All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Diellza Kolgeci. Show all posts
Showing posts with label Diellza Kolgeci. Show all posts

Monday, 27 May 2013

Revista PALOMA - 25 Maj 2013

Revista PALOMA, 25 Maj 2013
 • Ronela Hajati: Te gjitha femrat sjellin ters!
 • Joana Gjuzi: Me Janin mbetem miq pas propozimit per martese. Elona eshte lesbike!
 • Vigani i BB: Nje vajze 9 vjec me propozoi per martese me unaze ne dore...
 • Genta e BB shfaqet ne publik duke u puthur me nje djale
 • Ermal Merdani: Dashurine e pare po e perjetoj tani!
 • Rezarta Skifteri, pritja e embel e femijes se dyte. Si ia bere surprize bashkeshortit lajmin e shtatzenise!
 • Kengetaret "lufte" ne prag te finales se "Videofestit". Zbulohen konkurrentet ne 16 kategorite.
 • Flori dhe Elvana, ne rivalitet per cmimin e pare
 • Diellza Kolgeci shfaqet gjysme nudo ne film
 • Eneda Tarifa sjell ne jete vajzen, Aria
 • C'duan Noizy dhe Ardian Bujupi ne mes te Berlinit?
 • Dafina, fejese me Dj Blunt?
 • Ledri Vula rikthehet si asistent regjisor

Wednesday, 22 May 2013

Diellza Kolgeci, seks pa tabu ne filmin shqiptar... [VIDEO]

Skena nudo e Diellza Kolgecit ne “Dashuria e Bjeshkeve te Nemuna 2”

Diellza Kolgeci eshte nje prej femrave me joshese te ekranit dhe modes ne hapesiren shqiptare. Bukuroshja nga Prishtina eshte kthyer ne ekranin e madh te kinemase pas 17 vitesh ne serine e dyte te filmit, “Dashuria e Bjeshkeve te Nemuna 2”. Diellza luan “Diellzen” nje vajze shqiptare, te njejtin rol ajo e ka luajtur edhe 17 vjet me pare. Ne faqen e Panorames ne Facebook, na kane derguar kete video, ku Diellza shfaqet ne nje skene mjaft te nxehte. Filmi eshte shfaqur ne kinema, ndersa pritet te shfaqet edhe ne vende si, New York apo Slloveni.Friday, 10 May 2013

Diellza Kolgeci: "Dashuria e Bjeshkeve 2", ka dale me bukur se c'kam pritur... [VIDEO]

Diellza Kolgeci
“Dashuria e Bjeshkeve te Nemuna 2” ne Prishtine

“Dashuria e Bjeshkeve te Nemuna 2” i regjisorit Ekrem Kryeziu, pas premieres ne Tirane, u shfaq per here te pare edhe ne Prishtine.

Vajza rugovase e rritur ne Amerike, Diellza rikthehet keshtu pas 16 vjetesh, kesaj here me nje tjeter histori dashurie, tashme ne zhanrin aksion dhe romance. Ajo dashurohet me nje djale nga Shqiperia. Dy protagonistet interpretohen nga Diellza Kolgeci dhe Florian Agalliu.

Filmi vjen si bashkepunim i shtepise filmike “Labia” nga Kosova dhe “Top Channel”, bashkepunim ky i cili sipas Kryeziut plotesoi mangesite qe kishte ne pjesen e pare.

Thursday, 18 April 2013

Diellza Kolgeci, rikthehet me "Dashuria e Bjeshkeve te Nemuna 2" [VIDEO]

Diellza Kolgeci
Sot premiera e filmit “Dashuria e Bjeshkeve te Nemuna”

Pas 17 vitesh filmi “Dashuria e Bjeshkeve te Nemuna” po kthehet perseri dhe modelja e njohur Diellza Kolgeci do te jete perseri me rolin kryesor te filmit.

Meqe “Top Channel” e ka blere filmin dhe ka bere post-produksionin e saj, ka te drejten apo ekskluzivitetin e saj, sot (18 prill) do te jap premieren e filmit qe do te shfaqet ne Tirane.

Sipas Diellzes ne kete premiere do te marrin pjese kritike te filmit,, politikan dhe artiste te ndryshem nga Shqiperia dhe mbare viset tjera. “Filmi “Dashuria e Bjeshkeve te Nemuna” pas Tiranes do te shfaqet edhe ne Prishtine, me daten 09 maj, dhe pastaj do te pasoj shfaqja edhe ne New York, Slloveni dhe ne shume shtete te tjera te botes”, ka thene ajo per “Zeri”.

Monday, 7 January 2013

ALBA FLASH NEWS: 7 Janar 2013

C'ka po shkruhet dhe c'ka po flitet kete jave:
 • Diellza Kolgeci, vjen me nje kalendar te vecante per vitin 2013 te realizuar ne formatin bardh e zi.
 • Zana Krasniqi raportohet te jete 3 muajshe shtatzene me nje biznesmen nga Londra.
 • Nora paralajmeron, se shpejti videoja e re "Big Love" ne bashkepunim me Vig Poppen, ndersa kenga eshte promovuar ne programet festive per Vitin e Ri
 • Bertan Asllani, shkruajne mediat, do te paraqitet me nje rol ne serialin e famshem turk "Sulltani i Madherishem"? Keto shkrime bazohen ne fotot qe kengetari beri me personazhet kryesore te ketij seriali turk. Mirepo, Bertani ka mohuar keto thashetheme se do jete pjese e serialit turk, duke thene se jane vetem foto dhe kaq.
 • Tuna ne lidhje me reperin e Babastars, Cozman? Sipas Telegrafit, fqinjet e kengetares kane pare reperin disa here duke dalur nga banesa e saj.

Monday, 31 December 2012

Diellza Kolgeci, realizon nje kalendar per Vitin e Ri

Vajza e shume profesioneve, Diellza Kolgeci, e cila para pak kohe u shfaq si tullace ne nje sfilate, kete vit ka realizuar nje fotoshoot te vecante per kalendarin 2013 qe do te jete nje dhurate per fansat dhe miqte e saj.

"Kalendari per here te pare eshte bere bardh e zi dhe per kete jam inspiruar nga nje foto e prinderve te mi. Eshte nje kalendar klasik, ku cdo foto ka nje pjese te shkruar qe mbart nje mesazh.", ka thene Diellza per revisten "Paloma".

Diellza ka pak muaj qe ka perfunduar xhirimet e filmit "Dashuria e Bjeshkeve te Nemuna 2", ku ajo luan rolin kryesor, e qe pritet te lancohet ne mars te vitit 2013. Ajo e pelqen aktrimin por nuk mendon se do e preferonte si profesion te pare. Karakterit te saj i pershtatet me se miri profesioni si juriste, qe e ve ne sfide dhe sic thote ajo, gjerat qe e vene ne sfide ajo i ben me se miri.

34 vjecare por ende me nje seksi look "vrastar", Diellza eshte nje menaxhere e perpikte e kohes dhe hapesires ku vepron, por qe nuk ka preferuar te zbuloj asgje ne lidhje me dashurine, pas lidhjes se fundit me nje basketbollist. /Albavipnews/

Sunday, 30 December 2012

Revista PALOMA - 29 Dhjetor 2012

Revista PALOMA, 29 Dhjetor 2012
 • Per festa me Olta Gixhari: Une, zoteruesja e "Pemes se arte"
 • Mekatarja Ciljeta
 • Ne pritje te 2013-s me: Monika Stafa, Arjon Muca, Besa Kokedhima, Olti Curri, Monika Lubonja, Simone.
 • Bledar Sejko dhe Adrian Lulgjuraj: Pretendojme te sjellim Eurovizionin ne Tirane. S'na ka ikur mendja  qe te vjedhim kenge serbe.
 • Arbana Osmani, nje kuzhiniere me pese yje!
 • Diellza Kolgeci: Meshkujt qe me ndjekin jane me te lumturit!
 • Miriam Cani: Shqiptaret jane te mbushur me negativitet, dine vetem te shajne!
 • Emina Cunmulaj kalon Krishtlindjet ne Bahamas
 • Redon Makashi formon grupin me femijet e ushtarakeve
 • Adelina Tahiri per Vit te ri, dhurate nje iPhone 5
 • Tuna, princesha rebele
 • Albana Osmani ne Londer per festat e fundvitit

Monday, 17 December 2012

"Ne boten e Miss-eve tullace", nga Aferdita Paqarada

ne foto: Suada Sherifi dhe Agnesa Vuthaj
Keshtu eshte dukur mbremja e se shtunes me 15 Dhjetor, ku ne nje sfilate te jashtezakonshme, jane paraqitur ish-misset shqiptare ne promovimin e linjes se re te dizejnatores, njeherit miss-it te pare te Kosoves, bukuroshes Aferdita Paqarada.

Aferdita, e cila eshte e diplomuar ne Londer ne degen e dizajnit dhe modes, pas 10 vite pauze, ka sjellur ne Prishtine koleksionin "Miss" pranvere-vere 2012, te prezantuar nen firmen "Aphrodite Couture" me moton "Jeta nuk eshte e mendafshte! Fustanet tona po" si dhe "Mbijeto, Hijshem!"

Ne sfilate moren pjese ish-misset: Agnesa Vuthaj, Armina Mevlani, Aurela Hoxha, Amernis Nokshiqi, Franceska Korance, Diellza Kolgeci, Donella Lena, Njomza Rozhaja dhe Suada Sherifi te cilat kane zbukuruar pisten me veshje elegante e shume komode per gruan bashkekohore.

Ajo me e vecanta e nates ishte paraqitja e misseve pa floke, tullace, qe kishte per qellim sensibilizimin e shoqerise per diagnostifikimin dhe mjekimin ne kohe te kancerit tek femrat, pasi dhe vet Aferdita eshte njera nga ato qe ka mbijetuar kete pervoje te hidhur.

Pas sfilates, te pranishmit, ne mesin e te cileve kishte edhe fytyra publike, si kengetare, politikane, aktore, dizajnere etj., jane argetuar ne nje "After Party" te shoqeruar me muzike dhe vallezim. /Albavipnews/

Monday, 3 December 2012

ALBA FLASH NEWS: 3 Dhjetor 2012

C'ka po shkruhet dhe c'ka po flitet kete jave:
 • Diellza Kolgeci ne New York per t'i vijuar xhirimet e filmit "Dashuria e Bjeshkeve te Nemuna"
 • Leonora Poloska per "Zeri": Do te dashurohem kur te jete kismet! Kengetarja ende mban titullin beqare.
 • Gazetaret Aulona Musta dhe Fatma Haxhialiu fillojne projektin "Thumb" qe mund te shihet vetem permes Youtube.
 • Ajshe Babatinca perfundon me sukses perfaqesimin e Kosoves ne "Miss Earth 2012" qe u mbajt ne Filipine me 24 nentor.
 • Anjeza Barbatovci, shqiptarja 21-vjecare qe perfaqesoi shtetin e Sllovenise ne "Miss Earth 2012"
 • Agnesa Vuthaj dhe Ajshe Babatinca ne koncertin e Jennifer Lopezit ne Manila te Filipineve

Monday, 5 November 2012

ALBA FLASH NEWS: 5 Nentor 2012

Per cka po shkruhet dhe per cka po flitet kete jave
 • Per shkak uraganit "Sandy", Rita Ora detyrohet te shtyj dy koncerte, ate ne New York dhe Filadelfi, ndersa behet e ditur se do kthehet prape me 17 dhjetor.
 • Ministri i Kultures, Memli Krasniqi, eshte shprehur krenar qe ka qene pjese e klipit "Shine Ya Light", ndersa disa e kritikojne se nuk ka bere shume qe te levdohet.
 • Eliza Dushku publikon 25 gjerat qe njerezit nuk dine per te
 • Zanfina ne nje interviste per "Paloma": E adhuroj trupin tim, s'kam asnje defekt"
 • Rob Kardashian publikon dy foto me Rita Oren ku ata shihen te afeksionuar ndaj njeri-tjetrit
 • Gjyste Vulaj publikon fotot e saj, 6-muajshe shtatzene
 • Shkendije Mujaj ne nje interviste per "Tung": Jam me seksi se Kim Kardashian!

Tuesday, 11 September 2012

Diellza Kolgeci: Nuk lejoj te behem rob i fames...

Diellza Kolgeci: ”Nuk lejoj qe fama te drejtoje jeten time”

Filmi kosovar “Bjeshket e Nemuna”, do te rikthehet pas 16 vitesh dhe perseri protagonistja e tij, do te jete artistja Diellza Kolgeci. Ish Miss Kosova, do te vij kete here ne rolin e nje femre ne karriere dhe me te sigurt ne vete duke lene pas keshtu vajzen e vogel te para shume viteve. Ne nje interviste per suplementin “TH&TH” bukuroshja Diellza tregon per xhirimet e filmit me te ri, projektet e saj te ardhshme si ne jete ashtu edhe ne fushen profesionale.

Diellza ne 25 korrik kane nisur xhirimet per filmit tuaj me te fundit “Dashuria e Bjeshkeve te Nemuna” si do te riktheheni pas 16 vjetesh?
-Pas gati 16 viteve sigurisht qe rikthimi im do te kete shume ndryshime. Rolido te jete me i nderlikuar pasi nuk jam me ajo adoleshentja e perkedhelur, tani jam nje femer me nje karriere ne New York. Nje femer e pjekur e qe ka kaluar shume gjera e qe nga ajo kohe eshte nje person tjeter por qe e kaluara e saj lidhet edhe me te sotmen.

Sunday, 26 August 2012

Diellza Kolgeci: Xhirimet fillojne me 3 shtator...


Diellza rikthehet ne filmin “Dashuria e Bjeshkeve te Nemuna 2”

Edhe pse ndodhet ne bregdet, Diellza Kolgeci ndjeke cdo aktivitet qe ka te beje me te. Ndonese tani ne keto dite ajo ndjehet mjafte e lumtur per faktin se do te nise xhirimi i filmit shqiptar “Dashuria e Bjeshkeve te Nemuna 2”.

Sipas Diellzes xhirimet do te fillojne me 3 shtator dhe do te jene disa vende qe do te realizohet ky film.

Sunday, 15 July 2012

Revista PANORMA PLUS - 14 Qershor 2012

Revista PANORAMA PLUS, 14 Qershor 2012
 • Eni Koci: Ne internet po vidhen miliona. Ceshtja ne Prokurori... Kemi bere kallezim penal per Aldor Ninin, Arben Hoxhen dhe Anxhela Faber, vjedhin 100 mije euro ne muaj
 • Fiks pas nje viti merr fund lidhja mes Rozana Radit dhe Mc Kreshes
 • Big Basta dhe Vesa Luma, pas nje viti lidhje, sillen ne publik si burre e grua
 • Shkendijes, pas fotove te nxehta i ofrohet rol ne nje film porno
 • Ja cmimet e kengetareve ne koncertet e veres. Nga 1000 deri 4000 euro. Paguhen me shume ata qe kendojne live. 
 • Shantazhohen VIP-at, u thyhen profilet dhe kercenohen me publikimin e bisedave intime
 • Ardian Fullani dhe Agim Zeqo mesojne vrapin
 • Linda Halimi nxjerr gjoksin ne shesh
 • Ja pse perfundoi ne tragjedi shetitja me skuter e "Big Mames"
 • Dafina me gjeste intime ne koncert, Ledri puthet nga dy femra

Diellza Kolgeci, superseksi...Diellza Kolgeci, superseksi

Kur moti i nxehte e ka kapluar qytetin e saj te zemres, Prishtinen, Diellza Kolgeci, ka vendosur t’i jap rreze trupit te saj ne plazhet e Ulqinit.  Modelja e bukur, tregoi format e saj perfekte te trupit, permes disa fotografive te cilat i vendosi ne faqen e saj ne rrjetin social ‘Facebook’. Gjithsesi, ajo gjithashtu shprehu mallin e saj per vendlindje, duke shkruar: “I miss my Pr”. /vipat/

Thursday, 14 June 2012

Diellza Kolgeci gjithnje me ide te reja...

Diellza gjithnje sjell risi

Diellza Kolgeci nje emer mjaft dominant, e cila me punen dhe sharmin e saj ka bere te cilesohet si nje femer e suksesshme. Po behen gjashte vjet qe ajo eshte bashkorganizatore e party-t “I Love Prishtina” qe shenohet ne prag te veres.

Kete vit ky party u realizua bashke me “Duplex Prishtina” per te cilen mbremje Diellza thote se shkoi cdo gje mire. Ajo gjate intervistes me “Zeri”-n, ka treguar se ka edhe disa plane per te ardhmen dhe per te cilat thote se do t’i zbuloj me kohe.

Jeni aktive ne disa evenimente ne vend, mbase jo si modele por si imazh i fotografise?

Me pelqen puna e organizimit te evenimenteve, e posacerisht te atyre ne te cilat jam edhe une pjesemarrese. Se fundi vlen te ceket pjesemarrja apo bashkepunimi im me ‘Duplex Prishtina’ me te cilet tani e gjashte vjet po organizojme party per diten e veres.

Sunday, 20 May 2012

Mjeshtri Avni Selmani me idete e tij fantastike

Eshtë bërë si e modës sot dhe një biznes i madh fotografia. Por kur flasim për mjeshtrin Avni Selmani kjo është me dëshirën më të madhe për artin e bukur dhe dashurinë e tij për të kapur një emocion të vecantë në një foto.

Fotografi nuk është se e pëlqen që të fotografohet, por që vetëm të fotografojë dhe madje ti japë edhe sic shihet në këtë rast një ndihmë modelës së njohur Diellza Kolgecit. Mësuam se këtë foto një asistent i tij ia ka bërë befas, ndërsa është realizuar në qendër të Prishtinës gjatë mëngjësit të së dielës.

Ndërsa modelja si gjithmonë edhe këtë herë një projekt të sajin që flitet të jetë shumë i madh, ia ka besuar fotografit Avni Selmanit për të realizuar këto fotografi si paralajmërim që do të vijë./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Master Avni Selmani with his fantastic ideas

Wednesday, 11 April 2012

Diellza Kolgeci po mendon per martese?

Diellza Kolgeci
foto: k.zhugolli
Ajo ka qenë imazh i “Kosova Fashion Week”, ndërsa edhe ka sfiluar në një natë, e veshur me të bardha. E kemi fjalën për modelen, ndoshta më të vjetër të pasarelës kosovare, Diellza Kolgeci.

E veshur me fustan të bardhë, Diellza me elegancën e saj u duk në skenën e “Javës së Modës” të mbajtur vetëm pak ditë më parë në Prishtinë. Por modelja të jepte përshtypje se tashmë ajo është e gatshme të martohet, pasi dhe vitet po kalojnë, ndërsa flitet se ajo është në lidhje me një djalosh nga Prizreni, dhe karrierën e saj do të rinisë si aktore, ku  do të jetë në një tjetër episod nga filmi “Dashuria e Bjeshkëve të Nemuna”.

Nuk dihet se sa është paguar Diellza për këtë pjesëmarrje në “Kosova Fashion Week”, por ndoshta mund të jetë edhe dalja e saj e fundit si modele./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Diellza Kolgeci is thinking about marriage?

It has been the image of the "Kosovo Fashion Week", and also has sfiluar in one night, dressed in white. The model we mean, maybe older Kosovar pasarelës, Diellza Kolgeci. Wearing a white gown, with its elegance Diellza appeared on the stage of "Fashion Week" held just days ago in Pristina.

Monday, 19 March 2012

Diellza Kolgeci: Bukuria nuk hap cdo dere...

photo: avni selmani
"Tradhtine nuk do e falja kurre!"

Bukuria s'te hap cdo dere

Duke qene nje femer e cila eshte certifikuar nga nje konkurs bukurie i eshte dashur te kaloje ne shume pasarela. Gjate kesaj dekade ka zgjedhur te mos jete vetem nje femer pasarelash, por dicka me shume.

Eshte zgjedhur Miss Kosova ne vitin 1995 dhe duket sikur ka dale dje nga ai konkurs bukurie. Diellza Kolgeci nuk eshte vetem e bukur, por ne sirtarin e saj ka shume diploma e ne jeten e perditshme ka nje sere angazhimesh, duke filluar qe nga Fashion Design e deri te avokatia. Vazhdon studimet per marredhenie nderkombetare dhe aktualisht punon ne fushen e marketingut.

Thursday, 8 March 2012

Diellza Kolgeci, per 8 Mars i dergon nenes 101 karajfila...

101 karafila per nenen

Ne diten e 8 Marsit merr dhurata te shumta edhe modelja e njohur Diellza Kolgeci, e cila ka persona te dashur qe ia urojne kete feste.

“Dhurate cdohere kam marre, edhe kur isha e vogel edhe pse kjo feste nuk me takonte mua, por cdo here babi na ka sjelle lule mamit dhe mua. Pastaj kur u rrita cdohere kam marre lule dhe ndonje dhurate nga persona te cmuar per mua dhe keshtu qe jam mesuar te marr. Andaj edhe sot pres, por nuk do te thote qe dhurate mund te marresh vetem nga i dashuri, une vitin e kaluar kam marre dhurate nga asistentja ime, e cila me ka befasuar shume dhe po ashtu edhe tani mund te ndodhe qe te marr dhurate edhe nga ndonje mik apo mikeshe e imja. Zakonisht keto festa i shfrytezojme qe te falenderojme njeri-tjetrin edhe per ate qe kemi qene mik apo mike te mira”, shton ajo.

Sunday, 4 March 2012

VIP Ballina: Revista PALOMA - 3 Mars 2012

Revista PALOMA, 3 Mars 2012
 • Franceska, modelja e perjashtuar nga shkolla
 • Anila jashte shtepise jeton ne varferi te madhe
 • Puthje treshe mes Metit, Aniles dhe Gentes
 • Emri i Anxhela Martinit shet shtepi
 • Shkendije Mujaj tregon me mire silikonin
 • Jessie J fanse e shqiptares Rita Ora
 • Bleona e ftuar nga Elton John ne festen e tij
 • Beatrix dhe Anxhelina ne fushate kunder makeup-it
 • Diellza dhe Tuna shkrijne boren
 • Ish "Big Brother"-istat rrefejne opinionet e tyre per banoret e rinj
 • Miloti, miku i ngushte i Elvisit tregon: Elvisi, "Don Zhuani" i Big Brother-it. Asnjera nga vajzat ne BB s'eshte per Elvisin
 • Vedat Ademi ne dashuri s'jam mashtruar kurre
 • Nga Niko Komani: Vajzat e mira veshin gjithcka, e keqija veshin Channel
 • 1 minute me Barbara Dinin

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online