All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Blerim Xhemaili. Show all posts
Showing posts with label Blerim Xhemaili. Show all posts

Monday, 3 September 2012

Futbollisti Blerim Xhemaili, peshkon Missin e Italise...

Blerim Xhemaili, mesfushori tetovar i Napolit peshkon Miss Italine, Alessia Tedeschi

Nje tjeter lidhje mes nje shqiptari dhe nje te huaje, eshte ajo mes futbollistit te njohur nga Maqedonia, por me nenshtetesi zvicerane, Blerim Xhemaili dhe Miss Italia, Alessia Tedeschi. Kjo lidhje per 26-vjecarin ka filluar pas ndarjes nga Miss Zvicra dhe transferimit te tij ne skuadren e Napolit. Mesfushori shqiptar ne Napoli ka rrembyer zemren e italianes Alessia Tedeschi (21 vjec) dhe se bashku kane kaluar pushimet ne Capri. Shtatlarta e pasarelave italiane me syte e gjelbert ndjek studimet per Shkenca Politike ne Universitetin e Romes, ndersa punon si modele. Ajo ka fituar titullin e ”Miss Tv Sorrisi & Canzoni” ne ”Miss Italia”. Xhemaili nga skuadra e Zyrihut eshte transferuar ne Torino, me pas ne Parma, ndersa nga viti i kaluar per nje shume prej 9 milione eurosh luan si mesfushor ne skuadren e Napolit. /panorama plus/

Sunday, 2 September 2012

Revista PANORAMA PLUS - 1 Shtator 2012

Revista PANORAMA PLUS, 1 Shtator 2012
  • Risite televizive te ketij sezoni: Xhemi, Dudushi, Cani dhe Demi gare me programe te reja
  • Ciljeta 4-muajshe shtatzene, mister babai i femijes. Kengetarja e ka mbajtur sekret lajmin duke u zhdukur nga qarkullimi, femija eshte i seksit mashkull
  • Flet Ersi Nishani: Si ndryshoi jeta ime, pasi u zgjodh babai President. Ju rrefej jeten time ne Vjene dhe cfare mendoj per femrat
  • Rrefimi, Juela Mecani: Jeta ime pas divorcit dhe ambiciet ne politike
  • Senada Jaho, imazhi i ri i lajmeve ne "News 24"
  • Linda Halimi, pse kerkon te behesh diletante me zor?
  • Kledi Kadiu kapet mat nga paparacet italiane ne plazhet e Sardenjes me Ambeta Toromanin
  • Martohet Nocja?
  • Nora me Robertin zgjedhin Dhermiun

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online