All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Blero. Show all posts
Showing posts with label Blero. Show all posts

Saturday, 13 July 2013

Revista BLUETOOTH - 13 Korrik 2013

Revista BLUETOOTH - 13 Korrik 2013
Revista BLUETOOTH, 13 Korrik 2013
 • VIP-at ne Plazh; Parada e nxehte e personazheve publike. Fotot provokuese te bukurosheve; Zogu me i mire; Nje dashuri e re nga "Big Brother"?; Rudina e mbyll me "schiuma party"; Nje "miss" ne plazh; Rita Ora s'ka komplekse; Seksi Fjolla; Adelina Tahiri "so hot"; Pozat e nxehta te Anjezes
 • Inis Gjoni ne forme perfekte, pushon me vajzen. 
 • Bleona Qereti, joshja qe vjen nga deti
 • Besa Kokedhima, ne "Folie" rrefen suprizen e kesaj vere
 • Anaidi feston ditelindjen, torta nje dollar me foton e tij. Te ftuar banoret e "Big Brother", mungon Joana
 • Zhvishet Joana, pozon gjysme nudo ne pishina
 • "Baba Stars" nuk e ndjejne krizen
 • Blero, kenge dedikuar zotit
 • Shkendije Mujaj mbulohet per Ramazan
 • Hana Cakuli urren duhanin
 • Mirsa konfirmon se eshte shtatzene

Saturday, 6 July 2013

Blero: Jam shqiptar, nuk reklamoj avionet serb...

Blero: Jam shqiptar, nuk reklamova avio-kompanine serbe

Pop ylli shqiptar, Blero, ka reaguar ashper ndaj raportimeve se ai ka reklamuar nje aviokompani serbe ne videoklipin me te ri te kenges “Nje Moment”.

Blero eshte akuzuar nga disa portale te rendit te dyte se ka reklamuar nje aviokompani serbe, gje qe e ka acarruar ate tej mase, pasi thote se kjo gje nuk verehet nga syri normal dhe madje as ai nuk ka pasur dijeni per kete. Ai madje po mendon qe kete problem ta zgjidhe edhe ne menyre ligjore.

Videoklipi eshte xhiruar ne Kotor te Malit te Zi dhe si duket ka ngjare qe gjate xhirimeve te jete shfaqur pa dashje nje aeroplan i nje prej aviokompanive serbe.

Revista BLUETOOTH - 6 Korrik 2013

Revista BLUETOOTH, 6 Korrik 2013
 • "Dehet" Eli Fara. Rrefimi per kengen e re: "Me pelqen shume kur me bejne dengla"
 • Aferdita: Rikthimi me Shpatin? Kurre mos thuaj kurre, kemi mbetur shoke. Fotot e promovimit te klipit.
 • Anaidi i "BB6", fillon pune ne Bashkine e Tiranes: Me pelqen Samanta Karavella!
 • Blero skena "hot" ne videoklip
 • Djemte mblidhen rreth "zogut" te Tunes
 • Fevziu naten politike, diten biciklete...
 • Silva Gunbardhi, josh me linjat
 • Fernando i Ciljetes behet 5 muajsh
 • Roela Kaso, vajza qe "sfidon" supermodelen Cara Delevigne. Kaso thyen mitin! Shqiptarja e pare dhe e vetme, qe listohet ne te njejten agjenci ne Milano, me dy ikonat e modes Delevigne dhe Su Hue.
 • Cani feston 10-vjetorin, "boom" te ftuarish ne finale

Friday, 5 July 2013

Blero, nje promovim i vecante mes miqve dhe gazetareve... [VIDEO]

Nje Promovim Te Vecante Per “Fiksimi Im“

Kete here me nje mendim te zgjuar dhe me te bukur ai kishte ideuar se promovimi i klipit te ri dhe albumit te ishte me shume per gazetaret, madje duke i kerkuar falje edhe atyre per ndonje keqkuptim. Eshte fjala per kengetarin Blero, i cili ne nje ambient me te ngrohte dhe interesant kishte menduar te promovonte videoklipin e kenges ‘Nje moment’ dhe albumin “Fiksimi im’. Edhe ne ishim mes miqve te tij gazetare te pranishem dhe vertete shijuam se bashku me Bleron nje video te bukur e te thjeshte dhe nje kenge qe do te jete hiti i kesaj vere te nxehte. Gjithashtu pame qe ne videon me te re realizuar ne detit e bukur te Malit te Zi, video kjo punuar nga produksioni “Asha”, merrte pjese edhe nje bukuroshe e cila kohe me pare kishte fituar titullin si me e bukura e Bosnje Hercegovines. Albumi qe ka firmen e kompanise ‘Blero Ent’, permban 11 kenge, njera me e vecante se tjetra qe padyshim do ta bejne me te bukur pushimin tuaj teksa i degjoni ato. Ne kete promovim mbajtur ne “Seiss Diamond Hotel” pervec gazetareve te mediave te ndryshme merrnin pjese edhe artiste dhe personalitete miq te mire te Bleros, mes tyre ministri Memli Krasniqi, Aferdita Dreshaj, Cekic, Astris Stafaj, Dhurata Ahmetaj e shume te tjere. /maksim gjokaj/


Sunday, 23 June 2013

Revista PANORAMA PLUS - 22 Qershor 2013

Revista PANORAMA PLUS - 22 Qershor 2013
Revista PANORAMA PLUS, 22 Qershor 2013
 • Ciljeta, linja seksi ne plazh edhe pas lindjes se djalit
 • Sheila zhvishet per here te pare
 • Anaidi: Gati per te filluar pune ne Bashkine e Tiranes. Me femren e duhur afeksionohem qe ne momentin qe fillon te flase
 • Anaidi dhe Elona priten nga shume fansa ne Prishtine
 • Franceska e "BB5", e dashuruar me djalin e nje politikani biznesmen
 • Rike e "BB6" pas aventurave ne Tirane, rikthehet ne krahet e Lukes
 • Shpendi, pushime ne mal dhe pishina, pa Eldoren
 • Netet e cmendura te Bjordit dhe Joanes
 • Tirana i sjell fat, Olta Leka e BB6 ze te dashur nje djal simpatik
 • Iliri dhe Anisa ndajne me fansat edhe dhomen e gjumit
 • Blero e quan veten edhe yll futbolli
 • Adelina Tahiri transformohet ne nje Kim Kardashian
 • Ertemiona Mejdani, konkurron serish per miss
 • Zajmina Vasjari, fishekzjarre dhe brohoritje ne rruge per 26-vjetor

Saturday, 25 May 2013

Pas plagiatures, Blero nuk e mban fjalen...

Blero nuk e mban fjalen, vazhdon te vjedhe muzike

Dikur kengetari Blero u ishte kundervene vajzave te programit “Thumb”, me fjalet se: “Nese me gjeni ndonje kenge te vjedhur, une atehere jap doreheqjen nga muzika’. Ka qene ky reagimi kur degjoi per vajzat te cilat, duke ia numeruar disa kenge, dilnin se Blero kishte huazuar shume prej muzikes se huaj.

Por, vetem 10 dite me pare, Blero ka sjelle nje kenge tjeter, kete here duke e krijuar per kengetaren qe ka ne menaxhim, Dhurata Ahmeti, me titull “Prekja jote”, por qe edhe vete kengetarja tregoi se kjo kenge eshte e huazuar dhe eshte versioni i kenges “Drums” te Alexunder Base.

Por kjo deklarate ka ardhur pasi kenga eshte lancuar dhe menjehere eshte bere dallimi mes saj dhe origjinales. Dhe me pas, vetem nje jave me vone, artistet kane thene se kenga eshte e njejte dhe kane dashur vete ta sjellin ne versionin shqip. Por Blero vazhdon ende me muziken, nuk e ka lene ate, megjithese fjalet ishin pak me ndryshe.

Revista PANORAMA PLUS - 25 Maj 2013

Revista PANORAMA PLUS, 25 Maj 2013
 • Laura Vorpsi, zbulohen fotot e reja. Ana tjeter e Laura Vorpsit, pelqen armet dhe mesazhet per seksin.
 • Toros i "BB4": Rike, nje vajze e komunitetit rom, ja cfare di per te. Mendoj se nese Elona do deklaronte hapur se eshte lesbike, do fitonte "Big Brother"
 • Mirjeta e Big Brother ndahet nga bashkeshorti pas 9 muajsh martese
 • Sinan Hoxha, nuk i shpeton tundimit, heq rrudhat me botoks
 • Ermal Mamaqi, batutat gjate fushates se PD-se per veten dhe VIP-at
 • Angela Martini zhvishet nudo per 27-vjetor, fotot
 • Vigani: Finalistet sipas meje, besoj se fitues do te jete Anaidi
 • Jonilda operon hunden dhe nxjerr ne shesh gjoksin e bere
 • Genta Gjalpi shfaqet me shenja dhune ne fytyre
 • Aferdita Dreshaj dhe Ilir Shaqiri frekuentohen edhe 1 vit pas "Dancing"
 • Blero nuk e mban fjalen, vazhdon te vjedhe muzike

Sunday, 12 May 2013

Dhurata, sjell nje kenge te kopjuar?

Blero kapet mat, "me pele per dore"

Nje kenge shume verore qe shpejt mund te behet hit eshte videokenga me titull "Prekja jote", qe sapo ka lancuar keto dite kengetarja simpatike Dhurata Ahmetaj.

Kenga eshte gatuar ne studion e Bleros ndersa klipi eshte realizuar nga produksioni ASHA.

Dhurata ne kete klip paraqitet shume hot, madje me nje look te ri te flokeve kaqurrele qe fansat e kane pelqyer shume.

Por, kjo nuk eshte e tera ne lidhje me kete lajm, pasi tashme eshte raportuar se kenga ka ngjashmeri te madhe me kengen "Drums" te Alexunder Base. Duket sikur edhe Blero ketu ka bere nje "prekje" te notave muzikore qe gjasojne me kengen ne fjale. Ju ftojme te ndiqni dy videot me poshte. /Albavipnews/

Wednesday, 24 April 2013

E qeshura Afërditë, dhe seriozi Blero

Duket e qeshur, pavarësisht nga ajo se çfarë ka ndodhur kohë më parë.

E në fakt, bukuroshja Afërdita Dreshaj, vazhdon punën e saj, ndërsa mësojmë se ditë më parë ka qenë e ftuar në një koncert në Manhatan dhe ajo së bashku me Bleron janë pritur shumë mirë.

Por fansat e tyre duke iu referuar kësaj fotografie, që është postuar nga vetë Afërdita, e këshillojnë Bleron që të buzëqeshë pak, e jo të rrijë kaq serioz përkrah këngëtares bukuroshe.M.GJ.

Burimi Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

The Laughter of Aphrodite and Seriozi Blero

Looks hilarious, regardless of what happened long ago. And in fact, Beauty Untitled, continues its work, as we learn that the first day has been invited to a concert in Manhattan and along with it Bleron are welcomed.

Tuesday, 23 April 2013

Blero me shume tifo se sa muzike

Është një nga këngëtarët që bën shumë tifo për skuandrën e tij të zemrës, madje edhe në familjen e tij kur luan Barcelona të gjithë vishen me ngjyrat e skuadrës.

Por një këshillë kemi, pak si shumë anash e ke lënë muzikën Blero, duke u marrë vetëm me tifon për Barcelonën!/Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Typhoid blero more than music

It is one of many singers who cheer for skuandrën makes his heart, even his family when Barcelona plays all wear team colors.

But the advice we, too many have put aside the music Blero, dealing only with typhoid for Barcelona! / Albavipnews /

Monday, 25 March 2013

Revista PALOMA - 23 Mars 2013

Revista PALOMA, 23 Mars 2013
 • Miriam Cani: Se shpejti, martesa me Albanin
 • Sheila: Nuk e ndava une Dj Blunt nga e dashura
 • Bertina ne nje lidhje te re? I merr te dashurin Gentes
 • Etleva BB6: Djemte pelqejne vajzat si une, jo imoralet
 • Linda Halimi kendon para familjes se Michael Jackson. Stevie Wonder deklaron publikisht: Linda, ti je nje diva qe do shkosh shume larg!
 • Big Brother; Te gjitha femrat e Viganit dhe Edberit
 • Bleona Qereti performon per homoseksualet krah emrave te medhenj te muzikes. Deklaron: Do t'ia kaloj Gaga-s dhe Mary J Blige me performancen time
 • Alma Bektashi dhe Elton Deda rikonfirmohen pjese e jurise se "The Voice". Xhemi prezantuese.
 • Blero bashkepunim me Rita Oren?
 • Pas Bleones eshte radha e Genta Ismajlit te luaje ne nje film te huaj
 • Florent Kullolli (djali i tezes se Elones): "Mikesha e ngushte e Elones, vajza e presidentit"

Tuesday, 19 February 2013

Nusja i shkruan kenge Bleros

“Fiksimi im”, quhet kënga më e re e këngëtarit Blero, që është lansuar të shtunën e kaluar me një videoklip.

Mësuam se kënga është shkruar nga nusja e tij, Teuta, madje i ka qëndruar aty edhe gjatë regjistrimit të videos, duke u kujdesur për bashkëshortin e saj.

Deri tani kjo këngë ka marrë pëlqime, por jo edhe aq sa duhet, ndoshta është fillimi i saj, por teksti, mbi të gjitha, po pëlqehet shumë./M. GJ./
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Teuta writes songs Bleros

"My fixation", called Blero singer's new song, which was launched last Saturday with a video clip. We learned that the song was written by his wife, Teuta, even stayed there during video recording, taking care of her husband.

So far this song has received consents, but not enough, perhaps its inception, but the text, above all, I liked a lot. / M. GJ. /

Saturday, 26 January 2013

Revista BLUETOOTH - 26 Janar 2013

Revista BLUETOOTH, 26 Janar 2013
 • Merr zyre ne PD, Greta Koci: Njerez si Berisha i vijne rralle kombit, ja bisedat e mia me te
 • Kengetarja Bleona: Cfare i kerkova Donald Trump-it!
 • Bora Meta: Incidenti ne shkolle pas videos se Priftit
 • Ne shtepine e Fidel Yllit; Deputeti rrefen lidhjen me fene dhe pasionin per te gatuar
 • Liljana Kondakci rrefen vitet e denimit
 • Pervjetori i Pavaresise se Kosoves, pa Rita Oren
 • Nora Istrefi shofere autobusi
 • Thashethemet: Krasta iken nga "Vizion"-i?
 • Blero, me klip te ri
 • Blerim Destani mysliman i devotshem, kerkon grua te mbuluar
 • Samanta Karavella, se shpejti nje kenge dance
 • Vildane Zeneli: "I'm sexy and I know it"
 • "N'Prishtine" i kapercen nje milion klikime
 • Aragona Band lancon kengen e re

Wednesday, 23 January 2013

Blero, njeriu me me fat

Skajshmërisht i lumtur në rolin e babait. Dhe, për bijën e tij do të linte mënjanë çdo gjë, madje edhe frymëzimin për të krijuar një këngë të bukur.

Ky është këngëtari Blero, i cili rrëfen për “Kosova Sot” nisjen e këtij viti dhe planet e tij më të reja. Po ku e priti Blero Vitin e Ri dhe kë e quan ai ‘Divë’ të ardhshme në muzikën shqiptare? Ndiqeni rrëfimin e tij!

*Si e ka nisur Blero këtë vit?
Blero: Këtë vit e kam nisur pranë gjësë më të shtrenjtë në jetë, familjes sime, me shëndet të mirë dhe me punë.

*Në minutat e parë të Vitit të Ri, të kujtohet lutja, cila ishte, për familjen apo për punën?
Blero: Normal që për familjen. Familja dhe shëndeti janë primare për mua, më pas vjen puna.

*E në vitin 2012, çfarë note do t’i jepje punës së Bleros?
Blero: Nuk e di, besoj që kam bërë punë të mira dhe shpresoj që do të vazhdoj me këtë temp.
*Kam dëgjuar se tashmë po kompletohesh edhe me pjesëtarë tjerë, madje edhe për të realizuar përveç audiove edhe video, e vërtetë?

Monday, 21 January 2013

ALBA FLASH NEWS: 21 Janar 2013

C'ka po shkruhet dhe c'ka po flitet kete jave:
 • Albani dhe Tuna acarohen ne "X Factor Albania". Albani akuzon per vleresime siperfaqesore, ndersa Tuna i kunderpergjigjet "asnje nga ne nuk jemi ketu per vleresime siperfaqesore".
 • Bleona pozon me aktorin dhe regjisorin amerikan Ben Affleck, ne ceremonialin "Golden Globes 2013"
 • Teuta Kurti rikthehet me nje balade me titull "Arushi" komponuar nga Ilir Tolaj
 • Blero shtrihet perkohesisht ne spital pas nje semundje te lehte
 • Jashar Jashari i njohur si Jashi, eshte modeli 18 vjecar nga Tetova qe po korr sukses ne pasarelat kroate
 • 2po2 (Besnik Canolli) paralajmeron albumin e ri me titull "Rruges" i cili do te lancohet me 10 korrik te ketij viti

Monday, 14 January 2013

ALBA FLASH NEWS: 14 Janar 2013

C'ka po shkruhet dhe c'ka po flitet kete jave
 • Kengetarja bullgare Galena huazon kengen e Nora Istrefit "E Di"
 • Nje thashethem i ri per Rita Oren per te cilen thuhet se ka krijuar nje lidhje te re me djalin e Diana Ross
 • Blero akuzon Elvana Gjaten per huazim te klipit "Gjaku im" qe ka ngjashmeri me klipin "Wicked Game" te grupit HIM
 • Kengetarja Kristine Elezaj, e cila jeton ne Amerike, ka bere te ditur se do te lancoj ne fund te muajit janar, videoklipin e saj te ri me titull "Monster"
 • Baba Stars lancon klipin e shumepritur me titull "Vetem a po m'han raku"
 • Rita Ora me tri nominime ne dy kategori, ne "Brit Awards" 2013
 • Franceska peson aksident me makine. Flitet per fraktura trupore!

Sunday, 13 January 2013

Revista PALOMA - 12 Janar 2013

Revista PALOMA, 12 Janar 2013
 • Rita Ora: Do shkoja ne krevat me Rihannen dhe Nicki Minaj
 • Keshilla dashurie nga meshkujt VIP: Erion Zeqiraj, Endrik Beba, Valer Kolnikaj, Devis Muka, Renato Mekolli
 • Seldi Qalliu: Ju rrefej per pushimet e endrrave qe kalova me Sinanin
 • Zedhenesja e PD-se, Laura Vorpsi, e fejuara e ish-Mister Albania
 • Sexy and Single; Erleta Hoti, ish bashkeshortja e Kastro Zizos: Femrat me beqare me femije jane shume te paragjykyara!
 • Genta: Rubensi ka vdekur! S'ka me skandale, do behem shkrimtare
 • Sulmohen Flori Mumajesi dhe Elvana
 • Zbulohet lidhja e Blerim Destanit me Liberta Spahiun
 • Ledi Vokshi kritika Dafina Zeqirit
 • Kujdes nga njoftimet per pune qe kerkojne vajza!

Sherri i Vip-ave ne rrjetet sociale

Nëse mendoni se inatet dhe zilitë e artistëve shqiptarë kanë përfunduar  që me rrahjet mes Adelina Ismajli me Leonora Jakupin, apo Rozana Radit me Rezarta Shkurtën, keni gabuar.

Tashmë ato nuk janë më trup me trup, por nëpërmjet  rrjeteve sociale, të cilat inate, apo të ashtuquajtura kritika po përdoren shumë mes Vip-ave shqiptarë kohëve të fundit.

Ndërsa dëgjuesit në një program në Top Kosova Radio jepnin komentet e tyre në lidhje me këto zënka, duke i quajtur shumë jonjerëzore, ne mundohemi të kujtojmë vetëm disa prej tyre, pasi kohët e fundit vërtet janë të shumta.

Nuk janë vetëm "diss" të reperëve, që kanë ekzistuar gjithmonë nëpër tekstet e tyre, por edhe artistët që nuk ia thonë hiç repit, apo muzikës po kapen me statuse ‘Facebooku’. Të hershmit ishin edhe  Baba Stars me Noizin, apo Bleona Qereti me aktoren Eliza Dushku, ku mes të tjerash këngëtarja shkruante për patriotizmin e tepruar të aktores.

Saturday, 12 January 2013

Revista BLUETOOTH - 12 Janar 2013

Revista BLUETOOTH, 12 Janar 2013
 • Pirro Cako: Me Inven tani jemi miq! "Pas divorcit pati nje periudhe traumatike, por me vone u pajtuam"
 • Rudina Magjistari: Ishte dashuri me shikim te pare. U njohem ne Facebook! Moderatorja rrefen lidhjen me kampionin e kick box-it, Xhavit Bajrami
 • Aksidentohet Franceska, ne makine me vellain e te dashurit
 • Laura Vorpsi zedhenesja (jo vetem) e bukur e PD: Jozefina Topalli, e preferuara ime. Argita Berisha, fisnike. "Jam e fejuar dhe shume e lumtur"
 • Silvana Brace: Rikthimi ne ekran nuk eshte ne doren time!
 • Modelet shqiptare qe konkurrojne "Victoria Secret"
 • "Te besh ekonomi" me Aurora Sulcen. Gazetarja e "News 24" tregon risite qe do te sjelle programi i ri
 • Sekreti i Sonit?! Palestra!
 • Corleone i zhgenjyer: Ne Kosove 99% pa karakter, me tradhtaret ne glob
 • Adelina Berisha ne vend te kengeve publikon vithet

Wednesday, 2 January 2013

Fenomeni Rita Ora


Të gjithë e quajnë fenomen dhe yll këngëtaren Rita Ora.

Kështu ka nisur edhe ideja jonë në bisedën me disa nga artistët më të njohur shqiptarë, ku për gazetën tonë kanë treguar dikush me disa fjalë e dikush nga krenaria që u dhuroi të gjithë shqiptarëve me suksesin e saj kjo artistë shqiptare me famë botërore, kanë shumë fjalë për të thënë për të.

Edhe ata vetë si artistë shqiptarë do të donin një ditë të kishin famën e saj, por konkretisht  çfarë mendojnë këngëtarët tanë për Rita Orën?

Genta Ismajli:  “Gëzohem për suksesin e saj, si të gjithë shqiptarët. Edhe unë mendoj njëjtë me ta.”

Ermal Fejzullahu: “Për Rita Orën çfarë të them, isha dje duke e analizuar në një performancë të “X Factor” të UK, dhe për mua ajo është një yll i lindur dhe po na e n’drit fytyrën kudo që shkon dhe kështu ne i urojmë edhe shumë më shumë sukses.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online