All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Devis Xherahu. Show all posts
Showing posts with label Devis Xherahu. Show all posts

Sunday, 28 July 2013

Revista PALOMA - 27 Korrik 2013

Revista PALOMA - 27 Korrik 2013
Revista PALOMA, 27 Korrik 2013
 • Ciljeta: Im bir me ka bere te ndihem edhe me seksi
 • Shpat Kasapi: Me Aferditen jemi takuar si miq. Per momentin jam single!...
 • Devis Xherahu: Me Ertemionen ne Spanje, endrra qe m'u be realitet!
 • Blerina Braka: Nuk kam pune me zogun e Tunes, une kam zogun tim!
 • Arbana argetohet ne klub me bashkeshortin
 • Franceska: Vigani nuk eshte mashkull per mua!
 • Eldora e "BB6", super seksi per 28 vjetorin e saj. Shpendi me dhuroi nje tufe trendafila dhe nje varese Swarovski
 • Fjolla dhe Stresi "djegin" Tiranen
 • Julian Deda keshillon vellain e sapomartuar: Me mend ne koke!
 • Per pushime ne Dubai me Nora Istrefin
 • Nga Niko Komani: VIP-at me trendi te plazhit; Aferdita Dreshaj, Albana Osmani, Argjentina Ramosaj, Adrian Gaxha, Anjeza Branka, Arion Muca, Afroviti Goge, Anxhelina Hadergjonaj, Suada Sherifi, Tuna, Viola Spiro, Besa Kokedhima, Fjolla Morina, Liberta Spahiu, Emina Cunmulaj, Flaka Krelani, Jeta Faqolli, Enca Haxhiu, Oriola Marashi, Nora Istrefi, Lori Hoxha, Luana Vjollca, Roza Lati, Petrula Spiro...

Sunday, 16 September 2012

"Kenga Magjike 2012"; Zbulohen disa nga emrat...

“Kenga Magjike 2012”, Zbulohen disa nga emrat e kengetareve qe marrin pjese

Kenga Magjike” do te nise ne fund te kesaj jave, si fillim duke prezantuar kenget tek “E diela shqiptare”, ashtu sic eshte bere tradite vitet e fundit. Ky eshte nje festival qe terheq gjithnje vemendjen e medias, e jo ne pak raste shkakton edhe polemika mes kengetareve per cmimin e madh, duke qene se jane artistet ata qe votojne njeri-tjetrin dhe zgjedhin fituesin.

Edhe kete vit thashethemet nen ze kane nisur, por ende kane mbetur zera qe qarkullojne neper tavolina, pa mundur te dalin dot nga guaska e zilise apo thjesht frikes se nje produksioni me te mire. Kengetaret e rinj duket se jane ata qe me shume u druhen emrave te medhenj te skenes, pasi i frikesohen jo vetem emrit, por shpesh edhe prapaskenave qe mund te krijohen, megjithese ne fund te gjithe duken te kenaqur me ate qe arrijne.

Revista PALOMA - 15 Shtator 2012

Revista PALOMA, 15 Shtator 2012
 • Flet Besfort Hasanaj, njeriu qe i ka publikuar videot e kengetares: "Ja cila eshte fytyra e vertete e Bleona Qeretit". Kerkoi te martohej me mua per te bere dokumentet gjermane. Bleonen e kane arrestuar se vodhi ne nje dyqan.
 • Elvana Gjata me e mira ne Ballkan
 • Erioni dhe Lori. Me shume se sa vetem koleg...
 • Genta e BB: Nuk kam bere abort! Na ka zene frika te shkojme te gjinekologu se te bejne me barre!
 • Kastro Zizo: "Vitin tjeter kandidoj per deputet". "Zone e lire" me ka prishur gjithmone pune, nuk shkoj me!
 • Ne dasme me Orinda Huten
 • In Love, Devis Xherahu & Ertemiona: "Pas 20 vitesh? Te rrudhur por te lumtur!"
 • Gena: Pas divorcit, ndihem mire shpirterisht
 • Ish-e dashura e Noizy-t ne shoqerine e Stresit
 • Rita Ora kerkon te dashur
 • Elton Tozaj, ngre shqetesimin e radhes: "Vitin tjeter, do bejme kufja party?"

Revista PANORAMA PLUS - 15 Shtator 2012

Revista PANORAMA PLUS, 15 Shtator 2012
 • Ina Rama, imazhet seksi ne plazh
 • Franceska e BB: Ju rrefej ndarjen me Ermalin, ja si me tradhtonte me te tjera. Tani qe u mesua ndarja, kam shume oferta nga djem per lidhje.
 • Genta e BB5: Miqte e pabese shiten lajmin e abortit tim per 5 leke
 • Adela: Bashkejetesa ime e gjate me gazetaret. Ish-pjesemarresja e "Big Brother", sot gazetare, flet per projektin e saj te ri ne "News 24" dhe jeten private
 • Raphael Mazzucco, fotografi kanadez qe bindi Vildane Zenelin te zhvishet nudo
 • Flori Lloga: Si menaxher lokalesh ne SHBA, ja sa i paguaj kengetaret. Vellezerit Lloga flasin per rikthimin e fuqishem ne muzike, jeten prej milioneresh dhe suportin qe u japin kengetareve
 • Devis Xherahu, pas nje viti le pas dhimbjen, dhe konkurron ne "Kenga Magjike" me nje kenge lumturie
 • Ardit Gjebrea merr Dalina Buzin tek "E Diela Shqiptare"

Tuesday, 7 August 2012

Devis Xherahu: Lidhja me Ertemionen ne kulminacion...

Devis Xherahu: Lidhja me Ertemionen ne momentet me te mira, do pushojme ne Palma de Majorka

Per historine e tyre te dashurise kane folur te dy, ish-miss-Shqiperia, Ertemiona Mejdani dhe kengetari i njohur, Devis Xherahu. Por, per sa u perket fjaleve qe qarkullojne se ata aq shume e kane konsoliduar lidhjen, sa jane ne prag te fejeses, Devisi pohon se “ende nuk kemi filluar te mendojme per fejesen, por tani per tani i kemi rezervuar vetes disa pushime te rralla pas dates 20 gusht, pasi do te shkojme te pushojme disa dite ne Palma de Majorka”.

Monday, 7 May 2012

Revista BLUETOOTH - 5 Maj 2012

Revista BLUETOOTH, 5 Maj 2012
 • Sherri, "Babastars" perball Noizy-t. Protagonistet tregojne te verteten per grushtat. Si lindi konflikti? Babastars: Noizy kerkon fame prej nesh, te jete krenar qe na takoi LIVE. Noizy: Iu luta policise te me jepnin videon, ata jane si femra.
 • Stresi Enxhit: "Per ty ia vlen te vdes"
 • Olsi Mingomataj tregon muskujt
 • Argjentina Ramosaj: Jame ndare nga i fejuari, s'ka me drama
 • Leonora Jakupi pozon ne kopertinen e nje reviste, shfaq tekat e nje dive
 • Triumfi i Elvanes. "Afer dhe larg" ne Balkanika Music Awards
 • Soni dhe Mirko, xhiro me Annen
 • Zbulohet i dashuri i Franceskes jashte shtepise?!
 • Ettore Sequi hyn ne "Big Brother"
 • "Martohen" pas 20 vitesh Mihrija dhe Naimi
 • Zhvishen yjet e "Dancing". Gerdi s'rri dot serioz me Elvanen. Foto Strakosha relaksohet me puro.Shenimet e fundit te Amit. Ermal Mamaqi: Me dhemb koka!
 • Bujar Kapexhiu: Mua me levdojne, shajne jurine! "Pretendentja e sivjetshme, Elvana Gjata"

Monday, 27 February 2012

Devis Xherahu ne Top Fest me nje balade...

Devis Xherahu ne Top-Fest me nje tjeter balade, frymezuar nga Houston

Kengetari Devis Xherahu, i cili po zhvillon nje karriere te suksesshme aktualisht ne Shqiperi ka pohuar se do te marre pjese ne ‘Top-Fest 9’ serish me nje balade. I pyetur nese kenga i kushtohet te dashures se tij, ish-misit Ertemiona Mejdani, Devisi ka thene se kjo eshte nje kenge dashurie, nje balade teper e vecante, por jo per te. “Kengen e shkruajta ate dite qe mora vesh per vdekjen e Whitney Houston, sepse isha shume i merzitur. Pastaj Jorgo Papingji hodhi tekstin, por qe nuk ka lidhje me Whitney, por me dicka tjeter. Kuptohet, vetem per dashurine”, – ka thene Devisi per “Mapo”. Jeta e tij artistike ne Shqiperi po shkon me se miri e po ashtu edhe ajo private, ku vetem para nje jave ai pohoi me plot gojen se eshte i dashuruar me Ertemionen. /mapo/

Monday, 20 February 2012

Devis Xherahu ben publike lidhjen me Miss-in, ish gruaja shperthen...

Devis Xherahu deklaron lidhjen me Miss-in, ish gruaja nxjerr mllefin

Paola Kondakci: "Me tradhetoi dy vjet rresht, ja intrigat pas shpines sime"

“Akoma s’e besoj” ishte kenga qe i dha Devis Xherahut nje sukses te jashtezakonshem me rikthimin e tij ne Shqiperi, dhe per ironi te fatit muzika ishte shkruar nga ish-bashkeshortja e tij, Paola Kondakci. Kur ajo e shkroi baladen, me vargje te Jorgo Papingjit per ndarjen, ata ishin bashke, por problemet ne cift kishin filluar me heret. Dhe per te marre nje vendim te tille ndarjeje ndoshta ishte pak me e veshtire per faktin se ata kishin 20 vite bashke. Me realizimin e klipit te kesaj kenge, Devisi i cili e pohoi qe ne konkurrimin e “Kenga Magjike”, se i kishte dhene fund marteses ne Athine me pianisten Paola, ai nuk ngurroi qe ta bente deri diku fakt te pamohueshem lidhjen e perfolur me Miss Shqiperia 2009, Ertemiona Mejdani nga Korca.

Ata interpretuan te dy ne klip duke shkembyer puthje dhe intimitet. Ne nje interviste per gazeten “Panorama”, Devisi deklaroi per here te pare miqesine speciale per Ertemionen, nderkohe qe te shtunen ne nje nga revistat e perjavshme, ata kane pohuar per here te pare se jane bashke ne nje lidhje pasiononte dashurie”. Shfaqja e tyre ne kopertinen e kesaj reviste duke pozuar ne krah te njeritjetrit ka shkaktuar debate ne facebook mes fansave te tyre, ish-bashkeshortes Paola, dhe te dashures aktuale te kengetarit, Ertemiona.

Sunday, 19 February 2012

VIP Ballina: Revista PANORAMA PLUS - 18 Shkurt 2012

Revista PANORAMA PLUS, 18 Shkurt 2012

 • Devis Xherahu, kengetari pohon lidhjen me miss-in, shperthen ish-gruaja. Paola Kondakci: "Me tradhtoi dy vjet rresht, ja intrigat pas shpines sime".
 • Rita Lati ziliqare per format e Alberies
 • Ledio i Portokallise: 14 shkurti me gjeti vetem, femrat jane materialiste
 • Big Brother 5, zbulohet ne nga konkurrentet, ish-mister Albania, Ermali
 • Ermal Merdani, djali qe fale kurores eshte mesuar me vemendje mediatike
 • Flori Mumajesi, shperthen konflikti me "Besfort Video", e akuzon per vjedhje. Flori: Ka publikuar kenget tona ne Youtube dhe nuk na ka paguar.
 • Linda Halimi dhe Big D kurorezojne dashurine me fejese. Dhendrri i huaj i blen kengetares dhurate nje unaze diamanti

Tuesday, 14 February 2012

Devis Xherahu dhe Ertemiona Mejdani dashuri ne shikim te pare...

Tani eshte e mundur

Nga prezantimi i pare, dy vjet te shkuara, deri tek historia e dashurise. Thashethemet mbi divorcin, klipet dhe lidhjes se fshehte te Ertemiona Meidanit dhe Devis Xherahut. E verteta zyrtare e nje historie qe nisi si e pamundur dhe qe ende nuk ka perfunduar

Ka qene dashuri me shikim te pare. E lindur ne Korce dhe mbajtur e ndrydhur per pothuaj dy vjet. Sepse ai ishte i martuar ndersa ajo nje miss ne fuqi, e zhytur ne impenjimet e veta te kurores se bukurise dhe hidherimit nga pamundesise per te shijuar cka kishte ndjere ate mbremje te nxehte vere, ne vendlindje. Ndersa rrefejne sot takimin e pare real, pas nje komunikimi te gjate virtual ne Facebook, Ertemiona Meidani dhe Devis Xherahu buzeqeshin. E para e lehtesuar qe tanime mund ti thote gjerat sic jane, te verteta troc, ndersa i dyti i lumtur qe me ne fund deshira qe kishte shprehur pa ze naten e njohjes – “ah sikur te isha beqar” – iu plotesua.

Monday, 19 December 2011

VIP Ballina: Revista PALOMA - 17 Dhjetor 2011

Revista PALOMA, 17 Dhjetor 2011
 • E kam te veshtire me djemte amerikane. Anxhelina Hadergjonaj rrefen per here te pare gjithcka nga jeta e saj ne Amerike, djemte, shoqeria, ushqimi dhe karriera ne token e premtuar!
 • Noizy: Per faj te Edites me kane ndaluar te takoj vajzen!
 • Tuna pret nje femije me Noizy-n
 • Flori i "Portokalli"-se ndahet nga e dashura
 • Ertemiona Mejdani reagon ndaj thashethemeve per lidhjen e saj me kengetarin korcar. Devis Xherahu, mashkulli me te cilin do isha dashuruar
 • Valon Kaba, modeli shqiptar i preferuari i homoseksualeve
 • Sabina Dana: Kengetaret me njeri-tjetrin armiqte me te medhenje!
 • Elvana dhe Flori krishtlindje ne New York
 • Nora Istrefi kopjon Elvanen
 • Mc Kresha tregon per lidhjen e tij me Rozana Radin. Mora vajzen me te mire te Tiranes!
 • Enxhi Kamenica shfryn buzet!
 • Domenika Caushi ne "Ballando con le stelle"? E lash Seldin pasi zbulova homoseksualitetin e tij!
 • Lidhjet dhe ndarjet me te bujshme te 2011-tes
 • Viti i ndryshimit. Si ka ndryshuar stilin personazhet e skenave tona
 • Me Neden dhe Ogrenin. Te rinjte shqiptare dhe e ardhmja europiane!

Saturday, 10 December 2011

Devis Xherahu ne Skena Hot me Missin Ertemiona Mejdani...

Devis Xherahu & Ertemiona ne klipin "Akoma se besoj"
Pas divorcit, Devis Xherahu lidhet me ish-missin nga Korca

Shume pak artiste guxojne te fusin ne loje edhe jeten e tyre, por Devis Xherahu nuk ngurron ta beje. Me ish-bashkeshorten ka kaluar 20 vite nga jeta, gati po aq vite sa mosha e Ertemiona Mejdanit, Miss Shqiperia 2009, e cila vendos te jete protagoniste ne skenat erotiko-romantike me Devis Xherahun ne klipin e kenges “Akoma s’e besoj”. Baladen e ndjere te “Kenga Magjike”, ku deshmohet dhimbja pas ndarjes, Devisi e realizon klip, ku ndersa e gjen vetem ne apartamentin bosh pas ikjes se saj, ne mendje i vijne kujtime te dashurise se shkuar. Ne kete interviste, kengetari rrefen per ndjesite pas divorcit, alkimine me miss-in nga Korca dhe jeten e re ne Shqiperi.

Saturday, 3 December 2011

Devis Xherahu i Kendoi Ndarjes se vet...

Devis Xherahu: Jam ndare nga gruaja, vargjet e Jorgo Papingjit ishin profetike

Nje cift artistesh te martuarish qe i kenduan ndjenjes se forte, pas nje ndarjeje ne dashuri. Ne festivalin “Kenga Magjike”, Devis Xherahu, i cili prej me shume se 10 vitesh po ben karriere si kengetar ne Athine, kesaj here kendon muziken e bashkeshortes se tij pianiste, Paola Kondakci, e cila iu rikthye pasionit te saj te kompozimit, qekur ishte studente. Por ne naten finale te “Kenga Magjike”, Devis Xherahu, edhe pse u perpoq ta mbante sekret, u ngjit ne skene biond dhe me statusin “i divorcuar”. Pas lancimit te kenges ne te dielen e pare te “E diela Shqiptare”, shume pyetje iu bene atehere Devisit, se perse dy te martuar vendosin te bejne nje kenge te dhimshme per ndarjen. Tashme per gazeten “Panorama” Devisi pohon se: “Ne fakt ishte hera e pare qe konkurroja ne festivalin “Kenga Magjike”, dhe kjo ishte hera e dyte qe bashkepunoja me ish-bashkeshorten time. Ajo e kishte krijuar kete muzike pak muaj para festivalit, mua me ngjiti dhe i kerkova Jorgo Papingjit te bente tekstin. Ai sapo e degjoi muziken balade, u frymezua per nje fabul ndarjeje, dhe mund te them se vargjet e tij kane qene profetike ne kete rast”.

VIP Ballina: Revista PANORAMA PLUS, 3 Dhjetor 2011

Revista PANORAMA PLUS, 3 Dhjetor 2011
 • Kastro, Per here te dyte baba, Erleta 4 muaj shtatzene
 • Devis Xherahu: Jam ndare nga gruaja, vargjet e Jorgo Papingjit ishin profetike
 • Nje bionde ne krahet e Seldit, flitet per fejese
 • Adelina: Me Seldin vetem shoke
 • Adela Xhamani fillon pune te "Gazeta Shqiptare"
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
PANORAMA PLUS Journal, 3 December 2011

Castro, for the second time dad, Erleta 4 months pregnant
Xherahu Davis: I am separated from wife, George Papingji verses were prophetic
A blonde in the arms of SELDI, talk about engagement
Adelina: The SELDI just friends
Adela Xhamani work begins with "The Albanian newspaper"
]]

VIP Ballina: Revista GAME OVER, 2 Dhjetor 2011

Revista GAME OVER, 2 Dhjetor 2011
 • Eleni Foureira: "Jam Greke!", Kengetarja qe mohon origjinen shqiptare
 • "Akoma se besoj", Kenga qe paralajmeroi divorcin e Devis Xherahut
 • Bjordi dhe Adela realizojne enderrat e tyre
 • Starton BB5, Cfare duhet te beni per te qene pjese e ketij reality show?
 • Stinet rock te Flaka Krelanit
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Eleni Foureira: "I'm greek!", the singer who denies her Albanian origin
"I still don't believe" song that warned of divorce of Devis Xherahu
Adela and Bjordi realize their dreams
BB5 starts, What do you do to be part of this reality show?
Rock seasons of Flaka Krelani
]]

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online