All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Blerim Destani. Show all posts
Showing posts with label Blerim Destani. Show all posts

Monday, 11 November 2013

Blerim Destani, biznes me puro kubaneze?

Blerim Destani, biznes me puro kubaneze?
... pasionin per purot e kalon ne biznes

Djaloshi karizmatik, i cili u be i njohur ne disa filma qe preken edhe kinemate e huaja, Blerim Destani, tashme mendohet se ka nisur nje biznes tjeter.

Deri dje, ate e shihje mes femrave te bukura ose personazheve VIP dhe patjeter ne doren e tij ka pasur nje puro, cigarja e trashe e preferuara e tij.

E tashme kjo dashuri per kete cigare e ka bere te kete nje dyqan te vetin, ku do te tregtoje cigare te tilla.

Sapo u publikua kjo foto ne rrjetin e tij social, menjehere nisen komentet deri te njeri qe thoshte: “As presidenti kubanez nuk posedon nje koleksion te tille te purove”. Aktori simpatik nga Tetova kohet e fundit ka publikur nje foto ku shihet me motrat e bukura Vjollca.

Saturday, 31 August 2013

Revista PANORAMA PLUS - 31 Gusht 2013

Revista PANORAMA PLUS - 31 Gusht 2013
Revista PANORAMA PLUS, 31 Gusht 2013
 • Mirjeta e BB, lidhja e re me biznesmenin, pas divorcit: "Pas dy muajsh lidhje, me bleu nje Maserati 130 mije paund"
 • Ilir Meta, me pamje te re, regjimi qe e dobesoi 30 kg
 • Rike Roci: Ja si mund te zgjase nje dashuri si e jona. Pushime ne Spanje me te dashurin!
 • Jorida Rustemi, pushimet luksoze me pasanikun grek
 • Kejdi Mehmetaj, 20-vjecarja qe mund te jete deputete e LSI
 • Vellezerit Laco, kete sezon spektakel te ri me musicals
 • Blerim Destani: Seksi eshte sport qe kerkon energji
 • Jonida Vokshi: Transformimi i look-ut ishte befasues, ja cfare kam ndryshuar tjeter. Per aq kohe sa jetoj mes dashurise pa kushte, i besoj
 • Me e bukura e Malesise eshte futbollistja Irena Dedivanaj
 • Eni Vasili dhe Arbana Osmani shijojne ditet e fundit te gushtit ne plazh
 • Sonte martohet ministrja e ardhshme e Integrimit, Klajda Gjosha
 • Silva Gunbardhi dhe Dafi, fanatike per lidhjen e tyre

Friday, 17 May 2013

Blerim Destani, hedh ne treg xhinset e para shqiptare...

Blerim Destani, ne treg xhinset Red&Black

Do te jete marka Red&Black ajo e xhinseve shqiptare qe do te hidhen ne nje treg nderkombetar.

Kete foto vete aktori i njohur Blerim Destani e ka postuar ne Instagram, duke paralajmeruar keshtu se xhinset shqiptare jane gati per tregun boteror.

Ky koleksion mban firmen e Blerim Destanit dhe Fadil Berishes, te dy artiste shqiptare te njohur ne te gjithe boten. Nderkohe modelja e njohur shqiptare Emina Cunmulaj ka qene ajo qe ka reklamuar xhinset e para shqiptare.

Emina eshte e para modele shqiptare qe ka arritur te dale ne kopertinat e revistave te njohura te modes si “Vogue” dhe “Marie Claire” dhe po e para qe ka sfiluar per pothuajse te gjithe stilistet me te njohur si D&G, Cavalli, Valentino, Vera Wang, Ferreti, Jean-Paul Gaultier, Alexander McQueen etj.

Sunday, 17 February 2013

Revista PALOMA - 16 Shkurt 2013

Revista PALOMA, 16 Shkurt 2013
 • Rudina Magjistari: Dashuria ime e re... "Klubi i librit" - larg thashethemeve, prane leximit
 • Rita Ora lezbike: Nuk me interesojne meshkujt, dua gruan time...
 • Orgesa Zaimi rrefen eksperiencen e saj si nene e re. Femija i bashkon partneret, nuk i ndan ata!
 • Tuna i pergjigjet Noizy-t: "Ti s'ke organ gjenital"
 • "Mbete ti nje brenge" ... pas daljes nga Big Brother! Olsi dhe Najada, Adelajda dhe Bjordi, Mirjeta dhe Marieli, Poli dhe Ina, Erioni dhe Bertina, Ermela dhe Ervini, Arjoni dhe Anjeza, Seldi dhe Domenika, Graciano dhe Lorena, Rezarta dhe Jetmiri, Franceska dhe Ermali.
 • Blerim Destani: Nese s'do te isha bere aktor, do isha futbollist!
 • Sonila Meco: Nuk kam ikur nga "ABC News", kam marre pushime per doktoraturen
 • Genta Ismajli ne jurine e "Gjeniut te Vogel"
 • Arbana dhe Ledioni shijojne festivalin e filmit ne Berlin
 • Arjon Muca i deshperuar, ne kerkim te qenushit te humbur

Saturday, 2 February 2013

Revista BLUETOOTH - 2 Shkurt 2013

Revista BLUETOOTH, 2 Shkurt 2013
 • Stine - Roneles: Nesti ty te do! Kantautori feston ditelindjen mes miqve. Ja detajet e festes
 • Big Basta: Flori Mumajesi i mire vetem ne muzike, djale i keq ne jeten reale!
 • Adi Krasta: Nuk vrapoj pas parave, paguhem me bordero. Shqiptaret grimohen keq. Bishti ne syte e femrave na le jashte Evropes.
 • Rozana Radi: Lamtumire muzike, shihemi ne teater
 • Ciftet e debores: Ami dhe Ermali ski ne Itali, Nora dhe Roberti ne Kosove
 • Rezear Xhaxhiu i rikthehet ekranit, ja suprizat e programit te ri ne "News 24"
 • Androniki Kolka: Ne "Nate me Xhaxhiun", per te mos pergjumur publikun
 • Edhe Marina zgjedh "te bardhen"
 • Debati ne rrjetin social "Facebook": Erjon Brace dhe Erion Zeqiraj, "sherr" per Fidel Yllin ne FB
 • "Let's Dance" me kryetaren Jozefina Topalli

Saturday, 26 January 2013

Revista BLUETOOTH - 26 Janar 2013

Revista BLUETOOTH, 26 Janar 2013
 • Merr zyre ne PD, Greta Koci: Njerez si Berisha i vijne rralle kombit, ja bisedat e mia me te
 • Kengetarja Bleona: Cfare i kerkova Donald Trump-it!
 • Bora Meta: Incidenti ne shkolle pas videos se Priftit
 • Ne shtepine e Fidel Yllit; Deputeti rrefen lidhjen me fene dhe pasionin per te gatuar
 • Liljana Kondakci rrefen vitet e denimit
 • Pervjetori i Pavaresise se Kosoves, pa Rita Oren
 • Nora Istrefi shofere autobusi
 • Thashethemet: Krasta iken nga "Vizion"-i?
 • Blero, me klip te ri
 • Blerim Destani mysliman i devotshem, kerkon grua te mbuluar
 • Samanta Karavella, se shpejti nje kenge dance
 • Vildane Zeneli: "I'm sexy and I know it"
 • "N'Prishtine" i kapercen nje milion klikime
 • Aragona Band lancon kengen e re

Tuesday, 22 January 2013

Blerim Destani vjen si nje hakmarres

Ai quhet Sebastian sipas skenarit të filmit, një aktor i ri, i luajtur nga shqiptari Blerim Destani, i cili ka një mision hakmarrës.

Në fakt, kjo është pak a shumë ajo çfarë ndodh në filmin “90 Minuta”, ku rolin kryesor e ka aktori i njohur shqiptar, Destani, ndërsa ky film ka shkuar këto ditë në Tiranë.

Ky është një film i ri, që pas turit në Gjermani, ka udhëtuar në Tiranë dhe po pritet shumë mirë në kinematë atje.

Tashmë adhuruesit e filmit do të kenë mundësi ta njohin edhe më mirë, ashtu si aktor Blerim Destanin, e jo vetëm si një personazh në ambientet e femrave të bukura, që ishte lakuar shumë vitin që shkoi. M.GJ
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Blerim Destani comes as a vindictive

He called Sebastian film scenario, a young actor, played by Albanian Blerim Destani, who has a revenge mission. In fact, this is more or less what happens in the movie "90 Minutes", where the main role of famous Albanian actor, Destani, while this film has going these days in Tirana.

Tuesday, 8 January 2013

Blerim Destani kumbar i karrieres se Dafina Rexhepit

photo: shenoll zehri
Dafina Rexhepi eshte nje kengetare e re 20 vjecare, qe jeton ne Gjermani dhe qe mori famen ne tregun shqiptar me dy kenget e saja "Delicious" dhe "Ti mi then kufijte". Eshte nje vajze mjaft e talentuar qe synon me cdo kusht te perfundoj arsimin e larte ne kanto. Ka nje album pas vetes dhe se fundmi lancoi edhe videoklipin e saj me te ri "Tash".

E vecante ne paraqitje te saj, zakonisht nen perkujdesjen e stilistes Flutura Dedinja, nuk eksperimenton me dukje te egzagjeruara, sidomos kur vjen tek floket e mrekullueshem, qe i ka forte gjan, ndersa kujdeset qe ne skene te duket sa me profesionale.

Por si u be qe kjo vajze e lindur dhe rritur ne Gjermani, te marre hapin e pare te rendesishem t'i futet skenes muzikore shqiptare, tregon vet ajo:

"Ka qene pikerisht Blerim Destani ai qe me bindi te beja dicka per popullin tim dhe me motivoi qe te arrija ketu ku jam", ka treguar Dafina per revisten "Paloma", ndersa ka falenderuar Genc Prelvukajn qe e ka perkrahur rreth gjithckaje qe ajo kishte nevoje per industrine e muzikes.

Mesohet se Dafina eshte duke punuar ne nje projekt gjigant me muzicientet ne Gjermani, qe do behet publike ne muajt qe vijojne. /Albavipnews/

Monday, 7 January 2013

Liberta Spahiu ne krahet e Blerim Destanit

Nuk dihet saktë se pse ajo ndodhet me aktorin e njohur shqiptar, madje ka fjetur në vilën e tij në Dubai.

Është fjala për modelen dhe moderatoren kosovare Liberta Spahiu, e cila sipas një gazetë në Shqipëri,  është e dashura më e re e djaloshit lozonjar, i cili jo rrallëherë është gjetur në foto me disa nga femrat më të njohura VIP.

Por, në netët e ndërrimit të moteve në shtëpinë e aktorit ka qenë e ftuar edhe një vajzë tjetër e bukur e quajtur dikur si ish-e dashura e tij, Anxhela Martini, si dhe fotografi i njohur shqiptar Fadil Berisha. Deri tani nuk ka asnjë prononcim nga ana e të ashtuquajturit  çift i ri. M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Liberta Spahiu Blerim Destani wings

We do not know precisely why she is famous Albanian actor, and even slept in his villa in Dubai. It comes to model and Kosovo KTV Liberta Spahiu, which according to a newspaper in Bangladesh, is the newest girlfriend playful boy, who not infrequently found in the picture with some of the most popular women VIP.

But on nights change moteve in the actor's home was also invited another girl beautiful once called his ex-girlfriend, Angela Martini, and Albanian renowned photographer Fadil Berisha. So far there is no statement by the so-called young couple. M.Gj.

ALBA FLASH NEWS: 7 Janar 2013

C'ka po shkruhet dhe c'ka po flitet kete jave:
 • Diellza Kolgeci, vjen me nje kalendar te vecante per vitin 2013 te realizuar ne formatin bardh e zi.
 • Zana Krasniqi raportohet te jete 3 muajshe shtatzene me nje biznesmen nga Londra.
 • Nora paralajmeron, se shpejti videoja e re "Big Love" ne bashkepunim me Vig Poppen, ndersa kenga eshte promovuar ne programet festive per Vitin e Ri
 • Bertan Asllani, shkruajne mediat, do te paraqitet me nje rol ne serialin e famshem turk "Sulltani i Madherishem"? Keto shkrime bazohen ne fotot qe kengetari beri me personazhet kryesore te ketij seriali turk. Mirepo, Bertani ka mohuar keto thashetheme se do jete pjese e serialit turk, duke thene se jane vetem foto dhe kaq.
 • Tuna ne lidhje me reperin e Babastars, Cozman? Sipas Telegrafit, fqinjet e kengetares kane pare reperin disa here duke dalur nga banesa e saj.

Saturday, 5 January 2013

Revista PANORAMA PLUS - 5 Janar 2013

Revista PANORAMA PLUS, 5 Janar 2013
 • Blerim Destani, nderron vitet me dy te dashurat ne Dubai
 • Sisi Ujka: Nje femije, dhurata qe deshiroj nga Pirro per 2013. E dashura 27 vite me e re deklaron pasionin per kantautorin Cako: Falemnderit qe ekziston duke me dhuruar vetem lumturi
 • Zhaku vendos te hakmerret. Nxjerr te palarat e personazheve VIP ne autobiografine e saj
 • Personazhi: 12 muajt e Jonida Vokshit ne kalendarin sensual te 2013-s
 • Ciljeta Xhilaga: Pse e mbylla biznesin, ja planet e mia ne SHBA pas lindjes
 • Florian Beqiri, 12 vjec, kendon ne klube si te rriturit
 • Ulpiana Lama, e martuar prej 14 vitesh, demonstron puthje televizive me bashkeshortin per te fituar vemendje
 • Zana Krasniqi tre muaj shtatzene me biznesmenin nga Londra
 • Televizion; 2012-ta, ja VIP-at qe e quajten vit ters pas ndarjes nga bashkeshortet dhe te dashurit: Redon Makashi & Elda Koci, Samanta Karavella & Kreshnik Kasneci, Tuna Sejdiu & Rilind Reka, Dafina Zeqiri & Ledri Vula, Klevis Bega & Erleta Hoti, Rozana Radi & Mc Kresha

Tuesday, 25 December 2012

Blerim Destani, trendi ne daten e “kiametit”


Duket mjaft bukur i veshur dhe me stil, aktori i njohur shqiptar, Blerim Destani. Thuhet se ai ka blerë një vilë në Dubai, ndërsa këtë foto që shihni e kishte postuar në rrjetet sociale, me mbishkrimin “Ja shpëtuam nga 21 dhjetori”.

Por aktori i filmit ‘Kometa” ka marrë shumë komente pozitive nga të dyja gjinitë për veshjen e tij në këtë foto që ka publikuar. Veçse të blesh vilë në Dubai, e të mos vishesh bukur, kjo nuk duhet të ndodhë kurrë. M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

Blerim Destani, the trend at the end of "Resurrection"

Looks nicely dressed and stylish, famous Albanian actor, Blerim Destani. Said that he has bought a villa in Dubai, while the picture you see was posted on social networks, with the inscription, "Here saved by 21 December."

But film actor 'Comet "has received many positive comments from both sexes for his attire in this picture published. But buying villa in Dubai, not beautiful dress, this should not happen. M. GJ.

Monday, 26 November 2012

ALBA FLASH NEWS: 26 Nentor 2012

C'ka po shkruhet dhe c'ka po flitet kete jave
 • Aktorja Yllka Gashi behet nene. Vjen ne jete Nina!
 • Unikkatili ne pergaditje te kenges se re
 • Bleona Qereti shkelqen ne tapetin e kuq ne "American Music Awards". Flet per Rita Oren ne nje interviste per televizionin amerikan.
 • Arta Dobroshi e nominuar ne kategorine "Best Newcomer" ne "Cesar Awards" te Frances, qe eshte ekuivalent i Oskarit amerikan. Ceremonia e ndarjes me 22 Shkurt 2013, ne Paris.
 • Leonora Jakupi ne lidhje me nje turk? Lajmi ka qarkulluar mediat ne Kosove dhe Tirane, ndersa vet ajo eshte prononcuar duke thene: Jam shqiptare, nuk perzihem me turq! Poashtu, ne programin "1001 Pse" dhe "Prive", Leonora ka konfirmuar se eshte ende single.
 • Flori Mumajesi reagon ne Facebook pas deshtimit te duetit mes Argjentina Ramosaj dhe Vedat Ademi. Thuhet ne media se dueti deshtoi per arsye se Vedati kishte kerkuar Argjentinen te paguaj 50% te harxhimeve, nje gje qe ajo e refuzoi.

Sunday, 25 November 2012

Revista PANORAMA PLUS - 24 Nentor 2012

Revista PANORAMA PLUS, 24 Nentor 2012
 • Sinani investon miliona per rikthimin me Seldin
 • Ermela dhe Franceska te zhgenjyera nga braktisja e te dashurve, ja reagimet
 • Kengetaret qe do te paguehen nga 1 mije euro per te shoqeruar Rita Oren
 • Genti Hazizi: Dashurite ne dy kohe, te dyja te bukura
 • Albana Osmani: Te henen finalja e "VIP Shpija", ja surprizat
 • 100-vjetori, pronaret e lokaleve hapin thesin per kengetaret
 • Vlash Martika: Kam vendosur te largohem ne Australi
 • Inva Mula surprizon me linjat pas lindjes se vajzes ne provat e koncertit per 100-vjetorin
 • Blerim Destani: Cfare do te beja ne emer te dashurise!
 • Valza Bajra fiton rolin e pare ne telenovelen "Dulce nina"
 • Anjeza Branka ndryshon look, shfaqet si brune
 • Politikanet dhe gazetaret e preferuara te Sekuit, se bashku ne jete nate
 • Enkeli dhe Mesila ne pub sillen si adoleshente

Revista BLUETOOTH - 24 Nentor 2012

Revista BLUETOOTH, 24 Nentor 2012
 • Jozefina Topalli, 1 Grua, 100 Vite Shtet. Nje bisede e cilter me Kryetaren e Kuvendit. Fillimet ne politike, kohet e veshtira ne kampin blu dhe familja
 • Ina Rama, supersticioze, nuk e feston 40-vjetorin
 • Kur emrin ta vene "EliFara". Historite e rralla.
 • Pritja e embel. Eneda Tarifa shtatzene, Gert Bogdani se shpejti baba
 • Ettore Sequi ia del me sukses si DJ
 • Era Rusi, ditelindje me artistet. Biondja simpatike feston 27-vjetorin me "rivalet" e Kenges Magjike
 • Bleona, xing me Jennifer Lopez. Rikthehet me 28 Nentor ne Tirane, per koncertin e Rita Ores. Shfaqet ne "American Music Awards" me fustanin e yllit amerikan
 • Leonora Jakupi: Me shkaterruan jeten. Jam shqiptare, nuk perzihem me turqit
 • Duffy pozon nudo, por kuq e zi
 • Ledri Vula imiton Dafinen, lyhet me ngjyrat kombetare

Friday, 9 November 2012

Blerim Destani i origjinales

Ai shihet shpesh në mesin e femrave të bukura dhe kudo e shikon, qoftë në Tiranë apo Prishtinë, pasi ka thënë se i pëlqen të bëjë një jetë dinamike.

Po flasim për pëlqimet dhe jo të aktorit simpatik, Blerim Destani. Lumturohet shumë kur ka miq të mirë dhe, duke jetuar në Gjermani, atij i mungojnë shumë miqtë në vendet shqiptare dhe është shumë patriot.

Nuk i pëlqen shumë zhurma mediatike për gjëra të kota, por për tregime, qoftë për të apo për të tjerët me vlerë. Ndërsa, nëse keni menduar se Blerimi e kërkon vetë publicitetin, ju keni gabuar, pasi ai ka treguar se puna e bën që të jetë në vëmendje.

Është idhull i origjinales, e jo të kopjuarës, ndërsa ajo femër që ia merr zemrën duhet të jetë vetvetja dhe aktori thotë se i pëlqen origjinalja.
M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Blerim Destani origjinales

Saturday, 3 November 2012

Revista BLUETOOTH - 3 Nentor 2012

Revista BLUETOOTH, 3 Nentor 2012
 • Jonida Vokshi: Refuzova "VIP Shpija", per shfaqjen e Inis Gjonit. Netet pa gjume me Elvana Gjaten.
 • Blerim Destani: Femra ime duhet te jete sa me origjinale. E verteta e flirtit me Angela Martinin
 • Emina Cunmulaj: Njohja me miliarderin qe me vodhi zemren. Lidhja e modeles shqiptare me Sam Nazarian. Miqesia e vecante me David Beckham.
 • Vajza misterioze ne krahet e Stines
 • Arta Dobroshi: S'ka asgje te keqe se me dolen te pasmet
 • Parada e VIP-ave ne Halloween
 • Bleona Qereti me "Gipsy Kings" ne Olympia Hall - Paris
 • Arta Bajrami: Po realizoj nje hit te rralle
 • Getoari, ne gjurmet e Ledrit
 • Vildane Zeneli, pas te pasmeve, do te publikoje klipin
 • Big Mama rinis dieten
 • Shkendija Mujaj: Jam me seksi se Kim Kardashian
 • Adrola Dushi, "Miss Universe Albania 2012"
 • "Kenga Magjike", ja emrat e gjysmefinalisteve

Saturday, 13 October 2012

Revista BLUETOOTH - 13 Tetor 2012

Revista BLUETOOTH, 13 Tetor 2012
 • Valbona Selimllari: "Kam jetuar dashurine e vertete. Jam e lumtur me jeten time". Rrefimi i miss-it te perjetshem. "Nga e para", ndjeshmeria ndaj fenomenit te varferise dhe Bona si zonje shtepie
 • Grate e Futbollisteve. Historite e dashurise se cunave te kombetares
 • Xhemi Shehu: VIP-at s'duan te njohin humbje. "Kryefjala e kohes sime: Martini. Motivi i lumturise ne jete"
 • Adrian Gaxha hap zemren: Si perfundoi historia ime me Luanen. Florin e pashe ne nje video, s'e dija qe ishte nga Shkupi.
 • Florian Beqiri: Une, 12 vjecari surprize i "Kenges Magjike"
 • Vali Corleone: Me beni kryetar, ta bej Gjilanin si Milano
 • Genta Ismajli fryn buzet.
 • Sekreti i shnderrimit te Rozana Radit
 • Blerim Destani ne ndjekje te paparaceve
 • Adrian Gaxha, verdalle per te gjetur parking

Wednesday, 10 October 2012

Blerim Destanin nuk e josh Adelina Tahiri

Nëse bukuroshja Anxhela Martini u lakua si femra më e fokusuar gjatë ditëve të kulturës dhe promovimi i dokumentarit “Dear Albania, mashkulli që ra në sy më tepër ishte aktori Blerim Destani.

Si duket, pamja dhe simpatia e tij josh shumë edhe femrat e shou-bizit, por ai nuk e përfill si duket në këtë foto këngëtaren Adelina Tahiri, madje ai e ka mendjen diku tjetër, ndërsa këngëtarja mundohet ta provokojë aktorin simpatik. M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Blerim Destani not seduce Adelina Tahiri

If Angela Martini Beauty snare women more focused during the culture and the promotion of the documentary "Dear Brother, the man who fell out more was Blerim Destani actor.

Apparently, his appearance and sympathy attract more women show-BIZI, but he defy appears in this photo singer Adelina Tahiri, but he has the mind elsewhere, while the singer tries to provoke the charming actor. M.Gj.

Tuesday, 9 October 2012

Anxhela ne krahet e Blerimit, apo te Gencit?

Mund të themi se bukuria dhe sensualiteti i saj kur ajo ishte në Tiranë, ua mori sytë të gjithëve. E kemi fjalën për modelen e famshme shqiptare Anxhela Martini, e cila në dokumentarin e aktores së Hollivudit, Eliza Dushku, u fokusua nga të gjithë, sidomos nga meshkujt.

Por, në këtë foto që e zbuluam ndoshta në “After Party” në Tiranë, të datës 5 tetor, nuk po mund ta kuptojmë se atë natë bukuroshja shkodrane është peshuar më shumë në krahët e aktorit Blerim Destani, apo të producentit Genc Prelvukaj.
M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Angela Blerim wings, genci?

We can say that the beauty and sensuality of her when she was in Tirana, he got everyone's eyes. We mean the famous model Albania Angela Martini, which in the documentary Hollywood actress Eliza Dushku, focused by all, especially by men.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online