All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Dafi Derti. Show all posts
Showing posts with label Dafi Derti. Show all posts

Monday, 11 November 2013

Silva dhe Dafi, dashuria po i ecen ne "kale"...

... pas fejeses me Dafin planifikon ceremoni dasme me kale

Kengetarja nga Vlora, Silva Gunbardhi, duket se ka hyre ne nje faze ndryshe te jetes se saj, pas fejeses me reperin nga Dibra, Dafi Derfi, ne shtator. Silva ne profilin e saj ne facebook ka postuar foto me unazat qe ata kane shkembyer. Ceremonia e fejeses eshte organizuar nga cifti disa jave para dites se saj te lindjes, ne fillim te nentorit. Silva ka festuar keshtu ditelindjen e saj ne nje darke intime me Dafin, i cili i ka dhuruar nje tufe trendafilash te kuq me kete rast. Ajo ka realizuar nje foto me torten e ditelindjes, ku ka preferuar te mos zbuloje moshen me ane te qirinjve te vendosur ne te. Kjo eshte ditelindja e pare qe Silva feston me Dafin, nderkohe qe ditet e tyre romantike ata po i kalojne duke u marre me hipizem dhe duke u praktikuar per te qendruar me kale, qe ndoshta do te jete dhe menyra se si ajo ka vendosur te beje ceremonine e marteses.


Monday, 26 August 2013

Silva Gunbardhi, zbulohet lidhja me reperin Dafi...

Silva Gunbardhi lidhet me reperin e “Te ka lali xhan”

"Te ka lali xhan” e shnderroi ne kengetaren me te kerkuar ne diaspore Silva Gunbardhin, por sic kemi mesuar se fundmi, pervec suksesit i ka sjelle edhe dashurine.

Burime prane kengetares tregojne se vajza simpatike e skenes eshte lidhur me reperin e kenges ne fjale, Dafi Derti.

Dy te rinjte kane kaluar pushimet se bashku dhe Dafi e ka shoqeruar Silven ne te gjitha koncertet qe ajo ka pasur. Djaloshi ne fjale ka qene protagonist edhe ne disa kenge te tjera, serish ne bashkepunim.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online