All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Dhurata Ahmetaj. Show all posts
Showing posts with label Dhurata Ahmetaj. Show all posts

Sunday, 12 May 2013

Dhurata, sjell nje kenge te kopjuar?

Blero kapet mat, "me pele per dore"

Nje kenge shume verore qe shpejt mund te behet hit eshte videokenga me titull "Prekja jote", qe sapo ka lancuar keto dite kengetarja simpatike Dhurata Ahmetaj.

Kenga eshte gatuar ne studion e Bleros ndersa klipi eshte realizuar nga produksioni ASHA.

Dhurata ne kete klip paraqitet shume hot, madje me nje look te ri te flokeve kaqurrele qe fansat e kane pelqyer shume.

Por, kjo nuk eshte e tera ne lidhje me kete lajm, pasi tashme eshte raportuar se kenga ka ngjashmeri te madhe me kengen "Drums" te Alexunder Base. Duket sikur edhe Blero ketu ka bere nje "prekje" te notave muzikore qe gjasojne me kengen ne fjale. Ju ftojme te ndiqni dy videot me poshte. /Albavipnews/

Monday, 18 February 2013

Te vishesh me ngjyrat e flamurit te Kosoves

Të gjitha femrat VIP-a, sidomos ato që merren me muzikë, e kanë veshur të paktën një herë një fustan kuq e zi, e dikush disa herë. Por, ne u interesuam në këtë 5-vjetor t’i pyesim femrat e njohura se a kanë veshur ndonjëherë një fustan ku tregohet flamuri i Kosovës.

Këngëtarja Bleona Qereti, vitin e kaluar në turin e saj tregoi veten patriote edhe me një veshje ku tregohej ngjyra e kaltër dhe yjet, e cila u komentua shumë.

Ndërsa, miset e Kosovës që e kanë përfaqësuar vendin tonë në kompeticione të ndryshme botërore, e kanë veshur një fustan të tillë, siç ishte rasti i Arbnora Ademajt më 2009. Ndërsa, vitin që kaloi ‘Miss’ Diaspora, Loreta Abdyli, e mori pikërisht çmimin “Miss Pavarësia”, ku e përfaqësoi Kosovën në “Miss Globe”.

Por nga këngëtaret tona dikush do të donte ta vishte një fustan me ngjyrat e flamurit të Kosovës, nëse do t’u jepej rasti, e dikush tjetër nuk është mësuar shumë me një flamur të tillë.

Rovena Stefa: Nuk kam veshur ndonjëherë një fustan me flamurin e Kosovës, pasi nuk kam pasur ndonjë ide që lidhet me të, ndonjë tekst apo video.

Artistet shqiptare me dy flamuj

Kosova tashmë ka pesë vjet që e ka simbolin e vet, edhe kur i referohet flamurit të një shteti.

Por sa po mësohen më këtë flamur VIP-at dhe a kanë ata vetëm një flamur kuqezi apo edhe flamurin e Kosovës.

Dikush thotë se flamuri kombëtar është i pazëvendësueshëm, e dikush tjetër thotë që po mësohen edhe me flamurin tonë. Për më tej, artistët janë rrëfyer për gazetën tonë.

Gena: Po i kam të 2 flamujt, madje m’i kanë dhuruar fansat nëpër koncerte dhe për këtë arsye i mbaj, sepse kanë vlerë të dyfishtë për mua.... Një, sepse është flamuri i vendit tim dhe jam krenar për të dhe tjetra sepse janë dhuratë nga fansat e mi që dhe kjo ka vlerë të veçantë për mua.

Wednesday, 2 January 2013

Kengetaret, shpenzime per te qene “in”

Nuk janë vetëm femrat ato që duhet të duken bukur në një video, por edhe meshkujt, apo qoftë edhe në një ditë të zakonshme dhe të lirë të tyre, jo vetëm gjinia e bukur është meraklie e të veshurit.

E për tu dukur bukur dhe ’in’ dhe duke qenë se je në syrin kritikues të njerëzve të tjerë të thjeshtë, artisti mundohet të vishet bukur dhe të duket mirë në një video.

Këtë vit që iku sollën shumë klipe, sa i kushtuan ata rëndësi, apo a i fituan ato para që shpenzuan na rrëfejnë vetë këngëtarët e njohur shqiptar.

Aurela Gaçe: “Oh, sigurisht shpenzova shumë në albumin tim të ri, në klipet pasuese sigurisht, dhe të gjitha këto kanë shumë kosto.  Nuk i kam bërë llogaritë  a i fitova menjëherë çfarë shpenzova, por  diçka është e ditur, kur punon shumë , edhe rezultatin  e sheh.”

Rovena Stefa: “Do të gënjeja nëse do të thosha se nuk shpenzova, nganjëherë më shumë se sa duhet kur i referohem harxhimeve, pasi unë si këngëtare i kushtoj shumë rëndësi dukjes, për të ardhur pranë fansave më bukur dhe gjithmonë e më mirë.

Monday, 19 November 2012

ALBA FLASH NEWS: 19 Nentor 2012

C'ka po shkruhet dhe c'ka po flitet kete jave:
 • Kleoniki Delijorgji fiton kuroren "Miss Globe 2012". Vajza e dyte pas Almeda Abazit te fiton titullin nderkombetar te bukurise. Ndersa, Loreta Abdyli nga Kosova futet ne top 10 dhe fiton titullin "Miss Pavaresia"
 • Getoar Selimi publikon videon "N'Prishtine", akuzohet per vjedhje te instrumentalit nga kengetarja serbe Stoja dhe kenga "Revolucija". Ndersa vet ai ka mohuar se behet fjale per ndonje vjedhje. Poashtu, Zzap & Chriss kane reaguar fuqishem duke mohuar cdo gje ne lidhje me vjedhje.
 • Albana Azizi, shqiptarja e dyte e ftuar ne ceremonine MTV EMA 2012
 • Loreta Kacka LORI ne pergaditje te klipit me titull "Nuk mundem" qe eshte duke u punuar nga Pro Video, ndersa kenga eshte realizuar nga Flori. Ndersa poshtu ka ne plan te lancoj klipin "Shqiperi o nena ime" me rastin e 100 Vjetorit te Pavaresise.

Friday, 16 November 2012

Dhurata Ahmetaj e ben Bleron regjisor

Gjatë mbrëmjes të së enjtes, që sapo kaloi, këngëtarja Dhurata Ahmetaj, në bashkëpunim me producentin e saj, Blero, ka sjellë videoklipin e këngës më të re, “Më gënje”.

Këtë klip dhe këngë të bukur ata e kanë promovuar në Sheshin 21, në praninë e shumë miqve dhe artistëve dhe medieve të ftuar. Dhurata për ne ka treguar se mendon se kjo këngë është më e mira e saj deri tani, pasi është punuar shumë, dhe bashkëpunimi me Bleron nuk dështon kurrë.

Ndërsa, videoklipi është realizuar në Shkup nga “Tomato”, dhe vetë Blero këtu ka shfaqur edhe anën e tij si regjisor i këtij klipi.
M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Ahmetaj gifts makes Bleron filmmaker

During the evening of Thursday, that just passed, the singer Ahmetaj gifts, in collaboration with her ​​producer, Blero, has brought new song video clip, "I lie." This clip and beautiful songs they promoted Square 21, in the presence of many friends and artists and media guests.

Monday, 12 November 2012

ALBA FLASH NEWS: 12 Nentor 2012

C'ka po shkruhet dhe c'ka po flitet kete jave:
 • Mihrije Braha sjell kengen "Inati" ne bashkepunim me Labinot Rexhen. Klipi ne xhirim ne Tirane.
 • Dhurata Ahmetaj diteve ne vijim do te sjell nje kenge se bashku me Bleron qe pritet te behet edhe videoklip
 • Shqipri Kelmeni dhe Shkendije Mujaj largohen nga "VIP Shpija"
 • Enxhi Kamenica banore e re ne "VIP Shpija 3"
 • Dafina Zeqiri pozon nudo per Fadil Berishen
 • Rozana Radi dhe Sinan Hoxha te behen pjese e "VIP Shpija 3"?
 • Ledri Vula diplomon ne drejtimin regji filmi ne Universitetin e Prishtines
 • Zajmina Vasjari nuk hyn ne finale te "Kenga Magjike 2012"

Friday, 20 July 2012

Bezdia e VIP-ave ne foto me fansat ne plazh

Nuk kanë shumë kohë për të bërë pushime dhe për të marrë rreze, sepse ata punojnë të paktën në ditët më të nxehta të verës.

Por artistët tanë ndonjë ditë para se të këndojnë në mbrëmje në një ambient veror, shfrytëzojnë ndonjë orë për të marrë disa rreze.

Por si reagojnë ata nëse ndonjë fans i tyre i takon afër pishinës apo detit dhe do të ketë një kujtim me artistin e preferuar. A janë këngëtarët tanë të ‘marrueshëm’ kur gjenden përballë fansit me rroba banje dhe u shmangen fotove të tilla? Ne i kemi pyetur disa prej tyre dhe ja se çfarë na tregojnë ata në këtë situatë.

Drenusha Latifi
Zakonisht po i shmangem se edhe munden ta keqpërdorin, unë kam shumë frikë dhe bezdi.

Grupi Aurora
Të jesh njeri i famshëm ngërthen me vete elemente pozitive dhe negative.

Sunday, 8 July 2012

Dhurata Ahmetaj me kercimtare bullgare ne video

Këngëtarja Dhurata Ahmetaj, e cila edhe këtë verë ka menduar të servirë një këngë të re me një video shumë interesante, e cila mban titullin “Stars Down”, ishte në programin ‘Pro shqip” në Top Kosova Radio.

Gjatë rrëfimit të saj për projektin më të ri, Dhurata ka treguar se robotët në video ishte hera e parë që vinin nga Bullgaria, enkas për performansën në këngën e saj.

Ndërsa në përgjigjet e saj në pyetjet ‘Mix-Max’, këngëtarja simpatike ka treguar se nuk e ka kopjuar Lady Gagën, sepse kolegen e saj e kanë kopjuar mjaft si duket.

Vajza ka treguar se është shumë e kënaqur me produksionin ‘EMF Creative’ për videon, e cila ka marrë komente shumë pozitive dhe pëlqime në kanalin Youtube. /Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Dhurata Ahmetaj with Bulgarian dancers in the video

Monday, 13 February 2012

Shën Valentini i vajzave te shou-bizit shqiptar

Janë të bukura dhe mjaft seksi. Secili djalë do të donte t’i kishte në krahë Ditën e të Dashuruarve, por dhe mund të kenë rastin, pasi shumica e tyre janë beqare, të paktën kështu na tregojnë vajzat e skenës dhe bukuroshet shqiptare.

Dikush me shaka, apo me spec na thotë se edhe mund ta pranonin një dhuratë për 14 shkurt nga dikush, megjithëse nuk e njohin, por kujdesuni djem nëse e merrni seriozisht këtë gjest, dikush nga bukuroshet tona edhe mund ta refuzojë dhuratën, duke mos i besuar thënies “Dhuratën e pranon dhe mbreti”, arsyeja pasi është një ditë e veçantë, që e ka emrin Shën Valentin.

Beatrix Ramosaj – këngëtare
“Nuk e di a do ta pranoja, por varet se kush do ishte ai djalë”.

Adelina Emini- këngëtare
“Nuk marr dhuratë prej çfarëdo djali që do ta takoj, sepse në Ditën e të Dashuruarve dhurate duhet të merret vetëm nga i dashuri”.

Saturday, 4 February 2012

Dhurata Ahmetaj si Jenifer Lopez?

E cuditshme , por sërisht e vërtetë, janë dy artiste, dy këngëtare ku njëra është shqiptare e tjetra e huaj, por që ngjajnë aq shumë. Nëse nuk e besoni shihni këto dy foto, është fjala për Jenifer Lopes dhe Dhurata Ahmetaj, madje kjo e fundit kur ishte në Top Kosova Radio kishte thënë se shpesh herë i thonë kështu se ngjan me Jenifer Lopes.

Madje sic mësojmë edhe shoqëria e këngëtares nga Kosova i dërgojnë fotografi të këngëtares Jenifer Lopes ku duken njëjtë. Sikur ta dinte Jenifer se sozja e saj është në Kosovë, e aq më tepër është këngëtare do të bënte një tentativë kërkimi. Ndërsa Dhurata Ahmetaj besoj se ndjehet e lumtur për këtë krahasim./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Dhurata Ahmetaj seem Jennifer Lopez?

Strange, but true again, are two artists, both singers where one Albanian and one is foreign, but that they like so much. If you do not believe you see these two pictures, it comes to Jennifer Lopez and Gifts Ahmetaj, even when the latter was in the Top Radio Kosova has said so often say it looks like Jennifer Lopez.

 Even as we teach the singer from Kosovo society to send pictures of singer Jennifer Lopez which look the same. Jennifer knew that if her sozja is in Kosovo, much more is singer would make a tentative inquiry. While gifts Ahmetaj believe that he feels happy for this comparison./Maxim Gjokaj/Kosova Sot/

Tuesday, 9 March 2010

Dhurata Ahmetaj, E Dhene Pas Muzikes!

Dhurata Ahmetaj
/photo public domain/

Dhurata Ahmetaj, deshiron te beje buje ne skenen muzikore

Kengetarja e re Dhurata Ahmetaj eshte e dhene pas kenges. Nuk ka kohe te gjate qe ajo ka nisur kete profesion, ne te cilen thote se ka shenuar suksese. Pjesemarrjen e pare ne festival ajo e pati ne festivalin “Top Fest 7”, ku u paraqit me kengen “Vec ty te dua”, te realizuar nga Korab Shaqiri. Edhe pse kengen e ka dashur qe ne femijeri, ajo nuk eshte marre shume me te, mirepo tani ka vendosur qe te jete me e pranishme ne skene. Ajo se fundi ka arritur te shperblehet me cmimin e dyte ne festivalin “Kosova Fest 2009”, cmim ky qe i ka dhene vullnet per te ecur perpara. Edhe pse eshte vetem 17- vjecare, synimet e saj jane te arrije suksese te metutjeshme. “Jam e dhene pas kenges, per here te pare ne skene u paraqita ne festivalin “Kosova Fest 2009” ku dhe u shperbleva me cmimin e dyte. Kenga pjesemarrese e ketij festivali quhej “Pse me ike”. Duke pare suksesin para vetes ne skene u paraqita me nje videoklip te realizuar me produksionin kosovar “Entermedia”, me kengen “Le ta marrin vesh”, kenge kjo e cila u punua nga Valon Bytyqi dhe Arsim Bunjaku. Kjo kenge u pelqye shume nga publiku, gje qe me shtyn te punoj edhe me shume rreth karrieres sime muzikore”, shprehet ajo per “Kosova Sot”. Dhurata ka plane te shumta per te ardhmen, por shpreson qe me kohe t’i realizoje. “Tani e tutje do te shihni kenge dhe videoklipe te reja, pse jo edhe ndonje bashkepunim”, perfundon ajo. /k.bajrami/kosova sot/mars 2010/
- - - - - - - - - -
p.s.

Vendlindja: Prizren
Ditelindja: 16 Nentor 1992
Shenja e Horoskopit: Akrepi

Dhurata Ahmetaj jeton ne Prizren. Shkollen fillore e kreu tek "Mati Logoreci" ne Prizren. Momentalisht eshte duke vazhduar gjimnazin "Gjon Buzuku" ne Prizren ne klasen E11, ndersa nga gjysemvjetori i dyte do te shkoj ne njerin nga gjimnazet e Prishtines
- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

Dhurata Ahmetaj, wants to make a boom in the music scene

Dhurata Ahmetaj new singer is given after posted. No long time that she started this profession, in which says that there is marked success. Participation of the first festival she had in the festival "Top Fest 7", where he presented the song "In addition to love you", carried out by Korab Shaqiri. Although he loved that song in childhood, it is not received much, but now has decided to be more present in the scene. It has reached the end be rewarded with second prize in the festival "Kosova Fest 2009", price that has given it will forward. Although it is only 17 - years, its goals are to achieve further success. "I am given after song, for the first time the scene was presented in the festival" Kosova Fest 2009 "where he was rewarded with second prize. Participating this festival song called "Why you ran away". The first success in the scene before him was presented with a video produced with the production of Kosovo "Entermedia", the song "Let us get out", this song which was punu by Valon MUSIC Bunjaku Education. This song was very pelqye public, which extends to work with even more about my musical career, "said she" Kosova Sot ". Dhurata has many plans for the future, but hopes that with time to perform. "From now on will see new songs and video clips, why not any cooperation," she concludes. / k.bajrami / Kosova Sot / March 2010 /
- - - - - - - - - --
p.s.

Birthplace: Prizren
Birthday: 16 November 1992
Horoscope sign: Scorpio

Dhurata Ahmetaj lives in Prizren. Primary school head to "Mati Logoreci" in Prizren. Currently high school is going "John Buzuku" in Prizren in class E11, while the second halfterm will go to one of gymnasiums in Prishtina
]]

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online