All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Dancing With The Stars. Show all posts
Showing posts with label Dancing With The Stars. Show all posts

Tuesday, 21 January 2014

Lori Hoxha, triumfon ne "Dancing With The Stars"... [VIDEO]

Lori Hoxha & Dion Gjinika
Lori Hoxha fituese e “Dancing with the Stars 4”

Lori Hoxha ka triumfuar ne mbremjen finale te spektaklit “Dancing with the Stars”, duke u bere keshtu fituesja e edicionit te katert te ketij prodhimi te Vizion Plus e Tring, me patente origjinale nga BBC. Pas nje gare prej 11 puntatash, Lori dhe balerini profesionist Dion Gjinika, jane vendosur ne kete finale perballe me kengetaren nga Kosova Flaka Krelani, si dy finalistet e mbetura, rezultat i permbledhjes se votave te jurise dhe publikut. Yjet sfiduan njera-tjetren ne pjesen e fundit te spektaklit me nga tre kercime, rumba, mambo dhe tango performanca te cilat ne fund, folem ne favor te Lori Hoxhes dhe Dionit.

Bashke me trofeun e “Dancing with the Stars”, Lori Hoxha u vleresua edhe me cmimin e madh, apartamentin luksoz, dhurate e kompanise “Edial Al”. Me heret, mbremja finale e spektaklit ashtu sic pritej solli emocione dhe ethe gare. Puntata e 12-te e “Dancing…”, nisi me kercimin brazialian Samba, ku te peste finalistet, Lori, Aurela, Arjoni, Flaka dhe Aulona sollen energjine e karnavaleve te famshme braziliane.

Monday, 4 November 2013

DWS, Miriam Cani: Me vjen keq per ata qe prisnin te me shihnin live...

Miriam Cani
... arsyeja e vertete e largimit nga “DWS”

Largimi i Miriam Canit nga prezantimi i “Dancing with the stars” vetem kater dite para nates se pare te show-t ne “Vizion Plus”, u kthyer ne temen e dites ne rrjetet sociale per te mesuar arsyen. Shume u cuditen nga kjo sjellje rebelizmi e Miriamit, e cila deri tani kishte prezantuar karakterin e vajzes se qete dhe te bindur. Pas shume aludimeve per largimin e saj, ne rrjetet sociale e verteta pse producentja Holta Dulaku vendosi perjashtimin e saj, ishte sepse Miriami ne javen e fundit te pergatitjeve i ka bere presion asaj, duke i kerkuar para plus mbi marreveshjen me te cilen kishte rene dakord ne fillim. Madje, ky presion pak para fillimit te spektaklit i eshte bere producentets nga i fejuari i Miriamit, kengetari Alban Skenderaj, i cili ka zhvilluar biseden e siperpermendur. Holtes nuk i ka tingelluar aspak e drejte dhe normale kjo kerkese pas renies dakord me pare, dhe ndaj ka marre vendimin per ta perjashtuar pa hyre fare ne bisedime per kompromis.


Saturday, 20 October 2012

Simone promovon klipin ne gjuhen shqipe

Balerini italian Simone Pigliacelli i "Dancing with the Stars", i befasoi te gjithe duke vendosur te behet kengetar, dhe jo vetem me kaq, por edhe duke kenduar ne gjuhen shqipe.

Te merkuren e kaluar, ne klubin "Caramel", Simone ka prezantuar me sukses videon e tij te pare me titull "Pa kufi" (kliko per video) ku ishin te pranishem miqte e tij dhe disa fytyra publike ne mesin e te cileve Agnesa Vuthaj, Elvisi i BB, Stela Kotri, Olta Ahmetaj, Elton Tozaj etj. Simone jo vetem e kendoi kengen per miqte e tij, por edhe shtoj nje performance te zjarrte me dy balerina.

Thursday, 11 October 2012

Simone i DWS, behet kengetar...

Derisa balerinet shqiptare, enderrojne suksesin e tyre ne Itali, me Simone ndodhi e kunderta. Balerini profesionist italian, qe nje kohe ka qene pjese e emisionit "Amici", ka lene Italine dhe ka zgjedhur te jetoje ne Shqiperi, sepse ketu ai e ka gjetur veten me mire. E kemi percjellur ne dy edicionet e "Dancing With the Stars" me dy partnere, Agnesa Vuthaj dhe Zhaku, per te cilat ai thote se jane fenomenale. Ka perjetuar emocione te vecanta ne nje lidhje dashurie me nje vajze shqiptare me te cilen eshte ndare para pak kohe.

Edhe pse gjuha shqipe i duket e veshtire, ai ka vendosur ta mesoj me cdo kusht: "Po marre leksione per te mesuar shqipen, here pas here flas me miqte e mi, degjoj televizor, dua cdo dite te mesoj fjale te reja, por nuk e kam te lehte", ka thene ne nje interviste per revisten "Paloma". Por, ka dy fjale, "dy" dhe "gjithcka" qe ai nuk arrin t'i shqiptoj dot.

"Do te doja te kerceja me Rita Oren", ka deklaruar me tutje Simone, ne pyetjen se me ke do te deshironte te kercej ne sezonin e ri. Hm, do te ishte nje sensacion sikur te ndodhte.

Tuesday, 3 July 2012

Italiani Simone: Jam i dashuruar me nje vajze shqiptare...

Balerini Simone, i dashuruar me nje vajze shqiptare

Balerini Italian Simone eshte kthyer ne nje personazh mjaft i dashur pas dy sezonesh ne “Dancing With The Stars”. Por edhe balerini duket te jete afeksionuar me Shqiperine dhe shqiptaret. Ai ka bere te ditur se eshte i lidhur me nje vajze shqiptare por nuk deshiron te zbuloje identitetin e saj. "Tani jam ne nje periudhe njohjeje me nje vajze shqiptare. Nuk mund te them kush eshte, por eshte nje person qe me ben te ndihem mire. Kam dy vjet ketu dhe me kane nxjerre llafe se jam i lidhur me vajza te njohura, por faktikisht nuk kane qene te verteta. Kjo gje qe tani eshte e vertete preferoj ta shijoj per vete njehere. Dhe nese do te zgjase ne kohe iu siguroj se nuk do ta kem problem ta them,”-eshte shprehur Simone. Balerini nga Roma i cili ka performuar edhe ne programe te ndryshme te Rai-t, ka vendosur te shperngulet perfundimisht ne Shqiperi, se bashku me familjen, e cila sapo ka ardhur nga qyteti i Romes. /shqiptarja/

Monday, 2 July 2012

Agnesa Vuthaj "rikthehet" tek Simone...

Agnesa “rikthehet” tek Simone

Agnesa Vuthaj, bukuroshja kosovare këtë javë ka qenë në Tiranë. Por e mira që e solli Agnesën këtu nuk ka qenë ndonjë spektakël, por festa e inaugurimit të mikut të saj, Simone. Agnesa dhe Simone, vitin e kaluar u diskutuan shumë për një histori dashurie të lindur në “Dancing with the stars”. Kjo gjë asnjëherë nuk u vërtetua, duke shtuar përherë misterin rreth të dyve dhe marrëdhënies së tyre. Megjithatë, dashurinë e saj Agnesa nuk e shpreh me fjalë, por me vepra. Ajo ka udhëtuar nga Kosova drejt Tiranës për të qenë në festën që Simone ka bërë për shkollën e tij të kërcimit të hapur në Tiranë. Një gjest mjaft i bukur ky për të treguar se sa shumë vlerë mund të ketë një njeri për dikë, në këtë rast për Agnesën simpatike. Të jetë shuar vallë gjithë simpatia e Simones dhe ajo e fshehur e Agnesës edhe pas një viti…këtë vetëm ata të dy e dinë. /mapo/

Tuesday, 19 June 2012

Elvana Gjata: Nuk e di ende c'do bej me apartamentin...

Elvana Gjata: Fitova me shume se c’prisja, s’e di c’do bej me apartamentin

Fituesja e ketij edicioni te trete te “Dancing With the Stars”, rrefen per “Bluetooth” eksperiencen e jashtezakonshme ne spektakel, si dhe emocionet e momentit kur u shpall fituese...

Si ndihesh per kete arritje te madhe tenden?
Ndihem shume e realizuar. Kercimi, nje enderr e vjeter, nje pasion i hershem. Pata mundesine ta shfaq kete aftesi timen ne momentin me te perkryer, ne formen me profesionale. Ishte nje nder te punoja me nje partner si Gerdi Vaso dhe nje koreografe si Enada Hoxha. Kam mbetur shume e kenaqur nga puna profesionale qe eshte bere me produksionin e Holta Dulakut. Do te me mungoje vertet “Dancing With the Stars”!

Monday, 18 June 2012

Vedat Ademi pas “Dancing” ne “Americas Got Talent’?

Pretendenti kryesor për ta fituar “Dancing With the Stars” këngëtari Vedat Ademi, si duket nuk u mërzit që këtë çmim nuk e fitoi, flitet se artisti me armën e tij të fortë, zërin do të provojë në botë suksesin e këngës së tij.

Mësohet se ai do të konkurrojë në “Americas Got Talent”, ku në muajin që vjen më 10 korrik do të jetë në audicionin e këtij vendi.

Dhe, nëse ky lajm është i vërtetë, urojmë që këngëtari shqiptar me një zë shumë të veçantë t’i ecë sa më mirë dhe ta shohim në “Top 10” e më të mirëve në këtë talent-shou në Amerikë. /Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Vedat Adam after "Dancing" on "Americas Got Talent '?

Sunday, 17 June 2012

Elvana Gjata pas njeshit, fitoi ashtu siç flitej

Këngëtarja Elvana Gjata, e cila ishte impenjuar në spektaklin “Dancing With the Stars Albania” ka fituar vendin e parë, ashtu siç edhe pritej.

Siç duket, edhe siguria e saj ishte po aq e madhe, saqë çdo të enjte edhe nëse merrte vlerësime shumë negative, ajo e dinte se fansat e saj do ta mbështesnin shumë, ashtu siç bënë. Por, e mbështetën fansat, apo vetë ata që e kishin ftuar këngëtaren në këtë spektakël, ende nuk dihet.

E megjithëse Elvana Gjata është dukur shumë seksi, gjatë përformancave në hobin e saj që thoshte se donte../Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Elvana Gjata behind the One, won as talk

Elvana Gjata singer, who was engaged in the spectacle of "Dancing With the Stars Albania" has won first place, as expected. Apparently, even her safety was just as great that every Thursday, even if received more negative ratings, she knew her fans would support more, as they did.

But fans supported, or they themselves who had invited the singer in this show, is still unknown. And although it seemed too Linkin Park sex during her performance in the hobby that said donte.. / Maxim Gjokaj / Kosova Sot

Friday, 15 June 2012

Ami shtatzene, mungon ne naten finale te "Dancing With The Stars"

Amarda Toska (Ami) shtatzene, mungon ne naten finale te “Dancing with the Stars”

Thashethemet qe qarkullonin keto dite se prezantuesja e njohur Amarda Toska, e njohur nga te gjithe si Ami, eshte shtatzene dhe pret femijen e saj te pare eshte konfirmuar mbremjen e sotme nga bashkeshorti i saj, aktori i humorit Ermal Mamaqi. Teksa ka hapur naten finale te “Dancing with the Stars” ai eshte shprehur se kete nate do te prezantoje i vetem spektaklin, pasi Ami eshte pak pa qejf: ” Te gjithe burrat duhet ta kuptojne se per cfare e kam fjalen”- ka bere ai humor. Dhe me pas ka sqaruar: ” Te gjithe burrat qe jane ndodhur ne situaten ku ndodhen une tani”.

Sipas burimeve prane ciftit, Ami eshte ne fillimet e shtatzenise, ne javen e katert dhe ashtu sic edhe u pa nga mungesa e saj e sotme ne spektakel duket se nuk ka nje shtatzani te lehte./vipat/albobserver.com/

Elvana fiton “Dancing With The Stars Albania 3″

Elvana Gjata u shpall mbrëmjen e së enjtes si fituesja e edicionit të trete të spektaklit Dancing With The Stars Albania.Elvana Gjata përveç trofeut të “Dancing with the Stras 3”, ajo ka fituar edhe një apartament luksoz.

“Jam jashtëzakonisht shumë e emocionuar. Ndjej që kam fituar me të vërtetë shumë. Kjo ishte një eksperiencë e jashtëzakonshme që unë e prisja, sepse që e vogël kam dashur të merrem me balet. Dhe tani kam fituar një eksperiencë të jashtëzakonshme që do të vlejë në karrierën time ndaj i faleminderit publikut që më bëri të fitoja këtë garë sot”, u shpreh Elvana.

Në finale Elvana u përball me këngëtarin Vedat Ademi dhe fitorja në fakt ishte e vështirë pasi pikët e të dyve ishin shumë afër njëri-tjetrit.

“Ka qenë vërtetë eksperiencë e paharrueshme për mua. Dua të falënderoj familjen time në radhë të parë, dy prindërit e mi, dy vëllezërit e mi dhe motrën time. Sigurisht që të gjithë produksionin, përfshirë të gjithë stafin”, ka thënë Vedati. /Zeri-Ks/


- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Linkin wins "Dancing With The Stars Albania 3"

Friday, 8 June 2012

Dancing With The Stars Albania 3: Aferdita & Adelina eliminohen!

“Dancing”, 6 yje finaliste ne gare [VIDEO]

Nuk kane arritur te jene ne finale dy konkurrentet bukuroshe te “Dancing with the Stars Albania”, Aferdita Dreshaj dhe Adelina Tahiri. Dy mikeshat kane qene te larguarat e mbremjes gjysmefinale te spektaklit te suksesshem te “Tring Dixhital” e “Vizion Plus”, si me pak te votuarat mes kombinimit te pikeve te jurise dhe publikut, pa u perballur keshtu ne sfiden “Dance Off”. Me heret, gjate mbremjes, tete personazhet e mbetur ne gare kane percjelle emocione te forta, per shkak te sfides e cila kete gjysmefinale do te percaktonte yjet qe do te garojne te enjten e javes tjeter per trofeun e “Dancing Albania 3”. Plot 8 disiplina te ndryshme ishin gjinite ku personazhet VIP performuan kete puntate. Pjese e spektaklit, qe gjithmone ofron surpriza e te ftuar, ishte edhe kengetarja Argjentina Ramosaj me nje nga kenget hit te saj.

Thursday, 7 June 2012

Elvana Gjata merr 1

Këngëtarja e cila ka javë që po i kushton rëndësi vetëm spektaklit “Dancing with the Stars”, dhe është parë vetëm në “Top Fest 9”, Elvana Gjata, sonte ishte më dobët se asnjëherë tjetër në kërcim.

Madje ajo nga kryetari i jurisë Ilir Shaqiri ka marrë vetëm një pikë, pra 1. Por Elvana në mbrëmjen e së enjtes ka thënë që përsëri beson të publiku. Me këtë vlerësim të dobët, Elvana ulet pak poshtë nga pretendimet për ta fituar “Dancing”./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Elvana Gjata  takes 1

Singer which week you are only paying attention to the spectacle of "Dancing with the Stars", and is seen only in the "Top Fest 9", Elvana Gjata, tonight was worse than ever in the dancing.

And she by Ilir Shaqiri chairman of the jury has taken just one point, namely 1. But in evening of Thursday Elvana said it believes in the public again. With this poor rating, Elvana sits slightly below the claims of winning "Dancing". / Albavipnews /

Friday, 1 June 2012

Dancing With The Stars Albania 3: Seldi eliminohet (Perseri!)

Iken perseri pas rikthimit Seldi nga DWTS

Nuk ka arritur ta shijoje me shume se nje puntate rikthimin e tij ne “Dancing with the Stars”. Seldi, si me pak i votuari nga kombinimi i pikeve mes jurise dhe publikut eshte vendosur balle per balle bukuroshes Adelina Tahiri ne sfiden “Dance Off”. Mes nje Mamboje dhe nje Rumba, te dyja jo fort te pelqyera nga Ilir Shaqiri, u zgjodh performanca e Adelines. Ndryshe nga mbremjet e shkuara, ne puntaten e te enjtes te spektaklit te suksesshem te “Tring Dixhital” e “Vizion Plus”, u vune ne gare 9 personazhe VIP, pas rikthimit me votat e publikut te tre prej te larguarve si Aferdita Dreshaj, Seldi Qalliu dhe Xhani Shqerra. Yjet performuan ne gjini te ndryshme nga Pasodoble, Charleston, Tango apo Samba. Por kjo nuk ishte e vetmja performance e personazheve VIP ne mbremjen e te enjtes, vetem dy puntata larg finales se madhe.

Sunday, 27 May 2012

Elvana e modernes dhe e popullit

Po ecën shumë mirë dhe si duket edhe juria dhe teleshikuesit që e shohin spektaklin e kërcimit “Dancin with the Stars” që ajo është favorite për të fituar.

Këngëtarja Elvana Gjata ka kërcyer edhe këtë herë bukur me Gertin, madje edhe është dukur shumë popullore me kostumin kombëtar të zonës së veriut. Ne siguruam këtë foto nga facebooku i këngëtares, që si duket me shumë krenari e kishte vënë aty.

Nëse dikush mendon se Elvanës i shkon vetëm modernia, e keni gabim, ajo është e bukur edhe kështu me rroba popullore./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Elvana of modernity and the people

Is progressing very well and it seems the jury and the viewers who see the dance spectacle "Dancin with the Stars" that she is favorite to win. Elvana Gjata singer has jumped pretty well this time with Gertie, it seemed even more popular with the national costume of the northern area.

We obtain this file from the singer's Facebook, which seems very proud of had put it there. If someone thinks that just goes Elvanes modern, got it wrong, it is also nice clothes so popular. / Maxim Gjokaj / Kosova Sot /

Saturday, 26 May 2012

Aferdita, Seldi dhe Xhani rikthehen ne Dancing With The Stars...

Aferdita, Seldi dhe Xhani rikthehen ne “DANCING”

Sic eshte thene qe ne naten e pare te "Dancing With the Stars", surprizat ne formulen e garimit ne kete edicion nuk kane te sosur. Formula e re qe producentja perfshiu ne garen e ketij viti ishte e njohur ne te gjitha realizimet e ketij spektakli ne Itali, Amerike, Angli etj., pra rimarrja ne gare e te eliminuarve gjate javeve te ndryshme. Keshtu qe, ne fillim te puntates se kesaj te enjteje u tha se do te hapej votimi per te shtate te eliminuarit, ne te cilet nuk u perfshi Artan Imami, qe eshte larguar me deshire nga gara per arsye shendetesore. Producentja Holta Dulaku vendosi qe ne baze te votave te publikut, i cili kishte mundesi te votonte gjate gjithe nates, te riktheje ne gare tre prej shtate te eliminuarve. Ne fund te votimit, u shpallen te rikthyer Xhani Shqerra, Aferdita Dreshaj dhe Seldi Qalliu.

Friday, 25 May 2012

Dancing With The Stars Albania 3: Asnje eliminim kete jave!

Asnje eliminim ne Dancing [VIDEO]

Plot surpriza ka qene mbremja e te enjtes ne spektaklin e radhes se “Dancing with the Stars”. Njera prej tyre ishte finalja, ku ethshem pritej eliminimi i nje personazhi VIP, mes Ornela Bregut, Foto Strakoshes dhe Vedat Ademit, si me pak te votuarit, por produksioni zbuloi se te tre yjet do te qendronin perseri ne gare, pa pasur largime ne kete mbremje. Por, kjo nuk ishte e vetmja surprize. Qe ne nisje te produksionit te suksesshem te “Tring Dixhital” e “Vizion Plus”, u anoncua se tre prej VIP-ave te cilet ishin larguar me heret gjate spektaklit, do te kishin mundesi te riktheheshin, permes nje votimi nga publiku qe zgjati gjithe mbremjen. Aferdita Dreshaj, Xhani Shqera dhe Seldi Qalliu ishin te zgjedhurit e publikut per tu rikthyer keshtu ne gare javen qe vjen. Kercimi, si elementi kryesor i Dancing, ishte kete puntate nje emocion me vete.

Thursday, 24 May 2012

Aferdita Dreshaj: "Danc off"-i me shoqen time te ngushte ka qene i kurdisur

Aferdita Dreshaj e zhgenjyer nga DWS: Turp qe me eliminuan!

Bukuroshja e “Miss Universe 2011”, modelja dhe kengetarja Aferdita Dreshaj, eshte prekur shume me largimin nga spektakli i vallezimit “Dancing with the stars” gjate mbremjes se te enjtes, pasi konsideron se jo vetem qe ka kercyer shume mire, por edhe se vleresimi i jurise ka qene gati maksimal. “Te dal une me 27 pike, kur 30 pike jane gjithsej dhe piket maksimale qe u moren te enjten ishin 28, kjo nuk di si eshte e mundur. Turp!”, - thote Aferdita ne nje interviste per “Standard”, duke ndare me ne emocionet rreth ketij eventi. Ajo eshte e bindur se “Dance off”-i perballe shoqes se saj te ngushte, Adelina Tahirit (se ciles i uron fitoren) ka qene i kurdisur, pasi do te kishte me shume ndikim te shikuesit.

Sunday, 20 May 2012

Elvana Gjata, shprese vetem te fansat

“Ju gjykoni, ndërsa publiku vlerëson”. Kjo ka qenë fraza që këngëtarja Elvana Gjata, me të po merr pjesë në spektaklin “Dancing with the Stars”, ka thënë gjatë mbrëmjes të së enjtes.

Në fakt, vajza e muzikës ka dashur të tregojë se ajo është e bindur se nëse nuk e do juria, ka shumë fansa, të cilët e ndjekin edhe në sallën e këtij spektakli kur ajo kërcen, dhe ato e vlerësojnë më shumë.

Si duket Elvana vazhdon të ketë siguri në vete për të arritur në finale, ndërsa është eliminuar javën e shkuar bukuroshja Afërdita Dreshaj, e cila u sfidua me shoqen e saj, Adelina Tahirin./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Elvana Gjata, just hope the fans

"You judge, as the public appreciates." That was the phrase that Linkin Park singer with taking part in the spectacle of "Dancing with the Stars", said during the Thursday evening. In fact, the daughter of music he wanted to show that she is convinced that if the jury will not, there are many fans who follow in the hall of this spectacle when she jumps, and they value most. Linkin apparently continues to have confidence in themselves to reach the finals, and was eliminated last week Untitled Beauty, which was challenged by her friend, Adelina Tahiri. / Maxim Gjokaj / Kosova Sot /

Friday, 18 May 2012

Dancing With The Stars Albania 3: Aferdita Dreshaj eliminohet!

Eliminohet Aferdita Dreshaj [VIDEO]

Ka qene si gjithmone emocionues vendimi i radhes per largimin e nje prej personazheve VIP nga Dancing Albania, por mbremjen e te enjtes sfida vuri perballe dy bukuroshe dhe mikesha te ngushta, duke e bere eliminimin me te veshtire dhe prekes. Aferdita Dreshaj, u largua keshtu nga gara me e madhe e kercimit ne ekranet shqiptare, per te lene ne spektakel kengetaren Adelina Tahiri. Me heret gjate mbremjes 7 yjet e mbetur ne gare, performuan edhe kete puntate ne disiplina te ndryshme qe nga klasiku vals e deri tek sensualja rumba, ku personazhet si cdo te enjte u veshen me elegance nga Ardi Asllani. Produksioni i “Tring Dixhital” e “Vizion Plus”, i cili i kushtohet teresisht kercimit dhe emocioneve qe te fal ai, nisi ne fakt me nje homazh kushtuar mjeshtrit te koreografise, Agron Aliaj, i cili u nda nga jeta paraditen e te enjtes.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online