All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Blerta Gace. Show all posts
Showing posts with label Blerta Gace. Show all posts

Sunday, 17 February 2013

Revista PANORAMA PLUS - 16 Shkurt 2013

Revista PANORAMA PLUS, 16 Shkurt 2013
 • Zajmina ndez publikun me prekje intime
 • Xhensila provokon edhe e veshur
 • Sonila Meco, probleme me drejtorin e ri te lajmeve, zhduket nga ekrani
 • Mariza Ikonomi vjen nga Franca dhe fotografohet ne shoqerine e nje djali
 • Fillon dyshimi per falsifikim te klikimeve, Silva Gunbardhi: Jane 100% te pastra!
 • Joni Peci vijon miqesine me Blerta Gacen
 • Ermali i "BB" i hyn politikes. Merr postin e kryetarit te Forumit Rinor Demokristian te Partise se Nard Ndokes.
 • Noizy deklaron pasurine: Fitoj shume nga muzika, nuk ka pushtetar qe te me afrohet
 • Aferdita Dreshaj, a ishte me te vertete ajo ne krah te Di Caprios? Mediat e huaja japin lajme kontradiktore ne lidhje me identitetin e biondes
 • Nik Xhelilaj i dashuruar me kolegen e serialit, mediat turke i zbulojne identitetin

Sunday, 18 November 2012

Blerta Gaçe: Se shpejti nje duet me Aurelen

Ajo ishte këngëtarja më e mirë në prezantimin skenik me këngën “Sky is the limit” në festivalit ‘Kënga Magjike 2012’.

Është kjo Blerta Gaçe, e cila me shumë kënaqësi ka pranuar të flasë për gazetën tonë, vajza e cila ka lindur me këmishë dhe këtë e vërtetoi edhe prezantimi i saj në këtë festival për herë të parë direkt me çmim.

Por, edhe ne ia kujtojmë motrën e saj Aurela Gaçe, që Blerta thotë se është nder të jesh motra e saj. Vajza na tregon se aktrimin dhe kërcimin nuk do t’i lërë kurrë mënjanë, ndërsa së shpejti do të jetë protagoniste në një film. Për më tej, ju pret rrëfimi i saj.

“Kosova Sot”: Më mirë t’ju themi si jeni Blerta, apo si jeni prezantuesja më e mirë skenike e ‘Kënga Magjike 2012”?
  Blerta Gaçe:  Përshëndetje dhe ju falënderoj për këtë intervistë. Më mirë Blerta!

Sunday, 2 September 2012

Revista PALOMA - 1 Shtator 2012

Revista PALOMA, 1 Shtator 2012
 • Martina Ivezaj, shqiptarja perfaqesuese e Gjermanise ne Miss World: Ne "Miss World" te gjitha vajzat kishin nga nje mik
 • Dj Free Style & Brasco: Bleona eshte unike, ka energjite e nje superstari. Shqiperia na mahniti, do t'i themi Timbalandit te vije patjeter
 • Noizy ngjitet ne ring lakuriq. Tradhtia qe e beri te humb besimin te femrat
 • Liami dhe Evelina lene Shqiperine: Ketu na u be jeta monotone!
 • Dafina Zeqiri le Ledrin, fillon alkoolin
 • Mira Konci ne forme te shkelqyer
 • Blerta Gace, motra e kengetares Aurela Gace me klipin "Je ti": Nga mua prisni cudira!
 • Nora, seksi ne Dhermi
 • Lori Haxhiaj dhe Erion Zeqiraj, prezantuesit e rinj te "Dita Ime"
 • Valbona Mema, me disa kile me pak, tregon linjat e reja
 • Elda Koci, pas ndarjes nga Redon Makashi, behet nuse

Sunday, 26 August 2012

Alessio Alia, konfrontim me policet rrugore ne Shqiperi...

Alessio Alia dhe Blerta Gace
Alessio Alia konfrontohet me policet rrugore gjate xhirimeve te klipit te Blerta Gaces

Jeton ne Australine e larget dhe, sa here qe vjen ne Tirane, merr me vete nje mik apo mikeshe te huaj, qe i kerkon te udhetoje me te per ore te tera per te shuar kuriozitetin per kete vend te vogel. Por eksperienca e ketij udhetimi me nje mik te huaj ka rezultuar disi e hidhur, per faktin se i eshte dashur qe bashke me mikun e tij t’u japin sqarime policeve te qarkullimit rrugor, ndersa jane ndaluar prane ish-Kinostudios ne taksine me te cilen po udhetonin ne fundjave, per t’u kthyer ne shtepine e tij. “Ishte ora 02:00 pas mesnate dhe bashke me mikun tim qe nuk eshte shqiptar po ktheheshim me taksi, kur policet qe kishin ngritur postbllok ne ate aks rruge, na ndaluam dhe na detyruan te dalim nga taksia, me sjellje arrogante dhe ton fyes”, tregon Alia. Me tej, ai shton se “jemi detyruar te qendrojme minuta te tera duke u sqaruar me ta pasi, pervec sjelljes brutale ndaj nesh, na acaroi fjalori pertoke i tyre. Natyrisht qe ligji duhet te zbatohet, por nje turist i huaj sic ishte miku im pas asaj skene jam i sigurt qe nuk do deshiroje me te shkele ne Shqiperi”, sqaroi Alessio.

Tuesday, 14 August 2012

Motra e Aureles, Blerta Gaçe, gati kengen e saj


E motra e saj është një këngëtare e famshme, e cila ka prekur deri në skenën e festivalit të madh “Eurosong”.

Kjo është Aurela Gaçe, ndërsa personazhi për të cilin ne duhet të informojmë është Blerta Gaçe, motra e saj. Ajo së shpejti do të sjellë një këngë të bukur, pasi ka kohë që flitet se do të nisë edhe ajo këngën.

Kjo foto që po e shihni është marrë nga një sekuencë e video-klipit të këngës së saj. Madje, kohë më parë, Aurela kishte thënë se Blerta ka një zë të mrekullueshëm. A do të ketë Blerta më sukses se motra, pritet të shihet./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Aurelës sister, Blerta Gaçe, about her song

Tuesday, 6 December 2011

Aurela Gace Kendon per Vitin e Ri ne New York (Konfirmuar)

Nje muaj pas lindjes, Aurela i kthehet skenes

Pas lindjes, Aurela i rikthehet serish skenes dhe per festat e fundvitit do te performoje per shqiptaret qe jetojne ne Nju Jork. Mesohet se mamaja e re, e cila rreth nje muaj me pare solli ne jete femijen e saj te pare, nje vogelushe te bukur qe e pagezoi me emrin Grace, do te kendoje ne nje ‘party’ te komunitetit shqiptar ketu, e cila organizohet nga “Dukagjini Production” dhe se bashku me te ne kete feste do te kendoje dhe Artiola Toska. Aurela, ne nje interviste per “standardin” te pak javeve me pare u shpreh se per momentin preokupimi i saj i vetem ishte femija dhe se po e shijonte ne maksimum kohen me te. Por, duket se 36-vjecares labe do t’i jete bere ndonje oferte e pa rezistueshme, perderisa do te udhetoje drejt Amerikes, ku nuk dihet nese do ta marre me vete te bijen apo jo. posted at albavipnews.blogspot.com. Nderkaq, e motra e Aureles, Blerta Gace, e cila eshte nje artiste qe jeton ne Nju Jork, duket t’i jete futur seriozisht muzikes. Ajo ka kenduar dhe me pare ne aktivitetet e komunitetit shqiptar ne Amerike, por kenga e saj e pare solo, e sapolancuar, "Je ti" eshte pritur me shume vonese. Eshte interesant fakti se vokali i saj, gjithashtu shume i bukur, nuk ngjan fare me te Aureles, e per me teper, Blerta ka zgjedhur muziken ‘dance’ me ritme te nderthurura orientale per t’u promovuar. /fjoralba shahaj/standard/dhjetor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Friday, 2 December 2011

Blerta Gace Publikon Kengen "Je Ti"...

Blerta Gace Lanson Kengen "Je Ti"

Motra e vogel e kengetares se madhe Aurela Gace, Blerta ka lansuar kengen e saj te pare "Je Ti" te kompozuar nga Darko Dimitrov me tekst te Marin Janco. Blerta eshte balerina e pare shqiptare profesioniste e "Belly Dance" me te cilin talent ajo u paraqit ne "America's Got Talent" ne vitin 2009. Pervec kercimit ajo ka talent edhe aktrimin e kendimin. Jo se nuk ka kenduar perpara por kjo eshte paraqitja e pare e saj si kengetare profesioniste. Blerta qe nga mosha 15 vjecare jeton dhe vepron ne New York te Shteteve te Bashkuara te Amerikes. Blertes i urojme suksese ne skenen e kendimit dhe shpresojme te na sjell ne te ardhmen edhe ndonje videoklip muzikor.

Degjoni kengen:

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Blerta Gace launches song "Je Ti"

The little sister of the great singer Aurela Gace, Blerta has launched her first song "You Are" composed by Darko Dimitrov with Janco Marin text. Blerta is the first Albanian professional dancer of "Belly Dance" talent with which she appeared in "America's Got Talent" in 2009. Besides dance she has talent of singing and acting. Not that there is no singing before but this is her first appearance as a professional singer. Blerta from the age of 15 years lives and works in New York of the United States of America. Blertes the wish of success on the stage singing and hope the future brings us even any music video clip.

Listen to the song:
]]

Monday, 7 November 2011

Blerta, Motra e Aurela Gaces Behet Kengetare...

Motra e Aurela Gace behet kengetare

Ajo e ka vendosur. Jo se nuk e ka bere kete gje me pare, por kete here vjen si profesioniste. Pas nje eksperience te gjate si kercimtare ne Amerike, Blerta Gace, motra e kengetares Aurela Gace sjell nje kenge, duke u paraqitur ne kete menyre para publikut shqiptar si kengetare. E vendosur tashme prej 10 vitesh ne Amerike, Blerta e ka konsideruar veten te gatshme per te bashkepunuar me profesionist dhe ne kete menyre t’i futet seriozisht rruges se muzikes, e pse jo, ajo e ka edhe ne gjak!.

E kontaktuar nga gazeta, ajo eshte shume e lumtur per kete projekt te ri. “Doja te kompletohesha. Ti nderthurja aktrimin, kercimin dhe kendimin. Talenti per kenge nuk me ka munguar. Ju futa punes seriozisht dhe sot ka ardhur dita ta paraqes kete pune”-tregon Blerta. Per te ky eshte momenti i duhur per te hyre ne kete treg, ne te cilin synon te prek jo vetem ate shqiptar, por edhe amerikan, ku vajza vlonjate prej vitesh jeton. Kenga eshte e rrymes “World pop”. Eshte nje kompozim i Darko Dimitrov, teksti nga Marin Janco, dhe ne violine Perparim Zeqiraj. Titullohet “Je ti” dhe do te publikohet ne dy versione, shqip edhe anglisht.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online