All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Dardan Luta. Show all posts
Showing posts with label Dardan Luta. Show all posts

Sunday, 21 July 2013

Teuta dhe Dardani behen prinder te nje vajze...

Teuta Kurti behet nene

Kengetarja shqiptare, Teuta Kurti, ka sjelle ne jete femiun e saj te pare, qe eshte e gjinise femerore.

Teuta dhe bashkeshorti i saj Dardan Luta jane bere prinder te nje vajze, qe ka shtuar gezimin ne familjen e tyre pikerisht ne muajin e shenjte te Ramazanit.

“Falenderimi i takon vetem Allahut qe me begatine e tij i ploteson punet e mira. Faleminderit per urimet e shumta familjare shoket dhe shoqet nga une, Dardan Luta dhe Aya”, eshte shprehur Teuta ne rrjetin social Facebook.

Teuta ka kohe qe nuk ka qene e pranishme e ndonje projekt ne skenen muzikore shqiptare, ndersa mbetet te shihet nese kengetarja me zerin fantastik do t’i kthehet zejes qe ajo di te beje me se miri.

Saturday, 4 February 2012

Teuta Kurti: Nuk jam shtatzene...

Pas lajmit per shtatzani reagon Teuta Kurti, ‘’Nuk jam shtatzene’’

Ne shtator te vitit te kaluar, kengetarja e njohur Teuta Kurti i dha fund beqarise duke u martuar me te fejuarin e saj, Dardan Luta.

Pas marteses, kengetarja nuk ka ndaluar me aktivitetet e saj muzikore, por me nje rritem akoma me te madh ka kryer obligimet e saja. U perfol se per shkak te mungeses ne Prishtine, asaj edhe iu vjodh apartamenti se bashku me shume gjesende te vlefshme dhe dhuratat e marteses. Kete kohe po flitet se Teuta eshte shtatzene dhe ne pritje te nje femije, por si duket lajmi nuk eshte i vertete.

Saturday, 14 January 2012

Teuta Kurti eshte shtatzene

Në shtatorin e 2011 ne patëm mundësinë të shohim fotot e bukura të dasmës së këngëtares së suksesshme kosovare Teuta Kurti. Vetë këngëtarja kur u martua u shpreh se dëshironte të kishte një familje të madhe e të bënte shumë fëmijë.

Ne zbuluam se dëshira e Teutës sapo ka filluar të realizohet. Burimet të sigurta na kanë informuar se Teuta Kurti është shtatzënë.
Nuk kemi mësuar ende në cilin muaj të shtatzënisë është apo gjininë e fëmijës, por me siguri mund të themi se Teuta po i përjeton shumë e lumtur këto ndryshime të rëndësishme që po ndodhin në jetën e saj./Bluetooth/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Teuta Kurti is pregnant

In September 2011 we had the opportunity to see beautiful pictures of a successful wedding singer Teuta Kurti Kosovo. When she married the singer himself said he wanted to have a large family of many children do.

Friday, 14 October 2011

Teuta Kurti Ne Muaj Mjalti "Te Vonshem"...

Teuta Kurti: Muaji i mjaltit le te prese, ne fillim puna

Teuta Kurti, e cila muajin e kaluar i dha fund beqarise, duke u martuar me te fejuarin Dardan Luta, ka thene se fundmi se per shkak te angazhimeve ajo do te shkoje ne muaj mjalti “te vonshem”. Aktualisht, kengetarja e talentuar eshte angazhuar ne “12 Fantastiket”, prane spektaklit “E Diell” ne Top-Channel, por sapo te gjeje paksa kohe te lire, se bashku me te shoqin ajo do t’i drejtohet bjeshkeve te Rugoves, nje zone mjaft e njohur turistike ne Kosove. “Pas marteses na eshte dashur qe t’i kthehemi punes dhe nuk kemi mundur qe te shkojme ne muajin e mjaltit. Fatmiresisht kemi pushuar para marteses, gjate veres, ne Mal te Zi. Por do ta shfrytezojme Muajin e Mjaltit ne Rugove me vone”, - ka thene artistja, ndersa e sapomartuar sikurse ajo, “12 fantastikeve” u eshte bashkengjitur edhe Yllka Kuqi, gjithashtu kengetare shume e talentuar.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online