All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Dafina Rexhepi. Show all posts
Showing posts with label Dafina Rexhepi. Show all posts

Monday, 18 February 2013

Dafina Rexhepi, porten e zemres per momentin te mbyllur

Dafina Rexhepi
Dafina Rexhepi: Plani qe kam per te fituar para

Nuk i mungon guximi, as ambicia dhe as bukuria. Shumekush do t’i perdorte keto si arme per te arritur gjithcka ne karriere, ndersa Dafina Rexhepi i eshte dhene fort kenges per te arritur aty ku do. Lidhjen me skenen e ka te forte, pasi emocionet i ka larguar qe nga femijeria. Si nje zoteruese e mire e skenes, ajo ia di hilet, di se si te injektoje tek publiku adrenaline dhe gjithmone e ka realizuar. Sharmi, linjat e trupit i kane ngjitur epitetin ‘seksi’, por ne ndryshim nga shume kengetare te tjera, s’eshte pikerisht ky celesi i suksesit te Dafines.

Dafina, fituat fame me hitin “Delicious” ne bashkepunim me reperin Mc Kresha. Brenda pak kohesh, jeni shnderruar ne ikonat e reja te muzikes moderne shqiptare; cfare keni bere gjate gjithe kesaj kohe?

Sunday, 17 February 2013

Revista BLUETOOTH - 16 Shkurt 2013

Revista BLUETOOTH, 16 Shkurt 2013
 • Ermali iken nga "2XL"-ja. Artisti vendos t'i perkushtohet muzikes, hap studio private
 • Sonila Meco iken nga "ABC"-ja. Gazetarja i rikthehet botes akademike: Kisha nevoje per nje pauze!
 • Ingrit Gjoni percan ciftin Sinan-Seldi
 • Shen Valentin; Puthja e pare e "zjarrte" e Inves dhe Hetemit. Dhurata, meditim falas per te gjithe shqiptaret!
 • Prezantuesja Floriana Garo: Surprizat e formatit tim te ri
 • Jonida Maliqi: Endrra ime?! Te jeme nene e 5 femijeve! Si i humba 20 kilogram pas lindjes!
 • Kryetarja Jozefina, me "Blue Jeans"
 • Aurela Gace Show: E hapa une lojen e tallavase! Imiton Parashqevi Simakun dhe Merita Halilin
 • Vesa Luma & Big Basta, dashuri ne "Facebook"
 • Look-u i ri i Rozit
 • Elhaida Dani provon talentin ne "Voice of Italia"

Tuesday, 8 January 2013

Blerim Destani kumbar i karrieres se Dafina Rexhepit

photo: shenoll zehri
Dafina Rexhepi eshte nje kengetare e re 20 vjecare, qe jeton ne Gjermani dhe qe mori famen ne tregun shqiptar me dy kenget e saja "Delicious" dhe "Ti mi then kufijte". Eshte nje vajze mjaft e talentuar qe synon me cdo kusht te perfundoj arsimin e larte ne kanto. Ka nje album pas vetes dhe se fundmi lancoi edhe videoklipin e saj me te ri "Tash".

E vecante ne paraqitje te saj, zakonisht nen perkujdesjen e stilistes Flutura Dedinja, nuk eksperimenton me dukje te egzagjeruara, sidomos kur vjen tek floket e mrekullueshem, qe i ka forte gjan, ndersa kujdeset qe ne skene te duket sa me profesionale.

Por si u be qe kjo vajze e lindur dhe rritur ne Gjermani, te marre hapin e pare te rendesishem t'i futet skenes muzikore shqiptare, tregon vet ajo:

"Ka qene pikerisht Blerim Destani ai qe me bindi te beja dicka per popullin tim dhe me motivoi qe te arrija ketu ku jam", ka treguar Dafina per revisten "Paloma", ndersa ka falenderuar Genc Prelvukajn qe e ka perkrahur rreth gjithckaje qe ajo kishte nevoje per industrine e muzikes.

Mesohet se Dafina eshte duke punuar ne nje projekt gjigant me muzicientet ne Gjermani, qe do behet publike ne muajt qe vijojne. /Albavipnews/

Sunday, 6 January 2013

Revista PALOMA - 5 Janar 2013

Revista PALOMA, 5 Janar 2013
 • Alberie Hadergjonaj: "Mos me terboni me! Keni harruar qe jam mami!", "Vajzat me perkedhelin shume"
 • Ofendime mes mamase se Adelina Ismajlit dhe Leonora Jakupit
 • Pas Nik Xhelilajt, Bertan Asllani pjese e telenovelave turke?
 • Franceska dhe Ermali mohojne lajmin: Nuk ka as puthje dhe as lidhje!
 • Ja na erdhi Viti i Ri, VIP-at tane ne arrati...: Rita Ora, Angela Martini, Bleona Qereti, Nora Istrefi, Flaka Krelani, Dren Abazi, Ami dhe Vesa, Valbona Mema, Maya Alickaj, Elton Deda, Eneda Tarifa, Kamela Islamaj, Eugent Bushpepa, Marsela Cibukaj.
 • Marsela Cibukaj: "Jetoj ne vitin e dashurise dhe vendin e cudise..."
 • Rozana Radi tradhton Noizyn per Stresin
 • Oriela Nebijaj: "Po te mos isha e lumtur singell, do te kerkoja te dashur!"
 • Dafina Rexhepi: Pa Blerim Destanin, nuk do kisha bere asgje!

Friday, 7 December 2012

Dafina Rexhepi, kenge per t’i bashkuar njerezit


Personazhi ynë  hyn tek ato femra simpatike, por edhe te këngëtaret e ëmbla.

Është kjo këngëtarja Dafina Rexhepi, e cila vetëm pak ditë më parë ka publikuar videoklipin e këngës më të re “Tash’, këngë kjo që, siç thotë edhe vetë ajo, është punuar më herët, por erdhi momenti i Festës së Pavarësisë dhe u publikua.

Në fakt, ne i adresuam 10 pyetje, por në përgjigjet e kthyera na mungoi një, arsyeja është se  ajo nuk do të flasë për dashurinë me djalin që do, dhe aq më tepër si duket nuk e ka në plan fejesën.

Por, a e ka braktisur ajo përfundimisht bashkëpunimin me Genc Prelvukajn dhe pse është shtyrë bashkëpunimi me Ardian Bujupin e shumëçka tjetër, e kuptoni posa të lexoni këtë intervistë dhënë për gazetën tonë.

“Kosova Sot”: Pse kjo këngë me këtë klip në fund të vitit?
Dafina Rexhepi: Kjo këngë është punuar më herët, mirëpo klipi na ka marrë kohë më tepër, plus ka motive për t’i bashkuar njerëzit dhe kam shfrytëzuar rastin e Pavarësisë, 100 -Vjetorit për t’u publikuar.

Dilema e Dafina Rexhepit

Dafina Rexhepi e cila sapo ka publikuar videon e saj "Tash", tash ka nje dileme dhe ka kerkuar ndihmen e fansave nepermjet rrjetit social Facebook:

"Si muj mi pre kto floke te mira, a kishi thon mi pre?", ka shkruar ajo.

Dafina ka nder floket me te bukura ne estraden shqiptare dhe patjeter qe duhet kurajo vetem sa per ta menduar e jo me per te ekzekutuar nje gje te tille.

Ndoshta kengetarja ka ndjere nevojen per nje look te ri te saj, qe nenkupton nje intervenim edhe ne floket qe ajo i do shume. E bukura e kesaj, nese mund ta themi keshtu, eshte se floket fale zotit rriten shpejt edhe nese gabohet duke eksperimentuar, megjithese do te duhet nje kohe me e gjate per te arritur volumin e bukur qe e ka sot.

Perndryshe, kete fundvit ajo eshte mjaft e angazhuar neper koncerte ndersa mesojme se me daten 15 dhjetor do te jete ne Biel Bienne te Zvicres. /Albavipnews/

Wednesday, 4 July 2012

Dafina Rexhepi dhe Don Arbas me nje bashkepunim veror

Edhe këngëtarja Dafina Rexhepi po përgatitet për këngë të reja gjatë këtij sezoni veror. Mësuam se ajo tashmë ia ka besuar producentit Don Arbas një këngë të re, e cila pritet të jetë një hit, ndërsa do ta ketë edhe një video.

Don Arbas na ka treguar se ende nuk është vendosur titulli i këngës, por së shpejti, përveç këtij singeli , do të jetë edhe një këngë duet nga ai me Dafinën. Producenti Don Arbas është një hit-bërës i hiteve verore, që edhe këtë verë të nxehtë do të dominojë në tregun shqiptar./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Dafina Rexhepi and Don Arbas with a summer collaboration

Dafina Rexhepi the singer is preparing for new songs during this summer season. We learned that she already has entrusted producer Don Arbas a new song, which is expected to be a hit, and will also have a video.

Don Arbas has shown us that has not yet been set track title, but soon, besides this singeli, will also be a duet song from the Laurels. Producer Don Arbas is a hit-makers of summer hits, that even the hot summer will dominate the Albanian market. / Maxim Gjokaj / Kosova Sot /

Tuesday, 19 June 2012

Më 23 Qershor ‘Mis Diaspora Germany 2012’

Spektakli më i madh i bukurisë shqiptare në diasporë do të mbahet më 23 Qershor 2012 në orën 22:00 në diskon “Golden Time” në Duseldorf.

Producentja e këtj spektakli e cila e njeh shumë mirë këtë fushë Malbora Gurra tregon se cdo gjë është gati dhe se të pranishmit që do të jenë në këtë brëmje ju garanton një spektakël të vërtetë bukurie.

Janë 20 vajza të cilat do të konkurojnë për më të bukurën e “Miss Diaspora Germany 2012”. Show, spektakël, konkurs bukurie dhe shumë të ftuar specialë, do tu ofrohen të gjithë shqiptarëve të cilët do të mbushin sallën në këtë mbrëmje të vecantë.

Sunday, 1 April 2012

Dafina Rexhepi: Dua te jem natyrale... [VIDEO]

Dafina nuk le karrieren per dashurine

Kengetarja Dafina Rexhepi eshte shume e qarte - ai qe e do ate dhe qe pretendon te filloje lidhje te dashurise me te duhet te kete parasysh karrieren e kengetares dhe agjenden e ngjeshur neper koncerte.

Keto pohime pop ylli kosovar i beri per emisionin Prive, ku pos faktit se ajo nuk e le karrieren per dashurine, beri edhe pohime tjera interesante.

“Fyerja me e keqe qe dikush mund te ma kete bere eshte se i kam floket e keqija. Nga erresira nuk kam frike dhe kurre, kurre nuk do te bej operacion plastik. Dua te jem natyrale”, ka theksuar Dafina. /prive;telegrafi/

Videoja nga Prive, Dafina Rexhepi 60 sekonda interviste:

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Dafina leaves no career for love

Singer Dafina Rexhepi is very clear - he who loves her and that claims about the love begin with shall consider the singer's career and busy agenda in concerts.

These statements Kosovar pop star made ​​for the show Prive, where besides the fact that it leaves no career for love, did other interesting statements.

"The worst insult anyone could have done to me is that I have bad hair. From the darkness I am not afraid and never, never do plastic surgery. I want to be natural, "said Dafina. / prive, telegraph / ]]

Tuesday, 13 March 2012

Vajzat e kapelave

Vërtet se ky dimër që po kalon ka qenë shumë i egër, gjë që për modë apo për të ruajtur flokët vajzat e skenës kanë përdorur kapela të ndryshme. Nëse do të bënim një klasifikim, në krye për koleksion kapelash do të ishte këngëtarja Dafina Zeqiri, dhe më shumë për styling sesa për t’u ruajtur nga i ftohti.

Por, edhe këngëtarja Lori i ka qejf kapelat, gjithashtu edhe Adelina Berisha, Çiljeta Xhilaga, Linda Halimi e Dafina Rexhepi i adhurojnë kapelat. Vajzat e kapelave i kemi quajtur kështu, të cilat gjatë stinëve të ndryshme e sidomos gjatë dimrit nuk iu përdorin vetëm në sportivitetin e përditshme, shumë prej tyre i përdorin edhe në skenë nëpër koncerte.

E dimë që kur vajzat zgjedhin këtë mënyrë për të vënë në kokë një kapele kur dalin në skenë, make up artistët nuk i pëlqejnë, pasi ata mbesin pa punë atë ditë. /Maksim GJokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Girls hats

Surely this winter is going through has been very cruel, or fashionable thing to maintain hair scene girls have used different hats. If we were to do a ranking in the top of the tree collection will be Dafina singer, and more for styling than for keeping out the cold. But the singer Lori has humor hats, also Adelina Berisha Çiljeta Xhilaga, Linda Halimi worship Dafina Rexhepi hats.

Wednesday, 29 February 2012

Dafina Rexhepi bashkepunim me DJ Antoine

Nuk eshte ende nje ajm i konfirmuar, por Dafina Rexhepi duket se ka filluar t’i thyejë barrierat e muzikës ndërkombëtare, duke kërkuar të ngjitet lart në majen e muzikës evropiane.Është një prej DJ më të njohur në Europë, DJ Antoine, i njohur për hitin “Welcome To Saint Tropez”, që në faqen e tij zyrtare në Facebook ka postuar foton e Dafina Rexhepit.

Kjo na bën të besojmë se artistët ndoshta do ta thellojnë bashkëpunimin e tyre, pasi siç konfirmojnë dhe burimet e afërta me këngëtaren kosovare, këtu pritet të ketë ndonjë befasi./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Dafina Rexhepi collaboration with DJ Antoine

AJM is not yet a confirmed, but seems Dafina Rexhepi has begun to break the barriers of international music, looking to climb up on top of European music.It is one of the most famous DJ in Europe, DJ Antoine, known for hit "Welcome To Saint Tropez", in his official website has posted a Facebook picture Dafina Rexhepi.This makes us believe that the artists probably will deepen their cooperation, because it confirms and sources close to the Kosovar singer, here is expected to have any surprises./Albavipnews/

Friday, 24 February 2012

Dafina Rexhepi ben menaxher te dashurin e saj

Nuk do të jetë më menaxher i këngëtares Dafina Rexhepi, producenti Genc Prelvukaj. Ai tashmë është zëvendësuar me të dashurin e këngëtares, djali i cili ka pak kohë që ia ka rrëmbyer zemrën këngetarës simpatike.

Kujtojmë që në fillim ishte Genci ai që ia dha emër artistes, dhe e solli deri këtu, tashmë për ta kërkuar këngëtaren në ndonjë koncert duhet të kontaktoni me të dashurin e saj. Djali mësojmë se është nga Lipjani i Kosovës dhe janë njohur në një koncert, pasi djaloshi në krah të Dafinës, është edhe D.J./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Dafina Rexhepi makes her boyfriend manager

There will be manager of Capital Rexhepi singer, producer Genc. He already has been replaced by singer boyfriend, the guy who has little time he has stolen my heart charming singer. We recall that in the beginning was he who gave Severe artist name, and brought up here, seeking him now in a concert singer should contact her boyfriend. Learn that the boy is from Kosovo Lipljan and are recognized in a concert, as the boy next to Laurel, is the DJ/ Albavipnews/

Friday, 17 February 2012

Si urojne Vipat per Pavaresi te Kosoves?

Tashmë portali më i madh social “Facebook” është bërë një urë komunikimi ku të gjithë mund të shprehin atë që duan, edhe kur bëhet fjalë për urimet janë të shumta. Edhe personat publikë e shfrytëzojnë facebookun për të uruar, edhe në këtë 4 Vjetor të Pavarësisë së Kosovës.

Ne  hulumtuam dhe ja se cfarë kishin shkruar në profilet e tyre të vërteta Vipat shqiptarë.

Reperi i famshëm shqiptar Gold AG:
“Jeto o flamur sa të jeton Shqipnia ...”,

Altuna Sejdiu TUNA “Gëzuar 4 vjetorin e Pavarësisë”
(me nje foto "mix" ku vjen shume provokuese)

Gena”Gezuar Pavarësinë për gjithë Kosovën, nesër festojmë për një Kosovë gjithmonë të pavarur”.

Reperi Genc Prelvukaj:
“Të dashur shqiptarë : Urime 17 Shkurti - Dita e pavarësisë së Kosovës” (ne profil ka vendosur flamurin kuq e zi)

Dafina Rexhepi (e mbështjellë me një foto me flamurin kombëtar): “Urime të gjithëve 4 Vjetori i Pavarësisë’.

Edhe këngëtarja e shumë hiteve shqiptare Rovena Stefa kishte uruar të gjithë shqiptarët me rastin e Pavarësisë së Kosovës.

Wednesday, 15 February 2012

Dafina Rexhepi me nje videoklip te ri [VIDEO]

Këngëtarja e njohur shqiptare, Dafina Rexhepi, ka bërë të ditur se do të lansojë videolipin e saj të parë solo, pas shumë bashkëpunimeve me reperët elitë të estradës.Dafina Rexhepi, e cila njihet për hitet “Ti m’i then kufinjt” dhe “Party&Bullshit”, ka konfirmuar realizimin e videoklipit të ri.

“Jam duke përgatitur një këngë vetëm, klipi do të xhirohet në Gjermani me shumë valltarë dhe kënga do të jetë na gjuhën angleze. Tekstin e ka shkruar Linda Halimi teksa për muzikën është përkujdesur Strike”, theksoi Dafina për Express./KOHAVISION/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
                                                          Dafina Rexhepi with a new video clip

Known singer, Dafina Rexhepi, has announced it will launch its first videolipin solo, after many collaborations with elite entertainment benchmarks.Dafina Rexhepi, who is known for the hits "You crack me borders" and "Party & Bullshit", confirmed the implementation of the new clip.

"I am preparing a single song, the clip will be shot in Germany with many dancers and song will be us English. The text is written as Linda Halimi Strike care for music, "said Capital Express./Kohavision/

Dafina Zeqiri ne emisionin Express te KTV flet per videoklipin e pare solo

Saturday, 11 February 2012

VIP Ballina: Revista INTERVISTA - 10 Shkurt 2012

Revista INTERVISTA, 10 Shkurt 2012

 • Dafina Rexhepi gati per karrieren nderkombetare
 • Elton Deda: "Voice of Albania"? Perpiqem te mos cmendem
 • Fatjona Hysi: Pse iu largova televizionit...
 • Na ishte nje here Shen Valentini: Vipat tregojne historite e tyre te dashurise
 • Sabina: Nuk e shes veten per leke!
 • Dritan Smajli: Kupen do ta cojme ne Shkoder
 • Ulpiana Lama: "E Diell me zgjodhi"
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
INTERVIEW Magazine, 10 February 2012

Dafina Rexhepi ready for international career
Elton John: "Voice of Albania"? I try not to go crazy
Fatjona Hysi: Why I left television ...
Once upon a time Saint Valentine: VIPs show their love stories
Sabina: Do not sell myself for money!
Dritan Smiley: Cup will bring in Shkodra
Ulpiana Lama: "The Sun selected me" ]]

Saturday, 28 January 2012

Dafina Rexhepi dhe Linda Halimi prezentojne te dashurit?!

Dafina Rexhepi dhe Linda Halimi prezentojne te dashurit!?

Secili qe do te sheh kete imazh, mendja do t’i shkoje se dy kengetaret kane prezentuar te dashurit e tyre. Linda dhe Dafina jane mikesha, ata shoqerohen edhe privatisht, derisa Linda deri me tani ka nje fejese te kaluar, Dafina ne anen tjeter nuk ka bere publike ndonje lidhje dashurie edhe pse flitet me te madhe se kjo bukuroshe e skenes eshte ne nje lidhje serioze por qe deshiron te mbaj larg mediave.

Edhe kur e kemi kontaktuar te pyesim ne lidhje me jeten private, kengetarja gjithmone eshte munduar t’iu ike pyetjeve duke thene se ka gjera te tjera nga kariera per te cilat deshiron te flase e jo per te dashurin e saj, kurse Linda Halimi akoma nuk i ka dhene fund misterit se nese ajo eshte ne lidhje me Big D apo e ka vetem menaxher sic ka deklaruar.

Saturday, 31 December 2011

Yjet e estradës që ishin in&out


Viti 2011 shënoi ngritjen dhe rënien e shumë këngëtarëve tanë. Disa prej tyre arritën që të depërtojnë dukshëm në skenën muzikore, ku me këngët dhe videoklipet e tyre tërhoqën vëmendjen e shikuesve dhe arritën të rrëmbejnë zemra të shumë artdashësve.

Për fat të mirë më shumë numërojmë ngritje se sa rënie të këngëtarëve tanë të njohur të estradës. Janë disa nga këngëtarët e rinjë që arritën mjaftë shumë sukses me projektet e tyre muzikore dhe njëra ndër to është Dafina Zeqiri e cila gjatë këtij viti solli në treg disa këngë dhe videoklipe të cilat u bënë hite.

E sukseshme në këtë vit ishte edhe këngëtarja nga Maqedonia Adelina Tahiri e cila përveç projekteve të reja që solli tek adhuruesit e saj, për herë të parë performoi në festivalin “Kënga Magjike”, ku arriti të shpërblehet me çmimin “Magjia e parë”. Një ngritje mjaftë të madhe në vitin 2011 pati edhe reperi i njohur Mc Kresha, i cili me shumë bashkëpunime realizoi shumë hite të cilat ende vazhdojnë të pëlqehen në publik.

Saturday, 10 December 2011

VIP Ballina: Revista PLUS - 9 Dhjetor 2011

Revista PLUS, 9 Dhjetor 2011
 • Miriam Cani dhe Alban Skenderaj tashme rivale
 • Sinani dhe Seldi sjellin nje bashkepunim me Meden. Xhirimet e klipit jane realizuar ne Tirane.
 • Ergys Bamci: Privilegj te sjell ne skene Migjenin; Per festa do dal ne ballkon dhe do plas fishekzjarre
 • Mediat zvicerane shkruajne: Adelina Ismajli Diva e Ballkanit!
 • Anxhelina Hadergjonaj Provokon!
 • Kush eshte i dashuri i Dafina Rexhepit?
 • Vesa Luma vjen ndryshe me nje kenge R&B
 • Nik Xhelilaj merr reagime pozitive per Festivalin e 50-te
 • Korab Shaqiri: Nuk eshte e vertete qe jam fejuar, as e kam ndermend ta bej
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
PLUS Journal, 9 December 2011

Miriam Cani and Alban Skenderaj now rivals
Sinan and SELDI bring collaboration with Meden. Filming of the clip are realized in Tirana.
Ergys Bamci: Privilege to bring on stage Migjeni; on holidays will stand on the balcony and burst fireworks
Swiss media write: Adelina Ismaili Balkan Diva!
Angelina Hadergjonaj provokes!
Who is the love of Dafina Rexhepi?
Vesa Luma comes different with a song R & B
Xhelilaj Nick gets positive feedback for the Festival of 50-to
Korab Shaqiri: It is not true that I am engaged, nor do I intend to
]]

Monday, 14 November 2011

Dafina Rexhepi, Videoklipi i Ri edhe Dy Jave...

Dafina Rexhepi: “Party & Bullshit” del edhe dy jave

Videoklipi me i ri i kengetares Dafina Rexhepi i titulluar “Party & Bullshit” do te dal edhe dy jave.Keshtu tha Dafina Rexhepi ne nje bisede mesazhi per “Grazzi”-n. Videoklipi eshte realizuar nga produksioni kreativ “Emf Creative” ndersa Dafina Rexhepi kesaj rradhe vjen ne bashkepunim me Grupin Kaos. /grazzi/nentor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Dafina Rexhepi: "Party & Bullshit" comes out in two weeks

New Video of singer Dafina Rexhepi called "Party & Bullshit" will get out in two weeks. This Dafina Rexhepi said in a chat message to "Grazzi"-n. Video was made ​​by a creative production "EMF Creative" and Dafina Rexhepi this time comes in cooperation with the group Chaos.
]]

Tuesday, 7 June 2011

Dafina Rexhepi: Pritni, Ende Nuk Kam Dhene Maksimumin!

Dafina Rexhepi: Pritni, nuk e kam dhene ende maksimumin!

Vera e vitit 2010 ne skenen muzikore shqiptare solli edhe nje Dafine tjeter . E suksesshme sikur edhe tjetra por shume e kundert ne aspektin profesional . Vetem tri gjera i kane te perbashketa: emrin e njejte , skenen e njejte dhe Genc Prelvukaj & Co . Sidoqofte te dyja i dhane freski skenes . Ate cka nuk e kapi Duffey e rrembeu fuqishem Dafinest . Kesaj radhe ne fokus e kemi vajzen e suksesshme te vitit te kaluar qe vazhdon te jete fuqishem ne skene edhe sot .

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online