All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Burim Jusufi B ONE. Show all posts
Showing posts with label Burim Jusufi B ONE. Show all posts

Saturday, 7 July 2012

Revista PANORAMA PLUS - 7 Korrik 2012

Revista PANORAMA PLUS, 7 Korrik 2012
 • Noizy: Zbulohen fotot intime me nje adoleshente
 • Pas fitores se "Big Brother 5", Arbri ze te dashur te re
 • Anbeta Toromani: Oni Pustina me shkaterroi jeten dhe me vodhi milionat ne banke
 • Rrefehet Erleta: Jeta e re si prinder, Kastro eshte burri ideal
 • Jehona Sopi shtatzene, xhiron klipin e ri
 • Dafina operon perseri hunden dhe buzet, Samanta ndryshon look
 • Mirjeta e BB4 martohet me 9 gusht, prezanton unazen e marteses
 • Burim Jusufi, nje shqiptar ne turin e Rihanes ne Australi
 • Rilindi, ish-bashkeshorti i Tunes, marohet me modelen Besa Haxhaj
 • Endri Xhafo: Largohem nga "TCH", me pret nje page me e mire tek "AS"
 • Ne Amerike, Zana behet imazh i nje firme optike
 • Ana tjeter e Berishes

Sunday, 3 June 2012

Shqiptari qe vallezoi me Rihanen, bashkohet me Cirque du Soleil

Shqiptari qe vallezon me Rihanen, bashkohet me Cirque du Soleil

Nje valltar shqiptar ka arritur ate qe shume te rinje ne bote e enderrojne. Te ngjitet ne skene me kengetaren Rihanna.

I njohur si B One, qe nga viti 2011 ai eshte valltar zyrtar ne grupin shoqerues te valltareve te kengetares Rihanna dhe i vetmi valltar nga Zvicra qe eshte angazhuar per turneun e saj ne Amerike.

Po kush eshte B One?

Burim Jusufi, i njohur si ‘’B One’’, eshte i lindur me 18.12.1985 ne Shkup, Maqedoni. Ne moshen 7 vjecare ai ka udhetuar drejt Zvicres ku si 14 vjecar ka filluar te interesohet per vallezimin breakdance.
Tani, B One konsiderohet si nje nga valltaret me te suksesshen ne stilin breakdance ne Zvicer.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online