All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Bujar Nishani. Show all posts
Showing posts with label Bujar Nishani. Show all posts

Friday, 28 September 2012

Presidenti Nishani fans i De Niros

Ndodh që edhe një president i një vendi sic është i sapozgjedhuri i Shqipërisë Bujar Nishani, të jetë fans i një aktori. Ai është takuar në New York me aktorin e njohur botëror Robert De Niro sic e shihni edhe në fotografi.

Ndërsa mësojmë se aktori ka premtuar se do të vizitojë Shqipërinë dhe është shprehur kështu  “U ndieva i nderuar që takova Presidentin dhe do të shkoj në Shqipëri. Vetëm se do të më duhet të caktoj një kohë të përshtatshme, sepse dëshiroj shumë që të shkoj dhe të vizitoj Shqipërinë”.

Natyrisht se më ardhjen e tij në Shqipëri De Niro do të pritet shumë mirë nga fansat e shumtë që ai ka./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
President Nishani fans of De Niro

Happen to a president of a country such as Albania Newly elected Bujar Nishani be fans of an actor. He met in New York with world-famous actor Robert De Niro as you see in the picture.

As we learn that the actor has promised to visit the country and said so "I felt honored to meet the President and go to Albania. Only it would have to schedule a convenient time, because I would like very much to go and visit Albania. "Of course his arrival in Albania De Niro will be received very well by many fans he has. / Albavipnews /

Thursday, 6 September 2012

Zonja e Pare, Odeta Nishani: Ju rrefej jeten e familjes presidenciale...

Odeta Nishani
foto: armand sallabanda (mapo)
Odeta Nishani: Ju rrefej jeten e familjes presidenciale

Nuk besojme se i ka munguar ndonjehere admirimi. Ka nje elegance dhe feminilitet, qe zor se shpeton pa rene ne sy. Pakekush e ka menduar, madje dhe ajo vete, qe nje dite do te ishte Zonja e Pare e vendit. Zonja Odeta Nishani e quan kete nje nga te papriturat e jetes: “qe nuk kane qene te pakta keto vite….”-tregon ajo, duke mos na kursyer buzeqeshjen e saj. Kenga e preferuar e ciftit Nishani? “Vivo per te” dhe… Zonja Odeta nuk e kishte menduar kurre qe do te jetonte me nje President!

Ngjarje te tilla te ndryshojne jeten, e megjithate Zonja e Pare na rrefen se jeta familjare nuk ka ndryshuar shume, por sigurisht jane shtuar telefonatat dhe mesazhet. Ne nje rrefim te sinqerte per rubriken “Jete” ne “Shekulli”, zonja Nishani tregon ditet e para te te qenit nje Zonje e Pare, emocionet qe perjetoi ajo dhe dy femijet e ciftit gjate momentit te votimit, zgjedhja e veshjes per diten e ceremonise e shume detaje te tjera. Por… cdo e ardhme e ka nje te shkuar, ndaj ne nuk kishim si te mos e pyesnim zonjen Nishani per te shkuaren e saj.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online