All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Ciljeta Xhilaga. Show all posts
Showing posts with label Ciljeta Xhilaga. Show all posts

Wednesday, 22 January 2014

Ciljeta, Noizy dhe Goldi gati për ta ndezur Luzernin

Quhet disko “Scala” e cila me përmasa shumë komode do të promovohet në ditën e parë të muajit shkurt, e ku do të mbledhë të gjithë shqiptarët që jetojnë në Luzern të Zvicrës dhe në vendet përreth për tu argëtuar.

Ne mësojmë se me 1 shkurt në hapjen e saj do të jetë një show gjigand ku artistët më “in” të momentit do të marrin pjesë si këngëtarja bombë Ciljeta, reperët super të dashur për publikun Noizy dhe Goldi si dhe Varrosi, ndërsa ky koncert me shumë supriza do të moderohet nga Maxi.

Pronari i night club “Scala” z.Muhamer Jashari tashmë ka gati cdo gjë për të pritur shqiptarët që tashmë kanë nisur të rezervojmë edhe vendet për tu argëtuar nga ora 22:00 deri në orën e para të mëngjesit.

Ky ambient i cili ndodhet në Kussnacht a.R alte Zugerstrasse në Luzern 1 tashmë do të jetë vendi ku shqiptarët do të kalojnë mbrëmjet më të bukura të jetës së tyre, duke nisur nga fillimi i shkurtit e më pas në shumë mbrëmje dhe festa me artistët më të mirë shqiptarë./Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Ciljeta, Noizy and Goldi ready to turn on Lucerne

Friday, 3 January 2014

Bedri Asani, artisti shqiptar që i bën Vipat të duken Yje (Video)

Quhet Bedri Asani, e njohin të gjithë sidomos VIP-at e huaj, pasi ai i bën ata të duket më bukur se asnjëherë tjetër falë punës së tij si Hair-artist.

E kuptuat tashmë se bëhet fjalë për një shqiptar i cili ka 20 vjet që jeton në Zvicër por është nga Tetova e Maqedonisë, dhe profesioni i tij ka bërë që të fusë në dorë emrat e njohur të shoë-bizit botëror, por edhe ata shqiptarë.

Bedriu për ne ka treguar se ka 12 vjet që merret me këtë profesion, e kur ne e pyesim se cilët pesonazhë të show-bizit shqiptar janë më intersant, ai ka këtë përgjigje: “Sa u përket Vipave shqiptarë kam punuar me shumicën e tyre si me : Nrg Band, Ciljetën, Tunën, Mentor Kurtishin, Sabri Fejzullahun, Naser Rafuna, Bekim Kumanovë e shumë e shumë të tjerë. Të gjithë janë shumë intersant dhe nuk mund të bëj dallime”.

Artisti i flokëve tregon se nuk ka dëshirë të bëjë shumë dallime a është një Vip i huaj apo është shqiptar, pasi puna e tij i shikon të gjithë shumë të vecantë, ndërsa vecon se mes shumë femrave të bukura që ai ka punuar te flokët e saj ka qenë Zajmina Vasjari, duke u ndjerë pak i ngushtuar në këtë përgjigje.

I pyetur nga ne se a do të kthehet në vendlindje për të hapur një biznes të tillë ndonjë të ardhme ai na tregon se:”Në vendlindje nuk kam ende asnjë mendim të tillë për tu kthyer, por nuk i dihet të ardhmes”. Ndërsa frizeri i njohur Asani ka këtë vlerësim për dukjen e shqiptarëve: “Shqiptarët me të vërtetë sa i përket dukjes apo lukut duken shumë mirë edhe kanë dallim shumë të madh ndaj popujve të tjerë, e kuptojnë modën dhe e dojën atë”.

Nëse do tju bie rruga andej nga Zvicra sidomos ju VIP e doni të dukeni ende më yje atëherë vizitoni sallonin “ Vip Coiffeur” në Landstrasse 107 5430 Wettingen AG e duart e arta të Bedriut do tju presin./Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Bedri Asani , Albanian artist makes VIPs seem Stars

Tuesday, 17 September 2013

Autori i 400 "Ciljetave False", nje 35-vjecar nga Maqedonia

Ciljeta Xhilaga dhe 400 profilet false ne Facebook
Zbulohet nga policia 35-vjecari nga Maqedonia qe abuzonte me imazhin e Ciljetes

Pas kater muajsh qe Ciljeta Xhilaga dorezoi ne Drejtorine e Policise se Tiranes nje kallezim penal per mbylljen e 400 profileve false qe ekzistonin ne rrjetin social facebook me emrin e saj, identifikohet autori dhe administruesi i ketyre faqeve, duke mbyllur keshtu ceshtjen “Ciljeta”. Specialistet e Sektorit te Krimit Kompjuterik prane Drejtorise se Policise dhe Prokurorise se Tiranes kane identifikuar keto dite nje djale 35-vjecar nga Maqedonia, me emrin Elton Sh., si autorin dhe menaxhuesin e ketyre faqeve per arsye perfitimi, nga numri i klikimeve, shikimeve dhe shperndarjeve ne keto faqe. Pas identifikimit te personit ne fjale, specialistet e ketij sektori kane realizuar menjehere mbylljen e 400 profileve dhe fun pageve me emrin Ciljeta Xhilaga, qe administroheshin nga ky person, i cili mendohet se mund te jete dhe fans i kengetares si fillim, perderisa ka menduar emrrin e saj si me te kerkuarin nga lundruesit e kategorive te ndryshme ne internet.

Sunday, 28 July 2013

Revista PALOMA - 27 Korrik 2013

Revista PALOMA - 27 Korrik 2013
Revista PALOMA, 27 Korrik 2013
 • Ciljeta: Im bir me ka bere te ndihem edhe me seksi
 • Shpat Kasapi: Me Aferditen jemi takuar si miq. Per momentin jam single!...
 • Devis Xherahu: Me Ertemionen ne Spanje, endrra qe m'u be realitet!
 • Blerina Braka: Nuk kam pune me zogun e Tunes, une kam zogun tim!
 • Arbana argetohet ne klub me bashkeshortin
 • Franceska: Vigani nuk eshte mashkull per mua!
 • Eldora e "BB6", super seksi per 28 vjetorin e saj. Shpendi me dhuroi nje tufe trendafila dhe nje varese Swarovski
 • Fjolla dhe Stresi "djegin" Tiranen
 • Julian Deda keshillon vellain e sapomartuar: Me mend ne koke!
 • Per pushime ne Dubai me Nora Istrefin
 • Nga Niko Komani: VIP-at me trendi te plazhit; Aferdita Dreshaj, Albana Osmani, Argjentina Ramosaj, Adrian Gaxha, Anjeza Branka, Arion Muca, Afroviti Goge, Anxhelina Hadergjonaj, Suada Sherifi, Tuna, Viola Spiro, Besa Kokedhima, Fjolla Morina, Liberta Spahiu, Emina Cunmulaj, Flaka Krelani, Jeta Faqolli, Enca Haxhiu, Oriola Marashi, Nora Istrefi, Lori Hoxha, Luana Vjollca, Roza Lati, Petrula Spiro...

Saturday, 20 July 2013

Revista PANORAMA PLUS - 20 Korrik 2013

Revista PANORAMA PLUS - 20 Korrik 2013
Revista PANORAMA PLUS, 20 Korrik 2013
 • Ciljeta, rikthehet bomba seksi
 • Franceska: Sapo jam ndare nga nje lidhje, ju tregoj per marredheniet me djemte
 • Ami Toska: Pres te behem nene ne shtator, ushtroj joga per te perjetuar shtatzenine ndryshe
 • Elona dhe Rike fillojne pushimet se bashku
 • Iliri i "BB6": Pushime e para ne Europe me Anisen, pas nje viti lidhjeje ne distance. Deshiroj te moderoj nje konkurs bukurie, per martesen me duhen 5 milione euro
 • Ertemiona Mejdani le Shqiperine, nis jete te re ne Itali si modele. Ish-missi: Devisin do e kem pas vetes
 • Eldora e "BB6": Si u ndjeva ne shtepine e Shpendit. Surprizat e darkes me 100 te ftuar per 28-vjetor
 • Elena, pas ditelindjes se Viganit, perfundon ne krevat me te
 • Maya, Silva, Anjeza e Barbana, aheng ne 21-vjetorin e Hermesit
 • Tuna feston 28-vjetorin dhe mendon te bleje vile luksoze me Cozman ne Prishtine

Saturday, 6 July 2013

Revista BLUETOOTH - 6 Korrik 2013

Revista BLUETOOTH, 6 Korrik 2013
 • "Dehet" Eli Fara. Rrefimi per kengen e re: "Me pelqen shume kur me bejne dengla"
 • Aferdita: Rikthimi me Shpatin? Kurre mos thuaj kurre, kemi mbetur shoke. Fotot e promovimit te klipit.
 • Anaidi i "BB6", fillon pune ne Bashkine e Tiranes: Me pelqen Samanta Karavella!
 • Blero skena "hot" ne videoklip
 • Djemte mblidhen rreth "zogut" te Tunes
 • Fevziu naten politike, diten biciklete...
 • Silva Gunbardhi, josh me linjat
 • Fernando i Ciljetes behet 5 muajsh
 • Roela Kaso, vajza qe "sfidon" supermodelen Cara Delevigne. Kaso thyen mitin! Shqiptarja e pare dhe e vetme, qe listohet ne te njejten agjenci ne Milano, me dy ikonat e modes Delevigne dhe Su Hue.
 • Cani feston 10-vjetorin, "boom" te ftuarish ne finale

Monday, 24 June 2013

Ciljeta voton me te birin Fernando...

Ciljeta voton PD me te birin: Fernando, anetari me i ri i FRPD-se

Ciljeta pervecse nje nga kengetaret me te njohura ne Shqiperi, eshte njeheresh edhe anetare e Keshillit Kombetar te Partise Demokratike. Me bindjet e djathta te Ciljetes dhe vleresimin e madh qe ajo ka per kryetarin e Partise Demokratike z. Sali Berisha, jemi njohur qe heret. Prej vitesh Ciljeta nuk humb rast pa shprehur ‘dashurine’ e saj per PD-ne dhe shpesh e kemi pare ne aktivitete te rendesishme te kesaj partie.

Si gjithmone edhe ne keto zgjedhje ajo votoi partine e zemres, por kesaj here e shoqeruar nga djali i saj i vogel, Fernando. Sic duket, Cili ka vendosur ta rrise te birin si nje demokrat te devotshem. “Ju prezantoj me anetarin me te ri te FRPD-se, Fernandon, qe sot votoi me mamin e vet per here te pare nr. 44 Sali Berisha. Happy! Me kembe te mbare boboku im i vogel”, ka shkruar kengetarja bukuroshe ne profilin e saj te “Facebook”.

Sunday, 23 June 2013

Revista PALOMA - 22 Qershor 2013

Revista PALOMA - 22 QERSHOR 2013
Revista PALOMA, 22 Qershor 2013
 • Aurela Hoxha: Atyre qe me kane inat u them "Paqe njerez!"
 • Ciljeta Xhilaga operon barkun dhe ekspozohet ne plazh
 • Elona Xara: Produksioni nuk me vleresoi, ua di per nder shqiptareve. Do martohem me te parin qe do prezantoj te babi...
 • Noizy: Tuna eshte kurve!; Tuna: Kam zogun me te mire!
 • Vedat Ademi: Dasma me Yllka Kuqin nuk eshte sic duket; Yllka Kuqi: Edhe 10 here te behesha nuse, njesoj do te nuseroja
 • Ilda Bejtulla, modelja qe garon per kuroren e miss-it: Femrat e bukura paragjykohen, per cdo rregull ka perjashtime
 • Varferia, Rita Ora flet per femijerine e veshtire
 • Roza Lati shpreh deshiren per ditelindje: Me ka marre malli te bie ne dashuri!
 • Zbulohet e dashura e re e Ermal Merdanit
 • Aktori komik Giovanni njeh Shqiperine permes ciklizmit
 • Arian Cani, nostalgji per Francen, zgjedh Parisin per pushime

Revista PANORAMA PLUS - 22 Qershor 2013

Revista PANORAMA PLUS - 22 Qershor 2013
Revista PANORAMA PLUS, 22 Qershor 2013
 • Ciljeta, linja seksi ne plazh edhe pas lindjes se djalit
 • Sheila zhvishet per here te pare
 • Anaidi: Gati per te filluar pune ne Bashkine e Tiranes. Me femren e duhur afeksionohem qe ne momentin qe fillon te flase
 • Anaidi dhe Elona priten nga shume fansa ne Prishtine
 • Franceska e "BB5", e dashuruar me djalin e nje politikani biznesmen
 • Rike e "BB6" pas aventurave ne Tirane, rikthehet ne krahet e Lukes
 • Shpendi, pushime ne mal dhe pishina, pa Eldoren
 • Netet e cmendura te Bjordit dhe Joanes
 • Tirana i sjell fat, Olta Leka e BB6 ze te dashur nje djal simpatik
 • Iliri dhe Anisa ndajne me fansat edhe dhomen e gjumit
 • Blero e quan veten edhe yll futbolli
 • Adelina Tahiri transformohet ne nje Kim Kardashian
 • Ertemiona Mejdani, konkurron serish per miss
 • Zajmina Vasjari, fishekzjarre dhe brohoritje ne rruge per 26-vjetor

Wednesday, 19 June 2013

Ciljeta nis pushimet me Fernandon...

Ciljeta dhe Fernando ne plazh
Ciljeta Xhilaga nis pushimet me djalin

Keto te sivjetshmet jane pushimet e para te Ciljeta Xhilages, me te voglin e saj Fernando, tashme 4-muajsh. Stina e veres ka qene ajo qe i solli kengetares se dashur lajmin e mire se priste nje femije, ndaj dhe gjate ketyre muajve ajo shfaqet shume entuziaste, per me teper qe kete vit si shoqerues ne pushime ka edhe djalin e vogel. Fotot qe sjellim sot jane shkrepur disa dite me pare, ndersa Ciljeta ka bere ‘sefte’ plazhin bashke me te birin, Fernando.

Kengetarja shfaqet shume e lumtur ne keto foto, si ne te gjitha fotografite qe ka me te voglin. Seksbomba ka ardhur ne forma shume te mira trupore dhe kjo ka qene nje nga gjerat qe ka rene jo pak ne sy. Bukuroshja pritet t’i rikthehet tregut muzikor me dy kenge te reja, njera prej te cilave do te jete ne bashkepunim me Noizy-n.

Saturday, 15 June 2013

Revista PANORAMA PLUS - 15 Qershor 2013

Revista PANORAMA PLUS, 15 Qershor 2013
 • Anaidi & Joana, sfide njeri-tjetrit me partnere te rinj
 • Futbollistet e Kombetares, namin me femra pas ndeshjes me Norvegjine. Loriku kalon naten me Genta Ismajlin! Ujkani preferon Riken e "BB", shkeputet nga miqte; Edgar Cani puthet me nje kacurrelse
 • Sali Berisha, mysafir ne "2XL", regjisori: Cfare pritet ne 25 minuta improvizim
 • Eldora: Ditet jashte "Big Brother" po i kaloj me Shpendin. Mendoj se partneri im duhet te kete karakteristika te tjera nga ai. Eldora: Te lumtur te ben personi i duhur dhe paraja
 • Qetsori: Jam i angazhuar ne fushate, kam ambicie ne politike
 • Anaidi merr oferte per post drejtues ne administrate dhe oferta te tjera joshese
 • Iliri i "BB6" po shijon jeten e Tiranes me Anisen
 • Bjordi ne shoqerine e vajzes se Alberto Castagna
 • Vigani i "BB6" shfaqet ne publik me nje vajze seksi

Revista BLUETOOTH - 15 Qershor 2013

Revista BLUETOOTH
Revista BLUETOOTH, 15 Qershor 2013
 • Samanta Karavella: 10 vjet karriere, asnje cmim. "Top Fest", enderr me sy hapur. Suksesi ne dashuri do vije si erdhi ai ne kenge
 • Luana super seksi, i futet kenges
 • Adi Krasta, 150 mije leke detyrim ndaj "Top"-it. La punen perpara afatit.
 • Anaidi "mes dy zjarreve". Fotot e ish-banorit te "BB6" me Riken dhe Francesken
 • Mirsa Kerceli shtatzene, pret femijen e pare
 • Albana Osmani cel sezonin e plazhit
 • Blendi dhe Vilma, thashetheme ne stadium
 • Ciljeta sfilon me djalin ne pasarele
 • Basti i AK-se
 • Cmenduria e radhes nga "Deliart", fotot e "Miss"-ve mes kuajve
 • "Lynx", fytyra e re e rrokut shqiptar
 • Marina dhe Luana, dritherimat e "Top Fest 10". Fituesit ne cdo kategori

Wednesday, 22 May 2013

Çiljeta ua nis koncerteve si nene

Këngëtarja Çiljeta Xhilaga tashmë ka pushuar mjaft, pas lindjes së djalit të saj, Fernados.

Ajo tashmë i ka nisur koncertet, jo duke qenë thjesht e pranishme siç ka bërë këto kohë në ambiente të ndryshme në Tiranë, por ka udhëtuar për të kënduar vetë në Gjermani.

Ajo fundjavën e kaluar e ka marrë avionin dhe ka qenë e ftuar në një koncert për shqiptarët në Hanover të Gjermanisë, së bashku me këngëtarin nga Kosova, Labinot Tahiri, ku janë pritur shumë mirë.M. GJ.

Burimi Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Çiljeta concerts as he departed mother

The singer has now ceased Çiljeta Xhilaga enough, after the birth of her son, Fernados.  


Monday, 20 May 2013

Ciljeta ne PD, e kercenuar karrierisht nga Greta Koci?

Ciljeta: Si ndihem ne PD perballe Greta Kocit dhe deshira per femije te tjere

Para dy vitesh, ato konkurronin edhe me ngjyren e flokeve ne PD, duke u shfaqur me ngjyren e kuqe ne ambientet e selise blu. Ciljeta Xhilaga eshte anetare ne Keshillin e PD-se, kurse Greta Koci, pervec emerimit si zv. kryetare e Forumit Rinor te kesaj partie, punes ne nje Ministri dhe kandidimit ne listen e deputeteve te PD-se per Tiranen, duket se e ka sfumuar pranine e Ciljetes ne radhet e PD-se. Ndaj, Adi Krasta, ne programin e tij “A Show” ne “Vizion Plus” te marten, ne kete situate parazgjedhore ka ngacmuar Ciljeten pikerisht ne lidhje me konkurrencen e tij me kengetaren tjeter Greta Koci, duke e pyetur se nese ndihet e aneksuar tashme nga shefi i PD-se, Sali Berisha. Ne intervisten e tij me shume batuta dhe ngacmime, Adi i eshte drejtuar Ciljetes si fillim per perfshirjen e saj ne politike: “Dua te te pyes per situaten politike ne Shqiperi, nuk mund te rrije ti pa u angazhuar fare ne politike, apo ne nje moment te caktuar te jetes t’u duk ‘seksi’ si logjike?” Kesaj pyetjeje Ciljeta iu pergjigj se: “Une jam rritur qe e vogel me ate fryme se vij nga nje familje e persekutuar, ku te dy gjysherit kane bere nga 25 vite burg”.

Saturday, 18 May 2013

Revista PANORAMA PLUS - 18 Maj 2013

Revista PANORAMA PLUS
Revista PANORAMA PLUS, 18 Maj 2013
 • Arian Cani, 45-vjetori hot. Politikane dhe artiste mes balerinash seksi topless
 • Flori Mumajesi e akuzon se nuk di te kendoje, reagon Gaxha: Ti je gei! Adriani: Nuk e kam ekzagjeruar me fjalen gei, se ia kam falur shume here ofendimet, nuk ballafaqohem me te se nuk ia vlen.
 • Ja cfare ben Joana pas daljes nga "Big Brother", fotot. Ervini i "BB4": Cfare me tha per Janin dhe Anaidin.
 • Kleoniki Delijorgji vjen me foto shume sensuale. Niki: Do doja te sfiloja per "Victoria's Secret"
 • Anjeza Shahini: Ndihem mire, fejesa eshte ne planet tona
 • Rikja fut ne sherr Ilirin me Elonen, plas xhelozia, e duan te dy per vete
 • Dalja e Joanes, ul adrenalinen e Anaidit. Shpendi i papozicionuar, nuk merret vesh ke pelqen dhe ke jo
 • Ermal Merdani: Finalistet sipas meje!
 • Kush e vesh Ilir Meten?

Saturday, 11 May 2013

Ciljeta, lufte kunder 400 profileve false ne Facebook...

Me ane te nje denoncimi, ajo kerkon mbylljen e 400 profileve ne facebook, te cilat shajne dhe prishin imazhin e saj.

Ciljeta, ne polici: Po me cenohet jeta private!

Kengetarja Ciljeta Xhilaga duket se pas sjelljes ne jete te djalit te saj, Fernando, dhe ndryshimit te statusit tashme si nene, eshte bere me e ndjeshme per imazhin e saj ne publik. Nderkohe qe po shijon muajt e pare me femijen e saj, ajo ka vendosur qe ta nise gjithcka me asgjesimin e profileve false ne facebook, ndersa ka depozituar tri dite me pare prane Policise se Tiranes nje kallezim penal per kete ceshtje. Burime nga Policia e Tiranes e konfirmuan kete lajm, (me sakte nga zedhenesja e policise se shtetit, Alma Katragjini), ka sqaruar se kengetarja, me ane te ketij kallezimi penal, ka kerkuar nje hetim per hakerat dhe administruesit e 400 profileve dhe fun page-ve false ne facebook, nderkohe qe ajo ka vetem nje profil personal, te cilin e administron vete.

Revista PANORAMA PLUS - 11 Maj 2013

Revista PANORAMA PLUS
Revista PANORAMA PLUS, 11 Maj 2013
 • Ciljeta: Po me cenohet jeta private! Kengetarja denoncon ne Polici. Ajo kerkon mbylljen e 400 profileve ne facebook, te cilat shajne dhe prishin imazhin e saj.
 • Dafina Zeqiri dhe Dj Blunt, pas ndarjeve, nisin nje histori te fshehte dashurie
 • Luan Rama kapet mat ne lokalet e nates me nje bionde
 • Big Brother; Zhvillime surprize, Iliri i shpreh dashurine Rikes, Joana afrohet me Edberin
 • 26-vjecari nga Vlora, i fiksuar pas Jorida Rrustemit, ngjarja perfundon ne Gjykate
 • Zajmina: Kesaj radhe do me shihni "hard" dhe "hot"
 • Big Brother; Sekreti i Eldores sensibilizon Shpendin: Nese fitoj, nje pjese e parave do te jene per ty; Shpendi: Anaidi po perdor dramen e dikujt per te fituar pike; Elona fillon te flas per jeten e saj; Reagon Ermela: Joanen s'do doja kurre ta kisha shoqe; Edberi dhe Elona duan te testojne se sa xheloze eshte Elona; Eldora: Joana ka frike te perballet me publikun jashte shtepise; Mungesa e ushqimit kalon ne krize Anaidin: Kam tri dite pa bere seks!; Anaidi kritikon Shpendin: Si mund te mos i kerkosh falje babait;

Revista BLUETOOTH - 11 Maj 2013

Revista BLUETOOTH
Revista BLUETOOTH, 11 Maj 2013
 • Miss Durresi: Lidhja ime me Noizy-n! Takohemi ne fshehtesi. Shume njerez jane xheloze per marredhenien tone. Daniela Pajaziti rrefen marredhenien me reperin: Ai eshte shume i kujdesshem dhe i embel
 • Zbulohen fotot erotike te Adelina Tahirit
 • Ambasadori amerikan, fans i Aurela Gaces. Fotot e Aleksander Arvizu ne pub, duke shijuar muziken shqiptare.
 • Ola Bruko, brenda dhe jashte studios se lajmeve
 • Miss-i Arnida Capi, kandidate ne Tirane, pas Ngjeles
 • Algen Nikolla: Ju rrefej dasmen e Valeria Marinit. Si i lashe jashte Cinzia Leonen dhe Bobo Vierin
 • Elvana Gjata "djeg" Tiranen
 • "Eurosong", feste e madhe per Lulgjurajn dhe Sejkon
 • Valbona Mema dhe Shpat Kasapi, turne ne Australi
 • Te rejat e "BB6": Elona-Rikes: Ti ndjen per Ilirin; Anaidi-Joanes: S'kam hyre ne "BB" per te gjetur te dashur; Joana: Rikja eshte lesbike. Genjen, s'ka punuar per nje firme te njohur; Elona rrefen per vuajtjet e saj; Iliri i shpreh ndenjat Rikes: Nuk rri dot pa ta ndjere aromen; Shpendi: Joana eshte zero.

Tuesday, 7 May 2013

Kengetaret e bukura qe joshen nga politika...

Kur mikrofoni te cel rrugen e politikes

Shfrytezojne zerin, pamjen e jashtme dhe popullaritetin si trampoline per tu hedhur ne politike apo e shohin ate si nje element ekstra per te rritur famen. Gjithnje e me shume kengetaret kane nisur te angazhohen dhe te marrin pjese ne aktivitete te ndryshme politike, duke e nisur fillimisht si kengetare ne mitingje partiake.

Eshte ky trendi i ri i kengetareve ne mbare boten qe po preferohet edhe nga artistet ne vendin tone, kryesisht kengetaret femra.

Rosela Gjylbegu, kengetarja me disa vite eksperience mbi supe, prej disa vitesh eshte punonjese e administrates ne kryesine e Kuvendit te Shqiperise. Paralelisht me kenget dhe nxjerrjen e albumeve ne tregun muzikor, Rosela shihet shpesh edhe ne aktivitetet e Partise Demokratike.

Monday, 29 April 2013

Revista PALOMA - 27 Prill 2013

Revista PALOMA
Revista PALOMA, 27 Prill 2013
 • Big Brother: Joana shtatzene?
 • Ingrid Gjoni shpenzon miliona per ditelindjen e djalit dhe martesen e saj
 • Ciljeta: Do te martohem kur djali te behet 1 vjec
 • Xhimi: Une meritoja finalen! Kozeta: Djali me tha "Olta do t'ia ngule thiken pas shpine babait!"
 • Ish-banoret femra te "Big Brother": Vajzat e ketij edicioni dine vetem te zhvishen!; Mimoza BB2, Genta BB5, Franceska, Gerta BB5, Ina BB1, 
 • Albi dhe Klaudia: Dasma jone kete vere, mes klasikes dhe modernes
 • Zhaku le Shqiperine: Do iki pergjithmone ne Gjermani!
 • Menaxheri braktis gruan per Miss Kosoven, Diana Avdiun?
 • Miriam Cani, nje emision per karrieren dhe Shqiperine ne median gjermane
 • Lorik Cana: Nuk di asgje per marreveshjen mes Kosoves dhe Serbise

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online