All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Cozman. Show all posts
Showing posts with label Cozman. Show all posts

Sunday, 10 August 2014

Tuna gati për ta ‘djegur’ Pishinën Riviera në Shëngjin

Këngëtaja e hitit ‘MMV’ mes shumë angazhimeve të saj verore ka menduar që një datë të jetë edhe në Shëngjin. Pikërisht Tuna së bashku me reperin Cozman po përgaditet që ta ‘djegin’ në një atmosferë fantastike në mbrëmjen e 17 gushtit në vendin më të bukur në Shëngjin në ‘Camping & Pishina Riviera’.

Nga pronari i këtij vendi z.Arben Fusha mësojmë se cdo gjë është gati për të pritur shumë pushues dhe bashkëvendas të cilët kanë nisur të interesohen për të qenë atë natë dhe për tu argëtuar me hitet e Tunës, e ku kjo mbrëmje do të prezantohet nga një moderator i njohur.

E për të gjithë ata që janë të rinj dhe po pushojnë praën Shëngjinit dhe jo vetëm, në kilometrin e parë rrugës që shkon për në Shëngjin mund ta ndalohet në mbrëmjen e 17 gushtit në këtë vend për të kaluar një natë të paharruar./Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Tuna ready to 'burn' pool Riviera Shngjin

Këngëtaja's hit 'MMV' among her many commitments summer has meant that a date be even Shngjin. Exactly Tuna Cozman along with rapper is preparing to 'burn' in a fantastic atmosphere on the evening of August 17 ​​in the most beautiful place Shngjin in 'Camping & Pool Riviera'.

Monday, 22 July 2013

Tuna dhe Cozman, konceptojne bashkejetesen ne nje vile te re luksoze...

Tuna feston 28-vjetorin dhe mendon te bleje vile luksoze me Cozman ne Prishtine

Ashtu e lumtur dhe skajshmerisht e dashuruar me kolegun e saj ne duet, Cozman, ajo ka festuar ditelindjen e saj te 28-te, madje dhe torta ishte simpatike ashtu sic ajo e do, me “zog”. E kuptuat besoj se per ke eshte fjala, kengetarja Altuna Sejdiu ka festuar fundjaven e kaluar ditelindjen ne Prishtine, ku ka qene e rrethuar, pervecse me te dashurin e saj, reperin Cozman, edhe me grupin “Baba Stars”. Madje, krijuesi i kenges “Fenix”, Getoar Selimi, ka menduar qe edhe torta te jete e tille. Por Tuna dhe fama e saj absolute, sidomos ne Prishtine, ka bere qe te mendoje me seriozisht edhe per jetesen e saj qe te mos shkoje vetem neper hotele. Ne mesojme se Tuna dhe i dashuri i saj jane duke pare per nje shtepi luksoze ne zonen qe quhet ne Prishtine “Fshati turistik”, ku per te pasur aty nje shtepi duhet te kesh shuma te majme parash ne llogari. Ne urojme qe kjo lidhje, kur mendohet edhe per te bashkendare nje shtepi te tille, te jete serioze per ciftin.

Wednesday, 17 July 2013

Cozman: Emri im i vertete eshte Ylber Loti!

...U njohem ne nje club

Ai eshte simpatik dhe shume i pelqyer nga vajzat. Duket se Cozman prezantoi veten e tij si rrepist, por edhe si nje djale i dashuruar.

Pas publikimit te bashkepunimit midis Cozman dhe kengetares sexy Tuna Sejdi, u be publike edhe lidhja e tyre e dashurise. Ne videoklip ata shfaqen shume afer fizikisht me njeritjetrin, duke ofruar skena ‘hot’ per shikuesit.

Por me gjithe kuriozitetin e madh qe ka ne publik per lidhjen e dy te rinjve, Cozman preferon te flase sa me pak per kete pjese.

Megjithekete ai e pranon lidhjen me Tunen. Emri i tij i vertete eshte Ylber Loti dhe ka lindur ne Prishtine. Ka jetuar per shume vite ne Londer dhe atje i kane vene edhe nofken “Cozman”. Prej me shume se nje viti, djaloshi nga Prishtina i eshte bashkuar grupit te hip hop-it “Babastars” dhe po shijon suksesin ne muzike, i cili sa vjen e po behet edhe me i madh.

Monday, 17 June 2013

Tuna, eshte zogu me i mire prej krejtve...

Tuna dhe Cozman
Tuna Sejdi: Jam zogu me i mire!

Zogu ma i mire prej krejtve/ Dalloj shume prej te tjerave/ Une i boj krejt, vecse mu no” – jane vetem disa nga vargjet e tekstit te kenges me te re te kengetares Tuna Sejdi. Kenga eshte publikuar dje ne versionin audio, nderkohe qe keto dite pritet te prezantohet edhe me videoklip. Sic eshte mesuar tashme, kengetarja e dashur shkupjane do te vije kete vere me nje bashkepunim. Pas hitit “I asaj”, qe e kthehu Tunen ne qender te vemendjes, ylli i skenes sjell kengen e saj te re ne duet me te dashurin aktual, reperin Cozman, qe eshte pjese e labelit “BABASTARS”. Ne pjesen e tij, reperi thote: “Une s’mundem pa te/ Ajo s’mundet pa mu/ Mundohem me e pas afer/ Po ndonjehere duhet me shku prej Prishtines n’London, prej Shkupit n’Tirane/ S’ka lidhje largesia/ Nese don e afron/ Non stop ne telefon/ Syni don me ma ngu mu zonin”, per t’ia lene radhen me pas Tunes, e cila e mbyll me vargjet: “Ne nuk jemi in nese s’jemi bashke/ Sillemi poshte nalt, poshte nalt”. Kenga eshte pelqyer shume nga fansat dhe ka marre mjaft komente pozitive. Videoklipi “I asaj” e vuri Tunen ne shenjester per shkak se aty kengetarja prekte ‘zogun’, por kete fakt ajo e kthehu ne nje arme te forte per veten. Kujtojme qe ne “Videofest 2013” ajo u shpreh e lumtur per kete etiketim dhe iu drejtua fansave me fjaline: “Ju do zogu”.

Sunday, 2 June 2013

Tuna dhe Cozman semuren nga i njejti virus

“Kur je ti e sëmurë jam dhe unë” kështu ka shkruar në rrjetin social reperi Cozman, i cili i referohej një fotoje të këngëtares Altuna Sejdiu e shtrirë në një krevat në spital, dhe ku flitet se është e dashuruara e tij.

Nuk  e dimë se nga se është sëmurë, por si duket jo vetëm ajo, por edhe reperi ishte sëmurë pasi edhe ai ka publikuar një foto duke marrë infuzion.

Flitet se Tuna ka kohë që është duke u ndjerë mirë në krahët e djaloshit simpatik, ndërsa ata shumë shpejt do të sjellin një duet së bashku, duet i cili po realizohet në një studio të njohur në Prishtinë.

Saturday, 1 June 2013

Revista PANORAMA PLUS - 1 Qershor 2013

Revista PANORAMA PLUS
Revista PANORAMA PLUS, 1 Qershor 2013
  • Noizy, e dashura ben 18 vjec. Fotot e para te ciftit ne pishina, pas 1 viti lidhje
  • Sondazhet dhe intervistat nxjerrin fitues Anaidin ose Elonen
  • Aferdita Dreshaj u premton turqve se do u sjelle Di Caprion
  • Mirjeta e BB4 flet pas ndarjes: Pse perfundoi martesa ime pas 9 muajsh 
  • Ish banoret e BB6 te gjithe tifo per Anaidin; Eldora Koci: Per mua duhet te fitoje Shpendi, por publiku vlereson tipat si Anaidi; Edber Laho: Anaidi i drejtperdrejte, duhet te fitoj; Altina Kusari: Nga te gjitha edicionet, Iliri ka qene me uniku; Elena Lika: Fiton Anaidi, ka intuite dhe karakter te forte; Vigan Shehu: Anaidi e meriton, i sfidoi te gjithe ne shtepi; Marselini: S'me intereson fituesi, Joana e Rike tifo per Anaidin dhe Elonen; 
  • Fituesit e edicioneve te kaluara: Kush e meriton fitoren! Arber Cepani "BB1": Anaidi ka luajtur fort, por Elona duhet te fitoj; Qetsori "BB2": Elona fituese, nese nuk penalizohet nga etiketimi "lesbike"; Ermela Mezuraj: Elona film pa ze, fitues vetem Anaidi.

Wednesday, 8 May 2013

Tuna dhe Cozman, gati per duet

Duetet nuk po ndalen në këtë sezon në mes artistëve shqiptarë. Gazeta jonë mëson se edhe këngëtarja e hitit ‘I Asaj’, Altuna Sejdiu, është duke bashkëpunuar me reperin Cozman për të sjellë një duet.

Kënga është duke u punuar nga Zzap &Chriss, ndërsa mendohet të jetë një këngë shumë verore, me plot ritëm.

Por, kënga po punohet dhe mund të jetë gati atëherë kur vërtet vera vjen, dhe padyshim se mund të ketë një video. M.GJ.

Burimi Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Tuna and Cozman, ready for the duet

Duet not stop in this season between Albanian artists. Our newspaper learns that singer's hit 'I She', Altuna Sejdiu, is collaborating with rapper Cozman to bring duet.

Sunday, 24 February 2013

Tuna nuk eshte me beqare...

Tuna and Cozman
photo: panorama plus
Kapet mat Tuna me te dashurin e ri, reperin Cozman

Tuna Sejdiu nuk eshte me beqare, keshtu qe per momentin shuhen shpresat e atyre djemve qe mund te enderronin ta kishin nje histori dashurie me te, pasi kengetarja seksi tashme e ka gjetur mashkullin me te cilin per momentin eshte lidhur dhe kalon fundjavat me te. Mediat ne Kosove kohe me pare kishin paralajmeruar se kengetarja ka filluar romancen me nje reper te ri, madje i kishin kapur mat ndersa kane qene duke pire kafe ne nje lokal ne Prishtine, por kete lajm nuk e konfirmoi Tuna pasi ajo thoshte se per shkak te angazhimeve profesionale, nuk ka pasur shume kohe t’i perkushtohet jetes private. Ka qene shtatori i vitit te kaluar kur u perhap lajmi mbi lidhjen e mundshme te kengetares Tuna Sejdiu me reperin e ri Cozman, por sic duket kohet e fundit kete fakt e vertetojne daljet e shumta publike me reperin ne krah.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online