All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Bojken Lako. Show all posts
Showing posts with label Bojken Lako. Show all posts

Saturday, 15 December 2012

Per Semin dhe Bojken Lakon, dashuria nuk njeh moshe

Kengetarja e talentuar 20 vjecare, Semi Jaupaj, aktualisht vokaliste e grupit rrok "Grifshat" ka rrefyer ne nje interviste per "Mapo" fillet e dashurise me kengetarin dhe regjisorin e njohur Bojken Lako. Edhe pse njihet me shume si e dashura e Bojken Lakos, kengetarja e re preferon te njihet me shume si vet ajo dhe me talentin e saj ajo ka arritur te krijoj imazhin e vet ne skenen muzikore.

Lajmi per lidhjen pasionante te Bojken Lakos me nje vajze te re, pas ndarjes nga Olesia, u perfol shume ne veren e vitit 2011 ne te gjitha mediat shqiptare. Fakti qe te dy kishin nje diference te madhe ne moshe, prej 17 vitesh, e beri lajmin edhe me interesant.

Por, dashuria ne mes tyre kishte pasur gjenezen e saj qysh shume heret dhe po priste momentin e duhur per t'u shfaqur dhe realizuar:

"Kam qene fanse e tij qe 5 vjece. Kur degjoja te flisnin keq per te me kapte e qara. Kam qene gjithmone e me shume e dashuruar pas muzikes qe bente. Tani jam e dashuruar dhe pas tij...", ka rrefyer Semi per "Mapo".

Eshte kjo edhe nje deshmi, se dashuria nuk njeh moshe dhe pavaresisht, gjen rrugen e vet tek zemrat e dy personave. /Albavipnews/

Sunday, 28 October 2012

Revista PALOMA - 27 Tetor 2012

Revista PALOMA, 27 Tetor 2012
 • Viola dhe Petrula, per te tretin vit radhazi velinat e "Fiks Fare". Viola: "Jemi vajza te mira, prandaj na duan!; Petrula: "Me ne fund u dashurova"
 • Genta Ismajli rrefen per renien ne peshe, per floket bionde, nderhyrjen ne buze, bashkepunimin me te ri, si dhe pasionin e saj te madh, aktrimin. Ndihem mire me veten, nuk kopjoj Rita Oren!
 • Rovena Stefa sulmon Flori Mumajesin: "Ti nuk je shqiptar"
 • In Love, Semi Jaupaj & Bojken Lako. Semi: Ai s'me le kurre shkak per xhelozi; Bojkeni: Dua te jem me te ne pafundesi.
 • Si kush do shnderroheni per Halloween? Ja propozimet tona: Vali Corleone, Shkendije Mujaj, Kastro Zizo, apo...?
 • Zbulohen fotot topless te Nora Istrefit ne plazh
 • Orgesa Zaimi behet nene
 • VIP Shpija: Te gjithe kunder Zhakut!

Wednesday, 18 April 2012

Bojken Lako eksperimenton me kenge te reja...

Bojken Lako: Me “Grifshat” eksperimentoj dhe ndryshoj dhe veten!

Gjithmone vjen me risi ne tregun muzikor. Vetem pak dite me pare ne radiot e kryeqytetit jane prezantuar tre kenget e tij te reja qe do te jene pjese e albumit te ri “Bojken Lako dhe Brezat”. Nderkaq, prej kohesh, ai njihet edhe si mentor i nje nga grupeve me interesante, sic eshte ai “Grifshat”. Puna me e fundit e tyre eshte kenga “Ne pafundesi” konkurruese ne festivalin “Top Fest”.

Bojken, sapo keni publikuar tre kenge te reja. Si eshte bere shperndarja e tyre?
Po, jane tre kenge, qe i kam nxjerre ne radio, jane kenge te nje albumi te ri qe do te dale ne qershor. Kenget jane gjysme elektronike dhe gjysme rock. Behet fjale per kengen “Te zakonshem”, “Tirana” qe doli ne veren e shkuar dhe “Love, love, love”. Tre kenge qe vijne kete here ne nje variant elektronik. Ne fakt, persos ketyre kengeve, ne kete fryme eshte gjithe albumi, “Bojken Lako dhe Brezat”. Kenget e albumit jane punuar me Trim Radojen, ne orkestrim dhe muzike “live”, sepse eshte i orientuar tek muzika elektronike. Nderkaq, kenga “Te zakonshem” do te shoqerohet edhe me klip me vone.

Wednesday, 15 February 2012

Bojken Lako: Dashuria nuk njeh moshe...

Adoleshenca periudha e shthurjes dhe qejfit

Bojken Lako: “Dashuria nuk njeh moshe, me Semin na bashkoi muzika”

Faktin qe Bojken Lako eshte nje prej artisteve me te vecante te skenes shqiptare, tashme s’e ve me askush ne diskutim. Me nje karriere te gjate ne muzike, pavaresisht shkeputjeve e rikthimeve te here pas hershme, ai vazhdon edhe sot te mbetet nje nga me te pelqyerit e ‘rrokereve’. Prej vitesh i kushton mjaft kohe edhe regjizures dhe ka tanime dy sezone qe eshte shtylla drejtuese e nje emisioni per te rinj ne Tv Klan, “Promozone”.

Do te jete pikerisht puna me te rinjte, e kujtimet e adoleshences se tij ato qe do te jene ne fokus te ketij rrefimi sot. I sinqerte dhe i drejtperdrejte, sic gjithmone Bojkeni eshte. Gjithcka duke filluar nga puna aktuale, lidhja me adoleshenten Semi, e deri tek oret e lena ne Liceun Artistik. Duhani, alkooli dhe gjithe cmendurite e Bojkenit adoleshent do te vijne sot ekskluzivisht ne faqet e suplementit te se merkures.

Tuesday, 10 January 2012

Bojken Lako ngushellohet me puthjet e te dashures...

Bojken Lako ngushellohet me PUTHJET e Semit!

Rikthehet Bojken Lako ne Festivalin e RTSH pas disa vitesh mungese. Ai konkurroi me nje kenge te cilen e kishte realizuar te gjithen vete, por qe nuk arriti te vleresohej me asnje cmim, ndonese publiku e pelqeu jo pak. Ai zgjodhi te bashkepunonte per te disaten here me kengetaren e re Semi Jaupaj, e cila eshte njekohesisht edhe e dashura e tij. Pas mbarimit te festivalit cifti eshte pare duke u puthur ndoshta per te ngushelluar njeri- tjetrin pas " humbjes". Sic thuhet ne keto raste, ata kane fituar dicka shume me te rendesishme se cmimi, dashurine… /bluetooth/janar 2012/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Lako Bojken comforted in Semi's kisses!

Friday, 6 January 2012

VIP Ballina: Revista "PALOMA" - 7 Janar 2012

Revista PALOMA, 7 janar 2012
 • Anxhela Martini: Ndihem gjithmone seksi!
 • Kthehet Adi Krasta!
 • Luana i kalon festat ne Maqedoni. Vazhdon historia me Adrianin!
 • Ronela Hajati: Kam bere dasme! Nuk e keni marre vesh?
 • Bertina e kalon Vitin e Ri pa Erjonin; nuk flasin me njeri-tjetrin
 • Rona Nishliu: Eshte kenge optimiste, jo kenge vaji. Koleget perkrahin Ronen: Do te na perfaqesoje ne menyre dinjitoze
 • Semi Jaupaj: Edhe pse me paragjykojne, e dua Bojkenin
E ku ka me mire se te kesh ne kopertine nje nga femrat shqiptare me seksi dhe me te kerkuara te momentit kudo neper bote. Jemi te sigurte qe me Anxhelen ne kopertine kemi bere te lumtur te gjithe fansat meshkuj te Palomes ;) Nje tjeter interviste mjaft interesante eshte ajo e Rona Nishliut, kengetares me te perfolur te momentit, fituese e Festivalit te fundit ne Rtsh, Rona do te jete ajo qe do te na perfaqesoje kete vit ne Eurosong. Por publiku nuk duket shume optimist, pasi nuk ka arritur ta perthith sic duhet kengen, mjaft e vecante ne stilin e saj, nderkohe qe si rralle ndonjehere vete koleget e Rones artist te ndryshem jane shprehur me superlativa per kete kenge. Ronela Hajati, vjen ne nje interviste shume te cilter, ashtu sic e ka vete natyren e saj dhe kete here ka vendosur te na i thote te gjitha...po te gjitha, te gjitha ama! Ky fillim viti ka nisur me plot lajme.

Friday, 8 May 2009

Top Fest 6, Finalja Te Dielen Me 10 Maj

Top Fest 6, 16 cmime per 22 finaliste

Bojken LakoFinalja e madhe Top Fest 6 sivjet do te zbrese ne pallatin e sportit “Asllan Rusi”. Nje skene e madhe dhe nje salle gjigande do te jene prone e muzikes dhe atmosferes rinore si asnjehere me pare.

Shume cmime dhe shume personalitete te artit, muzikes, sportit dhe botes akademike qe do t’ua dorezojne trofete fituesve. Bojken Lako, drejtuesi artistik i Top Fest, flet mbi risite e nje spektakli te tille. “Risite jane kenget dhe prurjet muzikore. Jane aristet ata qe e sjellin risine. Shqiptaret ecin ne muzike me kohen”, shprehet ai.

Pershtatja e nje salle te tille dhe ngritja e nje skene per nje spektakel kaq te madh, natyrisht qe nuk ka qene e lehte per skenografin Fatmir Minga. ”Eshte konceptuar si nje skenografi e thjeshte, por ne te eshte futur teknologji e re”, thekson Minga.

Ne kete edicion konkuruan 269 artiste dhe pas nje selektimi te veshtire jane perzgjedhur vetem 22 finaliste. Ne kete mbremje do te ndahen 16 cmime nga te cilet 11 do jepen ne baze te kandidimeve. Ne kete edicion jane shtuar dhe dy cmime si, Best Dance, cmim i cili eshte vendosur nga bordi drejtues i Top Fest ne baze te prurjeve te shumta te kengeve te kesaj rryme muzikore.

Gjithashtu do te vleresohet edhe kenga me e mire hip hop dhe R&B, ndryshe nga edicionet e kaluara ku ka qene nje cmim i vetem per te dyja keto rryma. Albana Osmani dhe Ledjon Lico do te jene prezantuesit e ketij spektakli plot me surpriza. Emocionet e kengetareve nisin qe mesditen e dates 10 maj.

Ne nje transmetim te drejtperdrejte ne Top News do te realizohet ndarja e cmimeve te kandidimit per te gjithe artistet e kandiduar. Ndersa ne oren 20:45 ne ekranin e Top Channel do te transmetohet mbremja gala e ndarjes se cmimeve te edicionit te 6-te te Top fest. /top channel/08.05.09/


- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Top Fest 6, 16 prices for the 22 finalists

Final major Top Fest 6 this year get off at the Palace of sports "Asllan Russia." A great scene and a hall owned giant will be the music and atmosphere for youth as never before.

Many awards and many dignitaries of art, music, sports and academic world that I will submit trofete winners. Bojken Lako, artistic director of Top Fest, speaks on a new spektakli such. "Are new songs and music feeds. Aristet are those who bring risine. Albanians walk in time with music, "he says.

Adaptation of a hall and the establishment of such a scene for a spektakel so great, of course, that has not been easy for skenografin Fatmir Minga. "It is conceived as a skenografi simple, but in the new technology is introduced," stresses Minga.

In this edition 269 artists competed and after a difficult selection are only selecting 22 finalists. In this evening will be allocated 16 prices from which 11 will be based on kandidimeve. In this edition are added and the two prices, Best Dance, price which is determined by the Steering Board of the Top Fest on the basis of many of the songs flow of this stream of music.

Will also be assessed even song the best hip hop and R & B, unlike previous editions, where there was only one price for both of these electric. Albana Osmani and Ledjon Lico will be prezantuesit this spektakli full of surprises. Emotions and singers noon start date was May 10.

In a direct broadcast Top News division will be realized prices running for all artists run. As at 20:45 on the screen of Top Channel will broadcast the gala evening division edition of the awards of Top 6-fest.
]]

Sunday, 1 February 2009

Me 2 Shkurt Nis Top Fest 6!

Nis aventuren “Top Fest 6”

Bojken LakoEvenimenti i dedikuar muzikes moderne shqiptare, “Top Fest”, behet gati te shpalose nje tjeter sukses te Top Channel me edicionin e tij te gjashte. Nga e hena nis maratona e gjate qe do te percjelle risite me te fundit te muzikes moderne nepermjet perfaqesuesve me te njohur dhe te rinj shqiptare.

Pas kurorezimit te suksesshem te “Top Fest 5” me nje mbremje madheshtore ne Pallatin e Kongreseve qe shpalli fitues te cmimit te madh prej 10 mije eurosh Besa Kokedhimen, tashme eshte gjithcka gati per nisjen e nje rrugetimi te ri drejt zbulimit dhe afirmimit te talenteve te reja. Por cfare do te sjelle “Top Fest 6”?

“‘Top Fest’ tashme ka nje formule te percaktuar ne kuptimin e kohezgjatjes se konkurimit qe jane 32 seri ku do te ekzpozohen shume artiste te rinj, grupe te reja, emra te njohur te muzikes, emra te njohur qe nuk kane marre ndonjehere pjese. Kjo eshte nje strukture qe ‘Top Fest’ e ka formuar qe ne edicionin e pare te tij, kjo eshte struktura qe ka pasur sukses ne raport me gjurmet e mira qe lene kenget per nje kohe te gjate transmetimi ne publik ku artistet krijojne dhe fansat e tyre, gjithashtu duke i dhene edhe nje mundesi kenges shqiptare qe te ngreje identitetin e saj si brenda Shqiperise gjithashtu duke pershendetur edhe krijimet qe vijne nga trevat shqiptare”, eshte shprehur drejtori artisitik i “Top Fest”, Bojken Lako.

“Kete vit ka nje pjesemarrje te madhe ne ‘Top Fest’ dhe me vjen shume mire per kete, per traditen qe ka krijuar ky festival si nje mundesi ne te gjitha mundesite qe ai krijon ne rrjetin e Top Medias per t’i dhene mundesi sa me teper muzikanteve qe te jene sa me prane publikut nepermjet Top Albania Radios, kanalit My Music ne DigitAlb, nepermjet Top Channel dhe programit ‘Select’”, sqaroi Lako.

Larmi rrymash do te percillen nepermjet 32 puntatave nga e hena ne te enjte nga ora 15 deri ne oren 17 ne ekranin e Top Channel.

Edhe ne kete edicion te gjashte, Top Channel nuk do te zhgenjeje ne risi e surpriza, por per t’i zbuluar duhet t’i prisni edhe pak, kur evenimenti muzikor do te ngreje siparin me daten 2 shkurt. /top channel/01.02.09/
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Sunday, 2 November 2008

Bojken Lako Sillu P'shtillu ne Pub

Bojken Lako
/photo panorama plus/

Bojkeni ne pub ne vend te muajit te mjaltit

I ka rene per hise te martohet ne nje nga periudhat me te ngjeshura me pune, pikerisht atehere kur i duhej te bente regjisorin e njerit prej programeve me impenjative ne “Top Channel”, i cili titullohet “E diell”. Por nuk duken te trishtuar per kete fakt as ai dhe as e shoqja. Perkundrazi kane vijuar te ndjekin jeten e tyre te zakonshme, si gjithmone mes miqve dhe kolegeve. /panorama plus/01.11.08/
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online