All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Dhimitraq Jace. Show all posts
Showing posts with label Dhimitraq Jace. Show all posts

Tuesday, 1 May 2012

Babai i Franceskes: Vajza ime e dashuruar me parate...

“100 milionet mund te behen molle sherri per t’u ndare nga Ermali”

Babai i Franceskes: Vajza ime eshte e dashuruar me parate

Eshte nje baba qe nuk e konsideron vajzen e tij te vogel, perderisa i ka kaluar te 18-at. Tashme qe loja ne “Big Brother 5” po arrin kulmin, ai kerkon dicka me shume prej saj…. Ambicia e tij eshte qe ajo te fitoje 100 milionet, qellimi per te cilin ka hyre ne kete loje. Dhimitraq Jace rrefen se sa jetegjate e sheh lidhjen e saj me Ermalin, dhe zbulon pasionin e Franceskes per parate, pertej deshirave te saj per karriere te mundshme si juriste.

Kemi pare nje dedikim te Franceskes per Ermalin, ne 25-vjetorin e tij. I shkruante “Te dua!” Mendon se ne kete lidhje ajo ben gjithmone me shume per Ermalin, sesa ai per te?

Sunday, 18 March 2012

Prinderit e Franceskes: Jemi "pro" seksit ne Big Brother...

Prinderit e Franceskes: Jemi ‘ pro’ seksit ne “Big Brother”

Bukuroshja vlonjate me emrin Franceska ka terhequr ve mendjen e publikut shqiptar, jo vetem per pamjen e saj, por edhe per karakterin e vecante qe ka. Ajo eshte me e vogla e shtepise se “Big Brother”, por ka ngjallur diskutimet me te medha. Eshte perfolur shume ne media dhe cdo dite emri i saj permendet kudo. Ajo qe e dallon me se shumti Francesken nga vajzat e tjera eshte lirshmeria me te cilen ajo flet, vepron dhe jeton. Ne Shqiperi eshte veshtire te shohesh vajza kaq te lirshme dhe te hapura duke qene se mentaliteti me te cilin ato rriten ne familje, nuk ua jep gjithmone kete liri. Por Franceska eshte ndryshe nga vajzat e tjera, sepse familja i ka falur liri dhe mbeshtetje te plote.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online