All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Bujar Ajvazi. Show all posts
Showing posts with label Bujar Ajvazi. Show all posts

Monday, 27 August 2012

Xhavit Novolani (JaWii), disenjatori i pare i çantave

Është pak e vështirë që një mashkull sot mund ta krijojë aksesorin e shumëpërdorur kohët e fundit, siç është çanta.

Por, kjo punë bëhet me shumë dashuri dhe talent nga disenjatori i parë shqiptar i çantave në Kosovë, Xhavit Novolani, i njohur në biznesin e tij me firmën JaWii.

Por, e veçanta e Xhavitit është se ai ka krijuar jo vetëm çanta fantastike për femra, por edhe për meshkuj, që siç e shihni edhe në këtë foto, ku reklamohet nga modeli i njohur kosovar, Bujar Ajvazi.

Ndërsa mësojmë se ka filluar interesimi për brendin JaWii Bangs edhe nga Amerika, Gjermania, Suedi, Mali i Zi e vende të tjera. Gëzohemi kur dëgjojmë se një artist shqiptar krijon çanta kaq cilësore dhe aq më tepër kur një disenjator mendon edhe për gjininë e fortë./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Xhavit Novolani (JaWii), the first designer bags

Thursday, 5 July 2012

Bujar Ajvazi, jo vetem model, por edhe D.J i njohur

Djaloshi simpatik Bujar Ajvazi nuk do të lakohet vetëm si një foto-model shumë i suksesshëm shqiptar, por edhe si një artist i njohur pasi ka kohë që ka nisur rrugën e muzikës si D.J.

Këtë fotografi që zbuluam realizuar nga fotografi Kastriot Zhugolli shihet Bujari duke performuar muzikë në një nga pishinat më të mëdha në Podujevë, pikërisht mbrëmjen e së mërkurës së 4 korrikut, ku i ftuar ka qenë edhe këngëtari Sinan Vllasaliu.

Muzika që modeli tashmë edhe D.J. luan dhe i pëlqen është më tepër “House dhe Dance”. Jo vetëm din të performojë muzikën bukur, por edhe vetë Bujari argëtohet pa fund duke përcjellë me duart e tij atmosferën ekzaltuese tek publiku./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Bujar Ajvazi  not only model, but also renowned DJ

Sunday, 29 April 2012

Sa paguhen ata qe zbukurojne spotet shqiptare?

Nuk donim me këtë temë ta ulnim aspak profesionin e të qenit modele, apo model në Kosovë, por të tregonin se një i tillë në vendin tonë, sidomos kur zbukuron një videoklip, nuk paguhet sa duhet.

Megjithëse personazhet që i takuam thonë që janë deri diku të kënaqur, japin edhe shuma të mira për tregun tonë, ne dëgjuam se në një videoklip shqiptar, djemtë, modelet nga Kosova ishin paguar vetëm 20 euro.

Megjithëse kishte edhe nga ata që nuk donin të flisnin, por disa prej modeleve më të njohur në vend na thanë se sa paguhen në një video. Ne urojmë të mos na kenë gënjyer, pasi lajmi për 20 euro në klip ishte “tmerr”, krahasuar me shumën që modelet po na tregojnë.

Bujar Ajvazi
“Edhe pse kam pasur shumë oferta nuk kam dashur të marr pjesë, sepse nuk më ka pëlqyer klipi ose roli, se sa për para nuk kemi çka të bisedojmë, ose të gënjejmë se këtu në Kosovë nuk paguhet asgjë, veç nëse dalim prej vetes e gënjejmë se të gjithë e dimë atë!”

Thursday, 23 February 2012

BB5, komentojne vajzat dhe djemte e njohur nga Kosova

Reality-shou “Big Brother 5” këtë vit në Kosovë po ndiqet edhe më shumë, pasi aty kanë hyrë banorë që jetojnë në vendin tonë, dhe sidomos dy djem, të cilët në Prishtinë janë të njohur për pasarelat. Por, si i komentojnë disa nga banorët e kësaj shtëpie të famshme, miqtë dhe mikeshat e tyre?

Sofka-Make Up artiste
Unë dua të flas për banorin Ermalin në BB5, e kam mik të mirë dhe e njoh shumë. Ai ka shumë botë brenda dhe është një djalë i zgjuar, ashtu është në jetën reale dhe uroj që të fitojë. Për mua Ermali meriton jo vetën të jetë aty, por edhe në Hollivud. Mik tjetër kam edhe Metin, modelin nga Prishtina, uroj që të jetë ashtu, por dhe të angazhohet më tepër në biseda, pasi edhe ai është djalë që ia vlen ta ndjekësh, më vjen mirë që po merr shumë komente për simpatinë, por uroj që të qëndrojë sa më tepër aty brenda.

Ylli Rexhaj –model
“Unë mendoj që kanë bërë një hap të rëndësishëm me tregu kulturën kosovare pak edhe janë duke na e zbardhur fytyrën, por edhe ne do t’i mbështesim deri në fund, ngase që të dy janë perfekt, po duken të sinqertë, ashtu siç i njoh unë, edhe Metin edhe Elvisin.”

Saturday, 11 February 2012

Shen Valentini i djemve me te pashem shqiptare


Nuk e tregojnë dhuratën, ndërsa për ta dhurata më e madhe është vajza që e kanë përkrah, por sigurisht që mundohen të jenë sa më romantikë djemtë e pashëm të shou-bizit shqiptar, të cilët rrëfehen për 'Kosova Sot" se si do ta kalojnë dhe me kë 14 Shkurtin, Ditën e të Dashuruarve, megjithëse kishte ndonjë prej tyre që ende ishte i vetmuar.

Ermal Merdani-Mister Albania 2010:
-14 shkurti simbolizon ditën e të dashuruarve, dhe unë normalisht që si mashkull që jam e kam dhe unë të dashurën time, dhe për këtë ditë është normale që do t'i bëj dhuratë, por akoma se kam menduar se çfarë do t'i blej. Dhe është normale që do ia merrja dhuratën, nëse do më jepte, dhe nëse dhurata do të ishte vetëm një takim prapë, do të shkoja.

Wednesday, 25 January 2012

Futbollisti seksi qe modelon me stil

Futbollist kampion, por dhe model i suksesshem

Ka kohë që djemtë e njohur të fushës së blertë pozojnë dhe zhvishen duke pushtuar kopertina të ndryshme të tabloidëve botërorë, siç janë anglezi Dejvid Bekam, Kristiano Ronaldo etj.

Kjo modë ndoshta duke i thyer tabutë e mentalitetit shqiptar ka ardhur edhe në vendin tonë, ku ky djalosh që shihni në foto është futbollisti i skuadrës  kampione “Hysi’, mesfushori i majtë Bujar Ajvazi, i cili pozon mjaft seksi. E di se vëmendja maksimale duke parë foton është e femrave, por mësojmë se Bujari është dhe një model plot stil, i cili jo vetëm vrapon në fushën e blertë, por edhe sfilon në evenimente të ndryshme të spektakleve të bukurisë.

Saturday, 21 January 2012

Fotografi shqiptar Veton Osmani vazhdon te befasoje

Bukuroshja Kadrie Canolli sensuale para aparatit te Veton Osmanit

Një nga fotografët më të mirë shqiptar, i cili ka vetëm pak javë që është kthyer nga një tjetër eksperincë e të madhit Fadil berisha, nga Amerika, Veton Osmani vazhdon me fotografitë shumë interesante. Këtë herë është një mis dhe një modele shumë e njohur kosovare me emrin Kadrie Canolli, që josh me sensualitetin e saj, ndërsa shihet edhe një model me një fizik shumë të mirë me emrin Bujar Ajvazi, i cili tregon interesim për bukuroshen. Ndersa per make up eshte kujdesur vajza me me stil per kete pune ne Prishtine, Krenare Limani.

 Një ide më shumë se interesante dhe shumë e nxehtë, falë mendjen dhe dorës të fotografit Veton Osmanin, i cili gjithmonë e më tepër vazhdon të befasojë. Ne mund të themi se fotografitë e tij padyshim mund të konkurojnë dhe të jenë edhe në kopertinat, dhe revistat e huaja, ashtu sic ishte dhe ajo e fundit e modeles Afërdita Dreshaj./Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:
Veton Osmani photographer continues to surprise

One of the best photographers Albanian, who has just returned from week to another experience of the great Fadil Berisha, from America, Veton Osman continues with more interesting pictures. This time is a mis and a very famous model named Kosovo Canolli Kadri, who bewitch with its sensitivities, as seen in a physical model with a very good, which shows bukuroshen interest.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online