All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Dafina Dauti. Show all posts
Showing posts with label Dafina Dauti. Show all posts

Wednesday, 21 November 2012

Dafina Dauti sjell videon e kenges te komentuar

Këngëtarja simpatike Dafina Dauti ka sjell këto ditë videon e këngës “Pse po ik prej meje”, këngë kjo që gjashtë vjet më parë kishte një bujë të madhe mediatike, ku shumë prej dëgjuesve mendonin se kjo këngë ishte e Adelina Ismajlit, por vetë kjo e fundit kishte sqaruar për media se kënga është e Dafinës.

Ndërsa, kënga dhe video ka marrë pëlqimet e parë, ndërsa ka ardhur me një riorkestrim nga Granit Gashi dhe Driton Sopa, ndërsa teksti është krijuar nga Arsim Bunjaku, video e realizuar nga produksioni Vissoundmedia.

Dafina vjen e veshur shumë me stil dhe bukur, nga kreatorja e njohur Vjollca Llapashtica. M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Dafina Dauti brings video song comment

Charming singer Dafina Dauti adopted these days the video of the song "Why do you run away from me", a song that six years ago there was a big fuss media, where many of the audience felt that this song was Adelina Ismajli, but it itself latter had explained to the media that the song is Laurel.

While the song and the video has received consents ago, and has come up with a riorkestrim by Granit Gashi and Bruno Sopa, while the text is created by Education Bunjaku, video realized from production Vissoundmedia. Dafina comes dressed very stylish and beautiful, from the creators of the famous Vjollca Llapashtica. M. GJ.

Monday, 19 November 2012

ALBA FLASH NEWS: 19 Nentor 2012

C'ka po shkruhet dhe c'ka po flitet kete jave:
  • Kleoniki Delijorgji fiton kuroren "Miss Globe 2012". Vajza e dyte pas Almeda Abazit te fiton titullin nderkombetar te bukurise. Ndersa, Loreta Abdyli nga Kosova futet ne top 10 dhe fiton titullin "Miss Pavaresia"
  • Getoar Selimi publikon videon "N'Prishtine", akuzohet per vjedhje te instrumentalit nga kengetarja serbe Stoja dhe kenga "Revolucija". Ndersa vet ai ka mohuar se behet fjale per ndonje vjedhje. Poashtu, Zzap & Chriss kane reaguar fuqishem duke mohuar cdo gje ne lidhje me vjedhje.
  • Albana Azizi, shqiptarja e dyte e ftuar ne ceremonine MTV EMA 2012
  • Loreta Kacka LORI ne pergaditje te klipit me titull "Nuk mundem" qe eshte duke u punuar nga Pro Video, ndersa kenga eshte realizuar nga Flori. Ndersa poshtu ka ne plan te lancoj klipin "Shqiperi o nena ime" me rastin e 100 Vjetorit te Pavaresise.

Sunday, 24 June 2012

Dafina Dauti pelqehet ne Turqi, videot e saja ne "Rumeli TV"...


Dafina bashkepunon me “Rumeli TV” te Turqise

Kengetarja Dafina Dauti pas kenges se suksesshme “Shko” e cila beri nje buje ne tregun muzikor te vendit, nuk la pa terhequr vemendjen edhe jashte vendit. Ajo tani eshte ftuar te bashkepunoje me televizion turk “Rumeli TV” i cili do te transmetoje videoklipet e kengetares.

Nderkaq me daten 22 te ketij muaji ajo dha edhe nje interviste ne kete televizion dhe ketu edhe promovoi videoklipin e kenges “Pse” te punuar nga produksioni “Chipps”. Ajo ndjehet mjaft e lumtur qe kenga e saj po pelqehet edhe pertej kufijve.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online