All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Blerim Shala. Show all posts
Showing posts with label Blerim Shala. Show all posts

Thursday, 11 April 2013

Llapjani qe enderron skenat e modes boterore

Quhet Blerim Shala, djaloshi simpatik që shihni në këtë foto, i cili synon skenat e modës.

Ai kohëve të fundit ka realizuar shumë fotografi nga fotografi i njohur Labinot Bajgora, ku bie në sy stili i tij ‘fashion’ dhe një ditë ai dëshiron të jetë një nga modelët më të njohur jo vetëm në Kosovë, por edhe jashtë saj.

Kjo është një foto e sapo realizuar dhe vjen ekskluzive për ju lexues, ndërsa menjëherë Blerimi ka rënë në sy nga agjensi të ndryshme të modës ku duan ta kenë si modelin e tyre.

Blerimi është 23 vjec dhe është nga Podujeva dhe një ditë ëndërron të jetë përkrah emrave të mëdhenj jo vetëm të botës së modës, por edhe VIP, duke pozuar me ta, ose pjesë e ndonjë videoklipi të tyre./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Llapjani dreaming scenes of the fashion world

Called Blerim Shala, charming boy you see in this picture, which is aimed at fashion scenes. He has recently implemented many files from known files Labinot Bajgora, where his showy style 'fashion' and one day he wants to be one of the most popular models not only in Kosovo, but also abroad.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online