All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label DJ Dalool. Show all posts
Showing posts with label DJ Dalool. Show all posts

Thursday, 28 March 2013

"Penthouse" i Ardian Bujupit dhe Dj Dalool, ne maje te toplistave gjermane...

"Penthouse", eshte titulli i bashkepunimit te suksesshem mes kengetarit Ardian Bujupit dhe Dj Dalool qe po arrine rezultate te mira jo vetem ne tregun vendor por edhe ne ate evropian.

Nuk ka dyshim se emri i Ardian Bujupit, i cili tashme eshte shnderruar ne nje yll te showbiz-it ne Gjermani, e ka ndihmuar suksesin e kenges dhe videoklipit "Penthouse" i cili eshte realizuar nga produksioni shqiptar "Max Production".

Top lista me e madhe dhe me e respektuar ne Gjermani dhe madje edhe ne Evrope, "Bravo Charts", ka renditur projektin "Penthouse" ne vendin e dyte per momentin, duke lene pas emra te njohur te muzikes boterore.

Edhe ju mund te ndihmoni qe kjo kenge te kaloj ne vendin e pare duke votuar ne linkun e meposhtem. /Albavipnews/

Tuesday, 19 March 2013

“Penthouse” e Ardian Bujupit super e klikuar

Ndoshta nuk i ka bërë ende tri ditë të plota, duke e llogaritur momentin që ne e shkruajmë këtë lajm, dhe kënga më e re e superstarit Ardian Bujupi ka arritur 400 mijë shikime.

Është fjalë për videon më të re me titull “Penthouse”, realizuar nga produksioni “Max Production”, këngë kjo që është në bashkëpunim me DJ Dalool. Kënga është në gjuhën angleze, ndërkaq vetëm refreni është shqip, por ka marrë vlerësime shumë pozitive dhe pa dyshim ka nisur të lëshohet shumë nëpër diskoteka, jo vetëm shqiptare./Maksim Gjokaj/.

Burimi Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
"Penthouse" Ardian Bujupi super clicking

Probably has not yet three full days, by calculating the moment of writing this report, and the newest song superstar Ardian Bujupi has reached 400 thousand views.

Is concerned about the newest video titled "Penthouse", performed by production "Max Production", this song is in collaboration with DJ Dalool. The song is in English, and only the chorus is Albanian, but has received very positive and definitely started to be issued in discos, not just Albanians. / Maxim Gjokaj /.

Thursday, 14 June 2012

DJ Dalool bashkepunim me Andos... [AUDIO]

Dalool dhe Andosi me “Ti je ajo”

Me stile te ndryshme por me mesazhin e njejte, kengetaret Dalool dhe Andosi sjellin ne trege kengen me te re, te titulluar “Ti je ajo”.

Kenga eshte ne dy versione ne shqip dhe anglisht “The one”, e tekstshkruar, kompozuar dhe orkestruar nga vet Dalool dhe Andosi. Nderkaq kane mbetur vetem edhe disa dite qe ky projekt te lansohet ne treg.

“Kemi punuar mjafte shume ne kete kenge. Me Andosin kemi pasur bashkepunime edhe te meparshme, mirepo kenget nuk i kemi publikuar. Ndersa kjo eshte hera e pare qe po lansojme ne treg nje kenge duet. Kenga eshte e zhanrit progresive house, nje stil me ndryshe ne skenen muzikore. Uroj qe te pelqehet ne publik”, ka thene Dalool per “Zeri”.

Aktualisht ata jane duke realizuar edhe xhirimet e klipit, te cilat jane duke i bere ne Gjirokaster ne bashkepunim me produksionin “EMF Creative”. /k.bajrami/zeri/


- - - - - - - - - - - - - - - -

Wednesday, 6 June 2012

Publiku therret “Genta”, çmimi shkon te Blero

Këngëtarja e suksesshme Genta Ismajli që këtë herë në ndarjet e çmimeve në Video Festin Muzikor 2012 është dukur si Sofia Loren, ka qenë e shoqëruar nga DJ Dalool.

Genta priste me emocione kur në skenë jepej çmimi “Best Dance”, ndërsa edhe publiku apo të ftuarit specialë thërrisnin Genta, kur çmimi ka shkuar në duart e këngëtarëve Blero ft. Astrit Stafa, me këngën e tyre “Summer Love”.

Por, këngëtarja nuk është mërzitur, pasi më pas një çmim special nga kanali muzikor “21 Plus” ka shkuar për të./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
The public calls "Genta", the price goes to Blero

Wiley successful singer who this time on price allocations Video Music Fest 2012 is seen as Sophia Loren, has been accompanied by DJ Dalool.

Genta expects to emotion when the stage was given the prize "Best Dance", while the audience or special guests called SOP, when the price has gone into the hands of singers Blero feat. Astrit Stafa, with their song "Summer Love". But the singer is not upset, because after a special award from the music channel "21 Plus" has gone to. / Maxim Gjokaj / Kosova Sot /


Monday, 2 January 2012

Top 50 Kenget me te Mira ne Shqipe 2011/Albaniac

TOP 50 Kenget me te mira ne Shqipe 2011

Keto jane 50 videokenget me te mira ne Shqipe! Pesedhjete! Vite me pare ne lumturoheshim nese 50 video ishin realizuar gjate gjithe vitit,ndersa tani na duhet te perzgjedhim 50 me te mirat! Kjo tregon sesa kane ndryshuar kohet e sesa perpara ka ecur biznesi muzikor shqiptar. Perzgjedhja nuk ishte e lehte dhe na u desh ti riktheheshim vitit qe nga fillimi, ndaj dhe nga Top25 klasifikimi une perfundoi ne Top50, megjithate shpresojme dhe themi se kemi bere nje perzgjedhje te drejte.

Si i perzgjodhem videokenget:

1- Se pari pyetem veten se cilat nga kenget e ketij viti na vini ndermend per momentin. Kjo tregon se dhe cilat ishin kenget qe kemi degjuar e fiksuar me shume gjate ketij viti ne media.
2- Verejtem ne Albaniac, YouTube dhe Facebook se cilat kenge ishin shperndare dhe degjuar me se tepermi gjate vitit
3- Vleresuam kengen, tekstin dhe interpretimin muzikor.
4- Vleresuam videon, perputhjen e saj me kengen, interpretimin e kengetareve dhe realizimin e saj.
5- Asnje bakshish nuk u pranua ne kete klasifikim lol

Thursday, 1 December 2011

DJ Dalool: Premton Kenge dhe Bashkepunime te Reja...

Dalool: Kenga e re do t’i pushtoje klubet shqiptare

Dj Dalool, i cili se fundmi ka realizuar kengen “Nuk mundesh” ne bashkepunim me kengetaren Eliza Hoxha, eshte shprehur shume i kenaqur me realizimin e kesaj kenge.

Gjate nje prononcimi per Telegrafi.com, Dalool thote se kenga realizohet tete vitesh pasi ishte bere plan dhe shpreson publiku ta pelqeje ate.

“Jam shume, shume i kenaqur me bashkepunimin me Elizen. Ky bashkepunim ka filluar qysh para nje 7 apo 8 viteve, por pas zhvendosjes sime nga Prishtina ne Zvicer, nuk mundeshim kurrsesi te behemi bashke, por ja me ne fund ia arritem”.

“Besoj qe kemi bere nje kenge mahnitese per dance pistat e klubeve te nates. Eliza eshte nje prej kengetareve qe kam preferuar t’i beje kenge tere karrieren time dhe u realizua”, ka pohuar Dalool.

Wednesday, 16 November 2011

Eliza Hoxha Sjell Nje Befasi per Publikun...

Eliza sjell befasi per publikun

Edhe ky vit eshte mjaft i suksesshem per kengetaren e njohur Eliza Hoxha, e cila eshte e dhene pas punes. Ajo mundohet qe ne cdo paraqitje te saj te duket bukur dhe te terheqe vemendjen e publikut.

Kete here ajo vjen me nje bashkepunim te ri me artistin Dj Dalool me kengen “Nuk mundesh”. Eliza e vlereson lart kete bashkepunim nga i cili pret suksese. Sipas Elizes kenga eshte produksion i Dalool, ndersa tekstin e ka pergatitur vet ajo.

“Kemi realizuar nje kenge mjaft te bukur, uroj qe ta pelqejne te gjithe”, ka thene ajo per “Zeri”. Kengen tash sa kohe kemi mundesi ta degjojme neper radiot tona, ndersa Eliza thote se ne proces eshte edhe vizuelizimi i saj, i cili po behet nga produksioni "Emf Creative” dhe pritet qe se shpejti te shfaqet edhe ne ekranet televizive. /k.b./zeri/nentor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Tuesday, 15 November 2011

Eliza Hoxha dhe Dj Dalool Mohojne te kene mosmarreveshje...

S’kemi mosmarreveshje

Dj Dallol dhe Eliza Hoxha kane pergenjeshtruar informacionin se kinse jane prishur per pare ne prag te realizimit te video-klipit ”Nuk mundesh”.

“Thashethemet qe jane bere neper kafiteri jane te pabaza. Me plot pergjegjesi pohoj se mes meje dhe Eliza Hoxhes nuk ka asnje mosmarreveshje.

E verteta eshte se klipi realizohet dhe kjo deshmon se nuk ka asnje zenke me Elizen. Ia leme kohes qe te deshmoje per kete”, ka thene per portalin “Zhurnal”, DJ Dalool ku kete opinion te tij e ndan edhe Eliza.

Pra, dy kengetaret tanime realizojne nje duet qe mban titullin “Nuk mundesh” dhe kjo synohet te pritet mire nga artdashesit. /zhurnal/nentor 2011/

Sunday, 13 November 2011

Eliza Hoxha dhe Dj Dalool Zihen Per Para...

Eliza Hoxha zihet per para me Dj Dalool

Ne fakt u duk si lajm interesant idea qe kengetarja Eliza Hoxha te kishte nje duet me Dj Dalool. E ne fakt kenga mban titullin “Nuk mundesh” dhe si duket nuk di nese ata te dy do te mundin deri ne fund ne daljen e videos qe eshte xhiruar tashme te rrine si miq.

Pasi “Zhurnal Plus” meson se gjate dites se enjte te 10 nentorit afer ambasades se Zvicres ne Prishtine Eliza ka qene duke u fjalosur me Dalool per pune te kenges. Nuk dihet arsyeja vetem se ne degjuam fjalet se Eliza me nerva i thoshte “ ... e cka ka atehere une e paguaj klipin”.

Ndoshta Dj ka dashur ti marre para per kete bashkepunim, duke harruar se Eliza eshte nje kengetare e nje kalibri tjeter...

Monday, 29 December 2008

DJ Dalool Mysafir ne Top Koha KTV

DJ DALOOL NE TOP KOHA KTV

DJ Dalool ishte i ftuar te merkuren qe shkoi, ne emisionin Top Koha te KTVs dhe tregoi dicka me shume ne lidhje me videoklipin e posa promovuar "Therret" (kliko per ta shiquar klipin), nje remix i kenges folklorike "Therret Prizreni mori Shkoder" kenduar nga Vellezerit Gashi (ne videoklip ne te vertete paraqiten Bijte e Sefes). DJ Dalool thote se ky remix ishte bere nje mega hit ne disko klubin Rinora 4 (Zvicer) dhe me pastaj ne bashkepunim me kete klub vendosen t'ia bejne edhe videoklipin. Videoklipi eshte realizuar me produksionin Pixels.

Shiqoni intervisten me poshte:

- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online