All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Dafina Zeka. Show all posts
Showing posts with label Dafina Zeka. Show all posts

Monday, 15 July 2013

Seldi fton te fejuaren ne Tirane...

Seldi pas klipit “Jam bo tape” fton te fejuaren te pine bashke ne Tirane

Pasi u mesuam ta shihnim gjithmone ne duete me Sinan Hoxhen, kete vere Seldi Qalliu ka preferuar te dale i vetem, sic eshte kenga e kompozuar nga vete ai “Jam bo tape”, ku ne fabulen e ketij klipi ai perfundon ne rajon policie i dehur. Duket se kjo kenge i shkon per shtat stines se veres, ku shume preferojne ta kalojne me plazh e alkool, ndersa Seldi ka zgjedhur te argetohet me te fejuaren e tij, Dafina Zeka, ne Tirane. Paparaci yne i ka fotografuar duke u argetuar ne “Lollipop Summer”, ne Tirane, javen e kaluar ne shoqerine e miqve te tjere te Seldit. Ai ka gjetur pak kohe per ta kaluar me te fejuaren e tij ne keta muaj te nxehte, ku vazhdon me koncertet se bashku me Sinanin.

Tuesday, 2 July 2013

Seldi, pushime me te dashuren Dafina...

Seldi & Dafina Zeka
Pushime ne cift per Seldin

Keto imazhe vijne nga pushimet e fundit te Seldi Qalliut me te dashuren e tij, Dafina Zeka.

Fotot jane publikuar ne rrjetet sociale nga bukuroshja bionde, me te cilen kengetari eshte ne lidhje prej me shume se nje viti.

Mes tyre eshte perfolur madje edhe nje fejese, por vete Qalliu s’e ka pranuar kurre kete gje.

Seldi sapo ka hedhur ne treg kengen e tij me te re, nje rryme te cilen ai s’e kishte testuar kurre me pare tek vetja, por qe po rezulton shume e suksesshme, pasi qe ne ditet e para te publikimit ka pasur nje rekord klikimesh.

Sunday, 10 March 2013

Seldi, le te fejuaren anash...

Seldi, me afer Sinanit e me larg Dafines!

Ndoshta per shkak se kjo foto eshte realizuar ne nje ambient te hapur ku kengetaret kane qene te rrethuar me fansa, Seldin nuk e ka lene sedra qe te “tradhtoje” mikun e tij dhe t’i afrohet te fejuares, Dafines.

Nuk dihet se ne cfare eventi kane marre pjese ku e ka shoqeruar edhe e fejuara, por ne foto shihen shume mire se si Seldi eshte afruar te Sinani e duke e lene pak me larg te dashuren e tij, e cila ka udhetuar nga Suedia per te qene prane kengetarit, njeheresh dhe i fejuari i saj.

Sunday, 28 October 2012

Seldi: Me ka bezdisur thashethemi i fejeses!

Seldi si duket nuk eshte i lumtur me lajmin qe u hodh ne media ne lidhje me fejesen e tij me vajzen qe jeton ne Suedi, Dafina Zeka. Eshte bezdisur nga ky thashethem, sic thote ai, sepse nuk e pelqen te shkruhen gjera te paverteta per te.

“Nuk jam i fejuar dhe dua qe ta kuptojne njehere e mire te gjithe. As qe kam ndermend te fejohem. Jam shume i ri qe te mendoj per keto gjera. Dua te perqendrohem teresisht tek karriera ime si kengetar dhe te punoj sa me shume.", eshte sqaruar Seldi per suplementin "Bluetooth".

Seldi eshte kapur ne shoqeri te Dafines ne shume raste, madje jane botuar foto ku shihet ne festa familjare me te, prandaj dyshimet jane shtuar per nje fejese te mundshme, te cilen ai gjithmone e ka heshtur ose mohuar sikur e ben tani.

Seldi ka treguar me tej per "Bluetooth" se eshte duke punuar per kenge te reja te cilat me siguri do te jene "superhite", duke mos perjashtuar edhe bashkepunimin e paralajmeruar me Sinan Hoxhen qe do vij se shpejti. /Albavipnews/

Monday, 15 October 2012

Seldi mohon, por fotot flasin ndryshe

Unazat jane shkembyer diku ne muajin dhjetor te vitit te kaluar dhe mediat shkruajten me interesim per fejesen e Seldi Qalliut dhe Dafines, vajzes se gazetarit Milaim Zeka qe jeton ne Suedi. Por, Seldi gjithmone ka mohuar per media nje gje te tille edhe pse mban nje tatoo ne krahun e tij me emrin e te fejuares, sic u permend ne media.

Poashtu, babai i Dafines, Milaimi ishte i rezervuar ne pyetjet ne lidhje me fejesen e vajzes se tij duke mos e mohuar e as pohuar kete gje. Madje asokohe, fejesa e Seldit u perfol si arsyeja e ndarjes me Sinanin, megjithese tash pas sa muajve jane bashkuar serish dhe se shpejti do te lancojne nje projekt te perbashket.

Gjate tere kesaj kohe, Seldi nuk ka permendur te fejuaren ne asnje nga prononcimet e tij per media, sikur ajo nuk ekziston fare, por revista "Panorama plus" ka botuar foto qe tregojne se Seldi eshte ne nje lidhje te pamohueshme me Dafinen. Aty Seldi shihet se bashku me Dafinen ne festat familjare ne Suedi. Shteti skandinav eshte nje nga me te preferuarit per Seldin si per koncerte ashtu edhe per te kaluar kohen. Mund te ndodh qe ne te ardhmen ai te vazhdoje te jetoj atje, pasi tashme familja e Dafines e shohin ate si dhenderr. /Albavipnews/

Monday, 30 January 2012

Seldi ben tatuazh ne krah emrin e te fejuares...

Seldi ben tatuazh emrin e te fejuares

Kengetari Seldi Qalliu javet e fundit po perflitet vetem ne lidhje me te fejuaren e tij, Dafina Zeka. Edhe pse Seldi nuk e ka pranuar kurre kete fejese, cdo jave per te vijne informacione te shumta qe tregojne se Seldi po jeton i lumtur prane dashurise se tij, duke lene menjane cdo gje tjeter. Ne kemi zbuluar dhuraten qe Seldi i ka bere Dafines, shume simbolike dhe domethenese. Ai ka shkruar ne krah emrin Dafina qe ta kete gjithmone me vete. Gjithashtu kemi degjuar se Seldi tashme jeton ne Peje me te, pra eshte transferuar ne Kosove. Te gjitha keto lajme nuk jane konfirmuar kurre nga Seldi. Ne shpresojme qe ai te vendose ta thote sa me shpejt te verteten, ne menyre qe edhe fansat e shumte qe ai ka te qartesohen ne lidhje me kete histori. /bluetooth/

Friday, 6 January 2012

VIP Ballina: Revista CELEBRITY - 6 Janar 2012

Revista CELEBRITY, 6 Janar 2012
 • Xhensila Myrtezaj tregon te gjitha
 • Ermonela Jaho diamanti shqiptar i Royal Opera
 • Fatrin Krajka: Une kompozitori i Ralph Lauren
 • Seldi anulon koncertin, feston me Dafinen
 • Bleona feste private per miliarderin Haskell
 • Polici shqiptar puth gazetaren
 • Blerim Destani flirt me Drenushen
 • Kritika: Rona me e mira per Eurovizion
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Celebrity Magazine, 6 January 2012

Xhensila Myrtezaj shows all
Ermonela Jaho Albanian diamond of Royal Opera
Fatrin Krajka: I the composer of Ralph Lauren
SELDI cancels concert, celebrates with Dafina
Bleona Private party for billionaire Haskell
Albanian policeman kisses reporter
Blerim Destani flirt with Drenusha
Critics: Rona best for Eurovision
]]

Sunday, 18 December 2011

Milaim Zeka: Vajza ime nuk eshte Traktor t'ia jap apo mos jap dikujt...

Dafina Zeka eshte arsyeja e “ndarjes” Sinani-Seldi

Duket se pas nje deklarate qe Seldi Qalliu dha kur konkurroi ne “Kenga Magjike”, se fansat nuk e imagjinonin dot pa Sinanin ne skene, eshte paraprire nga nje “ndarje” ne bashkepunimin mes tyre. Edhe pse as njeri, as tjetri nuk pranojne te flasin ne lidhje me kete ceshtje, miq te tyre te afert kane pohuar se mosmarreveshjet kane nisur pasi Seldi beri publike lidhjen e tij me Dafina Zeken, vajzen bukuroshe nga Peja qe jeton ne Suedi. Nderkohe ne lidhje me kete ceshtje reagon babai i saj, nje personalitet shume i njohur ne Kosove, Milaim Zeka.

Jeni babai qe nderhyni ne punet e zemres se vajzes suaj, c’mund te thoni per lidhjen e saj te dashurise me Seldin Qalliun?
Ne fakt, per hir te se vertetes, vajzes i nderhyj vetem ne ceshtjen e studimeve.

Saturday, 17 December 2011

VIP Ballina: Revista PANORAMA PLUS - 17 Dhjetor 2011

Revista PANORAMA PLUS, 17 Dhjetor 2011
 • Arnida Capi: Une miss-i ne zyren e Spartak Ngjeles
 • Zajmina Vasjari, Fansat duan ta shohin gjysme nudo
 • Seldi joshet nga pasuria e Dafines, nuk i duhet me Sinani...
 • Nocja me ne fund stabilizohet, fejohet me nje student te panjohur
 • Noizy privohet te takoje vajzen 4 vjecare, pas akuzes se modeles per shtatzeni
 • Adelina Ismajli feston 32 vjetorin si "femra supersexy"
 • Dafina Zeqiri pas ndarjes bie ne depresion dhe humbet ne forme.
 • Big Mama tani joshet nga travestitet
 • Dafina Zeka eshte arsyeja e ndarjes Sinani-Seldi
 • Eranda, Rezi dhe Rovena  si vajzat e "Sex and the City"
 • Ne krize fejesa dyvjecare e doktorit te "Fix"-it, Gerta largohet nga shtepia
 • Nora Istrefi nderton vile mbi 600 mije euro dhe blen makine 32 mije euro
 • Xhelozia e tepruar e Luanes detyron Adrianin t'i jap fund lidhjes
 • Ermela e BB deshton ne politike dhe perfundon ne veline
 • Nik Xhelilaj ne festival me kostumet "houte couture" te Joni Pecit
 • Hygerta Sako hyn ne diete intensive para festivalit

Thursday, 15 December 2011

Seldi dhe Dafina Shkembejne Unazat te Dielen...

Te dielen shkembehen unazat e fejeses mes Seldit dhe Dafines

Keto dite eshte folur shume ne media per lidhjen e Seldit me nje bukuroshe bionde nga Kosova. Ne “Bluetooth”, gjate javes se shkuar doli lajmi per nje fejese te mundshme mes djaloshit simpatik dhe kosovares Dafina Zeka, qe prej vitesh jeton ne Suedi. Edhe gjate kesaj jave nuk do te mungojne informacionet lidhur me kete histori dhe ajo qe kemi zbuluar lidhet pikerisht me zyrtarizimin e kesaj marredhenieje. Kjo fundjave do ta gjeje Seldin te fejuar dhe sic kemi mesuar, familja e kengetarit do te udhetoje drejt Suedise per te shkembyer nishanet me familjen e vajzes. Keshtu, endrrat e shume fanseve te Seldit jane prere ne mes, pasi tashme ai eshte definitivisht i zene. posted at albavipnews.blogspot.com. Kete te diel, Dafina do te kete nje unaze ne dore dhe ate do t’ia vere Seldi. “Bluetooth” uron qe kjo histori te zgjase per gjithe jeten dhe cifti te jete pergjithmone i lumtur! /bluetooth/dhjetor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Saturday, 10 December 2011

VIP Ballina: Revista GAME OVER - 9 Dhjetor 2011

Revista GAME OVER, 9 Dhjetor 2011
 • Milaim Zeka, Shperthen "Vjehrri" i Seldit: Ai kurre nuk do te kujdeset per vajzen time
 • Martohet vajza e Frederik Ndocit?
 • Shqiptarja Rita Ora lidhet me Robin, vellain e Kim Kardashian
 • Almeda Abazi, pjese e nje tjeter spektakli gjigand ne Panama
 • Nik Xhelilaj: Me kane thene te fshihem dhe te mos dal
 • Grande Fratello: Danillo porno-skandal me transeksualin Manila Gorio
 • Te famshme nga burrat, pse jo?!
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Game Over Magazine, 9 December 2011

Milaim Zeka, Seldi's "father-in-law" explodes: He will never care for my daughter
Marries the daughter of Frederick Ndoci?
Albanian Rita Ora associated with Rob, brother of Kim Kardashian
Almeda Abazi, part of another giant spectacle in Panama
Xhelilaj Nik: I have been told to hide and not to show up
Grande Fratello: Danilo transsexual porno-scandal with Manila Gorio
Famous by men, why not?
]]

Monday, 5 December 2011

Seldi Fejohet me Vajzen e Gazetarit Milaim Zeka...?

Nje tjeter bionde ne krahet e Seldit, kesaj here flitet per fejese

Mbasi beri nje bum te vertete mediatik deklarata e ish te dashures se Seldit, Domit, se ajo po ndahej prej tij sepse ai kishte nje lidhje homoseksuale me kengetarin Sinan Hoxha, tani Seldi po perflitet gjithnje e me shume per lidhje me femrat. Se fundi kemi mesuar se Seldi ka filluar nje lidhje te re dashurie, dhe ajo eshte vajza e nje gazetari shume te njohur nga Kosova, por qe jeton ne Suedi. Quhet Dafina, dhe thuhet se dy te rinjte mund te jene fejuar. Ja cfare na rrefen nje njeri shume i afert i Dafines, e cila jeton ne Peje: “Dafina Zeka, nje femer nga Peja, por qe jeton ne Stockholm te Suedise eshte vajza e gazetarit Milaim Zeka. Ajo eshte ne marredhenie me Seldin prej disa kohesh. Jane pare neper pub-e te Prishtines, por ne fillim ishte menduar se jane vetem shoke, kurse tani ata e kane bere lidhjen e tyre te hapur. Ketu ne Peje e dine te gjithe per ciftin Seldi dhe Dafina, ata po ashtu kane publikuar edhe foto. Dafina ne facebook-un e saj ka publikuar disa foto, madje ne fotot qe u kam derguar, shihet Dafina me nje vajze te tezes, kurse ne nje foto tjeter eshte edhe me Seldin, nenen e saj dhe nje kusherire, gje qe do te thote se ata jane njohur e prezantuar edhe familjarisht”, – thekson nje burim i gazetes, pasi na dergoi te gjithe informacionin bashkengjitur edhe me foto si deshmi per lidhjen.

Friday, 2 December 2011

Prape Seldi, A eshte kjo e dashura e tij e re?

Seldi ne lidhje te re dashurie?

Ish-banori i “Big Brother”, Seldi Qalliu, i cili ka filluar karrieren si kengetar, raportohet se ka filluar nje lidhje te re dashurie.

Se fundi ishte perfolur per nje lidhje te mundshme mes Seldit dhe kengetares nga Maqedonia, Adelina Tahiri, por kjo e fundit kishte mohuar nje gje te tille dite me pare.

Mediat kosovare tash shkruajne per nje lidhje tjeter te Seldit. Personi qe ka rrembyer zemren e kengetarit, thuhet te jete nje arkitekte e ardhshme me emrin Dafina Zeka. /telegrafi/dhjetor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
SELDI in new love relationship?

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online