All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Claydee Lupa. Show all posts
Showing posts with label Claydee Lupa. Show all posts

Thursday, 20 December 2012

Klajdi Lupa i dyti ne Greqi, pas "Gangnam Style"

Muzikanti shqiptar, Klajdi Lupa (Claydee), i cili tanime po korr sukses edhe ne tregun nderkombetar, eshte renditur i dyti, sipas Youtube, ne listen e videove me te shikuara ne Greqi per vitin 2012.

Sic shihet edhe ne foto, "Mamacita Bueno" e shqiptarit me mbi 16 milion klikime vjen e dyta pas klipit "Gangnam Style".

Ne klipin "Mamacita Bueno", Klajdi nuk vjen vetem ne rolin e kompozitorit por edhe te kengetarit.

Klajdi eshte i njohur edhe per superhitet si "Deep Inside", "Call me", "Hey You", "Tonight" etj. dhe eshte vleresuar me cmime ne festivalet muzikore ne Greqi dhe jashte. /Albavipnews/

Saturday, 21 January 2012

VIP Ballina: Revista PANORAMA PLUS - 21 Janar 2012

Revista PANORAMA PLUS, 21 Janar 2012
 • Amarda Toska: Do jemi perseri tek "Dancing", ende asnje plan per femije
 • Linda Halimi transformohet, riben fytyren nga e para
 • Ermela Mezuraj: Ju tregoj ritakimin pas 8 vitesh me Jotin, planet per martese dhe femije
 • Frederiku dhe Alisa ne pritje te femijes se dyte
 • Ja disa nga emrat VIP qe kane marre oferten per te qene konkurrente te "Dancing"
 • Edita Abazi harron Noizin dhe historine e dhimbshme, dashurohet perseri!
 • Adelina Ismajli tani planifikon me Valin fejesen dhe martesen
 • Adi Krasta rikthehet neser ne show-n e pare te vitit 2012
 • Sinan Hoxha shan serbet nga nena ne koncert, reagime ne forume
 • Neda emerohet zedhenese e Aleances Kuq e Zi, fansat shprehen kunder
 • Ledina Celo publikon fotot e reja me djalin, Erlisin
 • Emina & Nazarian drekojne ne Los Angeles me David dhe Victoria Beckham

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online