All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label DJ Blunt. Show all posts
Showing posts with label DJ Blunt. Show all posts

Monday, 24 June 2013

Duffy si Tuna, ben klip me te dashurin Dj Blunt...

Dafina, Dj Blunt dhe Real1
Dafina Zeqiri & Dj Blunt s’e fshehin me dashurine, sjellin bashkepunimin e pare

Ajo eshte kengetarja me ‘in’ e momentit, ndersa ai nje prej repereve me ne ze ne mbare shqiptarine. Dafina Zeqiri dhe Dj Blunt, qe prej kohesh perfliten per nje histori dashurie, kane vendosur qe pergjigjen per te gjitha pikepyetjet e ngritura ta japin ne bashkepunimin e pare mes te dyve. “Mos e nal” eshte kenga qe i ka bere bashke dy te dashuruarit, te cilet, te ndihmuar edhe nga Real 1, do te sjellin nje prej hiteve me te suksesshme te kesaj vere. Xhirimet e videoklipit jane kryer ne Tirane nga “Max Production” dhe “Bluetooth” ishte aty per te sjelle keto imazhe ekskluzive, vetem per ju.


Sunday, 23 June 2013

Revista BLUETOOTH - 22 Qershor 2013

Revista BLUETOOTH - 22 Qershor 2013
Revista BLUETOOTH, 22 Qershor 2013
 • Dafina & Blunt, s'e fshehin me dashurine, sjellin bashkepunimin e pare
 • Tuna i shan kengent, Noizy e quan kurve. Si lindi lufta mes dy kengetareve, qe dikur ishin bashkepunetore te ngushte.
 • Foto skandal! Genta Ismajli nxjerr "zogun" ne shesh
 • Franceska: Do pozoj "topless" per nje kalendar italian. Anaidi nuk eshte tipi im, jam supersingell
 • Joana harron Anaidin, lidhet me Metin e "BB5". Zbulohet historia e dashurise me ish-banorin e BB. Shkesi eshte Klaudia
 • Rrefimi i kengetares seksi, Zanfina: Muzika shqiptare, nje xhungel. Getoarin s'e kam pasur kurre shok, ja pse zgjodha Noizy-n. Martesa kur te jete kismet.
 • Ami: Shtatzenia perjetim unik
 • Kirurgjia estetike per pjeset intime? E mundur dhe ne mode!
 • Ervin Gonxhi: Edhe artistet me klas vdesin per tallava. Celesi i vazhdimesise se bashkepunimit me Flori Mumajesin dhe projektet e reja
 • Petri Bozo: Pse vendosem te thyenim heshtjen elektorale

Tuesday, 11 June 2013

Cfare thote Dj Blunt per marredhenien me Dafina Zeqirin...

Dj Blunt: Me Dafina Zeqirin me shume se miq, por jo te dashur

Reperi i famshem nga Kosova, Dj Blunt, rrefen ne kete interviste te vecante per suplementin “Bluetooth” te rejat nga jeta e tij profesionale dhe jo vetem. Ai flet nder rreshta edhe per marredhenien e ‘komplikuar’ qe ka me yllin e skenave, Dafina Zeqirin, qe megjithese i kalon kufijte e miqesise, ende s’mund te quhet dashuri.

A eshte e vertete lidhja me Dafina Zeqirin?
Jo, nuk eshte e vertete.

Cila eshte realisht marredhenia juaj?
Jemi me shume se miq dhe jemi shume te afert me njeri-tjetrin. Une e njoh Dafinen prej shume vitesh.

Saturday, 8 June 2013

Revista BLUETOOTH - 8 Qershor 2013

Revista BLUETOOTH
Revista BLUETOOTH, 8 Qershor 2013
 • Flori Mumajesi: Cmimi i pare si kengetar, me la pa fryme
 • Videofest: Femrat VIP zbulojne pjeset intime
 • Adrian Gaxha dhe perballja me Florin
 • Soni Malaj, martohet ne Tirane: Vajza gezonte per "dasmen" tone. Fustani qe kisha enderruar!
 • Ardit Gjebrea, feston 50-vjetorin ne Rome, dhurate vetes nje "BMW X5"
 • Liri Berisha, puthje e perqafime me Ciljeten e Irsa Demnerin
 • Zbulohet biznesi i ri i Alketa Vejsiut. Show girl-i sjell stilisten e princeshes Kate ne Shqiperi
 • Dj Blunt: Me Dafina Zeqirin me shume se miq, por jo te dashur
 • Renis Gjoka fiton "Netet e Klipit Shqiptar". Triumfon bashkepunimi me Edmond Tupen dhe "Cek Production". Videoklipi dhe kenga fituese, mesazh per femijet autike
 • Surprizat e "Geraldines". VIP-at qe nderuan "Geraldina Sposen"
 • Anaidi: Ishte fitore morale, s'me interesojne leket. Kjo eksperience me tregoi se mund te jem lider.
 • Joana ne spital, pas ndarjes nga Anaidi

Sunday, 26 May 2013

Fejohet vertet Dafina, apo serish reklame

Lajmi që këngëtarja atraktive, Dafina Zeqiri, do të fejohet në muajin që vjen ka ngjallur shumë komente, por edhe dyshime.

Këngëtarja e hitit ‘Bludah’ mendohet se është lidhur me Dj. Blunt dhe në këtë foto që ne e zbuluam ai që është pas saj duket pikërisht reperi kosovar.

Por, kjo fejesë që flitet mos vallë është një lloj marketingu i bukur që po i bëhet këngëtares, pasi ajo zakonisht është e dashur dhe bën foto me çdo koleg të saj kur këndon në ndonjë vend. M. GJ.

Burimi Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Amazing really become engaged, or re-advertise
News that the singer attractive, Dafina, will become engaged in the coming month has sparked a lot of comments, but also doubts. The singer's hit 'Bludah' is thought to be related to Dj.

Saturday, 25 May 2013

Revista BLUETOOTH - 25 Maj 2013

Revista BLUETOOTH, 25 Maj 2013
 • "Malagata"; Ronela: Macja e zeze me ka ndjekur gjithe jeten. Ju rrefej amanetin e tim eti; Elgit Doda: Surprizat nuk kane te sosur, se shpejti me nje kenge solo
 • Joana e "BB6": Jani me kerkoi te ktheheshim bashke. Mendimi im per banoret. Anaidi mashkulli qe dua perkrah meje. 
 • Dafina Zeqiri: Kam 23 vjet pa folur me babin; E verteta e fejeses me Dj Blunt. "Videofestin" kete vit do ta ndjek nga New York-u.
 • Aurela Hoxha, josh me linjat
 • Albano Bogdo semure, mungon ne "2XL" prej tri javesh
 • Vigani: Anaidi fitues, Rikja dhe Iliri s'meritojne finale. Ne facebook 4000 kerkesa e 1000 mesazhe brenda ores. S'e kam takuar te dashurin e Elenes, nese do, eshte i mireseardhur.
 • Falemnderit Elhaida!
 • Noizy xhiron klip me Bjordin
 • Perballja e pare mes Rovena Stefes dhe gocave te "Thumb"
 • "Bota jone ti!" - koncepti krijues pas fushates se AMC

Monday, 20 May 2013

Dafina dhe Dj Blunt, fejohen se shpejti?

Dafina Zeqiri & Dj Blunt
Dafina Zeqiri dhe Dj Blunt, fejohen ne qershor

Keto dite u perfol se kengetarja Dafina Zeqiri eshte ne lidhje me reperin, Dj Blunt dhe keto thashetheme po dalin te jene te verteta.

Ndonese kengetarja duket se po bene te pamunduren per ta fshehur nje gje te tille, megjithate, lajmin se ajo eshte ne lidhje me Blunt e kane konfirmuar edhe te aferm te kengetares.

Nje i aferm i Dafines, ka konfirmuar per Indeksonline se ajo eshte ne lidhje me Blunt madje, ai ka treguar se ata kane plan te fejohen.

Saturday, 11 May 2013

Dafina Zeqiri dhe Dj Blunt, ne lidhje te fshehte dashurie...

Dafina Zeqiri
Dafina Zeqiri dhe Dj Blunt, pas ndarjeve, nisin nje histori te fshehte dashurie

Dafina Zeqiri, kengetarja seksi nga Kosova e cila sapo ka prezantuar kengen e saj te re “Bloodah”, duket se ndodhet ne nje moment te mire shpirteror. Pasi i dha fund lidhjes me Ledri Vulen, nje lidhje qe i dha nota artistike me nje duet e klip, tashme zbulojme lidhjen e saj te re me Dj. Blunt, nje nga artistet me te pelqyer ne Kosove. Reperi i njohur para nje muaji i dha po ashtu fund lidhjes katervjecare me stilisten e Stupcave, ndarje per te cilen foli ne gazeten “Panorama”. Duket se sinjalet e para te kesaj lidhjeje te re mes dy artisteve te njohur i ka dhene “Klan Kosova”, ne programin e njohur te showbizz-it “Prive”. Gazetaret e ketij programi, pasi kane nuhatur dicka te tille mes dy kengetareve, kane dashur te xhirojne ditelindjen e Dafines ne shtepine e saj pak jave me pare. Dafina kishte menduar te organizonte nje feste private ne shtepine e saj, ku i pranishem ishte pikerisht Dj. Blunt, dhe per kete arsye ajo nuk i lejoi kamerat e “Klan Kosova” te hynin ne shtepine e saj dhe te xhironin momente nga festa.


Revista PANORAMA PLUS - 11 Maj 2013

Revista PANORAMA PLUS
Revista PANORAMA PLUS, 11 Maj 2013
 • Ciljeta: Po me cenohet jeta private! Kengetarja denoncon ne Polici. Ajo kerkon mbylljen e 400 profileve ne facebook, te cilat shajne dhe prishin imazhin e saj.
 • Dafina Zeqiri dhe Dj Blunt, pas ndarjeve, nisin nje histori te fshehte dashurie
 • Luan Rama kapet mat ne lokalet e nates me nje bionde
 • Big Brother; Zhvillime surprize, Iliri i shpreh dashurine Rikes, Joana afrohet me Edberin
 • 26-vjecari nga Vlora, i fiksuar pas Jorida Rrustemit, ngjarja perfundon ne Gjykate
 • Zajmina: Kesaj radhe do me shihni "hard" dhe "hot"
 • Big Brother; Sekreti i Eldores sensibilizon Shpendin: Nese fitoj, nje pjese e parave do te jene per ty; Shpendi: Anaidi po perdor dramen e dikujt per te fituar pike; Elona fillon te flas per jeten e saj; Reagon Ermela: Joanen s'do doja kurre ta kisha shoqe; Edberi dhe Elona duan te testojne se sa xheloze eshte Elona; Eldora: Joana ka frike te perballet me publikun jashte shtepise; Mungesa e ushqimit kalon ne krize Anaidin: Kam tri dite pa bere seks!; Anaidi kritikon Shpendin: Si mund te mos i kerkosh falje babait;

Sunday, 24 March 2013

Dj Blunt, rrefen ndarjen nga Yllka dhe projektet e reja...

Dj Blunt
Flet Dj Blunt: Vendimi per ndarje, pas shume perpjekjesh per te shpetuar lidhjen

Ka vendosur te rrefehet per gazeten “Panorama” mbi projektet e tij te reja, bashkepunimet me kengetare te njohur, si dhe per jeten e tij private dhe ndarjen nga stilistja e njohur kosovare, Yllka Brada. Me nje qetesi te plote, Dj Blunt po e shijon jeten si beqar, ndersa per momentin nuk mendon te lidhet me ndonje femer, pasi do t’i perkushtohet punes.

Blunt, je duke punuar me albumin e ri, na thuaj si shkon puna, cilat jane synimet me kete projekt, me ke bashkepunoni dhe kujt ia dedikoni?

Saturday, 23 March 2013

Revista PANORAMA PLUS - 23 Mars 2013

Revista PANORAMA PLUS, 23 Mars 2013
 • Silva Gunbardhi, behet milionere me klikimet ne Youtube. Per dy muaj, kenga "Te ka lali shpirt" mbledh mbi 11 milione klikime.
 • Eda Zari vjen ne Tirane pas denoncimit te nenes se saj per vjedhje pronash
 • Luran Ahmeti, aktori shqiptar pjese e serialit "Sulejmani i Madherishem"
 • Big Brother; Eldora, vajza talasemike ne "BB" per cmimin e madh, aq sa kushton operacioni
 • Flet Valon Shehu: Vigani i ka provuar te gjitha, prisni supriza. 
 • Pas "Big Brother", Arsimi ne festivalet e filmave ne Verakruz, Berlin e Kanes
 • Fansat kunder gruas se Marselinit: A do ta falte ty yt shoq prostitucionin?
 • Xhimi nxit moshataret e tij: "Jeta fillon 40 vjec, ndaj me votoni mua"
 • Ermela, vrer kunder Anaidit: Llafazan dhe jep shembull te keq

Monday, 18 March 2013

Dj Blunt ndahet nga e dashura per shkak te Sheiles?

Dj Blunt
Dj Blunt i jep fund lidhjes 4-vjecare me stilisten, shkak xhelozia per Sheilen

Nderkohe qe pergatitet te publikoje albumin e tij te shtate se bashku me “Real 1”, reperi i njohur kosovar me sa duket i ka dhene fund lidhjes katervjecare me vajzen nga Prishtina, e cila njihet si stilistja personale e grupit te humoristeve kosovare, “Stupcat” ne “Kanalin T”. Duket se Dj. Blunt e ka mbyllur me kaq lidhjen e gjate qe kishte me 24-vjecaren kosovare, edhe pse ata gjate kohes qe ishin bashke kane qene shume te lidhur me njeri-tjetrin. Me sa thuhet ne rrethet e artisteve, shkak i krisjes mes tyre dhe pastaj ndarjes thuhet se ka qene fituesja bukuroshe e “X Factor 1”, Sheila Haxhiraj, me te cilen Dj Blunt eshte pare te shoqerohet keto kohe ne Tirane per shkak edhe te bashkepunimeve mes tyre. Ne rrjetet e tyre sociale nuk mungojne fotot e te dyve, pikerisht Dj. Blunt dhe Sheiles, te cilet jane takuar per pune. Artisti 32-vjecar asnjehere nuk ka pranuar te jape detaje per jeten e tij private, ndersa i ka dhene rendesi aktivitetit te tij muzikor, qe me se shumti keto kohe ka qene i perqendruar ne Tirane, sic eshte dhe nata qe ka rezervuar sot ne mbremje ne club “Mumja”.


Sunday, 17 March 2013

Revista PANORAMA PLUS - 16 Mars 2013

Revista PANORAMA PLUS, 16 Mars 2013
 • DJ Blunt ndahet nga e dashura. Shkak behet xhelozia per Sheilen, fituesen e "X Factor"
 • Rrefen e ema e kengetares: Si na e vodhi Eda Zari gjithe pasurine! Zhane Zari akuzon te bijen per falsifikim dokumentesh ne marrjen e pronave te familjes, ku pjesetare jane edhe femijet e tjere.
 • Qetsori per "BB6": Si i shoh banoret, biseksualja dhe fituesi sipas meje. Ish-fituesi i "BB" i hyn televizionit: Do jem moderator i nje programi mengjesi, me ofruan page te majme. Marselini me duket thjesht i keq, Anaidi e ha buken kot aty.
 • Paparazzi; 8 Marsi i shfrenuar i femrave ne Tirane, fotot komplet nudo
 • Ergysi i BB4: Me shkodranen qe merret me politike, Anaidi sillej si i fejuar. Ish-konkurrent ne "BB4" dhe mik i Anaidit, ai rrefen se si e njeh ate. Ergysi: Si e kam pare une Anaidin ne marredhenie me femra
 • Flet motra e Arsimit, Arberesha: Ai eshte talent ne gjuhe te huaja dhe shume xhentil
 • Iliri, djali i fiksuar pas biondeve

Wednesday, 29 August 2012

Etnon, Presioni dhe Dj Blunt bashkojne repin shqiptar...


Etnon dhe Presioni bashkojne reperet ne “Chronicle”

Hip hop grupi, Etno Engjujt, qe sot quhet Etnon, se bashku me reperin e TBA, Presionin dhe DJ Blunt, kane lansuar videoklipin e kenges “Chronicle” (Etnon - Chronicles).

“Chronicle” eshte kenge e albumit “7 Chapters” te lansuar kete vere nga Etnon. Sic verehet nga titulli, kenga eshte kronike mbi fillimet e repit shqiptar.

Tuesday, 19 June 2012

Stine dhe “Etnon”, zjarr me femra (Video)

Rikthehet me një hit të nxehtë në tregun shqiptar grupi “Etnon” dhe në bashkëpunim me këngëtarin Stine kanë sjellë një këngë dhe një video shumë “hot”, me titull “On fire”.

Shumë femra seksi që kërcejnë pa fund dhe që kur i shikon të bëjnë zjarr. Producenti është Genc Prelvukaj, ndërsa video është xhiruar nga ‘Ma Production’.

Nëse e shihni videon, vërtet do të thoni se një hit i verës 2012 sapo ka ardhur. Bashkë me Stinen dhe ‘Etnon’ është edhe D.J Blunt dhe Real One./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Stine and "ethno" female fire

Returns with a hot hit in the Albanian market group "Ethno" in collaboration with the singer Sting brought a song and a video too "hot", entitled "On Fire". Many female sex that jump without end and when do you see the fire.

Tuesday, 15 May 2012

DJ Blunt bashkepunim me Jonida Maliqin dhe Genten...

DJ Blunt bashkepunim me Jonida Maliqin dhe Genten

Vera sapo vjen dhe po behet edhe me e nxehte. Bashkepunimet qe po behen mes veti pritet te pushtojne skenen tone muzikore. Te gjithe po e cilesojne kete vere si te veten. DJ Blunt pritet qe se shpejti te lansoj nje kenge e cila eshte ne bashkepunim me kengetaren nga Shqiperia Jonida Maliqi. Por ky bashkepunim nuk do te jete i vetmi. Ai thuhet se do te bashkepunoj edhe me Genten. Si do te shkojne keto bashkepunime dhe a do te jene hite te verteta verore, mbetet te shihet. Gjithashtu, DJ Blunt do te jete pjese e albumit me te ri te Etno Engjujve i cili pritet te dale tash se shpejti. /prive/

Sunday, 5 February 2012

DJ Blunt dhe Real 1 vijne me “Hot Girls” (Video)

Dj Blunt dhe Real 1 kanë sjellur bashkëpunimin më të ri me videoklip, “Hot Girls”, në bashkëpunim me Napy Paco dhe Ergenin.

Videoklipi i paralajmëruar shumë kohë më parë nga reperët, ku merr pjesë edhe antari tjetër i NR, Ergeni.Ky klip i këngës që pritet të bëhet hit, është punuar nga EmfCreative./Telegrafi/

 - - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
DJ Blunt and Real one coming with "Hot Girls"

Dj Blunt and Real 1 have brought cooperation newest video, "Hot Girls", in collaboration with Paco and Ergenin Napy.

The video warned long ago by the benchmarks, where the member attends the next NR, Ergeni.This clip of the song that is expected to be hit, is worked out EmfCreative./Telegraph/

Friday, 26 February 2010

DJ Blunt: Fuck Baba Records & Tingulli 3nt!

DJ Blunt
/photo public domain/

Dj Blunt: Fuck ‘Baba Records’ & ‘Tingulli 3nt’

Edon Dedi, apo sic e njohin te gjithe si Dj Blunt, dallohet ne skene me muziken rep, hip-hop. Ky reper gjate karrieres se tij ka bashkepunuar me shume rep-grupe te vendit dhe te gjitha kenget kane shenuar suksese. Si te gjithe reperet, ashtu edhe Dj Blunt ne kenget e tij ka fjale banale, per te cilat thote se jane normale, meqe muzika rep kudo kendohet edhe me fjale banale. “Reperat ne pergjithesi perdorin fjale banale kudo ne bote jo vetem tek ne. Hip-hopi eshte muzike e rruges, e ka prejardhjen prej rruges dhe normal qe perdoret gjuha e rruges”, shprehet ai. Dj Blunt nuk e mohon faktin se ne tregun tone muzikor jane krijuar shume rep- grupe te reja, ku secila po mundohet te realizoje kenge sipas stilit te tyre. “Eshte e vertete se ka shume rep-grupe e dj. Ato po bejne kenge, albume hip hop. Kjo eshte dicka shume per vendin tone te vogel. Pra, hip-hopi dita-dites po shtohet me te madhe. Te rinjte e duan hip-hopin. Sa me shume grupe qe bejne hip-hop, aq ma mire eshte, sepse rritet kualiteti i muzikes. E sa me perket mua do te thosha qe ate se cka bej une ajo shihet, e sa per vecim te vetvetes me mire vendos publiku. Une mundohem te punoj, andaj edhe arrij suksese”, per karieren e tij dhe bashkepunimet kohes se fundit ne nje interviste per “Game Over”, rrefehet Dj Blunt.

Kemi pare kengen dhe klipin ne bashkepunim me Vesa Lumen, kenge kjo e cila po rrotullohet neper tv, na thuaj dicka me shume rreth ketij bashkpunimi?

Bashkepunimi me Vesen ka qene shume i mire, shume i thjeshte se Vesen e kam shoqe qe shume vite. Ajo erdhe te une dhe me pyeti a mundet te bejme kengen “Aj aj” rmx. Une normal qe i thashe po, dhe keshtu erdhi deri te bashkepunimi.

Kush ishte inciator ne bashkepunim?

Sic e ceka me larte Vesa ishte iniciatore e bashkepunimit, dmth nuk e kemi pasur ne plan me be ate kenge, prandaj edhe jemi vonuar me bashkepunimin e Zanfines.

Zgjodhet Vesen, se ka ze karakteristik, se eshte kengetare e pelqyer apo thjeshte pse eshte e bukur?

(Qesh), jo Vesen e kam shoqe shume te mire dhe normal ajo eshte kengetare shume me vlera dhe ka shume kenge te mira.

Ju se bashku me Real1, keni edhe nje studio muzikore. Si po ju shkon puna. Vijne kengetaret per te kerkuar kenge dhe sherbime ne studion tuaj?

Se pari nje sqarim per publikun, Real1 nuk eshte vellau im, edhe pse shumica qe nuk na njohin mendojne qe jemi vellezer (qesh), perndryshe ne punojme me shume per vete, dmth nuk punojme per tjeret sepse nuk kemi kohe, pasi gjate gjithe vitit jemi neper koncerte dhe nuk gjejme kohen me punu per te tjeret.

Sa jeni perkrahje per artistet e rinje. E shihni te nevojshme nje gje te tille duke pasur parasysh se edhe ju ne fillim e keni pasur te veshtire?

Une definitivisht me mundesite e mia ju ndihmoj artisteve te rij, sepse edhe une vet kam qene ne fillim dhe e di sa eshte veshtire per nje artist te ri me depertu ne skene. Ndihma ime eshte me iu tregu cka duhet me be dhe si duhet promovuar me mire ne skene.

Kush ju ka ndihmuar me shume ne fillim te karrieres?

Ne fillim te karrieres tone ne vitin 2000/2001 une dhe Real1 bashke me Bim Bimma dhe Ergenin e kemi pasur nje grup dhe nje album i cili u titullua “NR” dhe albumi “Egjeli”. Dmth keshtu ia kemi fillar karrieres. Ne pothuajse kemi qene nje nder grupet e para te “Hip hop”-it ne Kosove qe e kemi ndryshu repin e kemi be me urban. Pastaj ne vitin 2003 jemi ndare dhe ne kemi vazhduar bashke une dhe Real1 me bashkepunime tjera.

DJ Blunt & Real1

Jeni paraqitur ne bashkepunim me “Etno Engjujt” tek kenga “Albanian”. Si ecin punet tani me kete grup?

Kam shume respekt per “Etno engjujt”. Kemi pasur ne plan qe kete vit te realizojme nje kenge bashke por nuk na premtoi koha, shpresoj qe ne te ardhmen do e realizojme.

Neper koncerte kendoni apo vetem performoni si Dj?

Ne koncerte edhe kendojme edhe performojme si Dj.

Nderkohe keni qene pjese edhe e “Baba Records” ku keni performuar se bashku me grupin “Tingulli 3nt”. Kurse tash nuk jeni se bashku, pse?

Jo nuk eshte e vertete se kam qene ne “Baba records”. Per njerezit qe nuk e dine te verteten deshiroj te tregoj se “Baba records” nuk eshte asgje pervec se nje emer. “Baba records” eshte vetem “Tingulli3” keshtu qe sic e thote Noizy po e them edhe une “Fuck Baba Records dhe Fuck Tingulli3". Njerezit qe nuk e kane ditur normal qe kane menduar se kam qene pjese e “Baba Records” po une kurre nuk kam thene se kam qene pjese e tyre. Kemi pasur mosmarreveshje dhe thjeshte kemi shkuar neper koncerte bashke per 1 vit dhe jemi ndare secili rrugen e vet.

Eshte ne pyetje konkurenca, apo ata nuk ju kane dhene hapesire te duhur per paraqitje?

Jo, nuk ka qene ketu puna te hapesira per paraqitje, thjeshte vetem mosmareveshje me Tingullin3.

Reklama te shumta per paraqitje te Dj Blunt neper lokale te ndryshme si ne Kosove, Maqedoni etj. Aq shume i kerkuar jeni?

Nuk mundem me fol tash per vete me thene sa jam i kerkuar, por ne kemi shume koncerte gjate gjithe vitit duke filluar prej Kosoves, Zvicer, Gjermani, Maqedoni, etj.

Po ne Shqiperi do paraqiteni me dicka te re? Keni bashkepunim me artistet nga Shqiperia? (Me cilet, permend disa)

Nga Shqiperia deri tani kam bashkepunuar vetem me Big Basten, e ne te ardhmen ne qofte se behet puna do e bejme nje kenge me Noizyn.

Momentalisht cka eshte duke punuar Dj Blunt?

Momentalisht jam duke punuar nje kenge te re me Zanfina Ismailin. Shpresoj qe ka me dal shume interesant bashkepunimi. Kenga do te publikohet diku nga fundi i vitit kurse klipi do te publikohet me se largu ne janar te vitit te ardheshem.

Si duket ndiqni hapat e grupit “Tingulli 3nt” duke zgjedhur kengetaret me te njohura dhe duke ftuar ato ne bashkepunim. Pas Veses rradha i erdhi edhe Zanfines?

Jo, une nuk kam lidhje me T3 as kurre nuk kam pasur. Ata e kane punen e tyre une e kam timen. Thjeshte e kemi bere nje rmx me Vesen dhe tash nje kenge te re me Zanfinen.

Sigurisht Zanfinen keni zgjedhur se eshte nder femrat me seksi te estrades dhe pas vetes ka shume hite?

Zanfina eshte nje kengetare shume e mire dhe bashkepunimi ka me dal shume i mire, sidomos Zanfina ka me qene e jashtezakonshme.

Eshte perfolur se klipi me Zanfina Ismailin do jete shume i nxehte. Si mendon ia vlen tash ne kete kohe te ftohte nje klip i nxehte per te gjithe fansat?

Definitivisht, kenga do te jete nje hit i madhe kurse klipi shume HOT.

E me pastaj cka? Pas Zanfines kush vjen ne rradhe?

Pas Zanfines te shohim cka po ndodh, por gjate veres do e realizojme edhe nje kenge tjeter, po me ke do e bejme akoma nuk e di!?

Sa i perket jetes private, pas gjithe punes se lodhshme, gjen Dj Blunt kohe edhe per dashuri?

Normal qe gjej kohe per dashuri. pa dashuri nuk ka jete as muzike. Dashuria eshte gjithekund, ne muzike, tek femrat etj. /blerand rexhepi/
- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

Dj Blunt: Fuck 'Baba Records' & 'Tingulli 3nt'

Edon Dedi, or as all know as DJ Blunt, distinguished rep scene with music, hip-hop. This reper during his career has collaborated with many rep-country groups and all songs have marked success. As all reperet both Dj Blunt in his songs banale words, for which says they are normal, since rep music anywhere with the word kėndohet banale. "Reperat banale generally use the word all over the world not only to us. Hip-hop is music of the road, is derived from the normal road and used the language of the road, "he says. Dj Blunt does not deny the fact that in our music market are more rep-created new groups, each trying to perform their song style. "It is true that there are many groups rep-dj. They are making songs, hip hop albums. This is something very small for our country. So, hip-hop is increasing day by day with great. Young people love hip-hop. As with many groups that make hip-hop, so I better is because increased quality of music. And as belongs to me I would say that what I do see it, and how to better themselves segregation of the public decides. I try to work so well succeed, for his career and partnerships last time in an interview for "Game Over", confessor Dj Blunt.

We first song and in collaboration with Vesa klipin Lumen, this song which is rotated through tv, we say something more about this collaboration?

Cooperation with vices has been very good, very simple that vices have friend that many years. It came to me and asked a song can do, "she she" rmx. I was told is normal, and so came to cooperation.

Who was inciator in collaboration?

As mentioned above Vesa was initiator of cooperation, ie we did not have plans to be that song, so we delayed the cooperation of Zanfines.

Did vices, that is peculiar voice, that is accepted or singer is pretty simple though?

(Laughs), no vices have very good friend and singer normal it is much more value and better songs.

You together with Real1, also have a music studio. How are you going work. Singers come to search for songs and services in your studio?

First a clarification for the public, Real1 is not my brother, even though most do not know us think that we are brothers (laughs), otherwise we work more for themselves, ie not work for others because we do not have time, because during the whole year through concerts and we find no time to punu for others.

How are support for young artists. The necessary see such a thing considering that in the beginning you have been difficult?

I definitely my possibilities to help you rij artists, because I have been in its early and I know how difficult it is for a new artist with depertu scene. My assistance is to market with what should be and how best to promote the scene.

Who has helped more in the early career?

We start our career in 2000/2001 and I together with Bim Real1 Ergeni Bimma and we had a group and an album which was entitled "NO" and album "Stupcat". That is so we have begin career. We almost have been one of the first groups of "Hip hop" it in Kosovo have changed we be repin the urban. Then in 2003 we separated and I together and we have continued collaboration Real1 other.

Are presented in collaboration with "Etno Engjujt" to the song "Albanian". As walking works now with this group?

I have more respect for "Etno Engjujt. We had to plan this year to realize that a song together but not promised us time, we hope that the future will realize.

Kendoni through concerts or just perform as a DJ?

We also sing concerts as well performojme Dj.

Meanwhile also have been part of "Baba Records" where you performed together with the group "Tingulli 3nt. And now you are together, why?

No it is not true that I was in "Baba records. For people who do not know the truth I want to show that "Baba records" is not anything except that a name. "Baba records" is only "tingulli3" so as Ashraf says is I say "Fuck Fuck Baba Records and tingulli3. People have not known that the normal have thought I was part of" Baba Records "is I I never said that I was part of them. We had simple dispute and have gone through concerts together for 1 year and we separated each to his own way.

Competition is in question, or they have not given adequate space for presentation?

No, there was space here to work for presentation, just Disagreements with Tingullin3.

Numerous ads for presentation to Dj Blunt through various local as in Kosovo, Macedonia, etc.. As many of you asked?

I can not spit now for him to tell me how I wanted, but we have many concerts throughout the year ranging from Kosovo, Switzerland, Germany, Macedonia, etc..

But in Albania will appear with something new? You have collaboration with artists from Albania? (With whom, mention some)

From Albania to date have only collaborated with Big Basten, and in the future if that becomes the work will make a song with tony.

Currently what is working Dj Blunt?

Currently I am working with a new song Duffy'e. I hope that has to get very interesting cooperation. Re will be published sometime by year's end and clip will be published with the latest in January of next year.

It seems the group follow the steps "Tingulli 3nt" choosing the most famous singers and invited them in collaboration. After Veses turn also came Zanfines?

No, I have no connection with T3 as I never had. They have their work I have my own. Simply have made a rmx of vices and now a new song with Zanfinen.

Of course you have chosen Zanfinen that women with sex is one of entertainment and after them has more hits?

Zanfina is a very good singer and co-operation has to go very well, especially with Zanfina has been extraordinary.

It is controversial that clip with Duffy'e will be very hot. What do you think it is worth now in this cold time a clip is hot for all the fans?

Definitely, song will be a big hit and very hot clip.

And then what? After Zanfines who comes in time?

After Zanfines to see what is happening, but during the summer will also realize a next song, is with you will still do not know?

As for private life, after all that hard work, Dj Blunt finds the time for love?

Normal to find time for love. without love there is no life nor music. Love is gjithekund, musical, etc. women. / Bleranda rexhepi /
]]

Tuesday, 23 February 2010

Klani Shqiptar dhe DJ Blunt Me Projekt Te Ri!

Klani Shqiptar & DJ Blunt
/photo public domain/

“KLANI SHQIPTAR” NE BASHKEPUNIM ME DJ BLUNT SJELLIN PROJEKTIN E RI
Kenge per vetveten

“Kenga Heyy” ka te beje me jeten tone reale, pasi tregon se cka po ndodh me “Klanin Shqiptar” apo miqte qe ndodhen ne mesin tone”, thote Eki

Tani edhe nje bashkepunim i ri ndermjet rep grupit kosovar “Klani Shqiptar” dhe Dj Blunt. Ata kane realizuar nje kenge se bashku, per te cilen thone se jane munduar qe te dale sa me e suksesshme. “Kenga “Heyy” ka filluar t’i befasoje edhe vete realizatoret e kesaj kenge, neve si “Klan Shqiptar” dhe Dj Bluntin, ngase kerkesa eshte bere shume e madhe per kete kenge, e cila ka dale para disa diteve ne treg dhe eshte shume e kerkuar nga adhuruesit tane”, shprehet Zeke Blakaj- Eki nga “Klani Shqiptar” per “Kosova Sot”. Kjo kenge, sipas tyre, do te kete edhe videoklipin, pergatitjen e te cilit do ta nisin shume shpejt. “Per ne eshte e rendesishme qe kete kenge ta realizojme bashke me videoklip, pasi ka dale shume profesionalisht, duke i perfshire te gjitha detajet deri ne finalizimin e saj”, shton Eki. Sipas “Klanit Shqiptar”, kenga “Heyy” trajton jeten e perditshmerise qe ndodh tek ky grup, duke perfshire edhe miqte e tyre. “Kenga Heyy” ka te beje me jeten reale tonen, ku e tregon se cka ndodh me “Klanin Shqiptar” apo miqte qe ndodhen ne mesin tone”, shton Eki. Ky grup eshte ne pergatitje te albumit dhe sapo te perfundoje te gjithe kenget do ta lansojne ne treg. “Pasi kemi krijuar shtate kenge, jemi ne perfundimin edhe te tri kengeve, te cilat do t’ia bashkojme albumit tone, i cili do te jete kete vere ne treg”, perfundon Eki. /k.bajrami/kosova sot/23.02.2010/

Degjo kengen Klani Shqiptar & DJ Blunt - "Heyy"

- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

"Klani Shqiptar" IN COOPERATION WITH DJ BLUNT bring new project
Song for themselves

"Heyy song" deals with our real life, as showing that what is happening with the "Klanin Shqiptar" or friends who are in our midst, "said Eki

Now even a new collaboration between the rep group Kosovar "Albanian clan" and dj Blunt. They have carried out a song together, which say they are trying to emerge as successful. "Kenga" Heyy "has begun to surprise even himself realizatoret of this song, we as" Albanian Klan "and Dj Bluntin, because the request is made too large for this song, which has emerged the past few days on the market and is Requested by many of our fans, "said Zeke Blakaj-Eki by" Albanian clan "for the" Kosova Sot ". This song, according to them, will have the video clip, whose preparation will begin soon. "It is important to realize that this song together with video, has emerged as more professionally, including all the details until its finalization," adds Eki. According to Albanian Clan ", song" Heyy "deals with everyday life that happens to this group, including their friends. "Heyy song" deals with our real life, where the shows that what happens with "Zemun Albanian" or friends who are in our midst, "adds Eki. This group album is in preparation and once completed all songs will lansojne market. "Once we have created seven songs, we are also the conclusion of three songs, which will joining our album, which will be in the market this summer," Eki ends.
]]

Saturday, 24 January 2009

F-Five Club 31 Janar 2009: Skillz, DJ Blunt, Nadir Mura

F Five Club 31 Janar 2009

TE SHTUNEN ME 31 JANAR 2009

SKILLZ, DJ BLUNT, NADIR MURA
Dj Limi, Dj Lumix, Mc Nardi

Mattenstrasse 165
Biel/Bienne
Switzerland
078 911 98 15
076 596 44 85
f-five.ch
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online