All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Blerina Braka. Show all posts
Showing posts with label Blerina Braka. Show all posts

Sunday, 28 July 2013

Revista PALOMA - 27 Korrik 2013

Revista PALOMA - 27 Korrik 2013
Revista PALOMA, 27 Korrik 2013
 • Ciljeta: Im bir me ka bere te ndihem edhe me seksi
 • Shpat Kasapi: Me Aferditen jemi takuar si miq. Per momentin jam single!...
 • Devis Xherahu: Me Ertemionen ne Spanje, endrra qe m'u be realitet!
 • Blerina Braka: Nuk kam pune me zogun e Tunes, une kam zogun tim!
 • Arbana argetohet ne klub me bashkeshortin
 • Franceska: Vigani nuk eshte mashkull per mua!
 • Eldora e "BB6", super seksi per 28 vjetorin e saj. Shpendi me dhuroi nje tufe trendafila dhe nje varese Swarovski
 • Fjolla dhe Stresi "djegin" Tiranen
 • Julian Deda keshillon vellain e sapomartuar: Me mend ne koke!
 • Per pushime ne Dubai me Nora Istrefin
 • Nga Niko Komani: VIP-at me trendi te plazhit; Aferdita Dreshaj, Albana Osmani, Argjentina Ramosaj, Adrian Gaxha, Anjeza Branka, Arion Muca, Afroviti Goge, Anxhelina Hadergjonaj, Suada Sherifi, Tuna, Viola Spiro, Besa Kokedhima, Fjolla Morina, Liberta Spahiu, Emina Cunmulaj, Flaka Krelani, Jeta Faqolli, Enca Haxhiu, Oriola Marashi, Nora Istrefi, Lori Hoxha, Luana Vjollca, Roza Lati, Petrula Spiro...

Monday, 1 April 2013

Blerina Braka, se shpejti me nje "boom"...

Blerina Braka
Blerina Braka: Para se te jesh nje artist i madh, duhet te kesh shpirtin artist

Blerina Braka eshte nje nder kengetaret e pakta te muzikes se lehte, qe ka mbaruar Akademine e Arteve si kengetare e muzikes lirike.

Mund te mendohet se ky fakt mund ta pengoje per te qene e suksesshme, por duket se asnjera nga zhanret qe ajo kultivon, nuk nderhyjne ne suksesin e njeri-tjetres.

Blerina tregon ne kete interviste pse ajo njihet me shume si kengetare e muzikes se lehte, duke thene edhe disa nga surprizat qe ka rezervuar per te gjithe fansat e saj.

Sunday, 17 March 2013

Revista PALOMA - 16 Mars 2013

Revista PALOMA, 16 Mars 2013
 • Luana Vjollca vjen me emisionin me te ri kushtuar "Formula 1": "Jam jashte rregullave"
 • Kledi Kadiu le Italine, prezanton nje talent show ne Shqiperi
 • Sexy and Single; Blerina Braka: Flirto me shume meshkuj dhe mbaji te gjithe "varur"
 • Genta Ismajli, zbulohet i dashuri i ri 23-vjecar
 • Astrit Kuka, familjar i Anaidit: Afrimiteti me Joanen eshte loje
 • Eriselda Hadri (mikesha e Jonildes): Jonilda po luan me Ilirin, eshte e fejuar jashte. Operacioni mund t'i ndikoj negativisht...
 • Big Brother; Formohen tre ciftet e para: Joana-Anaidi, Eliri-Elona, Eldora-Shpendi
 • Rita Ora per Rob Kardashian: Ai eshte i semure psiqik!
 • Aida Shtino braktis "Njerez te humbur" per t'u bere deputete?
 • Besa i rikthehet bashkepunimit me rumunet, lancon hitin ne Rumani
 • Shpati dhe Aferdita e kalojne ndarjen lehte, argetohen me te tjeret!
 • Roza Lati ben tatuazh emrin e mamit!

Thursday, 22 November 2012

Nje tjeter zenke me Rozana Radin

Besoj se ju kujtohet program ‘E diela shqiptare’, i mbajtur një natë pas përfundimit të festivalit me shumë ‘zhurmë’, “Kënga Magjike 2012”. Aty Ardit Gjebrea në një bisedë me Rozana Radin ka dashur të dijë se çfarë thoshte mesazhi i ardhur këngëtares në ato çaste.

Ne mësojmë nga këngëtarja me emrin Blerina Braka, e cila ka qenë ajo që i ka shkruar Rozanës mes të tjerave kështu “Unë jam diplomuar në Akademinë e Arteve si soprano që në 2004 dhe kam filluar të këndoj në skenë që në moshën 6-vjeçare”, pasi Rozana thoshte se është këngëtare me eksperiencë.

Ndërsa Blerina me këngën e saj nuk kaloi në natën finale, e kështu duket se Rozana ka fituar tashmë një tjetër armike në tregun e artistëve shqiptarë. M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Another fight with Rozana Radin

Saturday, 17 November 2012

Revista BLUETOOTH - 17 Nentor 2012

Revista BLUETOOTH, 17 Nentor 2012
 • Adelina Ismajli, diva shkelqen ne recitalin e Tiranes. Sjell me klip kryevepren e karrieres se saj, "Skenderbe", kenge e censuruar prej vitesh
 • Zajmina Vasjari: Nuk merrem me pazare, ja pse mbeta jashte finales se "KM"
 • Rikthehen Adriani dhe Luana
 • Rudina Xhunga, 8-muajshe shtatzene, firmos librat ne panair
 • Blerina Braka: Une e ofendova Rozin
 • Avni Mula, ne rradhe per nje autograf te dhendrit
 • Alban Skenderaj: Kenga ime e vjedhur? Nuk e degjoj fare muziken greke!
 • Ermal Mamaqi e rregulloi politiken
 • Guvernatori Fullani, i ftuari special
 • Miriami dhe Albani, DJ ne cift
 • Olta cmend Harisin
 • Sandri zhvesh rrobat e Jonit
 • Renis Gjoka: I njoh armiqte e mi, por nuk do t'i luftoj

Saturday, 6 October 2012

Revista BLUETOOTH - 6 Tetor 2012

Revista BLUETOOTH, 6 Tetor 2012
 • Eduard Shalsi, detajet e dasmes me Eren, ne sfond kenga per Berishen. Zbulohen fotot e ceremonise intime te se premtes. Sot betimi ne altar, ja demokratet e ftuar
 • Tuna vs Corleone. Vali: Ajo kallet per mua; Vajza: Ti s'ke tru! Sherri pas intervistes "Zone e Lire".
 • Zhaku braktis "Kenga Magjike" per "VIP Shpija"
 • Zhgenjen Ezeli: Jam homoseksual, nuk e fsheh me!
 • "Festivali i Muzikes Popullore", fotot e prapaskenave te festivalit
 • Vesa & Big Basta, marredhenia e kengetareve perfundon ne fejese
 • Klodiana Lala behet nene, vjen ne jete Priseas
 • Zbulohen emrat e rinj te "Kenga Magjike"
 • Zedhenesja e Adelines ironizon Florin dhe...
 • Blerina Braka: Ne "Kenga Magjike" per te fituar, jeta eshte pazar
 • Genta Ismajli behet bionde
 • Adi i "BB2" ne "Fiks Fare"

Saturday, 4 February 2012

Ditelindja e 30-te e Stines bashkon shume kengetare...

foto: petrit metohu
30 vjetori i Stines, ‘’Festa i bashkon shume kengetare, ata qe nuk erdhen e telefonuan per t’ia uruar’’

Fteses se Stines per ditelindjen e tij, i’u kishin pergjigjur gati shume kolege te skenes muzikore, festa ishte organizuar nga vet kengetari, dhurata kishte pasur me bollek dhe me shume shije, te pranishmit i argetojne Alida dhe Dr. Flori me kenget me te reja, kishin ardhur gati te gjithe koleget e skenes me perjashtim te atyre qe kishin pasur angazhime jashte vendit, por qe e kishin mare ne telefon dhe i’a kishin uruar. Adelina Berisha udheton nga Prishtina kurse Alida nga Gjermania. Anjeza Branka prezenton per here te pare bashkeshortin e saj ne publik.

Monday, 14 November 2011

Blerina Braka, Intervista "Koha Jone" - Nentor 2011

Blerina Braka: Kam sakrifikuar shume per karrieren time

Ajo eshte nje kengetare e re qe ndonese eshte bere e njohur keto kohet e fundit nga publiku i gjere, eshte marre me kengen qe ne femijerine e saj. Nje soprano qe levron edhe muziken e lehte dhe qe ka marre pjese ne shume festivale, por me se shumti, ne festivalin "Kenga Magjike". Ne repertorin e saj ka si kenge solo, ashtu edhe duete te suksesshme, si kenga "Hade ti" me Kastro Zizo apo "Nak Nak" me Big Basten. Edhe pse aktiviteti i saj i perditshem eshte angazhimi prane Teatrit te Operes dhe Baletit, ajo levron edhe muziken e lehte, duke performuar live ne lokale apo evente te ndryshme, ku shpesh eshte here e ftuar. Nje vajze e thjeshte nga Berati, e cila kerkon qe endrrat dhe karrieren e saj t'i ndertoje ne kryeqytet. Sic shprehet vete ajo, ne intervisten e dhene per gazeten "Koha Jone", i eshte dashur te sakrifikoje dhe te duroje shume, per te arritur ketu ku eshte.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online