All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Blinera Krasniqi. Show all posts
Showing posts with label Blinera Krasniqi. Show all posts

Friday, 29 May 2009

Hekurani dhe Blinera Krasniqi Fitues te "Netet e Klipit Shqiptar 2009"

Hekuran e Blinera Krasniqi
/photo videoart/

“Netet e klipit shqiptar”, fitues Hekurani e Blinera

Kengetaret kosovare jane shume te suksesshem edhe ne Shqiperi. Pas suksesit te madh ne "Top fest 6", vjen edhe nje sukses i radhes. Kete here klipi i Hekuran Krasniqit dhe Blineres "Mos e le per pak", fitoi cmimin kryesor ne festivalin e videoklipeve "Netet e klipit shqiptar". Ne tete jave me radhe, ku cdo te shtune konkurruan artiste dhe studio te ndryshme muzikore me klipet e tyre nga Kosova, Shqiperia dhe Maqedonia, deri ne naten finale. Klipi "Mos e le per pak", interpretuar nga Hekuran Kransiqi dhe Blinera, fitoi cmimin kryesor, klipi me i mire ne te gjithe komponentet: kamera me e mire, interpretimi me i mire, regjia me e mire. Klipi "Mos e le per pak" eshte realizuar nga produksioni "Video Art" nga Gjilani. /b.z./kosova sot/29.05.09/
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

"Nights of Albanian Clips", Hekurani and Blinera the winner

Singers Kosovo are very successful even in Albania. After the huge success of "Top fest 6", comes a regular success. This time the klipi Hekuran Krasniqi Blineres and "Do not let the few", won top video clips of the festival "nights of klipit Albanian. In eight weeks time, where every Saturday and competed artists studio with different musical Clips of them from Kosovo, Albania and Macedonia, to the final night. Klipi "Do not let the few", interpreted by Kransiqi and Hekuran Blinera, won the main award, klipi better in all components: the best cameras, the better interpretation, the best dress. Klipi "Do not let the little" production is carried out by "Video Art" from Gjilan.
]]

Thursday, 12 March 2009

Blinera dhe Hekuran Krasniqi Promovojne Klip Te Ri!

Blinera dhe Hekuran Krasniqi ne LALI
/photo videoart, ktv/

HEKURAN DHE BLINERA KRASNIQI SERISH BASHKOHEN NE KENGE

Kengetaret Hekuran e Blinera Krasniqi kane realizuar duetin e tyre te dyte. Ata synojne qe edhe kjo kenge te behet hit, njejte sikur kenga e pare "Mos e le per pak", e cila kenge vazhdon ende te degjohet Kengetari i mirenjohur Hekuran Krasniqi ka bere serish videoklip te ri ne duet me kengetaren e re e te talentuar Blinera Krasniqi. Pas sukseseve qe paten me duetin e tyre te pare, te titulluar "Mos e le per pak", ata kete sukses synojne qe ta arrijne edhe me kengen e tyre te re te titulluar "Lali", kenge kjo e cila i ka autoret e njejte sikur kenga e pare. "Muziken dhe orkestrimin e kenges i kam bere vete une, ndersa tekstin Granit Gashi, kurse kenga eshte incizuar ne studion e Dj- Cimit, nderkaq videoklipi eshte punuar nga produksioni "Video Art", tha per "Kosova Sot", kengetari Hekuran Krasniqi. Videoklipi eshte pothuajse i njejte sikur videoklipi i pare /nuk ndaj kete mendim - teni/. Kete videoklip kengetaret kane vendosur ta promovojne me ndryshe se sa jemi mesuar t'i shohim promovimet. "Promovimin e videoklipit do ta bejme vetem neper televizione, pra neper emisionet e ndryshme ne televizioneve tona", theksoi Hekurani. /b.zyberi/kosova sot/12.03.09/
- - - - - - - - - - - - - - - -
p.s. Blinera dhe Hekurani kane promovuar kete klip ne emisionin "Express Live" te dates 10.03.2009. Mua me duket kjo kenge me e perkryer se ajo e para.
Hekurani dhe Blinera ne Express Live
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[translation by google, don't lough!]

Hekuran AND BLINERA KRASNIQI Again join in song

Singers Hekuran Blinera Krasniqi have realized the duo their second. They also tend to be hit this kenge, song same as the first "Do not let the few", which still continues kenge heard singer famous Hekuran Krasniqi has made a new video clip again in the new duet with the talented singer Blinera Krasniqi. After success with the duo had their first, entitled "Do not let the few", those who succeed tend to achieve with their new song entitled "Lali", a song which has the same authors kenga as the first. "Music and orchestrating the song I've made them, while the text Granit Gashi, while song is recorded in the studio and Dj-Cimit, meanwhile, is working videoklipi production" Video Art ", said for "Kosova Sot", singer Hekuran Krasniqi. Videoklipi is about the same as the first videoklipi. This video clip singers have decided to promote the otherwise than we used to see promotions. "Promotion of videoklipit will do only through television, then through the various shows in our TV, "stressed Hekurani./hej, s'po kam kohe me korigju, nese dikush deshiron, le verzionin tend te perkthimit ne koment - teni/

Saturday, 14 February 2009

Vip-at dhe Shen Valentini!

Happy Valentines Day

CFARE DHURATASH DO TE BEJNE VIP-at PER SHEN VALENTIN
Dhurata, Shenje e Respektit dhe e Kujtimit

Dhurata eshte shenje e kujtimit, e respektit te ndersjelle, e ekzistences se marredhenieve te mira mes te dashuruarve, keshtu qe berja e dhuratave eshte e ndryshme dhe arsyeshme

Festa e Shen Valentinit qe prej disa vjetesh ka filluar te festohet edhe ne Kosove, 14 shkurti eshte date e dashurise dhe pikerisht ne kete date te dashuruarit mundohen qe te bejne dhurata sa me te mira. Per te pare se cfare dhuratash do te bejne VIP-at, kemi zhvilluar nje ankete me disa nga ta.

Fatmir Spahiu:
Patjeter se per kete feste do t’i dhuroj lule, dhe normalisht nje darke ne mbremje, kurse pres qe gruaja ime te beje dhurate nje milion euro (qeshet).

Hekuran Krasniqi:
Kur behet fjale per dashurine, dhurata eshte shenje e kujtimit, e respektit te ndersjelle, e ekzistences se marredhenieve te mira mes te dashuruarve, keshtu qe une berjen e dhuratave e bej shpesh duke dhuruar lule, embelsira, puthje dhe lajme te mira. Nderkaq, se cka do t’i blej per Shen Valentinin nuk po e zbuloj, sepse e dashura ime e lexon gazeten tuaj dhe do ta kuptonte se cka do t’i dhuroja perpara kohe, pastaj nuk do te kishte vend per befasi. Suksese ne jete gjithe te dashuruarve dhe urime per kete dite.

Fatos Kryeziu:
Une bashkeshortes do t’i dhuroje nje ore dore dhe nje buqete me lule.

Mihrije Braha:
Festa e Shen Valentinit me pelqen per shkak se eshte festa e te dashuruarve dhe u dedikohet te dashuruarve. E festojme cdo vit se bashku me Naimin kete feste dhe tere te dashuruarve u uroj jete te lumtur, te kene sa me shume dashuri dhe harmoni jetesore. Ndersa, sa u perket dhuratave, une ia kam blere nje set parfumesh, edhe keshtu i kam pike te dobet parfumet, por edhe ai besoj se do te me dhuroj ndonje parfum bashke me ndonje dhurate te bukur simbolike, sic me befason cdo vit.

Arjeta Islami:
Me pelqen festa e Shen Valentinit, dhe kemi vendosur qe se bashku me shoqet e mia te dalim neper disa lokale te qytetit. Meqe ende nuk kam te dashur, jam e lire sa u perket dhuratave, nuk kam kujt t’i dhuroj dhe natyrisht se nuk pres dhurate.

Drenusha Latifi:
Po te kisha te dashur, me siguri do te dija se cfare t’i dhuroja, por meqe nuk kam nuk di se cfare mund t’i dhuroja. Kurse, simpatizanteve te mi dua t’u them se kjo feste nuk ka qene asnjehere festa ime e parapelqyer.

Adelina Berisha:
Per festen e Shen Valentinit do te kendoj ne Malisheve, e sa i perket dhurates nuk do t’i bej askujt dhurate per shkak se nuk jam e dashuruar.

Blinera Krasniqi:
Per Shen Valentinin do te dal me te dashurin per darke, kurse per te kam pergatitur nje dhurate, por ajo le te mbetet surprize.

Edita Sopjani:
Une nuk jam e dashuruar, prandaj edhe nuk do te bej dhurata, apo me mire te them nuk do ta festoj kete feste.

/k.b. & b.z./kosova sot/14.02.09/
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Saturday, 8 November 2008

Blinera dhe Hekuran Krasniqi: Kenge e Re Duet!

Hekuran dhe Blinera Krasniqi Ne Klip
/photo ktv/

Hekurani e Blinera, NJE KENGE DUET

Nje bashkepunim i ri ne mes kengetareve Hekuran Krasniqi dhe Blinera Krasniqi. Per here te pare jane paraqitur ne duet me kengen “Mos e le per pak”. Muziken dhe orkestrimin e kenges e ka bere Hekurani, ndersa tekstin Granit Gashi. Hekurani dhe Blinera jane me mbiemrin e njejte, mirepo nuk jane asgje ne mes vete, ky bashkepunim ka lindur spontanisht. “Edhe pse mbiemrat i kemi te njejte, nuk jemi asgje ne mes vete. Bashkepunimi na erdhi rendom si shume kolegeve te tjere, Blinera e degjoi kengen dhe pranoi qe te bashkepunoje me mua. Ajo ka nje vokal te mire, andaj kjo me shtyri qe te realizojme kete kenge duet. Them te drejten jam i kenaqur me kete bashkepunim. eshte hera e pare qe bashkepunuam dhe besoj se do te kemi sukses me kete kenge”, shprehet Hekurani per “Kosova Sot”. Kete kenge ata e kane punuar brenda nje kohe te shkurter. Producent i kenges eshte Dj Cimi. Kenges “Mos e le per pak” ia kane realizuar edhe videoklipin, per te cilin Hekurani ndjehet mjaft i kenaqur. Klipin e kane punuar me produksionin “Video Art” nga Gjilani.

Art Design Jeton Vorfi

"Ne klip merr pjese edhe grupi i mirenjohur i vallezimit “Art Design”, me te cilin jam shume i kenaqur. Kemi dashur qe te realizojme nje klip pak me te vecante dhe besoj se i’a kemi arritur. Kemi punuar brenda nje dite, kemi gjiruar ne Prizren. Spoti ka skena te organizuara dhe keshtu qe besoj se do te terheqe vemendjen e publikut”, thote Hekurani. /kastriote bajrami/kosova sot/07.11.08/
- - - - - - - - - - - - - - - -
Shenim. Videoklipi i Hekuranit dhe Blineres u promovua per here te pare ne emisionin "Express Live" KTV te enjten me 6 nentor 2008. Ndersa, lidhur me marredheniet familjare me Blineren, Hekurani tregon te kunderten nga ajo qe thote "Kosova Sot". E verteta eshte qe ata kane lidhje familjare por kete e kishin marre vesh me vone, pasi kane vendosur te bashkepunojne. Te dy vijne nga vendi Terpeze. /teni/
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online