All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Daniela Pajaziti. Show all posts
Showing posts with label Daniela Pajaziti. Show all posts

Friday, 19 July 2013

Miss Durresi në krahet e nje modeli ne Zvicer

Bukuroshja Daniela Pajaziti, apo Miss Durrësi 2013, si duket udhëtimi që ka bërë një javë më parë në Zvicër ka pas një arsyeje.

Ajo është shoqëruar atje me një djalosh simpatik me origjinë nga Gjakova e Kosovës që jeton prej vitesh në Zvicër, dhe quhet Armando i njohur me këtë pseudonim si model, ose emrin e saktë Pashk.

Flitet se djaloshi ia ka marrë zemrën Danjelës dhe e ka ftuar në qytetin ku ai banon dhe ku kanë kaluar së bashku disa ditë fantastike.

Ndërsa ne zbulojmë edhe këtë foto ku duket ajo në liqenin e Cyrihut në Zvicër, dhe po në të njëjtën barkë është edhe modeli kosovar.

Gjithashtu mësojmë se Pashku dhe Daniela janë njohur për herë të parë në ditëlindjen e missit në Durrës, ndërsa edhe djaloshi kohët e fundit po e bën shumë rrugën Zvicër-Durrës./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Miss Durres in the arms of a model in Switzerland

Beauty Daniela Pajaziti, or Miss Durres in 2013, apparently has made ​​travel a few weeks ago in Switzerland had a reason. It is accompanied there by a charming young man originally from Gjakova Kosovo for years living in Switzerland, and called Armando familiar with this nickname as a model, or the exact name of Easter.

Sunday, 2 June 2013

Noizy nuk e fsheh me te dashuren...

Fotot e para te ciftit ne pishina, pas 1 viti lidhje.

E dashura e Noizit ben 18 vjec

Ka qene me i perfoluri ne lidhjet e tij me femrat, por se fundi me sa duket ka arritur te gjeje femren qe e ben te ndihet mire. Deri tani e ka mbajtur te fshehte lidhjen me “Miss Durresin” Daniela Pajaziti, por ka pritur diten qe ajo te beje 18 vjec, mosha e duhur per te dale hapur ne publik. Ata kane preferuar te festojne ne intimitet te plote ne pishina, ku kane realizuar dhe keto foto provokuese qe shihni. Fotot i ka hedhur ne profilin e saj ne facebook vetem per pak minuta, dhe me pas i ka hequr, pasi me sa duket, eshte penduar. Gjithsesi, e para qe foli per lidhjen e saj me Noizy-n ishte ajo qe pohoi se me te po jetonte nje lidhje pasiononte dhe se ai eshte shume i vecante. Nder te tjera, ajo prezantoi nje tjeter Noizy, si djale te embel dhe qe dinte te falte shume dashuri. Duket se te dy ata i kane pasion fotot, pasi dhe historia e tyre e dashurise lindi ndersa po realizonin disa foto artistike, dhe fotografi Armand Sallabanda kishte zgjedhur Danielen si modelen qe do te shoqeronte Noizy-n. Lidhja e tyre ka nisur para me shume se nje viti, dhe ata kane pohuar se: “Shume njerez shfaqen skeptike per vazhdimesine e kesaj lidhjeje, por ne ndihemi vertet shume mire”.

Sunday, 12 May 2013

Noizy, lidhja pasionante me Miss Durresin...

Daniela Pajaziti & Noizy
photo: armand sallabanda
Miss Durresi: Ju tregoj lidhjen time me Noizy-n

Daniela Pajaziti, 17-vjecarja durrsake e shpallur “Miss Durresi”, ne harkun e nje viti ka pasur fatin te jete nje prej vajzave me te perfolura ne boten e miss-eve dhe showbiz-it shqiptar. E kemi pare si modele neper sfilata ne Shqiperi, Kosove, Fashion Week Milano ne dhjetor etj. Ndersa sot ajo eshte nje nga 20 pretendentet per kuroren e “Miss Albania 2013”, qe do mbahet se shpejti ne ‘Tv Klan’. Ne nje rrefim te sinqerte per “Bluetooth”, bukuroshja e Durresit, vjen per te shpjeguar ate cka thuhet per lidhjen e saj dhe te Noizy-t. Te pathenat dhe te vertetat e kesaj marredhenieje komplekse, por njekohesisht dhe te vecante.

Je perfolur shume per jeten private. Mendon se kjo e demton karrieren tende apo e favorizon?

S’me pelqen qe jeta ime private te jete e perfolur aq shume sa te me pengoje. Ne fillimet e mia eshte trilluar shume mbi mundesine e lidhjeve te mia, te cilat kane rezultuar te jene thashetheme te pakonfirmuara nga une. Une jam njeriu me i hapur, pranoj te komunikoj cdo gje me publikun tim, mbi cdo gje qe vlen per t’u treguar.

Saturday, 11 May 2013

Revista BLUETOOTH - 11 Maj 2013

Revista BLUETOOTH
Revista BLUETOOTH, 11 Maj 2013
  • Miss Durresi: Lidhja ime me Noizy-n! Takohemi ne fshehtesi. Shume njerez jane xheloze per marredhenien tone. Daniela Pajaziti rrefen marredhenien me reperin: Ai eshte shume i kujdesshem dhe i embel
  • Zbulohen fotot erotike te Adelina Tahirit
  • Ambasadori amerikan, fans i Aurela Gaces. Fotot e Aleksander Arvizu ne pub, duke shijuar muziken shqiptare.
  • Ola Bruko, brenda dhe jashte studios se lajmeve
  • Miss-i Arnida Capi, kandidate ne Tirane, pas Ngjeles
  • Algen Nikolla: Ju rrefej dasmen e Valeria Marinit. Si i lashe jashte Cinzia Leonen dhe Bobo Vierin
  • Elvana Gjata "djeg" Tiranen
  • "Eurosong", feste e madhe per Lulgjurajn dhe Sejkon
  • Valbona Mema dhe Shpat Kasapi, turne ne Australi
  • Te rejat e "BB6": Elona-Rikes: Ti ndjen per Ilirin; Anaidi-Joanes: S'kam hyre ne "BB" per te gjetur te dashur; Joana: Rikja eshte lesbike. Genjen, s'ka punuar per nje firme te njohur; Elona rrefen per vuajtjet e saj; Iliri i shpreh ndenjat Rikes: Nuk rri dot pa ta ndjere aromen; Shpendi: Joana eshte zero.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online