All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label DJ Cekic. Show all posts
Showing posts with label DJ Cekic. Show all posts

Saturday, 25 August 2012

Blero, kontrate me labelin "Rock City" nga Zvicra...

Blero le ‘Cekicin’ per zviceranet “Rock City”

Pas nderprerjes se bashkepunimit me Demir Jahic- Cekic, kengetari Blero, keto dite ka bere kontrate bashkepunimi me labelin “Rock City” nga Zvicra.

“Rock City” eshte label qe posedon disa studio ne qytetin e Cyrihut. Kete gje e ka bere me dije per te perditshmen “Lajm” Blero, ndersa ka theksuar se ai edhe me tej vazhdon te zhvilloj aktivitete te shumta ne studion e tij ne Prishtine, e gjithashtu te merret me menaxhimin e talenteve te rinj. /lajmonline/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Blero leaves 'Cekic' for Swiss "Rock City"

After termination of the co with Demir Jahic-hammer singer Blero, these days has made ​​cooperation agreement with labeli "Rock City" from Switzerland. "Rock City" is a label that has some studio in the city of Zurich. This thing has been made ​​clear to the daily "news" Blero, and said that he still continues to conduct numerous activities in his studio in Pristina, also deals with the management of young talent. / lajmonline / ]]

Friday, 10 August 2012

Cekic: Dafina e fokusuar ne karriere, nuk deshiron te flase per rastin e babait...

Menaxheri Cekic: Dafina e fokusuar ne karriere, nuk i jep rendesi ketij rasti

Jemi munduar te marrim ndonje prononcim rreth rastit ne fjale nga vete kengetarja e njohur, Dafina Zeqiri, por si duket ajo nuk deshiron te flase shume rreth jetes se saj pa te atin, dhe ne vend te saj flet menaxheri Damir Jahic (Cekic). Madje as ai nuk prononcohet shume rreth asaj se cfare ka thene i ati i kengetares, por flet me shume rreth planeve te saj, duke theksuar se per momentin me shume po u japin rendesi karrieres, kengeve dhe koncerteve, se sa te tjerave…

Eshte bere publike rrefimi i te atit te Dafines ne lidhje me faktin se kengetarja refuzon te takohet me te atin. Mund te na jepni ndonje koment nga ana e saj?
Per momentin eshte shume e kote te shkruhen gjera per Dafinen dhe ajo te jape ndonje koment, kemi vendosur qe te mos flasim per asgje…

Monday, 30 July 2012

Dafina Zeqiri dhe maska e keqe e flokeve

 Ka qenë duke kënduar në Gjilan këngëtarja më e lakuar e momentit Dafina Zeqiri, por si duket i ka zhgënjyer pak fansat për arsye të dukjes së saj.

Flokët false nuk i kishte vendosur aq mirë dhe siç e shihni duket katastrofë. Por në bazë të dëshmitarëve okularë ne siguruam edhe këtë foto ku këngëtarja e hitit “Tonight” është me menaxherin e saj Çekiç, nuk janë ndarë, madje ai është edhe krahu i djathtë i saj kur meshkujt duan të dalin në foto. /Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Dafina and bad hair masks

There was singing in Gjilan singer of the moment on curved Dafina, but apparently has disappointed some fans because of her appearance. False hair had not set so well and looks as you see disaster. But according to eyewitnesses we also obtain this picture where the singer's hit "Tonight" is the manager of her hammer, are not separated, but he is also her right arm when men want to get into the picture. / Maxim Gjokaj / Kosova Sot /

Monday, 23 July 2012

Historia e vertete e Dafit, Besfortit dhe Cekicit

“Një ditë para se me na ‘hackue’ kanalin, i thashë Dafinës me sms:"Cekici është duke të mashtruar sa me kalue me ata hajnat e Onairmusic, dhe ka ndërmend me ta humbë karrierën, sepse atij nuk i intereson karriera jote, përveç lekëve ...

Kështu që vendos, a me Cekicin, apo me mua për internet?”, - kështu tregon për gazetën tonë Besfort Hasanaj, ndërsa ajo ia ka kthyer përgjigjen kështu:

 "Nëse ma hup ai mua karrierën, është puna ime, unë ballafaqohem me atë punë! Flm". Pas këtyre fjalëve është hequr videoja nga hakerët.

Ndërsa Besforti që është marrë me videot e Dafinës pa asnjë përftim për hir të miqësisë, sidomos me dajën e Dafinës, ka thënë se po pret një prononcim gojarisht në medie nga Dafina, dhe më pas ai do të publikojë çdo fakt rreth kësaj telenovele./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
The real story of Duffy, Besforti hammer

Friday, 20 January 2012

VIP Ballina: Revista CELEBRITY - 20 Janar 2012

Revista CELEBRITY, 20 Janar 2012
  • Miriam Cani: Suksesi nis nga Shqiperia
  • Adelina Ismajli fejohet me menaxherin
  • Menaxheri i Dafina Zeqirit: Muzika, luks qe duhet paguar
  • Neda Karafili i hyn politikes, zedhenese e Aleances Kuq e Zi
  • Genc Prelvukaj, ish-gruaja lidhet me mashkull 4 vjet me te ri
  • Big Brother 5: Hermes Nikaj pjese e show-it
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Celebrity Magazine, 20 January 2012

Miriam Cani: Success starts from Albania
Adelina Ismaili betrothal manager
Dafina Manager: Music, luxury you must pay
Neda Karafili of entering politics, spokeswoman Black Red Alliance
Prelvukaj Genc, ex-wife is related to male 4 years younger
Big Brother 5: Hermes Nikaj's part of show ]]

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online