All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Bujar Kapexhiu. Show all posts
Showing posts with label Bujar Kapexhiu. Show all posts

Monday, 7 May 2012

Revista BLUETOOTH - 5 Maj 2012

Revista BLUETOOTH, 5 Maj 2012
 • Sherri, "Babastars" perball Noizy-t. Protagonistet tregojne te verteten per grushtat. Si lindi konflikti? Babastars: Noizy kerkon fame prej nesh, te jete krenar qe na takoi LIVE. Noizy: Iu luta policise te me jepnin videon, ata jane si femra.
 • Stresi Enxhit: "Per ty ia vlen te vdes"
 • Olsi Mingomataj tregon muskujt
 • Argjentina Ramosaj: Jame ndare nga i fejuari, s'ka me drama
 • Leonora Jakupi pozon ne kopertinen e nje reviste, shfaq tekat e nje dive
 • Triumfi i Elvanes. "Afer dhe larg" ne Balkanika Music Awards
 • Soni dhe Mirko, xhiro me Annen
 • Zbulohet i dashuri i Franceskes jashte shtepise?!
 • Ettore Sequi hyn ne "Big Brother"
 • "Martohen" pas 20 vitesh Mihrija dhe Naimi
 • Zhvishen yjet e "Dancing". Gerdi s'rri dot serioz me Elvanen. Foto Strakosha relaksohet me puro.Shenimet e fundit te Amit. Ermal Mamaqi: Me dhemb koka!
 • Bujar Kapexhiu: Mua me levdojne, shajne jurine! "Pretendentja e sivjetshme, Elvana Gjata"

Dancing With The Stars Albania 3: Bujar Kapexhiu eliminohet!

Dancing, eliminohet Bujar Kapexhiu

Qendrimi ne gare i Ornela Bregut u perkthye me largimin e Bujar Kapexhiut nga puntata e te enjtes mbrema ne Dancing with the Stars Albania 3. Dy personazhet VIP, u renditen si me pak te votuarit nga shuma e pikeve te jurise e publikut, duke u perballur keshtu ne sfiden Dance Off, koke me koke me gjinine e kuik stepit, per tu vleresuar me pas me verdiktin final nga juria. Por, ky largim i aktorit te njohur ishte krejt i vecante nga heret e tjera, pasi Kapexhiu me humor i zbuloi anetarit te jurise Alfred Kacinari, se shume shpejt ne nje tjeter kompeticion do te jete ai qe do te gjykoje kompozitorin. Bashke me disiplinen kuik step yjet e teatrit te vallezimit, produksion i Tring Dixhital e Vizion Plus, performuan mbremjen e te enjtes edhe ne chachacha apo jive, duke sjelle si gjithmone nje imazh krejt ndryshe nga ai me te cilin i njohim dhe emocione mes batutave te jurise dhe vleresimit me pike.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online