All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Bubulina Krasniqi. Show all posts
Showing posts with label Bubulina Krasniqi. Show all posts

Monday, 23 April 2012

Bubulina Krasniqi zbukurohet nga kirurgu...?

Motra e Memli Krasniqit, Bubulina, zbukurohet nga kirurgu

Filloi karrieren si kengetare, realizoi disa kenge dhe u pelqye shume nga publiku, edhe pse ishte ne moshe te re. Por sic duket, muzika nuk ishte ajo qe i fle ne zemer. Popullariteti i Bubulines filloi pas bashkepunimit me Bleron (kunatin e saj) me te cilin realizoi disa kenge, ndersa me pas pauzoi ne muzike, per t’u rikthyer me pas perseri me disa kenge te reja dhe per t’i dhene fund karrieres muzikore e per te filluar nje karriere te re ne politike. Bubulina ne Kosove, pervec si kengetare, njihet edhe si motra e Memli & Teuta Krasniqit, te cilet tashme jane te promovuar ne publik si kengetare, aktore e politikane. Pas mbarimit te studimeve, Bubulina Krasniqi u rangua ne liste si me e mira nga Ministria e Puneve te Jashtme, duke u zgjedhur keshtu si zyrtare e larte ne kete Ministri. Pas fillimit te punes, Bubulina ka shtuar kujdesin per veten dhe look-un e saj. Eshte vene re edhe ndryshimi ne pamjen e jashtme, qe ngre dyshimet se politikania e ardhshme ka vizituar kirurgun duke fryre buzet dhe mollezat. Se edhe politika kerkon sakrifica ne pamje dhe look, kete me mire e verteton pamja e Bubulines, e cila ka hedhur disa foto te reja me shoqerine e saj teksa argetohet neper pub-e te Prishtines. /panorama plus/

Sunday, 22 April 2012

Revista PANORAMA PLUS - 21 Prill 2012

Panorama Plus, 21 Prill 2012
  • Seldi: "Ndarja ime me Sinanin si nje moment testimi". Per projektet tona bashke le te flase vete Sinani, i takon se eshte me i madh se une. Sinani tani koncerte me Sonin e Shpatin, sekret kenga me Seldin.
  • Sonte Genta do te mesoje nga i dashuri per publikimin e fotove porno, detajet e perballjes. Ana tjeter e Gentes, prirja per sjellje lezbike. Zbulohet profili i saj ne FB ku puthet me vajza dhe shprehet pro seksit midis dy femrave.
  • Samanta Karavella ndahet nga i dashuri pas 1 vit e gjysme lidhjeje
  • Adrian Gaxha ne lidhje te re: "Duhet te jesh i cmendur te mos e duash Simonen"
  • Gold AG nuk mjaftohet me suksesin ne muzike, tani edhe harem me femra
  • Persa Beqiri: "Malli per skenen shqiptare me solli ne Top Fest"
  • Big Basta: "Albumi im i dyte, me kenge te frymezuara nga eksperiencat e mia personale"
  • Erleta dhe Kastro martohen ne fshehtesi te plote

Friday, 6 January 2012

Bubulina ngrohet në kolltuk, harron muzikën

Vajza e cila nisi mirë dhe interesante me këngë, por që dikur e quanin edhe Britny Spears, Bubulina Krasniqi ku mbeti? Në fakt ku mbeti në këngë dhe angazhim e saj muzikor, pasi ajo tashmë është siguruar në punën e saj në ministri.

Si duket Bubulinës i ka rënë më mirë dhe sigurt kolltuku i ngrohtë në këtë ministri se sa në muzikë duke e harruar atë. Vajza e hitit “Elementi i 5-të”, si duket nuk do të ketë më elemente në muzikë, por vetëm në qeveri, duke ditur se dhe në gjak i shkon pasi dhe vëllau i saj është në drejtimin e Ministrisë së Kulturës në Kosovë./Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Bubulina heated in an armchair, forgets the music

The girl who started out good and interesting songs, but also once called Britny Spears, where is Bubulina Krasniqi? In fact where was the commitment of her songs and music, as it has already secured its work in the ministry.

Thursday, 7 May 2009

Flash News 7 Maj 2009

Alba Vip Flash News
Alba Vip Flash News, 7 Maj 2009

Bubulina Krasniqi Ne Realizim Te Videoklipit Te Ri
“Besoj qe shpejt do te lansohet kenga, meqe puna ne te eshte perfunduar dhe tash pritet vetem titulli i kenges, prandaj do te nis menjehere xhirimin e videoklipit”, ka thene Bubulina. Tekstin e kenges e ka bere vet Bubulina ndersa kenga eshte komponuar nga Wirusi. /kosova sot/

Edita Sopjani Me Balade Te Re
Kengetarja Edita Sopjani para fansave te saj se shpejti do te jete me baladen “Tjeter kush”, te ciles shume shpejt do t’i realizoje edhe videoklipin. Pas videoklipit “Nuk me meriton”, Edita ka realizuar nje kenge te re, nje balade qe shume shpejt do te jete edhe me videoklip. Kenga titullohet “Tjeter kush”, muziken e se ciles e ka bere Valdet Sopjani, tekstin Arsim Bunjaku dhe eshte orkestruar nga Artan Kastrati. Edita, gjithashtu, beri te ditur se pas disa muajve do te kete edhe nje kenge tjeter, per te cilen shprehet se mendon qe do te kete shume sukses.

Halil Gashi Behet Pjesetar i Trupes "Cirque Du Soleil"
Halil Gashi eshte pjestari me i ri i trupes se njohur te "Cirque Du Soleil". Ai eshte nga Kosova dhe prej vitesh kercen me trupa te ndryshme ne Europe si dhe ka marre pjese ne shume reklama te firmave europiane si dhe ka qene nje prej modeleve ne reklamen e MTV per Euron, ku gjate kercimit ka formuar dhe simbolin e njohur shqiptar shqiponjen. /albaniac/

Kejsi Tola Kryen Me Sukses Proven e Pare Ne Eurovision 2009
Kejsi Tola kendoi dje per here te pare "Carry me in your dreams", ne skenen "Olimpiysky Arena" te Moskes. Ishte prova e pare zyrtare edhe per Sllovenine, Hungarine, Danimarken, Greqine, Moldavine, Ukrainen, Lituanine, Estonine dhe Holanden. Pas proves ka vijuar konferenca per shtyp, ku sipas faqes elektronike te "Eurovision Song Contest", ka qene kengetarja 17-vjecare ajo qe mbajti peshen e gjithe konferences se realizuar ne gjuhen angleze. Ne performacen e kenges shqiptare terheqin vemendjen gjerat e jashtme, takat e larta dhe akrobacite. /shekulli/

Arta Bajrami Dritherohet Kur Degjon Kenget e Saj
Arta Bajrami i degjon me shume emocione kenget e saj. Ajo tregon se si dritherohet kur degjon tingujt e muzikes se saj. Per te suksesi eshte nje nderthurje fati, aftesish dhe vullneti. Gjithmone me koken perpara dhe e nesermja per te eshte objektiv qe s'duhet te reshte kurre. E shkuara, per te, u perket diteve tashme te perfunduara. Fale talentit dhe vullnetit te madh per t'u marre me pasionin e saj me te madh ne jete, qe eshte muzika,ajo ka filluar tashme te jete nder emrat me te lakuar te skenes muzikore shqiptare. Por, Arta tregon se ka pasur ndihmen dhe vendosmerine e nje grupi te vogel shokesh, te cilet po ashtu kishin te njejten enderr. Dalja e saj e pare ne nje skene profesionale eshte shenuar ne skenen e Festivalit ne RTSH. E panjohur per shumicen e opinionit, pasi, pervec kengeve qe u shperblyen, te tjerat s'u emituan kurre dhe u harruan. Ajo, se bashku me grupin e saj, te quajtur ''Koha'', per here te pare qendruan para publikut shqiptar. Me heret kishte pasur ca paraqitje ne disa skena te vogla ne Kosove dhe kishte bere pak pervoje, por gjithsesi nuk kishin efektin e asaj ne kete festival. Kujton anen emocionale, mirepo duke qene grup, peshen e kritikes e bartnin prape si grup, pavaresisht per te mire apo per te keq. Nderkaq, tani per te eshte krejtesisht ndryshe. Barren e pergjegjesise e mban vete ajo, sikur shijon po vete suksesin e kengeve te saj. Ajo konsiderohet si nismetare e zhanrit R’n’B, pavaresisht se kohet e fundit po eksperimenton edhe me rryma te tjera muzikore. /bota sot/

Amarda Toska Dhe Shija e Saj Per Veshjen
Prezantuesja e njohur Amarda Toska, veshjes i kushton nje rendesi te vecante, jo vetem ne ekran, por edhe ne perditshmeri. Ka nje stil te saj te ndertuar dhe nuk preferon te eksperimentoje qe te dale jashte vetes, sepse “nuk do te isha une”, thote ajo. “Veshja perfaqeson individualitetin e njeriut, pjese nga karakteri i tij. Ne disa raste, ate pjese te karakterit qe shkon kunder asaj qe thote apo ben nje njeri, por veshja eshte me e drejtperdrejte dhe flet me shume”, shprehet ajo. Per sa u perket daljeve ne ekran, ajo i zgjedh veshjet bashke me kostumografen. Mendon qe duhet te jepet vleresimi nga te dyja palet, sepse shija e rafinuar artistike dhe te qenit komode ne skene, duhet te shkojne gjithmone se bashku. Ajo per cdo te diel eshte ikone e ekranit televiziv, pasi prezanton shoun humoristik “Portokalli”. /bota sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

BUBULINA realization KRASNIQI IN TO THE NEW VIDEOKLIP
"I believe that soon will launch the song, since the work is completed and is now only the title of the song, so will be immediately starts shooting videoklipit," said Bubulina. Text of the song has made its Bubulina while song is composed from Wirusi. / Kosova Sot /

Edit SOPJANI saga WITH NEW
Singer Edita Sopjani before its fans that will soon be baladen "Who Next", which will more quickly realize the videoklipin. After videoklipit "It deserves to," Edita has implemented a new songs, a saga that will be very soon with video clip. The song is titled "Who Next", whose music has made Valdet Sopjani, text Bunjaku Education and is orchestrated by Artan Kastrati. Edita also announced that after several months there will be a song and another, which says it believes that there will be more successful.

Halil Gashi is a member of TRUPES "CIRQUE DU SOLEIL"
Halil Gashi is the new member trupes recognize that the "Cirque Du Soleil." He is from Kosovo and leaping for years with various bodies in Europe and has participated in many European firms to advertising and was one of the models in advertising for MTV Euro, where the dance has formed and recognized symbol of Albanian shqiponjen . / albaniac /

Casey TOLA DOING Successfully testing the first Eurovision 2009
Tola Casey sang yesterday for the first time "to carry in your Dreams" scene in "Olimpiysky Arena" to Moscow. It was the first formal evidence for Slovenia, Hungary, Denmark, Greece, Moldova, Ukraine, Lithuania, Estonia and Holanden. After the test has attended press conference, where, according to the electronic page of "Eurovision Song Contest," singer was 17-years it was held that the weight of all the conference conducted in English. We Albanian song performacen attract the attention of foreign things, Taka and akrobacite high. / century /

Arta Bajrami DRITHEROHET When she hears Her song
Arta Bajrami listens more emotion Her song. It shows how dritherohet when he hears the sound of her music. For success is a combination of luck, skills and willingness. Always face forward and to morrow is s'duhet objective was to reshte ever. The past, for, in terms of days already completed. Thanks to great talent and will to deal with the passion of her life in the great, which is music, it has already begun to be honor with names lakuar to Albanian music scene. But Arta shows that there was help and determination of a small group of friends, who also had the same dream. Its first appearance in a scene is recorded in the professional scene in RTSH Festival. The unknown for the majority opinion, as, except that the songs were shperblyen, other s'u emituan ever and forgot. She, along with its group, called''Time''for the first time the public stood in Albanian. Earlier there had been some presentations in several small venues in Kosovo and had little experience, but had no effect on that at this festival. Annen recalls emotional, but was in a group, carry the weight of criticism back as a group, for whatever good or for bad. Meanwhile, for now is totally different. Burden of responsibility she holds them, are themselves as relishes the success of its songs. It is regarded as the initiator zhanrit R'n'B, despite the recently eksperimenton are also other electric musical. / world today /

Toska and AMARDA taste for clothes
Presenter known Amarda Toska clothing devotes a special importance, not only in screen, but we perditshmeri. There is a style of its building and prefers not to experiment that out yourself, because "I will not I," she says. "Clothes individualitetin represents the human part of his character. In some cases, that part of the character that goes against what a person says or does, but wearing it is speaking directly and more, "she says. Regarding the exit for the screen, she chooses clothes together with kostumografen. Thinks that should be given to evaluation by both sides, because the refined artistic taste, and being comfortable on stage, must always go together. It is for every day of the icon screen television, as presents comic show "orange". / world today /
]]

Tuesday, 5 May 2009

Flash News 5 Maj 2009

Alba Vip Flash News
Alba Vip Flash News 5 Maj 2009

LEONORA JAKUPI LANSON KLIPIN E RI
Leonora sapo ka lansuar ne internet videoklipin e saj me te ri "Ky eshte fundi". Klipi eshte realizuar ne Maqedoni nga produksioni Fabrika. Kenga eshte komponuar nga Ocko me tekst te Avni Qahilit.

NRG BAND DHE "NINA" ESHTE "TOP SONG" E JAVES NE TOPRTK
Top lista muzikore e RTK-s e njohur si "Top RTK" ka rifilluar ne muajin Prill dhe emetohet cdo te hene. Konkurrentet e kesaj jave ishin: 1. Elvana Gjata "Nuk jane me"; 2. NRG Band "Nina"; 3. Ilir (Elia Zaharia) "Confession"; 4. Rron KRZ "Celesi" dhe 5. Blero ft.Dafina & F-Kay "La Vida Loca". Grupi NRG Band fituan me 31 vota, ndersa Elvana ne vendin e dyte me 27 vota dhe Grupi "Ilir" ne vendin e trete me 17 vota, mbesin ne loje si propozime per javen e ardhshme ku shikuesit kane mundesi t'i rivotojne ne nje konkurrence te re. /rtk/

NORA ISTREFI E DHENE PAS FAMILJES
Kengetarja jone e njohur Nora Istrefi preferon qe festat t’i kaloje me familje, duke shetitur neper vende te ndryshme. Mirepo, sa i perket festes se fundit - 1 Majit, ku pati te reshura te shiut, Nora thote se gjate paradites ka qendruar me familje, ndersa ne mbremje ka pasur angazhimet e saj muzikore. “Zakonisht pelqej qe per festa te qendroj me familje, duke vizituar ndonje vend te bukur me ambient te hapur. Edhe per 1 Maj, meqe nuk ishte dite e mire, nuk kam dale askund. Por ne mbremje kam pasur angazhime me mbremje muzikore ne Viti. Natyrisht qe pjesen dermuese te festave ne estrada e kalojme me angazhime muzikore, andaj nuk jemi shume te lire per festa”, shprehet Nora per “Kosova Sot”. Jemi mesuar qe Noren ta shohim me kenge dhe videoklipe mjaft te mira. Po ashtu gjate ketij sezoni ajo do te pergatite edhe shume befasi per adhuruesit e saj, te cilat do t’i zbuloje me kohe. /kosova sot/

BLERO FLET PER ADOLESHENCEN E TIJ
“Kohen e adoleshences e kujtoj si nje kohe kur fillova t’i kuptoj gjerat dhe mendoja se dija shume. Ne fakt, eshte nje kohe kur fillon t?i kuptosh gjerat. Ka qene nje kohe, kur kam qene shume me shume energjik dhe nuk lodhesha kurre. Kisha dy gjera ne jeten time dhe ato ishin muzika dhe futbolli, te cilat i deshiroja me se shumti”, ka thene Blero. /kosova sot/

AKTORJA ILIRE VINCA SHPERBLEHET NE FIER
Ne edicionin e tete te festivalit nderkombetar “Apollon 2009”, aktorja kosovare, Ilire Vinca, eshte shperblyer me cmimin “Apolloni i argjendte”, per aktoren me te mire joprotagoniste per interpretimin e saj ne shfaqjen “Dejzilend”, me regji te Agon Myftarit te Teatrit Kombetar te Kosoves. Juria e festivalit ka dhene edhe dy cmime te tjera. Cmimin per aktorin joprotagonist i eshte dhene aktorit italian, Nikola del Buono, per interpretimin e tij ne shfaqjen “Virgjili dhe dashuria” te trupes se Mantoves. Ndersa aktorja Tinka Kurti ka marre cmimin e karrieres per interpretimin e dados ne pjesen “Filumena Marturano”, me regji te Albert Minges. Juria gjykoi se per cmimin “Apolloni i arte” nuk kishte kreativitete qe te perligjnin kerkesat e festivalit. Edicioni i tete i festivalit te aktrimit “Apollon 2009”, u cel mbremjen e 27 prillit ne teatrin “Bylis” te qytetit te Fierit dhe perfundoi mbremjen e 2 majit. /kosova sot/

ARTA DOBROSHI DHE "HESHTJA E LORNES" ME 6 MAJ NE PRISHTINE
Te merkuren, me 6 maj, ne Kinemane ABC ne Prishtine do te jepet premiera e filmit te njohur evropian “Heshtja e Lornes” nga Jean- Pierre dhe Luc Dardenne. Ne kete film aktron edhe aktorja e njohur kosovare Arta Dobroshi, e cila fale ketij filmi ka bere fame nderkombetare dhe tani njihet kudo. Ky film ka fituar cmimin e skenarit me te mire ne Festivalin e Kanes ne vitin 2008. /kosova sot/

BUBULINA KRASNIQI DYFISH E DASHURUAR
Bubulina Krasniqi eshte dyfish e dashuruar. Ajo, pervec te dashurit te saj, qe e do shume, eshte e dashuruar edhe pas garderobes. Ndonese ende ben pjese tek kengetaret qe posa ka nisur te beje hapat e pare ne muzike, ajo vleresohet per dukjen e saj. Eshte e dashuruar pas veshjeve dhe jo me kot. Per te veshja nuk eshte vetem shprehje personaliteti. Veshjet e Bubulina Krasniqit jane nje album plot shije, ngjyra, vlera dhe stile. “Veshja per mendimin tim paraqet njefare pasqyrimi te jashtem, por edhe material ne te njejten kohe te personalitetit, fineses dhe shijeve te njeriut”, shprehet ajo, duke shtuar se edhe ne jeten e perditshme ka shume kujdes se cfare zgjedh te vesh. Nderkaq, kur behet fjale per paraqitje skenike, apo edhe ne ndonje mbremje solemne, ajo vret mendjen shume me shume per zgjedhjet qe ben. “Veshja per mua patjeter duhet te jete e pershtatshme, ne ate menyre sa une te ndihem rehat ne te dhe kjo eshte gjeja me e rendesishme”, shprehet ajo, duke shtuar se duhet te jete nje veshje e mire dhe me stil, e kombinuar me kreativitet qe te duket bukur. /bota sot/

XHIM PRESHEVA PERFAQESON ZVICREN
Xhelal Memeti i njohur me nofken Xhim Presheva do ta perfaqesoje Zvicren ne festivalin nderkombetar te muzikes pop/rok ne Bullgari, njofton agjencia e lajmeve INA. "Me 8, 9 dhe 10 maj, do te jem ne Bullgari per te perfaqesuar shtetin shume mik te kombit tone Zvicren dhe shkoj me respekt te vecante dhe u jem shume mirenjohes, qe me kane zgjedhur mua qe te perfaqesoj kete shtet dhe shihet qarte dhe eshte shembull edhe per te tjeret, e kam fjalen per ato shtete qe nuk kane tradite te demokracise dhe shihet qarte pra, se Zvicra me jep mua mundesine", eshte shprehur Presheva. /telegrafi/
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:


Leonora Jakupi launches new clip
Leonora has just launched on the Internet videoklipin its new "This is the end." Klipi was made in Macedonia by Fabrika production.

NRG bands and "Nina" is "TOP Song" week TOPRTK IN
Top list of music RTK s known as "Top RTK" has resumed in April and every emetohet Monday. The competition this week were: 1. Elvana During "There are" 2. NRG Band "Nina; 3rd Ilir (Safir Zaharia) "Confession"; 4. Liver KRZ "key" and the 5th Blero ft.Dafina & F-Kay "La Vida loca". NRG Band won the group with 31 votes, while Elvana in second place with 27 votes and Group "Illyrian" in third place with 17 votes, as the proposals remain in play for next week, where viewers have the opportunity to rivotojne in a competition new. / RTK /

Nora Istrefi E cognoscente Family
Our well-known singer Nora Istrefi prefers to exceed the holidays with family, with different countries throughout shetitur. However, regarding the recent holiday - May 1, where there was a reshura the rain, says that during paradites Nora has stayed with family while in the evening had its musical commitments. "I usually like to stay for holidays with families, visiting a place with beautiful open environment. For May 1, since it was not the best day, I have not brought anywhere. But that evening I had commitments with musical evenings in Year. Course that the majority of the spend the holidays in burlesque musical commitments, so we are not very large for holidays, "says Nora for the" Kosova Sot ". Noren we learn that we see with songs and video clips very good. Also during this season it will be prepared for even more surprises adhuruesit her, which will in time to reveal. / Kosova Sot /

Blero ADOLESHENCEN WORKSHEET FOR HIS
"Time of adoleshences the recall as a time when things started to understand and know more than I thought. In fact, it is a time when to start? Understanding of things. There was a time when I was much more energetic and not lodhesha ever. Two large churches in my life and they were music and football, which is like most, "said Blero. / Kosova Sot /

Actors Ilir Vinca rewarded in Fier
In the eight edition of international festival "Apollon 2009, actress Kosovo Ilir Vinca, is off the price" Apollo silver, for joprotagoniste the best actress for her interpretation of the performance "Dejzilend", directed to the Agon Myftari National Theater of Kosovo. The jury of the festival has provided the other two prices. Joprotagonist actor award was given italian actor Nikola del Buono, for the interpretation of his performance in "Virgjili and love" to trupes that Mantoves. While actress Tinka Kurti has the career price for dados in the interpretation of "Filumena Marturano," directed by Albert Minges. The jury gjykoi the price for "Apollo of the arts" had not kreativitete to perligjnin requirements of the festival. Eight edition of the festival aktrimit "Apollon 2009, was the evening of 27 April cel in theater" Bylis "the city of Fier and ended the evening of May 2. / Kosova Sot /

Arta DOBROSHI and "The Silence LORNES" 6 May IN PRISTINA
Wednesday, May 6 with, at the ABC cinema in Pristina will be known to movie premieres European Lornes the Silence "by Jean-Pierre and Luc Dardenne. In this film aktron the actress Arta Dobroshi recognized Kosovo, which thanks to this film has made international fame and recognition everywhere now. This film has won the best scenario we Kanes Festival in 2008. / Kosova Sot /

Bubulina Krasniqi twice in love
Krasniqi Bubulina is double the love. It except to love her, that would amount, is love even after garderobes. Although still is part of the singers who has once begun to make the first steps in music, it is estimated for its appearance. It is love after clothing and not vain. For clothes is not only an expression personality. The clothes are a Krasniqi Bubulina album full of flavor, color, values and styles. "Clothes for my opinion represents some external reflex, but also material in the same time, personality, tastes and fineses human," she says, adding even in everyday life is very carefully chooses what to hear. Meanwhile, when it comes to scenic presentation, or even in a solemn evening, it kills many more ideas for making the election. "Clothes for me must be appropriate, in such a way as I feel comfortable in and this is the most important thing," she says, adding that it should be a good dress and style, combined with creativity that seems nice. / world today /

Jim Presheva representing Switzerland
Xhelal Memeti known nicknamed Jim Presheva will represent Switzerland in the International Festival of pop / rock in Bulgaria, reports news agency INA. "With the 8, 9 and 10 May, will be in Bulgaria to represent the more friend to go to Switzerland and our nation with respect to special and I was very grateful, that have chosen me to represent this state and can be seen clearly and is an example for others, I am talking about those states that have no tradition of democracy and is therefore clear, that gives me the opportunity to Switzerland ", is expressed Presheva. / telegraph /
]]

Sunday, 22 March 2009

Bubulina Krasniqi Intervista RTK Blue

Bubulina Krasniqi, Intervista ne RTK Blue, 21.03.09


- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

Wednesday, 4 March 2009

Bubulina Krasniqi Pergadite Kenge te Re me Videoklip!

Bubulina Krasniqi
/photo public domain/

Bubulina Krasniqi pergatit nje kenge te re me videoklip
Kenges se re i mungon vetem titulli

“Besoj qe shpejt do te lansohet kenga, meqe puna ne te eshte perfunduar dhe tash pritet vetem titulli i kenges. Pas kesaj do ta nis menjehere xhirimin e videoklipit. Besoj se kenga do te pelqehet ne publik, sepse eshte punuar me mjaft perkushtim dhe shpresoj ne suksese te metejme”, ka thene Bubulina

Kengetarja Bubulina Krasniqi pati shume suksese ne kenget e fundit. Po keto suksese pretendon t’i kete edhe gjate lansimit te kengeve te reja. Ajo thote se eshte ne pergatitje te disa projekteve te reja. Bubulina thote se eshte duke punuar nje videoklip te ri. Kengen e ka perfunduar dhe pritet qe ta emeroje. Ajo nuk preferon te jape me shume detaje rreth realizimit te kenges dhe videoklipit, sepse, sic thote edhe vete, preferon te lere befasi deri ne lansim. “Besoj qe shpejt do te lansohet kenga, meqe puna ne te eshte perfunduar dhe tash pritet vetem titulli i kenges. Pas kesaj do te nis menjehere xhirimin e videoklipit. Besoj se kenga do te pelqehet ne publik, sepse kemi punuar me mjaft perkushtim dhe shpresoj qe te kem suksese te metejme”, shprehet ajo per “Kosova Sot”. Tekstin e kenges e ka pergatitur Bubulina, ngase pjesen derrmuese te teksteve i ben vete ajo, ndersa komponimin dhe orkestrimin e ka bere Virusi. Pervec angazhimit te kenges dhe videoklipit, Bubulina eshte e angazhuar edhe me studime, ndonese eshte ne perfundim dhe mendon qe deri ne sezonin e veres te diplomoje. “Tani se fundi jam e angazhuar me provimet qe i kam te fundit, sepse pres te diplomoj ne Universitetin Mbreteror ‘’Iliria’’, Dega Biznesi Nderkombetar”, thote ajo. /k.b./kosova sot/04.03.09/
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Saturday, 10 January 2009

Boleros Club 17 Janar 2009: Bubulina Krasniqi

Boleros Club 17 Janar 2009

TE SHTUNEN ME 17 JANAR 2009

BUBULINA KRASNIQI
Mimoza Shkodra, Bekim Kumanova, Mentor Kurtishi
DJ Dasul

HYRJA 10sfr

Disco Boleros
Banhofsrt.33 Buchs - dallikon
Tel: 0041 79/ 628 10 67
boleros.ch
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Saturday, 1 November 2008

Hannover: Meda,Bubulina Krasniqi,Bajram Gigolli

Hannover Meda Bubulina Bajrami me 8 Nentor 2008

Te Shtunen me 8 Nentor 2008
Arial Saall nga ora 21:00
Mbremje e madhe ne Hannover
Me muzike dhe humor

Meda, Bubulina Krasniqi, Bajram Gigolli
Sint: Faruku

30453 Hannover Linden Bauweg 14
Info: Top Tours 0511 348 25 83 / 0152 262 484 39
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online