaidi, me i suksesshem me femra me kabrion qe fitoi ne "BB"
 • Ami, javet e fundit te pritjes
 • Pushime dhe pune per Elenen dhe Endritin
 • Vesa Luma shume seksi e shtrire, por zhgenjen pak ne kembe
 • Aleksander Gjoka behet gjysh, vjen ne jete mbesa e tij ne Itali

Revista BLUETOOTH - 6 Korrik 2013

Revista BLUETOOTH, 6 Korrik 2013
 • "Dehet" Eli Fara. Rrefimi per kengen e re: "Me pelqen shume kur me bejne dengla"
 • Aferdita: Rikthimi me Shpatin? Kurre mos thuaj kurre, kemi mbetur shoke. Fotot e promovimit te klipit.
 • Anaidi i "BB6", fillon pune ne Bashkine e Tiranes: Me pelqen Samanta Karavella!
 • Blero skena "hot" ne videoklip
 • Djemte mblidhen rreth "zogut" te Tunes
 • Fevziu naten politike, diten biciklete...
 • Silva Gunbardhi, josh me linjat
 • Fernando i Ciljetes behet 5 muajsh
 • Roela Kaso, vajza qe "sfidon" supermodelen Cara Delevigne. Kaso thyen mitin! Shqiptarja e pare dhe e vetme, qe listohet ne te njejten agjenci ne Milano, me dy ikonat e modes Delevigne dhe Su Hue.
 • Cani feston 10-vjetorin, "boom" te ftuarish ne finale

Friday, 17 May 2013

Zhvishet Blendi Fevziu...

Blendi FevziuNuk i ka rezistuar dot tundimit per te hapur nje profil ne Instagram as gazetari Blendi Fevziu, ku per tre dite ka vene nje numer te madh fotosh, pjesa me e madhe marre nga emisioni Opinion, apo nga aktivitete te ndryshme qe kane lidhje me profesionin e tij.

Megjithate, ajo foto qe ne na ka terhequr vemendjen eshte nje foto ne te cilin Blendin e shohim, ashtu sic nuk e kemi pare ndonjehere me pare: te zhveshur... Dmth, te zhveshur fare jo, por duke qene se gjithmone jemi mesuar ta shohim te veshur me kostum, edhe nje foto ku Blendi shfaqet me rrobabanjo, duket shume i zhveshur per syte tane... Pastaj se kur duket me bukur me rrobabanjo, apo me kostum, ate vendoseni ju vete... /revista paloma/

Monday, 4 March 2013

Revista PALOMA - 2 Mars 2013

Revista PALOMA, 2 Mars 2013
 • Nje fillim i ri per Bjordin: E kam mbyllur me te shkuaren!
 • Jeta Faqolli: Kur je singell mungon seksi i rregullt!
 • Big Brother: Arsimi ndahet nga e dashura per t'u futur ne "Big Brother"; Iliri i BB, i dashuruar me nje 61-vjecare; Elena ne shtepine e BB, pa breke
 • Arbana Osmani: Nuk jam shtatzene!
 • Blendi Fevziu rrefehet per pas-kuintat e "Opinion", familjen dhe pasionet. "Personazhet e showbiz-it, qesharake dhe false
 • Rudina Magjistari, prezantuese e "Gjeniut te Vogel"
 • Alisa Braho ne lidhje dashurie me ish-te fejuarin e Ingrid Gjonit
 • Sekretet e banoreve te "Big Brother Albania 6": Olta eshte vegjetariane; Marselino, zhigoloja brenda shtepise?; Anaidi ushtron Taekwondo; Eldora, infermiere per te kuruar talasemine?; Banoret dyshojne per Blendin, ai nuk eshte "vetvetja"; Kanuni prish lidhjen e dashurise se vajzes nga Miloti; Elena ose "Hirushja e 100 pale kepuceve"; Altina nga Kosova, tifoze e cmendur e Real Madrid...
 • Enxhi Nini: Do t'i rikthehem skenes shqiptare!

Wednesday, 27 February 2013

Blendi Fevziu, 16 vjet ne "Opinion", pa asnje mungese...

Sistematikisht… Blendi Fevziu

Ne oren 22:30 duhet te jete ne studio me te ftuarit dhe asnje arsye ne bote nuk e justifikon mungesen. Ky eshte viti i 16-te qe s’mungon ne asnje takim me shikuesit. Natyrisht, per nje situate ekstreme ka gjithnje 2 apo 3 emisione te regjistruara, kryesisht dosje, qe perdoren vec ne raste emergjence. Qe prej vitit 1989 ka nisur te mbaje shenime per ngjarjet e dites, ne ate qe sot e quan nje ditar me shume politik, qe ka mberritur ne 850 faqe, e qe ndoshta vitin e ardhshem do vijne ne treg si nje liber me shume i tij. Ka ruajtur me fanatizem, pothuajse gjithcka nga femijeria, dhe jo vetem. Garderoben e ka shume te organizuar dhe s’humb kurre kohe per te gjetur dicka. Po aq te organizuar sic ka gjithcka ne ditet e mbremjet e tij, me takimet, drekat, mbledhjet, udhetimet, e gjithe pasionet e tjera…

Cili eshte mengjesi juaj rutine?

Fare i zakonshem. Ne ndryshim nga te tjeret besoj se eshte thjesht me i vonshem. D.m.th, une ngrihem rreth ores 09:30:10:00 dhe e kam te fiksuar takimin e pare thuajse gjithnje ne 11:00.

Tuesday, 10 July 2012

Blendi Fevziu pa pretendime, lahet ne plazhin e Durresit

Tek emisioni i tij “Opinion”, ne nuk ndjekim thjesht një talk-show politik apo social, por kemi mundësi të fitojmë bonus edhe një guidë për tendencat më të fundit të modës së meshkujve, falë veshjeve perfekte të moderatorit Fevziu.

Gjithnjë me kostume, këmisha e kravata të zgjedhura me kujdes, mund të thuhet pa frikë se Fevziu është ndër të tjera edhe një ikonë e modës në ekranet tona.

Miqtë e tij thonë që ai është aq i apasioniuar pas modës, sa mjafton të shohë një kostum që i pëlqen në internet, dhe menjëherë merr avionin që të shkojë ta blejë. Por kaq maniak sa ç’është pas modës, me sa duket nuk e vret shumë mendjen për të zgjedhur një plazh për së mbari.

Tani ne as që e vëmë në dyshim se ai pushimet e vërteta do t’i kalojë në vende të bukura, por ama ajo që dimë me siguri, është se fundjavën e kaluar ai dhe bashkëshortja e tij janë larë në ujërat aspak të pastra të detit Adriatik, pikërisht në Qerret.

Saturday, 7 July 2012

Revista PANORAMA PLUS - 7 Korrik 2012

Revista PANORAMA PLUS, 7 Korrik 2012
 • Noizy: Zbulohen fotot intime me nje adoleshente
 • Pas fitores se "Big Brother 5", Arbri ze te dashur te re
 • Anbeta Toromani: Oni Pustina me shkaterroi jeten dhe me vodhi milionat ne banke
 • Rrefehet Erleta: Jeta e re si prinder, Kastro eshte burri ideal
 • Jehona Sopi shtatzene, xhiron klipin e ri
 • Dafina operon perseri hunden dhe buzet, Samanta ndryshon look
 • Mirjeta e BB4 martohet me 9 gusht, prezanton unazen e marteses
 • Burim Jusufi, nje shqiptar ne turin e Rihanes ne Australi
 • Rilindi, ish-bashkeshorti i Tunes, marohet me modelen Besa Haxhaj
 • Endri Xhafo: Largohem nga "TCH", me pret nje page me e mire tek "AS"
 • Ne Amerike, Zana behet imazh i nje firme optike
 • Ana tjeter e Berishes

Monday, 25 June 2012

Adi Krasta dhe Ilva Tare bashkohen ne gezimin e kupave

Adi Krasta dhe Ilva Tare bashkohen ne gezimin e kupave

Jane fotografuar ne nje lokal luksoz, jo me gota ndersa pijne dicka, por me kupa suksesi ne karrieren e tyre te gazetarise. Adi Krasta mori cmimin si “Profesionist i Medias Vizive”, ndersa Ilva Tare u zgjodh “Personazh i Vitit” per rikthim dinjitoz ne median vizive, ne ceremonine e Institutit “AKT”, ndersa organizoi ndarjen e cmimeve per radio dhe televizione ne nje nga baret me chic te kryeqytetit, Padam. Ky eshte edicioni i trete i ndarjes se ketyre cmimeve per vitin 2011, dhe te pranishem ishin personazhe te njohur te medias, ne vleresimin e dhene disa emrave te medias per performancen radio-televizive ne harkun kohor te nje viti. Ne kete ceremoni cmimesh moren kupa dhe Blendi Fevziu si “Gazetar i vitit”, Sokol Balla “Moderatori me i mire i debateve”, Marin Mema “Reporteri i Vitit”, Dhimiter Gjoka si “Folesi Radio-Televiziv me i mire”, dhe Vera Zheji me “Cmimin e Karrieres”. /panorama plus/

Friday, 22 June 2012

Ermonela Jaho, Intervista "Opinion" ne TV Klan me Blendi Fevziun


Ermonela Jaho: Ne fillimet e karrieres isha e paragjykuar ngaqe isha shqiptare

Interviste me Ermonela Jaho, ne emisionin “Opinion” ne Tv Klan

Ne kete interviste do te flasim per Shqiperine, karrieren tuaj, eksperiencen por dhe shume qytete te botes qe per nje kohe te caktuar dhe jo shume te shkurter behen qytetet tuaja si Vjena, Londra, Marseja, Lioni, etj. Kam pare qe kalendari juaj eshte shume i ngjeshur i perballoni dot te gjitha?

Po kur e ben nje zanat me nje deshire kaq te madhe dhe me nje pasion te madh veshtiresine e ndjen me pak.

Saturday, 26 May 2012

Revista BLUETOOTH - 26 Maj 2012

Revista BLUETOOTH, 26 Maj 2012
 • Big Brother; Rubensi: Genta la porosi t'ia nxirrnin fotot. Nuk kthehem me te as per 1 miliard, pishman qe se pshtyva... eshte e semure per fame; Erioni: U ktheva tek ish-e dashura; Klaudja: Jam e lumtur ne lidhjen time; Arbri, Qetsori, Ermela: Kush triumfon sipas nesh; Bastet: Liami, favoriti kryesor, Genta dhe Franceska te fundit. Sot finalja, ja surprizat e show-t. Babai i Franceskes stampon mbi makine slogane per te bijen.
 • Ronela Hajati: Ne "Top Fest" cmimet te blera; E lane jashte finales se "Top Fest", kengetarja nxjerr te palarat: S'me shkoi mendja te gjeja mik , ose te paguaj para. Me thane "ruaje performancen per ne finale", cmimet jane caktuar qe tani.
 • Ciljeta Xhilaga: Do iki ne Meksike, ja pse e lashe finalen e "Top Fest"
 • Arta Dobroshi "shokon" Kanen, ne tapetin e kuq pa te brendshme
 • 100 Police arrestojne Sinan Hoxhen. "Cmendet" kengetari, investon 20 mije euro per nje klip.
 • Aferdita Dreshaj, Seldi Qalliu dhe Xhani Shqerra rikthehen ne "Dancing"

Tuesday, 8 May 2012

Reagon nusja, Rezarta Shkurta: Blendi Fevziu ben para me emrin e Enver Hoxhes...

Rezarta Shkurta
photo: avni selmani
Rezarta Shkurta: Blendi Fevziu po ben para me emrin e Enver Hoxhes

Ka shkaktuar jo pak zhurme publikimi i do kumenteve dhe pamjeve te panjohura nga jeta e ish-liderit komunist, Enver Hoxha. Pas premieres ne kinema, dokumentari i realizuar nga gazetari Blendi Fevziu u shfaq per publikun e gjere te enjten mbrema ne emisionin “Opinion”.

Dhe me transmetimin e tij filloi edhe loja e statuseve, shume prej te cileve i dedikoheshin ‘tiranise’ se Enver Hoxhes, internimeve, pushkatimeve etj. Nje prej personazheve publike qe i kishte kushtuar nje status ish-liderit komunist Hoxha, ishte edhe prezantuesja Albana Osmani. “Te ligjte harrohen shpejt...! Keshtu dhe ti xhaxhi Enver. Duke ndjekur dokumentarin e Blendit Fevziut. Trondites”, shkroi ne profilin e saj moderatorja e “Big Brother Fan Club”.

Ajo qe na beri me shume pershtypje nuk ishte ekzaktesisht statusi, por fakti qe ne te u perfshi nje tjeter personazh VIP. Rezarta Shkurta, kengetarja e dashur e skenes shqiptare komentoi ne kete status.

Sunday, 22 April 2012

Revista BLUETOOTH - 21 Prill 2012

Bluetooth, 21 Prill 2012
 • Adelina Ismajli: Nuk shkela per 9 vite ne Shqiperi, nje kolege me tha "te presin rreziqe". 26 vite, here me pak e here me shume, te jem qendra e vemendjes me duket se eshte bere teper!
 • Blendi Fevziu: Ka ardhur koha per nje femije tjeter. Qejfli restorantesh edhe pse ne diete.
 • Divorci; Landi i "West Side Family" ndahet nga gruaja. Ndahen pas 10 vitesh Roland Hysi dhe Irisi, shkaqet te panjohura.
 • Rrefimi. Motra e Gertes se BB5: Te vertetat per motren time, nga lidhja me milionerin tek nderhyrjet.
 • Enkel Demi le "Klanin" per "Vizionin"
 • BLUETOOTH-i i 300-te. Cfare mendojne Gjebrea, Cani, Harasani, Lila, Malaj e Magjistari
 • "Hackerat" sulmojne Gjergj Kacinarin
 • Duffy "Ia Lyp" Rita Ores
 • Ledri tallet me "armiqte" ne FB
 • Ervini i BB4 prezanton te dashuren e re, habit ngjashmeria e saj me Ermelen

Friday, 2 March 2012

Blendi Fevziu ne telashe, familja Hoxha e padit...

Sekretet personale te Enverit, familja Hoxha padit Fevziun

E veja e diktatorit denoncon gazetarin dhe Arkivin e Shtetit, pas botimit te librit “Enver Hoxha”


Sekretet personale te Enverit, Nexhmija ben kallezim ne Prokurori.

Nje denoncim i pazakonte qe kerkon hetime per arkivin personal te Enver Hoxhes ka mberritur ne Prokurorine e Tiranes tri dite me pare. Nexhmije Hoxha, e veja e ish-diktatorit te Shqiperise Enver Hoxha, ka paditur gazetarin Blendi Fevziu ne kete kallezim. Me ane te nje letre te gjate, Nexhmije Hoxha kerkon fillimin e ndjekjes penale per gazetarin Fevziu, duke e fajesuar ate per faktet qe ka publikuar ne librin e tij “Enver Hoxha”, i nxjerre ne botim ne vitin 2011.

Friday, 6 January 2012

Blendi Fevziu: Nuk Kam Kopjuar, Eshte Bere me Qellim...

Fevziu: Nuk kam bere plagjiat

Pervec televizionit “Klan”, qe eshte pjese e tij, gazetari Blendi Fevziu i kishte “pushtuar” edhe televizionet e tjera duke promovuar librin e tij te fundit per biografine e diktatorit Enver Hoxha.

Ajo qe kishte rene me se shumti ne sy ishte panairi i librit ne Tirane, ku Fevziu shihej qe panderprere shperndante nenshkrime ne librin e tij, duke bere keshtu qe te thyente rekord shitjeje per nje kohe shume te shkurter.

E promovoi edhe ne Prishtine, ku edhe kosovaret shiheshin qe jane te etur per te mesuar me shume per diktatorin e shumeperfolur. Ai qe per afer 15 vjet beri buje me emisionin e tij televiziv “Opinion” duke rrahur tema nga me te ndryshmet, tashme eshte bere vete pjese e nje debati.

Wednesday, 4 January 2012

Blendi Fevziu Kopjon Kopertinen e "Stalin"-it...

Blendi Fevziu, nje kopertine plagjiature

Faqja e internetit “Respublica” publikon plagjiaturen e Blendi Fevziut ne librin e tij per biografine e Enver Hoxhes. Kopertina e librit te Blendit eshte kopjuar nga libri per diktatorin Stalin, liber i cili ka per autor Edvard Radzinsky, i botuar ne vitin 1997, ndersa ai per diktatorin Hoxha eshte botuar ne vitin 2011.

Secili syresh ka shkruar per diktatorin e vendit perkates dhe deri ketu s’ka asgje te keqe. Por po t’i vesh re me kujdes te dy kopertinat, te bie menjehere ne sy se kane shume te perbashketa, ose me sakte, kopertina e librit te Fevziut ka ngjashmeri me ate te Radzinskyt, pese nga te cilat po i listojme me poshte:

Saturday, 24 December 2011

VIP Ballina: Revista CELEBRITY - 23 Dhjetor 2011

Revista CELEBRITY, 23 Dhjetor 2011
 • Frederik Ndoci: Refuzoj Eurovizionin, Shpetova nje here nga Gay-t
 • Bleona Qereti e veshur me keq ne American Music Awards 2011
 • Libri i Nedes, Komente fantastike te ish-banoreve te BB4
 • Ciljeta: S'jam rivale me Greta Kocin ne PD
 • Blendi Fevziu bashkon eliten per Enver Hoxhen
 • Valbona Mema, koncert falas per te gjithe shqiptaret
 • Lorik Cana: Genta pajtohet me Adelinen
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Celebrity Magazine, 23 December 2011

Frederick Ndoci: I Refuse Eurovision, once escaped from Gays
Bleona Qereti dressing worse at American Music Awards 2011
Neda book, fantastic comments from former inhabitants of BB4
Ciljeta: I'm not a rival with Greta in PD
Blendi Fevziu joins elite over Enver Hoxha
Valbona Mema, free concert for all Albanians
Lorik Cana: Genta agrees with Adelina
]]

Saturday, 10 December 2011

VIP Ballina: Revista INTERVISTA - 10 Dhjetor 2011

Revista INTERVISTA, 10 Dhjetor 2011
 • Ciljeta Xhilaga: Filmi im Italian!
 • Blendi Fevziu: Askush s'me ka kundershtuar!
 • Bjordi Mezini: Tani perkrah Ciljetes...
 • Marjana Kondi: Ah sikur te isha aty!
 • Enkelejda Zeko: Si u perzgjedha per festivalin e fundvitit!
 • Ermira Babaliu: Deshira me e madhe qe kam...
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
INTERVIEW Magazine, 10 December 2011

Ciljeta Xhilaga: My Italian film!
Blendi Fevziu: Nobody opposed me!
Bjordi Mezini: Now with Ciljeta ...
Mariana Condi: I wish I were there!
Enkelejda Zeko: How I was selected for year end festival!
Ermira Babaliu: The biggest wish I have ...
]]

Saturday, 3 December 2011

VIP Ballina: Revista TEUTA, Dhjetor 2011

Revista TEUTA, Dhjetor 2011
 • Teuta prezanton Gruan e Vitit: Atifete Jahjaga, Jeta e re e Presidentes se pare shqiptare
 • Jeta e gazetarit: Blendi Fevziu ashtu sic nuk e njihni
 • Helena Kadare, Zonja e cila e rrefen jeten e saj ne detaje...
 • Raport: Trafikimi i femrave, Endrrat e kthyera ne makth
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
TEUTA Magazine, December 2011

Teuta presents the Woman of the Year: Atifete Jahjaga, New Life's first Albanian President
The life of a journalist: Blendi Fevziu as you don't know him
Helena Kadare, Lady who tells of her life in detail ...
Report: Trafficking in women, dreams turned into nightmare
]]

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online