All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Buqe Qitaku. Show all posts
Showing posts with label Buqe Qitaku. Show all posts

Sunday, 17 June 2012

Femrat VIP ne bikini...

Femrat VIP ne bikini

Javen qe kaloi, prezantuam pjesen e pare te femrave VIP te cilat kane filluar te zhvishen pasi e kerkon koha e nxehte. Disa neper koncerte, e disa ne plazh per pushime. Keshtu kengetaret dhe modelet e njohura shqiptare deshirojne te tregojne se kane fizik te bukur per te joshur boten mashkullore. Femrat e njohura te cilat do t’i prezantojme kete jave, jane shume seksi.

E fillojme me nje modele jo shume te njohur, por me nje trup qe secila femer do ia kishte zili. ‘’Jam 20 vjece, studioj Shkenca Politike, viti 2. Para tri vitesh kam filluar me modeling. Ndihesha shume mire me fotot dhe ne pasarele. Fillimet e mia kane qene tek ‘’E diela shqiptare’’ per nje sezon, me pas ne ‘’Fashion party Albania’’, e me tej te disa revista ne aktivitete te ndryshme’’, thekson keshtu modelja nga Tirana, Xhensila Seferi, e cila keto dite po ben plazh neper pishina duke u zhveshur ne bikini.

Thursday, 8 April 2010

Buqe Qitaku Behet Nene!

Citaku behet nene

Bukuroshja kosovare, e cila mbi supe bart edhe kuroren e Miss Kosoves, eshte bere nene.

Bukuroshja eshte e martuar me Beni Bajramin, me te cilin eshte duke jetuar ne Zvicer per momentin.

Buqja ka lindur djale, te cilin e ka pagezuar me emrin Matt. Ndryshe, Buqja eshte motra e Fellanza Citakut, e cila prezanton emisionin RTK Blue. /gazeta express/prill 2010/
- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

Çitaku becomes a mother

Beauty Kosovo, which bears on the shoulder and crown of Miss Kosovo, has become mother

Beauty is married to Beni Bajrami, with whom he is living in Switzerland for the moment.

Buqe gave birth to a boy, which was baptized with the name Matt. Otherwise, is the sister of Fellanza Citaku, who presents RTK Blue show.
]]

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online