All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Blerim Uka. Show all posts
Showing posts with label Blerim Uka. Show all posts

Wednesday, 28 November 2012

Vin Diesel vesh "kuq e zi", pa photoshop...

Jemi mesuar koheve te fundit te shohim yjet boterore me ndonje veshje kuq e zi e qe ne te shumten e rasteve nuk jane te verteta por jane realizuar permes photoshop-it.

Mirepo tek fotografi shqiptar qe jeton ne Gjermani, Blerim Uka, nuk ka photoshop fare por fotot jane origjinale. Ai ka arritur qe te marre shume foto me yje boterore duke mbajtur apo veshur rekuizite kuq e zi.

Keshtu, eshte edhe kjo foto e aktorit amerikan Vin Diesel, e cila eshte marre mjeshterisht nga Blerimi ne lojerat e fundit olimpike ne Londer, teksa ai kishte varur rreth qafes shallin kuq e zi. Flitet se aktori amerikan e ka mbajtur kete shall si nje suvenir, ndersa tashme eshte bere e ditur se Rita Ora do luaj krahas tij ne filmin amerikan "Fast and Furious 6".

Blerim Uka, i cili e ka pasion dhe profesion fotografine qe nga viti 2006, eshte i njohur per promovimin e pavaresise se Kosoves, duke marre nenshkrime nga yje te ndryshem boterore dhe duke kerkuar nga ata njohjen e shtetit te ri te Kosoves. Ai shpesh eshte i pranishem neper evente te ndryshme sportive boterore si fotograf zyrtar i pavarur. /Albavipnews/

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online