All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Burn. Show all posts
Showing posts with label Burn. Show all posts

Sunday, 3 June 2012

Renis Gjoka i grupit "Burn": Ne Top Fest, synojme cmimin e madh!...

Renis Gjoka i grupit “Burn”: Ne “TF” protestojme ndaj hipokrizise ne muzike, synojme cmimin e madh

Numerojne shtate vite si grup, dhe planet i kane po bashke. Kenga me titull “Njerez qe takoj cdo dite’ me te cilen konkurrojne neser ne finalen e “Top Fest 9”, do te mbaje titullin e albumit te tyre te dyte. Renis Gjoka, solisti i grupit “Burn”, flet per ambicien e grupit per te fituar cmimin e madh te ketij edicioni.

Grupi “Burn” eshte nje nga grupet finaliste te “Top Fest 9” me kengen “Njerez qe takoj cdo dite”. Cilat jane pritshmerite tuaja per naten e cmimeve me 3 qershor?
Sigurisht qe jemi futur me pretendime ne kete edicion. Ne radhe te pare e rendesishme eshte qe kenga ka pasur pritshmerine e duhur. Per sa i perket kompeticionit, eshte nje gare ku te gjithe hyjne per te fituar.

Saturday, 26 May 2012

Top Fest 9, te kenaqurit dhe te pakenaqurit e festivalit...

Ja te kenaqurit & te pakenaqurit e Top Fest 9

Pak dite na ndajne nga finalja e edicionit te nente te festivalit te muzikes moderne shqiptare, Top Fest. Emra te njohur te njohur te muzikes shqiptare qe kane qene pjesemarres ne kete event, nuk jane kualifikuar ne finalen e madhe, e cila do te zhvillohet ne 3 qershor ne Pallatin e Kongreseve.Edhe kete vit nata finale eshte konceptuar si nje mbremje gala ku do te ndahen cmime per pjesemarresit ne kategori te ndryshme si dhe cmimi i madh, ai i festivalit qe zgjidhet zakonisht nga votat e publikut. Ronela Hajati, Orgesa Zaimi, Kejsi Tola , Laura Nezha, Ciljeta , grupi Lynx, Marsela Cibukaj, Laura Nezha , Enrika Derza etj nuk kane arritur te kualifikohen per te qene pjese e finales.Ne rrjetin social Facebook kengetare te ndryshem kane komentuar lidhur me mosperfshirjen e tyre ne kete event.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online