All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Dardana Buxhovi. Show all posts
Showing posts with label Dardana Buxhovi. Show all posts

Saturday, 16 June 2012

Lorik Cana te dashuren ne Itali, por ne Kosove shoqerohet me Dardanen...


Lorik Cana deklaron se ka te dashur ne Itali, por ne Kosove shoqerohet me Dardanen

Futbollisti i njohur Lorik Cana gjithmone eshte ne ‘’ shenjester’’ te femrave te bukura, edhe perkunder faktit se kohe me pare ka deklaruar qe mediat jane ato qe e lidhin me femra te cilat ndoshta nuk i njeh. Lista e femrave qe kane qene ne krahet e futbollistit te njohur eshte e gjate; modele, kengetare e bukuroshe te panjohura, vajza seksi dhe me shume elegance jane ato te cilat joshin futbollistin e famshem. Lajmi se ai po perjeton nje lidhje dashurie ne Itali, si duket po shfaqet vetem si reklame per te terhequr vemendjen e mediave roze, te cilat shpesh nxjerrin lajme mbi jeten private te Canes. Pasi ka mbyllur sezonin e trajnimit, Loriku ka udhetuar drejt Kosoves per te kaluar disa dite pushimi tek familja dhe shoqeria e tij.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online