All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Diana Avdiu. Show all posts
Showing posts with label Diana Avdiu. Show all posts

Monday, 29 April 2013

Revista PALOMA - 27 Prill 2013

Revista PALOMA
Revista PALOMA, 27 Prill 2013
 • Big Brother: Joana shtatzene?
 • Ingrid Gjoni shpenzon miliona per ditelindjen e djalit dhe martesen e saj
 • Ciljeta: Do te martohem kur djali te behet 1 vjec
 • Xhimi: Une meritoja finalen! Kozeta: Djali me tha "Olta do t'ia ngule thiken pas shpine babait!"
 • Ish-banoret femra te "Big Brother": Vajzat e ketij edicioni dine vetem te zhvishen!; Mimoza BB2, Genta BB5, Franceska, Gerta BB5, Ina BB1, 
 • Albi dhe Klaudia: Dasma jone kete vere, mes klasikes dhe modernes
 • Zhaku le Shqiperine: Do iki pergjithmone ne Gjermani!
 • Menaxheri braktis gruan per Miss Kosoven, Diana Avdiun?
 • Miriam Cani, nje emision per karrieren dhe Shqiperine ne median gjermane
 • Lorik Cana: Nuk di asgje per marreveshjen mes Kosoves dhe Serbise

Sunday, 28 April 2013

Diana Avdiu vishet me te bardha

Vajza që shihni është më e bukura e Kosovës, Diana Avdiu. Misi vazhdon të jetë më e kërkuara e agjencive të modës jo vetëm shqiptare, por edhe jashtë trevave shqiptare.

Ky fustan i nusërisë flitet se është i një kreatori të huaj, e ndërsa ka zgjedhur bukuroshen shqiptare për të qenë imazh. Kush e di se kur mund ta shohim bukuroshen që ta veshë vërtet një fustan të tillë? M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Diana wears white Avdi

The girl you see is the fairest of Kosovo, Diana Avdi. Misi continues to be required of agencies not only fashion Albanian Albanian territories and abroad.

This dress closet is talk that a foreign creator, the Albanian and chose to be a beautiful blonde image. Who knows when we can see really beautiful blonde to wear such a dress? M.GJ


Friday, 22 February 2013

Diana Avdiu, le modelimin perkohesisht, per te studjuar regjine...

“Le” modelimin per regjine

Modelja e njohur, Diana Avdiu, aktualisht eshte e dhene pas studimeve dhe ajo per shkak te angazhimit ndaj mesimeve i ka nderprere te gjitha aktivitetet ne fushen e modes edhe pse Diana per nje kohe te shkurter arriti te korr mjaft shume suksese ne modelim.

Bukuroshja qe u kurorezua me tri cmime ne “Miss Universe 2012” pra tani i ka hyre nje profesioni tjeter. Diana eshte duke studiuar regjine e filmit ne Universitetin e Prishtines dhe sipas saj ky eshte nje profesion qe e ka dashur gjithmone.

Monday, 24 December 2012

ALBA FLASH NEWS: 24 Dhjetor 2012

C'ka po shkruhet dhe c'ka po flitet kete jave:
 • Alban Skenderaj dhe Alketa Vejsiu acarohen ne "X Factor" ne naten e pare live.
 • Adelina Emini lancon klipin e shumepritur "Ne Pervjetor" te punuar nga produksioni "Entermedia"
 • Aferdita Paqarada lancon linjen "Aphrodite Couture" me sfilaten atraktive te miss-eve tullace
 • Nora Istrefin lancon baladen "Ne te 2" qe do te prezantohet gjate programeve festive te fundvitit.
 • Mihrije Braha per "Prive": "Nuk kam pasur asnje cik nderhyrjeje ne trupin tim", por ka thene se nuk perjashton nje gje te tille ne te ardhmen
 • Ripertrihen thashethemet per nje lidhje dashurie mes Dafina Zeqirit dhe Albin Gashit ne Amerike.

Saturday, 22 December 2012

Diana Avdiu: “E meritoja te jem ne Top 5”

E bukur si Ketrin Zeta Xhons. Kështu i thanë organizatorët e këtij eventi. Është kjo kosovarja Diana Avdiu, më fotogjenikja e Universit, e cila në Las Vegas, në “Miss Universe”, do të mbahet mend deri tani si femra e parë shqiptare që fitoi një çmim prestigjioz.

Ende pa u zgjuar nga ëndrra e bukur që u bë realitet për vajzën 19-vjeçare, ajo rrëfen direkt nga Amerika në një intervistë ekskluzive për gazetën “Kosova Sot” momentet e bukura dhe emocionin e një garë të madhe bukurie, si dhe tregon miqësinë e ngushtë vetëm me përfaqësuesen e Shqipërisë, dhe se për të nuk ishte më e bukura ‘Miss Amerika’ për t’u shpallur “Miss Universe”.

“Kosova Sot”: Urime për çmimin. A jeni e kënaqur që keni hyrë në ‘Top 15”?
Diana Avdiu:  Faleminderit shumë. Me çmimin jam shumë e kënaqur, me Top 15 jo. Kam merituar  të jem  në “Top 5”

“Kosova Sot”: Po të duket ende si ëndërr, apo tashmë po e beson se është e vërtetë se je femra më fotogjenike e botës?
 Diana Avdiu:  E vërtetë.

Revista PANORAMA PLUS - 22 Dhjetor 2012

Revista PANORAMA PLUS, 22 Dhjetor 2012
 • Aurela Gace zbulon intimitetet: "Skerdin e putha vete e para". "Me parat e Arjan Canit do bej gjoksin"
 • Franceska dhe Ermali: Ja dilemat e rikthimit se bashku! Ermali: Per momentin afrimitet shoqeror, rikthimin le t'ia leme kohes!
 • Ardian Bujupi: Ata qe po me lakojne si fitues, po me prishin shume pune!
 • Rezarta perfundimisht e pafajshme, mbyllet ceshtja me Rozana Radin
 • Miss Kosova, Diana Avdiu, fiton "Miss Fotozhenia" dhe kontrate me "Trump Model Management"
 • "Fucking Bitch" i Fjolla Morines ndez debatin e fansave
 • Kryeministri Berisha pritet t'i nderroj vitet ne "Apartamentin 2XL"
 • Sot finalja e Festivalit: Surprizat e veshjeve dhe performancave. Edhe Rosela, Vesa e Flaka pretendente per trofeun
 • Misset sakrifikojne floket per te dhene nje mesazh senzibilizues. Missi i pare i Kosoves, Aferdita Paqarada, e diagnostikuar dikur me kancer, organizon sfilaten e vecante.

Thursday, 20 December 2012

Aferdita xhelozon Dianen?


Ish-mis Kosova 2011, e cila vitin e kaluar mori pjesë në garën e më të bukurës në ‘Miss Univers’, si duket ka qenë e vëmendshme mbrëmë për të ndjekur këtë spektakël, ku Diana Avdiu, përfaqësuesja e Kosovës, hyri në 15-të vajzat më të bukura nga 89 pjesëmarrëse dhe fitoi edhe çmimin ‘Miss Fotogjenia Univers”.

Por, në rrjetin e saj social, siç e shihni, Afërdita kishte shkruar se Diana është e bukur, por spektakli i “Miss Univers 2011”, ku ajo mori pjesë, ka qenë më i bukur.

Mos vallë këtu Afërdita ka dashur të thotë se ajo ka qenë më e bukur? Kujtojmë që edhe Afërdita u kualifikua në top 16, por pa asnjë çmim.

Ndërsa, nga vajzat e bukura shqiptare suksesin më të madh e ka kapur Marigona Dragusha, në vitin 2009, duke qenë përcjellësja e dytë e Misit, ndërsa Zana Krasniqi, në 2008 dhe Anxhela Martini në 2009 kanë hyrë në top 10. M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

Aferdita xhelozon Diana?

Monday, 17 December 2012

Diana Avdiu plot urime ne ‘Facebook’

“Miss Kosova Universe”, Diana Avdiu, ka fituar të drejtën për të qenë në gjysmëfinale në spektaklin e madh të bukurisë ‘Miss Universe’.

Ndërsa ‘Facebooku’ i saj ishte tejmbushur me urimet e shumta që i dërgonin fansat dhe të gjithë shqiptarët. Vajza e bukur 19-vjeçare nga Kosova ka fituar edhe titullin “Miss Fotogjenia Universe”, duke fituar automatikisht kontrata të shumta me ‘Trump Model’ dhe shumë para.

Ndërsa, sipas sondazheve, ajo renditet e dyta pas Miss Australia për ta fituar kurorën e më të bukurës në Univers. Duke i dhënë dhe urimet tona Dianës, presim finalen e këtij spektakli më 19 dhjetor. M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
 Diana Avdiu full congratulations on 'Facebook'

"Miss Kosova Universe", Diana Avdiu, has earned the right to be in the semifinals at the spectacle of great beauty 'Miss Universe'. While the 'Facebook' of her was overflowing with numerous congratulations, sending fans and all Albanians.

Beautiful 19-year-old girl from Kosovo has earned the title "Miss Universe Fotogjenia", winning numerous contracts automatically 'Trump Model' and a lot of money. While, according to polls, it ranks second after Miss Australia to win the crown of beauty in the universe. Giving our wishes and Diana, we expect the final show on December 19. M.Gj.

Sunday, 16 December 2012

Diana Avdiu si Ketrin Zeta Xhons

 Vajza, e cila përfaqëson Kosovën në edicionin e sivjetshëm të bukurisë në ‘Miss Univers 2012’, Diana Avdiu, po merr çdo ditë mbështetje nga të gjithë, edhe nga të huajit.

E ndërsa shpresa e kosovarëve është fokusuar vetëm te ajo, Dianën e kanë cilësuar edhe si një Ketrin Zeta Xhons, pra si aktorja e madhe botërore, për ngjashmërinë që ajo e ka, sidomos në fytyrë.

Këtë ngjashmëri me aktoren e Hollivudit nuk ia thonë vetëm miqtë e saj, por edhe juria e “Miss Univers” kur e kanë parë atë për herë të parë. Urojmë që Diana jonë të bëhet edhe më e famshme se Ketrin Zeta Xhons.
M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Diana Avdiu as Catherine Zeta Jones

The girl, who represented Kosovo at this year's edition of the beauty in the 'Miss Universe 2012', Diana Avdiu, is receiving daily support from everyone, even from the stranger.

Saturday, 15 December 2012

Diana Avdiu fiton ‘Miss Fotogjenia' ne Miss Universe

Mes 89 bukurosheve të ardhura nga shumë vende të botës, Miss Kosova Universe Diana Avdiu ka fituar cmimin ‘Miss Fotogjenia” në këtë konkurs bukurie.

19 vjecarja e cila cilësohet një pretendente kryesore edhe për kurorën e më të bukurës ka fituar përvec këtij cmime edhe kontrata të shumta me angjensinë “Tramp Model” si edhe para.

Urojmë pse jo që në natën finale më 19 Dhjetor Kosova me bukurinë e Diana Avdiut të fitojë titullin më të madh.Ndërsa këtë lajm për ne e konfirmoi moderatori i njohur Labinot Gashi, i cili vazhdon ta shoqërojë edhe në Amerikë duke u gëzuar me suksesin e vajzës e cila e nisi karrierën në programet e tij./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Diana Avdiu wins' Miss Fotogjenia "in Miss Universe

Between 89 bukuorsheve coming from many countries around the world, Miss Kosovo Universe Diana Avdiu has won 'Miss Fotogjenia "in this planning beauty contest. 19-year-old who is considered a leading contender for the crown of beauty has won the awards besides numerous contracts with angensinë "Tramp Model" as before.

Tuesday, 11 December 2012

Ja ku e rregulloi trupin Miss Diana Avdiu

Ndoshta Diana Avdiu këto ditë po merr vëmendjen më të madhe të të gjithë shqiptarëve, pasi ajo përfaqëson në spektaklin e bukurisë ‘Miss Universe”, vendin tonë , Kosovën.

E ndërsa vajza e bukur ndodhet në Amerikë në provat gjenerale para natën finale, ne mësojmë se asaj i është dashur që të rregullohet  e të jetë në formë të mirë në Qendrën e Dobësimit  ‘Shkenda Dubova’.

Sic e shihni në këto foto të realizuar po në këtë qendër disa javë më parë, ku duket misi së bashku me pronaren Shkenden, ku aty bukuroshja i është nënshtruar disa seancave të sofistikuara për të qenë “ok” për sfidën e konkursit botëror./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Here was arranged for Miss Diana Avdiu body

Perhaps Diana Avidu these days is receiving the most attention of all Albanians, as it represents beauty spectacle 'Miss Universe ", our country, Kosovo. While beautiful girl is in the country in rehearsal before the final night, we learn that she had to be adjusted to be in good shape at the Weight Loss Centre  'Shkenda Dubova'.

Wednesday, 5 December 2012

Ne "Miss Universe" dy bukuri te ndryshme shqiptare

Edhe pak ditë na ndajnë nga spektakli i bukurisë botërore “Miss Universe 2012”.

Ndërsa ka pak ditë që edhe dy bukuroshet shqiptare janë nisur drejt Amerikës, ato janë Diana Avdiu nga Kosova dhe Adrola Dushi nga Shqipëria.

Në fakt dy bukuroshet shqiptare kanë bukuri të ndryshme, por janë shumë simpatike, e ndërsa në këto 10 ditë të fundit ato kanë nevojë për vota nga ana e atyre që navigojnë në internet.

Diana dhe Adrola janë duke marrë vota të mjaftueshme në krahasim edhe me vajzat e tjera ku këtë vit konkurimi është shumë i fortë i misseve nga shumë vende të botës. Miss Universe do të mbahet më 18 dhjetor 2012.M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Miss Universe two different Albanian beauty

Tuesday, 20 November 2012

Mis Kosova kuqezi ne “Miss Univers”

Megjithëse ajo ka dashur t’i mbajë sekret veshjet e saj, të cilat tashmë duket se janë gati të krijuara nga stilistja e njohur kosovare Vjollca Llapashtica, ja ku janë zbuluar. “Miss Kosova Univers 2012” , Diana Avdiu, do të jetë e veshur kështu siç po e shihni në foto, kuqezi në spektaklin e madh botëror “Miss Univers 2012” nga mesi i dhjetorit.

Këto foto ishin hedhur në rrjetin e saj social, ndërsa ne u interesuam ta dinim dhe vërtetuam se kështu do të vishet bukuroshja kosovare në këtë spektakël të madh bukurie.
M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Miss Kosovo red and black in the "Miss Universe"

Although she wanted to keep secret her wardrobe, which now seem almost created by the renowned designer of Kosovo Vjollca Llapashtica, here they are discovered. "Miss Kosovo Universe 2012", Diana Avdiu, will be dressed so as you can see in the picture, red and black in the world's biggest spectacle "Miss Universe 2012" by mid-December.

These photos were thrown in her social network while we were interesuam we knew and only confirmed it so wearable Kosovar beauty in this great spectacle of beauty.
M. GJ.

Wednesday, 14 November 2012

Aferdita dhe Diana, imazhe te modes "Tarik Ediz"

Te dyja bukuroshe dhe te dyja misse, jane bere imazh te shtepise se modes "Tarik Ediz" per koleksionin 2013 Pranvere-Vere.

Fjala eshte per "Miss Universe 2011" Aferdita Dreshaj dhe "Miss Universe 2012" Diana Avdiu, te cilat kane realizuar ne New York nje set fotografik me Fadil Berishen, te veshura me fustane te kesaj shtepie.

Imazhet e tyre tashme mund te shihen ne faqen zyrtare tarikediz.com

Marka "Tarik Ediz" ka origjinen ne Turqi ndersa veshjet e saj shiten ne me se 30 shtete nderkombetare, duke perfshire edhe SHBA-n. /Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Aferdita and Diana, images modes "Tarik Ediz"


Tuesday, 4 September 2012

Diana, “Miss Univers Kosova”, ne pishine

Diana Avdiu, vajza e cila sapo është vlerësuar si më e bukura e Kosovës, në spektaklin e zhvilluar në muajin maj, “Miss Univers Kosova 2012”, si duket po përgatitet para spektaklit botëror edhe me relaks.

Bukuroshja shihet në këtë foto që e zbuluam nga Facebooku i saj shumë “hot” në një pishinë, e cila nuk identifikohet se në cilin vend ka qenë.

Diana, pas pak javësh, do ta përfaqësojë Kosovën në spektaklin “Miss Univers 2012”, dhe urojmë që të renditet sa më lart dhe të ndihet në formë pas relaskit të saj në pishinë./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Diana, "Miss Universe Kosova" in pool

Diana Avdiu, the girl who once was regarded as the most beautiful of Kosovo, held in May spectacle, "Miss Universe Kosovo 2012", apparently getting ready before the show world with relaxation.

Saturday, 30 June 2012

Diana Avdiu, e bukur si nena, me syte si te babait

Ka vetëm pak ditë që bukuroshja e intervistës sonë ka fituar titullin e “Miss Universe Kosova 2012” dhe ka emrin e një princeshë, dhe duket e tillë, është Diana Avdiu.

Ka vite që merret me rrugën e modelizmit, por fati i ka buzëqeshur ashtu siç parashikohej ta fitonte këtë titull për ta përfaqësuar Kosovën në ‘Miss Univers 2012’, dhe për këtë vajza është tepër e bindur se do të arrijë më të mirën.

Nuk ka ndonjë objekt fati që do të donte ta merrte me vete në këtë spektakël bukurie, por “nanin” e vet, siç e quan ajo me përkëdheli dhe babanë do të donte t’i kishte me vete. Lexoni rrëfimin e saj me një diplomaci të bukur, kur pyetja është pak më e thellë, por edhe e thjesht në të tjera përgjigje.

Thursday, 28 June 2012

Diana Avdiu, e bukura e "Miss Universe"...


Diana, e bukura e ‘Miss Universe’

Diana eshte njera prej vajzave, e cila nuk ka dashur qe endrra e saj e kahershme te mbetet ne sirtar. Tashme ajo ka nje karriere, nje emer, nje endrra te realizuar dhe synime per te qendruar ne boten e spektaklit...

Nje projekt te madh ka nisur dhe jo pak te tjere e presin per ne te ardhmen. Ajo do te perfaqesoje Kosoven ne garen boterore “Miss Universe 2012” qe do te mbahet ne muajin dhjetor. Te gjitha keto, ajo i tregon ne kete interviste per portalin tone…

Saturday, 23 June 2012

Revista BLUETOOTH - 23 Qershor 2012

Revista BLUETOOTH, 23 Qershor 2012
 • Rozana: O sa mire me qene fajtor, ohej ohej! Kengetarja: Nuk konsumoj alkool, jam gati te bej analiza
 • Sinan Hoxha pushime luksoze me te dashuren. 
 • Seldi i kthehet "dashurise" se vjeter... publikon kengen e Sinanit ne "Facebook"!
 • Ne ndekje te Adelina Ismajlit 
 • Noizy: S'i njoh te gjitha femrat me te cilat kam fjetur. Pushime e shtrenjta te reperit dhe konflikti me "Babastars". Cdo mengjes ne shtrat me nje femer!
 • Diana Avdiu, bukuroshja e Kosoves ne "Miss Universe"
 • Liami: Kur te bij Evelina, do bejme "Sex Party"
 • Liami dhe Dritani mbledhin shqiptaret ne mbremje bamiresie...
 • Graciano: Jemi ndare; Lorena: S'dua te flas per kete histori
 • Enca Haxhia: Kengetaret te cilave dua t'i ngjaj
 • Elvis Pupa: Ne tetor, serish ne ekran!
 • Romina humb kile me trajtim
 • Cfare i lidh Rioccardo Coccianten me Luis Ejllin

Friday, 22 June 2012

Diana Avdiu, Miss Universe Kosova 2012

Diana Avdiu, Miss Kosova 2012

Kosoven ne Miss Universe do ta perfaqesoje bukuroshja Diana Avdiu, e cila eshte fituesja e ketij edicioni te Miss Universe Kosova.

Ajo arriti te mposhte 21 vajza tjera ne konkurrence per kuroren e me te bukures, ndersa me fitoren e saj te madhe ajo ia garantoi vetes pjesemarrjen ne Miss Universe.

Diana Avdiu pos cmimit te madh arriti te fitoje edhe Miss Press dhe Miss Interneti. /Telegrafi/

Video:


Intervista ne RTV21

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Avdiu Diana, Miss Kosovo 2012
Kosovo in Miss Universe beauty will represent Avdiu Diana, who is the winner of this edition of the Miss Universe. She managed to beat 21 other girls competing for the crown of the most beautiful, while her great victory she assured him participation in Miss Universe. Diana Avdiu beside the big prize she managed to win Miss Press and Miss Internet too. / Telegraph / ]]

Monday, 26 March 2012

Meti, ne “Big Brother”, per aventure

Intervistë me modelen Diana Avidu, mikeshë e Metit të BB5

 Nuk e ka asnjë të preferuar tjetër në reality-shou më të ndjekur shqiptar “Big Brother Albania 5”, përveç Metit. Kështu rrëfen për gazetën tonë modelja e njohur kosovare Diana Avdiu, e cila është shoqja më e mirë e djaloshit simpatik të BB5, Metit.

Vajza që e ka shoqëruar djaloshin edhe nëpër pasarelat e modës, thotë se në lidhje me vajzat që po e ngacmojnë aty brenda, Meti është duke bërë vetëm lojë dhe asgjë tjetër. Po a ka modeli kosovar një të dashur që e pret jashtë? Lexojeni intervistën dhe mësoni më shumë!

“Kosova Sot”: Duke ditur se ju jeni një mikeshë e mirë e Metit, po e ndiqni BB5, dhe si po ju duket Meti?
Diana Avdiu: Po, jam duke e ndjekur BB5. Meti i mirë është, po kjo nuk do të thotë që ai nuk ka ende energji për të qenë më aktiv brenda. Shpresoj t’i shkojë mbarë si deri tash!

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online