All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Dafina Zeqiri. Show all posts
Showing posts with label Dafina Zeqiri. Show all posts

Wednesday, 2 October 2013

Dafina Zeqiri, fajtoret e heqjes se videos do ndjeken me gjyq...

Dafina Zeqiri
Hetohet rasti i largimit te videos...

Ka disa dite qe videoja e kenges me te re “Hajde ma knej” e Dafina Zeqirit eshte larguar nga kanali zyrtar ne Youtube. Dhe kjo ka ngritur dyshime tek bashkepunuesit e saj duke e derguar rastin deri te avokatet per te zbuluar fajtorin e heqjes se kesaj videoje.

Eshte thene se videoja eshte larguar per shkak te shkeljes se te drejtave autoriale nga producenti i saj Damir Jahic Cekic por nje gje te tille ai e mohon duke ua hedhur fajin te tjereve. “Ketu nuk ka te beje fare per shkeljen e te drejtave autoriale. Largimin e videos nga kanali zyrtar ‘Youtube’ e ka bere dikush me qellim, dikush qe nuk e deshiron suksesin e Dafines. Dikujt i pengon fama dhe fansat e shumte qe ka kengetarja e famshme Dafina.

Monday, 9 September 2013

Revista PANORAMA PLUS - 7 Shtator 2013

Revista PANORAMA PLUS, 7 Shtator 2013
 • Ndahet Neda me Ogrenin. Pas dy vitesh lidhje intensive, merr fund lidhja.
 • Ne krize lidhja e Edberit me te dashuren Arbenita
 • Aurela Gace martohet kete jave me nje ceremoni masheshtore
 • Arnida Capi, sekretarja e Ngjeles rikthehet me imazhet seksi
 • Eli Fara: Jam e rrethuar nga njerez qe me bejne te ndihem femer. Kam pasur mundesi te mos beja nje jete me kaq mundim e lodhje.
 • Franceska rikthehet me foto te nxehta sensuale me nje femer
 • Fejohet Elvis Gjini i BB5
 • Agoni i "Ting 3-t", i jep fund beqarise
 • Toros: Eksperienca 7-ditore ne Venecia me yjet e kinemase
 • Sinan Hoxha feston ditelindjen, por mban sekret moshen
 • Dafina Zeqiri pas krizes me DJ Blunt, radha per Seven Saraqin
 • Balerina Ambeta Toromani kapet nga paparacet italiane. Momente te sikletshme zhveshjeje ne plazh

Sunday, 1 September 2013

Revista PALOMA - 31 Gusht 2013

Revista PALOMA, 31 Gusht 2013
 • "Miss Mami" Adrola Dushi: Shtatzenia e papritur me ndali ne kulmin e karrieres!
 • Valbona Mema, tregon linjat seksi me bikini
 • Alban Skenderaj: Ky eshte momenti im me i mire!; Planet per dasmen me Miriam Canin, pushimet dhe krijimtaria produktive e ketij viti
 • Genta Gjalpi: "Oferta nga Dubai qe me tundoi te martohem me sheikun"
 • Jane bashke, s'jane bashke... Shpati dhe Aferdita perdorin lidhjen per te qene ne qender te vemendjes?
 • Bleona nuk vesh rroba pa kristale Swarovski: Une jam Sofia Loren, Merlin Monro dhe Liz Tejlor se bashku
 • Pergjohet Dafina Zeqiri: Tuna nuk di te kendoje! Zanfina Ismajli mosmirenjohese; E vetmja kengetare shqiptare qe dua eshte Aferdita Dreshaj. Asaj i kam mbajtur dhe cantat!
 • Anxhela Martini ne lidhje me burrin e Lepa Brenes?
 • Besa takon idhullin e saj, Imany. Performance e shkelqyer ne Poloni

Wednesday, 28 August 2013

Kush "hengri mut" per Dafinen? [VIDEO]

DAFFY: TUNA KA HANGER M** PER MU

Dafina Zeqiri eshte krejt ndryshe ne biseda private nga ato publike.

Ajo nuk kursen edhe fjalet fyese ndaj kolegeve te saj me te cilat ka bashkepunuar dhe realizuar spote muzikore.

Keshtu, ne nje bisede private, e cila eshte bere publike nga Besfort Hasanaj, Dafina Zeqiri rrefehet per raportet e saj me kengetaret e estrades, perkatesisht me Tunen.

"Se une kam ni koheve te fundit, me falni ne shprehje, se Tuna kish henger goxha shume m** per mu", ka thene Daffy per Altuna Sejdiun. “Une e kam pas idene per kengen dhe ne fund ata kompozitoret e kane marre idene teme. Kemi pas probleme te shumta dhe ajo shume eshte nje femer dyfytyreshe”, ka thene Dafina per Tunen.

Saturday, 17 August 2013

Revista PANORAMA PLUS - 17 Gusht 2013

Revista PANORAMA PLUS - 17 Gusht 2013
Revista PANORAMA PLUS, 17 Gusht 2013
 • Rozana; Jeta e re ne Rome, oferta qe e tundoi
 • Megi Ajtyresa e zhveshur nga kostumi i politikes, fotot seksi ne plazh
 • Ermela e "BB4" joshet nga kinemaja, i ofrohet roli i agjentes ne nje film shqiptaro-amerikan
 • Jolanda Dhamo tenton rikthimin dhe suksesin e viteve '80, foto ne plazh
 • Blendi Klosi pushime pasive ne Lagunen Blu, luan tavell me shoket
 • Kejsi Tola, vetem 20 vjec, dhe problemet me barkun e pengon te ekspozoje linjat
 • Erion Zeqiraj, pas pushimeve ne Vlore, i karikuar per hapjen e pub-it te tij
 • Iliri i "BB6", pushime erotike ne Borsh me Anisen. Eksperienca e pare si moderator i "Miss Bikinit"
 • Festa vazhdon per Anaid Kalotin: Pas pushimeve kam planifikuar 10 dite aventura ne Tajlande
 • Marsela Cibukaj nuk e fsheh dot ne plazh trupin "XXL"

Saturday, 27 July 2013

Revista BLUETOOTH - 27 Korrik 2013

Revista BLUETOOTH - 27 Korrik 2013
Revista BLUETOOTH, 27 Korrik 2013
 • Olta Gixhari, fotot e nxehta te aktores
 • Oriela Nebijaj, 27 vjec, "harbohet" me Dafinen
 • Flori dhe Elvana "djegin" Tiranen
 • Aurela Gace xhiron klipin e ri dhe zbulon dobesine e saj. Fotot "eksluzive", Diva vjen me "look" te ndryshuar
 • Speciale; Fotot e pushimeve te VIP-ave. Borana mbetet nje "miss"; Argjentina Ramosaj zgjedh liqenin; Flaka Krelani, rrokerja seksi; Xhensila dhe Besi, pushime "in love"; Enca, pushime te levizshme; Bleona ne bikini, pushton Italine; Ardit Gjebrea, volejboll ne Lalez; Mami Eneda ne forme per pushime; Jonida ne det, "a lady in red"; Saimir Tahiri dhe Dash Peza, bashke ne Karaburun; 
 • Policia bllokon makinen e Anaidit, gjejne arme pa leje
 • Eni dhe Greta ne palester
 • Fjolla dhe Stresi bejne "tym"
 • Takimi "misterioz" Arvizu - Spahiu ne Tirane
 • Morena Taraku: Ju tregoj ditet e mia te nxehta. Fytyra e re e "DigitAlb" rrefen detaje nga jeta e saj private, humbjet dhe sukseset, dhe planet per te ardhmen

Sunday, 7 July 2013

Revista PALOMA - 6 Korrik 2013

Revista PALOMA, 6 Korrik 2013
 • Aferdita Dreshaj: Zemra me eshte thyer disa here! Djali ne klip nuk eshte i dashuri im!
 • Enca Haxhia: Ku ka me mire se t'i kesh te gjitha!
 • Linda Halimi, pjese e "Playboy"
 • Adelina Tahiri i ve kusht Arian Canit: Mua ose Aferditen ne emision! Cani zgjedh Aferditen!
 • Dren Abazi: Jam nje shpirt i lire!
 • Gili: Pse nuk bej nderhyrje estetike. Nuk dua qe ne jeten e perditshme te dukem si ne ekran
 • Big Brother; Ditet e Elones ne France...
 • Alban Skenderaj i propozon per martese Miriam nen uje
 • Dajana Shabani, seksi ne plazh
 • Dafina nuk rruan sqetullat!
 • Dhurata Dora: Nuk jam kopje e Tunes dhe Dafines! Me pelqen shume vetja!
 • Nga Niko Komani: Vera ne Plazh 2013

Saturday, 6 July 2013

Dafina Zeqiri kendon ne ditelindjen e Vali Corleones

Një disko e re që është hapur fundjavën e kaluar në Gjilan të Kosovës ka mbledhur shumë njerëz, por edhe artistë që kënduan aty dhe personazhë publikë.

Ne mësojmë se në këtë disko me emrin ‘Meteor’ ka kënduar Dafina Zeqiri por edhe Elita 5, ndërsa po në këtë ambient Princi Vali Corleone festonte ditëlindjen i rrethuar me femra që kishin veshur bluza me emrin e tij, e ai i ulur në karrigen e punuar extra për të.

Mësojmë gjithashtu se Dafina ka refuzuar të japë intervistë për mediat që kanë qenë në këtë hapje, madje edhe përpak është kapur keq me djaloshin që fitoi BB6, Arbër Zeka të cilin e ka larguar ndërsa ai donte ti merrte një intervistë për një program ku ai tashmë punon në RTK.

Wednesday, 3 July 2013

Kush deshtoi dhe kush po ben sukses ne SHBA...

Shqiptaret ne Amerike, kush deshtoi dhe kush po ben sukses

"Endrra ime eshte Amerika". Me kete slogan do te paraqesim nje parade te emrave te artisteve, sidomos kengetareve, qe kane synuar famen amerikane gjate ketyre dy dekadave. Per magjine e te quajturit Amerike, raportimet e para nga shqiptaret kane ardhur nga Koli Kristofori, nje djale i ri e i varfer nga fshatrat e Korces, i cili rreth 130 vite me pare mori rrugen e emigracionit, duke qene i pari shqiptar qe shkeli ne "token e premtuar". Por cilet jane personazhet qe kane qene te gatshem te sakrifikojne famen ne vendin e tyre, te lene pas gjithcka, per t'ia nisur nga e para si shqiptare ne nje konkurrence te eger, por qe te shperblen aq shume? Ne kete kontekst nuk do te listojme ne kete shkrim emra si Eliza Dushku, James Belushi apo Kristine Elezaj, qe kane lindur ne SHBA ose jetojne atje prej shume dekadash, sic eshte rasti i Fadil Berishes.

Monday, 24 June 2013

Duffy si Tuna, ben klip me te dashurin Dj Blunt...

Dafina, Dj Blunt dhe Real1
Dafina Zeqiri & Dj Blunt s’e fshehin me dashurine, sjellin bashkepunimin e pare

Ajo eshte kengetarja me ‘in’ e momentit, ndersa ai nje prej repereve me ne ze ne mbare shqiptarine. Dafina Zeqiri dhe Dj Blunt, qe prej kohesh perfliten per nje histori dashurie, kane vendosur qe pergjigjen per te gjitha pikepyetjet e ngritura ta japin ne bashkepunimin e pare mes te dyve. “Mos e nal” eshte kenga qe i ka bere bashke dy te dashuruarit, te cilet, te ndihmuar edhe nga Real 1, do te sjellin nje prej hiteve me te suksesshme te kesaj vere. Xhirimet e videoklipit jane kryer ne Tirane nga “Max Production” dhe “Bluetooth” ishte aty per te sjelle keto imazhe ekskluzive, vetem per ju.


Sunday, 23 June 2013

Revista BLUETOOTH - 22 Qershor 2013

Revista BLUETOOTH - 22 Qershor 2013
Revista BLUETOOTH, 22 Qershor 2013
 • Dafina & Blunt, s'e fshehin me dashurine, sjellin bashkepunimin e pare
 • Tuna i shan kengent, Noizy e quan kurve. Si lindi lufta mes dy kengetareve, qe dikur ishin bashkepunetore te ngushte.
 • Foto skandal! Genta Ismajli nxjerr "zogun" ne shesh
 • Franceska: Do pozoj "topless" per nje kalendar italian. Anaidi nuk eshte tipi im, jam supersingell
 • Joana harron Anaidin, lidhet me Metin e "BB5". Zbulohet historia e dashurise me ish-banorin e BB. Shkesi eshte Klaudia
 • Rrefimi i kengetares seksi, Zanfina: Muzika shqiptare, nje xhungel. Getoarin s'e kam pasur kurre shok, ja pse zgjodha Noizy-n. Martesa kur te jete kismet.
 • Ami: Shtatzenia perjetim unik
 • Kirurgjia estetike per pjeset intime? E mundur dhe ne mode!
 • Ervin Gonxhi: Edhe artistet me klas vdesin per tallava. Celesi i vazhdimesise se bashkepunimit me Flori Mumajesin dhe projektet e reja
 • Petri Bozo: Pse vendosem te thyenim heshtjen elektorale

Tuesday, 11 June 2013

Cfare thote Dj Blunt per marredhenien me Dafina Zeqirin...

Dj Blunt: Me Dafina Zeqirin me shume se miq, por jo te dashur

Reperi i famshem nga Kosova, Dj Blunt, rrefen ne kete interviste te vecante per suplementin “Bluetooth” te rejat nga jeta e tij profesionale dhe jo vetem. Ai flet nder rreshta edhe per marredhenien e ‘komplikuar’ qe ka me yllin e skenave, Dafina Zeqirin, qe megjithese i kalon kufijte e miqesise, ende s’mund te quhet dashuri.

A eshte e vertete lidhja me Dafina Zeqirin?
Jo, nuk eshte e vertete.

Cila eshte realisht marredhenia juaj?
Jemi me shume se miq dhe jemi shume te afert me njeri-tjetrin. Une e njoh Dafinen prej shume vitesh.

Tuesday, 4 June 2013

Dafina i thote ‘jo’ Videofestit

Flitet se këngëtarja Dafina Zeqiri është në Amerikë dhe i ka thënë “jo” pjesëmarrjes në Videofestin Muzikor 2013.

Nuk dihet arsyeja por le të themi se është shumë larg dhe nuk vjen dot, apo cfarë ka ndodhur, megjithëse ajo është e nominuar dhe vitin e kaluar ishte mbretëresha e këtij eventi.

Nga disa burime të tjera mësojmë se edhe një tjetër këngëtare e famshme shqiptare nuk do të jetë sonte në VFM, kjo është Genta Ismajli.

Ndërsa po ashtu flitet se këtë vit do të shkojë cmimi kryesor te një artist/e nga Kosova, por edhe Flori Mumajesi do të ketë cmime të shumta./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Dafina says 'no' Videofestit

Sunday, 26 May 2013

Dafina: Ju tregoj mashkullin tim ideal...

Dafina Zeqiri
Dafina Zeqiri: Kam 23 vite pa folur me babain

Dafina Zeqiri, kengetarja hit e muzikes shqiptare tregon ne kete interviste ekskluzive per suplementin e se shtunes gjithcka sillet rreth saj aktualisht. Duke filluar nga projektet ne muzike, tek jeta private dhe marredheniet me koleget. Thote se Amerika eshte vendi qe e inspiron dhe prej atje pritet te sjelle shume shpejt kenget me te reja per tregun muzikor. Po per te zbuluar me shume nga bota ne te cilen jeton Dafina, ju ftojme te lexoni kete interviste te vecante te saj...

Dafina, si po kalon keto kohe, me cfare po merresh?
Mire shume si gjithmone, me projekte te reja. Puna nuk ndalet kurre. Aktualisht jam duke punuar per disa projekte mjaft interesante, te cilat do te shohin shume shpejt driten e publikimit.

Fejohet vertet Dafina, apo serish reklame

Lajmi që këngëtarja atraktive, Dafina Zeqiri, do të fejohet në muajin që vjen ka ngjallur shumë komente, por edhe dyshime.

Këngëtarja e hitit ‘Bludah’ mendohet se është lidhur me Dj. Blunt dhe në këtë foto që ne e zbuluam ai që është pas saj duket pikërisht reperi kosovar.

Por, kjo fejesë që flitet mos vallë është një lloj marketingu i bukur që po i bëhet këngëtares, pasi ajo zakonisht është e dashur dhe bën foto me çdo koleg të saj kur këndon në ndonjë vend. M. GJ.

Burimi Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Amazing really become engaged, or re-advertise
News that the singer attractive, Dafina, will become engaged in the coming month has sparked a lot of comments, but also doubts. The singer's hit 'Bludah' is thought to be related to Dj.

Saturday, 25 May 2013

Revista BLUETOOTH - 25 Maj 2013

Revista BLUETOOTH, 25 Maj 2013
 • "Malagata"; Ronela: Macja e zeze me ka ndjekur gjithe jeten. Ju rrefej amanetin e tim eti; Elgit Doda: Surprizat nuk kane te sosur, se shpejti me nje kenge solo
 • Joana e "BB6": Jani me kerkoi te ktheheshim bashke. Mendimi im per banoret. Anaidi mashkulli qe dua perkrah meje. 
 • Dafina Zeqiri: Kam 23 vjet pa folur me babin; E verteta e fejeses me Dj Blunt. "Videofestin" kete vit do ta ndjek nga New York-u.
 • Aurela Hoxha, josh me linjat
 • Albano Bogdo semure, mungon ne "2XL" prej tri javesh
 • Vigani: Anaidi fitues, Rikja dhe Iliri s'meritojne finale. Ne facebook 4000 kerkesa e 1000 mesazhe brenda ores. S'e kam takuar te dashurin e Elenes, nese do, eshte i mireseardhur.
 • Falemnderit Elhaida!
 • Noizy xhiron klip me Bjordin
 • Perballja e pare mes Rovena Stefes dhe gocave te "Thumb"
 • "Bota jone ti!" - koncepti krijues pas fushates se AMC

Friday, 24 May 2013

Dafina kerkon famen ne Amerike, me njerez te panjohur...

Dafina Zeqiri
Eshte me se e qarte qe kengetarja Dafina Zeqiri po kerkon famen ne Amerike dhe eshte nje gje e kuptueshme dhe te gjithe ne do e deshironim qe ajo te kapte suksesin dhe te bente nje shperthim atje. Madje, keto dite Rezarta e levderoi si nje nga kengetaret me te mira te muzikes moderne shqiptare, qe mund te rivalizonte edhe Rita Oren, po te kishte njohjet e duhura.

Pikerisht ketu mendojme se qendron edhe problemi. Shohim shpesh foto qe ajo poston nga jeta ne Amerike, me kengetare apo producente te ndryshem. Por kur shikon profilet e tyre, te lene pershtypjen se jane emra jo shume te njohur ne industrine e muzikes dhe showbizit amerikan, me shume pak percjelles, nese mund te konsiderojme se edhe numri i fansave ne rrjetin social, eshte nje indikator i popullaritetit te personit publik ne fjale.

Ne na pelqen shume Duffy si kengetare, por kjo ndermarrje e saj per te shijuar suksesin ne SHBA, pa njohjet  dhe lidhjet e duhura, duket se do jete e kote. /Albavipnews/

Monday, 20 May 2013

Dafina dhe Dj Blunt, fejohen se shpejti?

Dafina Zeqiri & Dj Blunt
Dafina Zeqiri dhe Dj Blunt, fejohen ne qershor

Keto dite u perfol se kengetarja Dafina Zeqiri eshte ne lidhje me reperin, Dj Blunt dhe keto thashetheme po dalin te jene te verteta.

Ndonese kengetarja duket se po bene te pamunduren per ta fshehur nje gje te tille, megjithate, lajmin se ajo eshte ne lidhje me Blunt e kane konfirmuar edhe te aferm te kengetares.

Nje i aferm i Dafines, ka konfirmuar per Indeksonline se ajo eshte ne lidhje me Blunt madje, ai ka treguar se ata kane plan te fejohen.

Duffy ne Amerike, krijon miqesi te reja...

Dafina, kete here duet me Kofi Black

Fundjaven e kaluar, kengetarja Dafina Zeqiri ka udhetuar drejt Amerikes pasi ka qene e ftuar ne nje koncert ne New York. Atje ajo ka gjetur edhe kengetarin e ri dhe te talentuar qe jeton ne kete vend, Seven Saraci dhe, sic shihet edhe ne keto foto te postuara ne rrjetin social te djaloshit, ata e kane kaluar shume mire.

Madje, Dafina ka bere miq te rinj, kengetarin e njohur nga New Yorku me ngjyre Black, pervec kengetarit simpatik Saraci i cili synon te arrije fame ne kontinentin e larget. Ndersa “Panorama Plus” meson se Dafina do te bashkepunoje serish me Sevenin ne koncerte te tjera dhe pse jo ndonje duet se bashku, pasi pritja ka qene shume e mire ne kete koncert nga te pranishmit. Ajo ka kenduar nje duet edhe me kengetarin e njohur amerikan Kofi Black, personi qe shihni ne foto, si dhe me kitaristin e njohur shqiptar qe jeton ne Amerike, Faton Macula.

Saturday, 18 May 2013

Revista PANORAMA PLUS - 18 Maj 2013

Revista PANORAMA PLUS
Revista PANORAMA PLUS, 18 Maj 2013
 • Arian Cani, 45-vjetori hot. Politikane dhe artiste mes balerinash seksi topless
 • Flori Mumajesi e akuzon se nuk di te kendoje, reagon Gaxha: Ti je gei! Adriani: Nuk e kam ekzagjeruar me fjalen gei, se ia kam falur shume here ofendimet, nuk ballafaqohem me te se nuk ia vlen.
 • Ja cfare ben Joana pas daljes nga "Big Brother", fotot. Ervini i "BB4": Cfare me tha per Janin dhe Anaidin.
 • Kleoniki Delijorgji vjen me foto shume sensuale. Niki: Do doja te sfiloja per "Victoria's Secret"
 • Anjeza Shahini: Ndihem mire, fejesa eshte ne planet tona
 • Rikja fut ne sherr Ilirin me Elonen, plas xhelozia, e duan te dy per vete
 • Dalja e Joanes, ul adrenalinen e Anaidit. Shpendi i papozicionuar, nuk merret vesh ke pelqen dhe ke jo
 • Ermal Merdani: Finalistet sipas meje!
 • Kush e vesh Ilir Meten?

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online