All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Bujar Qamili. Show all posts
Showing posts with label Bujar Qamili. Show all posts

Saturday, 6 April 2013

Revista BLUETOOTH - 6 Prill 2013

Revista BLUETOOTHRevista BLUETOOTH, 6 Prill 2013
  • Valbona Coba: Ju rrefej ditet e para me Aiden! Simboli i bukurise shqiptare rrefen nga SHBA, gjithcka, qe nga momentet kur e mori te voglin per here te pare ne krahe e deri tek netet pa gjume
  • "Big Brother": Pas Elenes, edhe Joana e nxjerr ne shesh. Mamaja: Anaidi vendos vete, s'bej asnje koment per Joanen. Vigani: Elena me ka dale nga qejfi, kam ulur veten!
  • Bleona "cmend" publikun gay! Fotot e kengetares mes komunitetit LGBT ne Palm Springs
  • Intervista; Ilda, vajza qe ju ben ta doni sportin!
  • Performancat e kopjuara ne "X Factor"
  • Zhvishet edhe Elvana!
  • Rikthehet "Produkt 28"
  • Big Mama behet serish "BIG"
  • Te rejat e BB6; Joana: Elona, histerike, injorante, katundare e shkrete; Anaidi-Joanes: Me kete sjellje do dalesh nga shtepia; Olta: Nuk ndjej per Ilirin, e shoh si shok; Marselini-Ilirit: S'ke per te fituar kurre!

Thursday, 18 December 2008

Bujar Qamili Dekorohet me Urdherin "Mjeshtri i Madh"

Bujar Qamili

Bujar Qamili dekorohet me Urdhrin “Mjeshter i Madh”

Presidenti i Republikes se Shqiperise, Bamir Topi, nderoi sot me Urdhrin "Mjeshter i Madh", interpretuesin e shquar te kenges popullore, Bujar Qamili.
Ne nje ceremoni zyrtare te organizuar ne mjediset e Pallatit te Brigadave, pas ekzekutimit te himnit kombetar dhe leximit te dekretit te dekorimit nga Sekretari i Pergjithshem, Aleksander Flloko, Kryetari i Shtetit i dorezoi Bujar Qamilit urdhrin e larte dhe dekretin perkates ne shenje vleresimi “per interpretimin me mjeshteri te larte artistike te kengeve popullore shqiptare dhe ne vecanti te atyre shkodrane”.

“Ndjehem shume i gezuar, shume i emocionuar dhe teper i respektuar. Eshte nje nga ditet me te gezuara ne jeten time, sepse sot vete Presidenti i Republikes, zoti Bamir Topi, me dekoron me Urdhrin e larte “ Mjeshter i Madh”. Kjo do te thote qe zoti President nuk eshte vetem admirues i sportit, por edhe i kenges shkodrane dhe i gjithe shkodraneve”, eshte shprehur Qamili duke e falenderuar Presidentin Topi per respektin e larte qe iu be.

Cmimet qe Bujar Qamili ka fituar gjate karrieres se tij te gjate artistike jane te shumta, si cmimi i pare te “Maratona e Kenges Popullore Shqiptare”, cmimi i pare te “Festivali Mbarekombetar i Kenges Popullore Shqiptare”, Diskun e Arte te Kenges Popullore Shqiptare, titullin “Kengetar i Urdhrit Naim Frasheri i Arte”,etj. /telegrafi/17.12.08/
- - - - - - - - - - - - - - - -
Shih video lajmin, mundesuar nga TVSH dhe Shkodra Online

- - - - - - - - - - - - - - - -
p.s. Bujar Qamili ka lindur me 21 tetor 1963
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online