All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Cubi Metka. Show all posts
Showing posts with label Cubi Metka. Show all posts

Sunday, 19 May 2013

Revista PALOMA - 18 Maj 2013

Revista PALOMA
Revista PALOMA, 18 Maj 2013
 • Adela Xhamani: Ndihem e qete dhe e lumtur!
 • Elton Deda: Kengetaret tona te marrin shembull nga Hoxha
 • Joana pas daljes nga Big Brother
 • Edberi: Jashte shtepise vajzat duan te kene kontakt me mua! Dua vetem Arbeniten!
 • Kengetarja serbe ne Eurovizion fyen Sejkon dhe Lulgjuraj
 • Ermal Mamaqi: Verioret me kane sulmuar pa te drejte!
 • Cubi Metka: Jam aktore ne skene dhe ne jete!
 • Madona zgjedh Rita Oren
 • Ne ditelindjen e Vesa Lumes
 • U2 vijne ne Tirane?
 • Adelina Tahiri, imazh i kompanise me te madhe maqedonase
 • Martohet Adrola Dushi
 • Adrian Gaxha sulmon Flori Mumajesin
 • Kristo: Kam deshtuar shpesh ne dashuri
 • Nga Niko Komani: Si duhen te vishen femijet ne 2013-n

Thursday, 28 June 2012

Revista PALOMA - 23 Qershor 2012

Revista PALOMA, 23 Qershor 2012
 • Elvana Gjata, kengetarja e fitoreve te medha
 • Franceska: Me Ermalin dashurohem cdo dite e me shume
 • Rezarta Shkurta shpallet e pafajshme: "Rozana do te me demshperbleje per prishje imazhi"
 • Mirjeta e BB. Bashkejetesa me Klodin dhe martesa kete vere
 • Kerkohet i dashuri ideal... Noizy (Rigels Rajku)
 • Enada dhe Gerd Vaso: "Te udhetosh me yjet"
 • Romina Shkreli: "Lufta ime me kilet e teperta"
 • Rita Ora nxjerr gjoksin jashte
 • Aferdita Dreshaj i dorezon kuroren Diana Avdiut
 • Mimoza e Big Brother, se shpejti nje reklame xhinsesh ne Dubai
 • Viola Spiro behet stiliste
 • Telenovela Ledri-Dafina vazhdon...
 • Zhaku angazhohet ne projekte bamiresie

Saturday, 28 January 2012

Cubi Metka: Pse pranova te behem pjese e roleve seksi...

Cubi Metka: Pse pranova te behem pjese e roleve seksi ne “Sketch show"

I duhet te luaje femren joshese, partizanen, komunisten apo bashkeshorten e dikujt. Cfare ndodh ne paskuintat e “Sketch show” ne “Vizion Plus”, kesaj here vjen ne rrefimin e aktores Cubi Metka. Tregon per eksperiencen e saj si protagoniste humori ne nje format ndryshe, dhe lojen me djemte e “The SHBLSH”.

Ne show-n e “Sketch” ne “Vizion Plus” luan vajzen kokete qe realizon te gjitha pjeset e humorit, kur pergjithesisht kerkohet femra joshese. Ishte ky profili i aktores qe t’u kerkua, kishe dilema per ta pranuar?
- Ne fakt nuk luaj vetem femren kokete, por edhe partizanen, komunisten etj. Megjithate, duke qene se formati kishte vetem nje femer, natyrisht qe duhej edhe nje femer tjeter. Kisha dilema per ta pranuar per shkak te profilit qe eshte “Sketch show”, pasi nuk kisha marre pjese asnjehere ne nje program te tille. E gjithsesi mendoj se ia arrita me sukses, kjo fale ndihmes se kolegeve aty, pasi jane te gjithe profesioniste ne fushen e huumorit.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online