All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Blerta Syla. Show all posts
Showing posts with label Blerta Syla. Show all posts

Monday, 13 June 2011

Blerta Syla dhe Veton Surroi Presin Femije...

Blerta dhe Vetoni presin femije

Publicisti Veton Surroi se shpejti pritet te behet baba per te treten here. E dashura e Vetonit, aktorja Blerta Syla, eshte shtatzene ne pritje te femijes se pare.

Mesohet se Blerta ka mbetur shtatzene vetem para pake kohe. Lajmi eshte zbuluar ne emisionin “Prive” te televizionit Klan Kosova.

Lidhja e publicistit dhe ish-liderit te ORA-s, Veton Surroi me aktoren e famshme Blerta Syla daton qe nga viti 2009. Veton Surroi ka edhe dy vajza nga martesa e tij e pare. /telegrafi/qershor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Friday, 8 May 2009

Flash News 8 Maj 2009

Alba Vip Flash News
Alba Vip Flash News 8 Maj 2009

Eliza Dushku, E Treta Me Seksi
Njera prej revistave te njohura ne Amerike, “TV Guide” ka renditur aktoren shqiptaro – amerikane, Eliza Dushku si njeren prej personazheve me seksi ne televizion. Nga kjo liste, Eliza renditet e treta, menjehere pas aktores Eva Longoria. I pari ne liste eshte aktori australian Simon Baker. Nderkaq, seriali ne te cilin Eliza u be e famshme, ai “Dollhouse” do te filloje me nje sezone te re e cila do te transmetohet ne televizionin “Fox TV”. Xhirimet e ketij seriali do te fillojne gjate kesaj jave. /express online/

Te Dielen Finalja e "Top Fest 6"
Te dielen me 10 maj ne Pallatin e Sporteve “Asllan Rusi“ ne Tirane, do te zhvillohet nata finale e edicionit te gjashte te festivalit te muzikes moderne shqiptare "Top Fest". Gjate tete javeve konkurruese, 269 grupe dhe kengetare moren pjese ne kete edicion, ku 63 prej tyre jane kandiduar ne 11 kategori per cmime si: "Artisti i ri me i mire", "Artisti me i mire mashkull/femer", "Kenga me e mire hip-hop", "Kenga me e mire R&B", "Kenga me e mire pop dhe rock", "Interpretuesi me i mire", "Videoja me e mire", "Kenga me e mire alternative", "Grupi me i mire" dhe "Kenga me e mire dance". Cmime te vecanta do te jene edhe ato te dhena nga DigitAlb e Top Albania Radio, ndersa publiku do te vendose per cmimin e internetit, por edhe nepermjet sms-ve per cmimin e madh prej dhjete mije eurosh ku votat e publikut do te bashkohen me vleresimin e nje jurie prestigjioze. /tch/telegrafi/

Kledi Kadiu, Per Here Te Pare Ne Publik Me Giorgia Surina
Balerini shqiptar Kledi Kadiu del per here te pare ne publik me te dashuren e tij Giorgia Surina, duke u dhene fund zerave te ndryshem per historite e tij private. “Nuk me duket e drejte te cilesohemi si cifti i vitit”, shprehet ish fituesi i “Amici” ne nje interviste per revisten “Vero”. Ne vijim te bisedes ai ka shtuar se para se te lidhen bashke, dy njerez kane nevoje te frekuentohen per t’u njohur me mire. /top channel/08.05.09/

Arta Bajrami, Shtyhet Dalja e Albumit Te Ri
“Per shkak te nje aksidenti qe ka pesuar ne kembe duke luajtur futboll vellai im
Don Arbas, albumi im qe pritej te dale ne qershor do te shtyhet per pak kohe”, -
sqaron per Infopress”, vete kengetarja Arta Bajrami. Megjithate, ajo ben me dije se singli dhe klipi i ri se shpejti do te realizohen. “E di qe fansat e mi mezi presin albumin tim, por iu premtoj se nuk do te vonohet shume dhe se ja vlen te presin sepse do t’iu sjell hite”, - perfundon kengetarja. /infopress/

Loreta Berbatovci, Modelja Qe Synon Pistat e Parisit e Milanos
“Bukuria eshte dicka qe e ke dhurate nga Zoti. Nese me cilesojne si te bukur ky fakt me ben te ndihem mire dhe e lumtur”, - shprehet gjate nje bisede per “Infopress”, modelja 16-vjecare nga Prishtina, Loreta Berbatovci duke shtuar se i pelqen gjithcka tek vetja. “Kam marre pjese ne shume sfilita ne Shqiperi te organizuara nga agjensioni i modes “Ashley & Holdings”, gjithashtu vazhdon kontrata ime me agjensionin e modes ne Shkup “Makmodels”. Ne Kosove modeloj per agjencionin “Kiki Models”, nderkohe qe keto dite jam ne negociata per te modeluar edhe per agjensionin “Gecian Group”. Pervec pjesemarrjes ne konkurse bukurie Loreta ka realizuar fotografi profesionale te fotografi me fame boterore Fadil Berisha. Aq i madh eshte pretendimi i saj ne kete drejtim, sa qe modelja enderron qe te sfiloje edhe ne pistat me te medha ne bote si ne Paris, Milano, Londer etj. /infopress/

Blerta Syla Ne Krahet e Veton Surroit
Perflitej prej kohesh se aktorja Blerta Syla eshte ne lidhje dashurie me politikanin Veton Surroi, mirepo deri para te merkures mbrema ky lajm konsiderohej thjesht nje spekulim. Porse, cifti i shumeperfolur kane vendosur te shfaqen publikisht, pikerisht ne premieren e filmit “Heshtja e Lornes” i cili u dha te merkuren mbrema ne “Kino ABC” ne Prishtine. Me kete rast Blerta dhe Vetoni jane shfaqur te kapur dore per dore. Derisa e para eshte nje aktore e re, i dyti eshte politikan i divorcuar nga gruaja me te cilen ka dy vajza. /infopress/

Presidenti Bamir Topi "Sulmohet" Ne Internet
Nje grup hakeresh i kompjutereve, te marten ka sulmuar faqen e Presidentit te Shqiperise z. Bamir Topi, ku me kete rast kane nderhyre dhe kane vendosur foto te ndryshme. Sic ben te ditur agjencia INA, grupi i ashtuquajtur “Macedonian Dark Security” ka sulmuar faqen, duke njoftuar se kjo ishte nje hakmarrje, pasi qe, dite me pare hakeret shqiptare te njohur si grupi “KHG” kishin sulmuar faqen e internetit te presidentit maqedonas Branko Cervenkovski. “Mos luani me ne” dhe disa foto dhe harta maqedonase kane qene pjese te vendosura ne faqen e presidentit Topi. Sherbimet e kabinetit te presidentit pas disa oreve kane intervenuar duke e kthyer faqen ne gjendjen normale. Sipas thashethemeve qe burojne nga interneti, pritet nje “kundersulm” nga ana e hakereve te KHG-se. /infopress/

Arta Dobroshi, Aktorja e Pazevendesueshme
Filmi ‘Heshtja e Lornes’ i regjisoreve belge Jean-Pierre dhe Luc Dardenne, eshte mirepritur ne Prishtine. Pervec qe eshte film qe ka marre cmime nderkombetar, Lorna dhe Sokoli, dy nga personazhet kryesore ne film luhen nga aktoret nga Kosova, Arta Dobroshi dhe Alban Ukaj. Regjisoret kane thene se e kane perzgjedhur Arten pasi qe per kete rol ishte pazevendesueshme. /infopress/
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Eliza Dushku, third sexiest
One of the popular magazines in America, "TV Guide" has listed Actress Albanian - American, Eliza Dushku as one of the most sex on television. From this list, Eliza ranked third, immediately after the actress Eva Longoria. First on the list is Australian actor Simon Baker. Meanwhile, Eliza seriali in which it became famous, he "Dollhouse" will begin with a new seasons that will be broadcast on television, "Fox TV". Filming of this seriali will begin this week. / Express online /

Sunday the finals of "Top Fest 6"
Sunday May 10 at the Palace of Sports "Asllan Russia" in Tirana, will be held the final night of the sixth edition of modern Albanian music festival "Top Fest." During eight weeks competing, songstress and 269 groups took part in the edition, where 63 of them are running for awards in 11 categories such as "New Artist of the best", "best male artist / female", "with the song the best hip-hop, "" The song with the best R & B, "" the best pop song and rock "," best performers "," video with the best "," song the best alternative, "" group with better "and" the best dance song. " Special prices will be those provided by DigitAlb of Top Albania Radio, while the public will decide on pricing on the Internet, but also through SMS-ve for the Grand Prix of ten thousand euro where the votes of the public will join the assessment A jury of prestigious. / tch / telegraph /

Kledi Kadiu for the first time in public Giorgia Surina
Balerini Albanian Kledi del Kadiu for the first time in public with his girlfriend Giorgia Surina, ending speculation the different histories for his privacy. "There seems to be right as cilesohemi couple of the year," says former winner of the "amici" Magazine in an interview for "Vero". Following the meeting he added that before connected together, two people need to be frequented to be better known. / top channel/08.05.09 /

Arta Bajrami, delayed emergence of new album
"Due to an accident who has suffered Walking in my brother playing football
Don Arbas, my album that was issued in June will be delayed a short time ", --
clarifies for Infopress, Arta Bajrami own singer. However, it suggests that singli and klipi new will soon be realized. "I know that my fans are anxious for my album, but they promise it will not be delayed and more than worthwhile to wait because they will be bringing hits" - ends singer. / Infopress /

Loreta Berbatovci, models aimed at the Paris track of Milan
"Beauty is something that you have gifts from God. If the name of the beautiful as this fact makes me feel good and happy, "- said during a conversation to" Infopress ", 16-year model from Pristina, adding that Loreta Berbatovci likes everything to ourselves. "I participated in many sfilita in Albania organized by the agency of the modes" Ashley & Holdings, also continuing my contract with the agency in Skopje modes "Makmodels. Model for the Agency in Kosovo "Kiki Models", while these days I'm in negotiations to shape the agency for "Gecian Group. Besides participating in beauty competitions Loreta has conducted professional photographs of world-famous photographs Fadil Berisha. So great is its claim in this direction, as the model of dreaming that we track sfiloje largest in the world as in Paris, Milan, London etc.. / Infopress /

Blerta Syla We wings of Veton Surroi
Perflitej long Blerta Syla actress that is in love with about politician Veton Surroi, but until Wednesday evening the news was considered just a speculation. But, shumeperfolur the couple have decided to appear publicly in the premiere of the movie "Silence of Lornes" which was given Wednesday evening in the ABC film "in Pristina. In this case Blerta Vetoni and are shown to capture hand in hand. While the first is a new starlet, the second politician is divorced from the wife which has two daughters. / Infopress /

President Bamir Topi "attacked" in the Internet
A group of computer hackers on Tuesday attacking site of President of Albania Mr. Bamir Topi, where they interfere with this case and have established different picture. As Unveils agency INA, the group called "Macedonian Security Dark" has attacked the site, announcing that this was a revenge after that, days before hackers Albanian group known as "KHG" had attacked the website of the Macedonian President Branko Crvenkovski. "Do not play with us and some photos and maps have been part of the Macedonian located at the site of President Topi. Services to the President of the cabinet after a few hours have intervened to turn the page in a normal situation. According to rumors stemming from the Internet, is a "counterattack" by hackers to KHG-that. / Infopress /

Arta Dobroshi, actress indispensable
The film 'Silence of Lornes' of the Belgian director Jean-Pierre and Luc Dardenne, is welcomed in Pristina. Besides that is the film that has received international award, and Lorna Sokoli, two main figures in the movie played by actors from Kosovo, and Alban Ukaj Dobroshi Arta. Director said that the Arts are selecting for this role because that was irreplaceable. / Infopress /
]]

Wednesday, 26 November 2008

Blerta Syla: Kam Vozitur Deri 200 Km Ne Ore!

Blerta Syla Aktore Kosovare
/photo public domain/

Interviste me aktoren e mirenjohur, Blerta Syla
Ju rrefej dashurine time ndaj veturave

Aktorja kosovare, Blerta Syla, deri me tash ka realizuar disa role ne film dhe teater. Se fundi ajo po merr pjese ne serine shume te popullarizuar "Familja moderne". Kesaj radhe, Blerta flet per pasionin e saj per vetura. Tregon se si eshte ndier kur per here te pare eshte gjendur para timonit. I ka mbetur ne mendje vetura "Opel Corsa", e cila ka qene vetura e pare qe ka pasur aktorja Blerta Syla. Tash ajo eshte duke vozitur veture te tipit "Toyota yaris".

"Kosova Sot": Si femije, kur e keni pare per here pare ndonje veture qe ju e mbani mend?
Blerta Syla: Si te vogla, une dhe motra ime, Dafina, jemi rritur me lodra, sikur cdo femije tjeter. Kishim shume lodra nga me te ndryshmet. Une isha ajo qe beja parking te gjate me vetura lodra, duke i renditur me kujdes nga ato me te voglat e deri te kamionet e medhenj. Gezimi me i madh per mua ishte kur vargut te gjate te veturave lodra i shtoheshin here pas here edhe vetura te reja qe nuk gjendeshin ne dyqanet tona, e qe mi blinte babi ne udhetimet e tija zyrtare jashte shtetit. Pelqeja ato vetura qe u hapeshin dyert dhe bagazhi. Rrija me ore te tera duke i studiuar gjate derisa nuk me mbetej ne dore ndonje dere a rrote. Kisha nje veture loder te madhe qe e ngisja shkujdesur neper shtepi, kur filloi te me prishej ia hiqja timonin dhe beja rrathe neper shtepi e lagje. Kur u rrita pak me shoket dhe shoqet e lagjes rrinim me ore te tera ne "Luna park", ngisnim vetura te vogla te ndryshme me lloj-lloj ngjyrash. Ishte kenaqesi ne vete kur arrija t'u shmangesha ndeshjeve zinxhire brenda asaj hapesire, ku me shume deshire i ngisnim ato veturat e vogla e me ngjyra.

Vetura qe e ngas eshte "Toyota Yaris"

"Kosova Sot": Kur ka qene kontakti juaj i pare me timonin?
Blerta Syla: Vozitja ime e pare ka qene me veturen e autoshkolles, kur fillova te beje praktiken per patente shofer. Vozitja e pare nuk ishte e keqe.

Toyota Yaris e Blertes kishe

"Kosova Sot": Cfare veture vozisni?
Blerta Syla: Tani ngas veturen e tipit "Toyota Yaris", ngjyre hiri. Eshte mjaft veture e shpejte dhe e pershtatshme per parkim kudo. Eshte e lehte ne vozitje dhe e shpejt.

"Kosova Sot": Cfare lloj veturash preferoni te vozisni?
Blerta Syla: Nuk kam ndonje te preferuar, por me pelqejne veturat e shpejta.

"Kosova Sot": Cila prej veturave qe keni pasur ju mbetet ne mendje?
Blerta Syla: Vetura ime e pare ka qene nje "Opel Corsa", ngjyre e kalter e erret, e cila me sherbeu sidomos sa isha ne studime dhe me ka mbetur ne mendje. Pastaj bleva nje veture te tipit "Fiat tipo", ngjyre e bardhe, te cilen e kam vozitur gjate.

"Kosova Sot": Cilin nga ngasesit boterore te veturave preferoni?
Blerta Syla: Shumaherin.

"Kosova Sot": A ndodh qe te vozisni edhe jashte vendit dhe ne cilin vend keni vozitur?
Blerta Syla: Jashte shtetit dal shpesh me veture per punet e mia profesionale.

Rruget e ngushta, hall me parkingun

"Kosova Sot": Cilat vende i konsideroni me te pershtatshme per te vozitur dhe cilat me te rrezikshme?
Blerta Syla: Pa dyshim se te ne rruget jane shume te ngushta dhe ky eshte problem qe e kemi qe disa vjet. Pastaj qyteti yne dita-dites po rritet. Rruget e ngushta te qytetit me zor po e perballojne kaosin ne trafik. Nuk do te ishte keq t'i perdornim me pak veturat, keshtu do te mberrinim me kohe ne pune, pa nervozen dhe hallin e parkingut.

"Kosova Sot": Sa eshte shpejtesia me e larte, te cilen e keni arritur ndonjehere?
Blerta Syla: Kam vozitur deri ne 200 km ne ore. Me pelqen ta ngas veturen shpejt, por kuptohet ne rruge te pershtatshme.

"Kosova Sot": A keni shpesh probleme me trafik dhe sa ju ndihmon fama ne trafik?
Blerta Syla: Kam pasur disa denime per shpejtesi, por edhe me kane falur shume here, sepse nuk kam pasur shume pervoje te cilen me kohe e kam fituar dhe bashke me te edhe sigurine ne komunikacion. Mjafton t'i respektosh rregullat e komunikacionit dhe keshtu u shmangesh problemeve.

"Kosova Sot": Sa aksidente keni pasur deri me tash dhe kush ka qene fajtor?
Blerta Syla: Kam pasur disa aksidente ne fillim, por te vogla, here me fajin tim, here me fajin e te tjereve. /besir zyberi/kosova sot/26.11.08/
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online