All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Dhurata Dora. Show all posts
Showing posts with label Dhurata Dora. Show all posts

Sunday, 7 July 2013

Revista PALOMA - 6 Korrik 2013

Revista PALOMA, 6 Korrik 2013
 • Aferdita Dreshaj: Zemra me eshte thyer disa here! Djali ne klip nuk eshte i dashuri im!
 • Enca Haxhia: Ku ka me mire se t'i kesh te gjitha!
 • Linda Halimi, pjese e "Playboy"
 • Adelina Tahiri i ve kusht Arian Canit: Mua ose Aferditen ne emision! Cani zgjedh Aferditen!
 • Dren Abazi: Jam nje shpirt i lire!
 • Gili: Pse nuk bej nderhyrje estetike. Nuk dua qe ne jeten e perditshme te dukem si ne ekran
 • Big Brother; Ditet e Elones ne France...
 • Alban Skenderaj i propozon per martese Miriam nen uje
 • Dajana Shabani, seksi ne plazh
 • Dafina nuk rruan sqetullat!
 • Dhurata Dora: Nuk jam kopje e Tunes dhe Dafines! Me pelqen shume vetja!
 • Nga Niko Komani: Vera ne Plazh 2013

Tuesday, 2 July 2013

Dhurata Dora ne Kosove, i pelqen te kendoj per shqiptaret...

Dhurata Dora
Ne Kosove per kenge te reja

Ka pak dite qe kengetarja atraktive e hitit “I like it’, Dhurata Dora gjendet ne Kosove. Por cila eshte arsyeja, ajo kete e ka treguar edhe ne programin Mix-Max se eshte duke bashkepunuar me disa producente dhe disa artiste per kenge te reja. Madje Dhurata ka treguar se pas hitit te saj qe ishte punuar nga reperi 2 Ton, pret qe te sjelle kenge edhe me te bukura te cilat do te pelqehen nga adhuruesit e saj. E pyetur se pse ajo nuk ka provuar ne ndonje kompeticion te huaj per te garuar sic eshte “Super Star” ne Gjermani, ku ajo edhe jeton, kengetarja ka thene se i pelqen qe muzika e saj te behet per shqiptaret, por edhe nga miqte e saj te huaj qe jane te shumte ka komente shume pozitive. Ne mesojme se Dhurata nje dite mund te kthehet perfundimisht e pse jo per te jetuar ne Kosove dhe per te studiuar ketu. /maksim gjokaj/

Tuesday, 19 June 2012

Më 23 Qershor ‘Mis Diaspora Germany 2012’

Spektakli më i madh i bukurisë shqiptare në diasporë do të mbahet më 23 Qershor 2012 në orën 22:00 në diskon “Golden Time” në Duseldorf.

Producentja e këtj spektakli e cila e njeh shumë mirë këtë fushë Malbora Gurra tregon se cdo gjë është gati dhe se të pranishmit që do të jenë në këtë brëmje ju garanton një spektakël të vërtetë bukurie.

Janë 20 vajza të cilat do të konkurojnë për më të bukurën e “Miss Diaspora Germany 2012”. Show, spektakël, konkurs bukurie dhe shumë të ftuar specialë, do tu ofrohen të gjithë shqiptarëve të cilët do të mbushin sallën në këtë mbrëmje të vecantë.

Sunday, 4 March 2012

Dhurata Dora provon serisht

Këngëtarja Dhurata Dora ka lansuar projektin më të fundit në bashkëpunim me  producentin Don Arbas, i cili titullohet “Get Down”.Kënga e punuar nga Don Arbas dhe me tekst të Locos dhe vet Dhuratës.

Dhurata është një bukuroshe e cila njihet për zërin e saj fantastik, por që po kërkon shpërthimin në skenën e muzikës kosovare. Ajo ka provuar dhe vitin e kaluar me nje kenge, dhe kete here kenga eshte pelqyer menjehere fale bashkepunimit me Don Arbas. /Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Dhurata Dora proves again

Dora Gift singer has launched the latest project in collaboration with producer Don Arbas, which is titled "Get Down".Song of work by Don Arbas and its text and Gifts Locos.Is a lovely gift, which is known for her fantastic voice, but that requires explosion in Kosovo music scene. It has proved that last year with a song, and this time the song is liked immediately thanks to the collaboration with Don Arbas / Albavipnews /

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online