All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Dion Gjinika. Show all posts
Showing posts with label Dion Gjinika. Show all posts

Tuesday, 21 January 2014

Lori Hoxha, triumfon ne "Dancing With The Stars"... [VIDEO]

Lori Hoxha & Dion Gjinika
Lori Hoxha fituese e “Dancing with the Stars 4”

Lori Hoxha ka triumfuar ne mbremjen finale te spektaklit “Dancing with the Stars”, duke u bere keshtu fituesja e edicionit te katert te ketij prodhimi te Vizion Plus e Tring, me patente origjinale nga BBC. Pas nje gare prej 11 puntatash, Lori dhe balerini profesionist Dion Gjinika, jane vendosur ne kete finale perballe me kengetaren nga Kosova Flaka Krelani, si dy finalistet e mbetura, rezultat i permbledhjes se votave te jurise dhe publikut. Yjet sfiduan njera-tjetren ne pjesen e fundit te spektaklit me nga tre kercime, rumba, mambo dhe tango performanca te cilat ne fund, folem ne favor te Lori Hoxhes dhe Dionit.

Bashke me trofeun e “Dancing with the Stars”, Lori Hoxha u vleresua edhe me cmimin e madh, apartamentin luksoz, dhurate e kompanise “Edial Al”. Me heret, mbremja finale e spektaklit ashtu sic pritej solli emocione dhe ethe gare. Puntata e 12-te e “Dancing…”, nisi me kercimin brazialian Samba, ku te peste finalistet, Lori, Aurela, Arjoni, Flaka dhe Aulona sollen energjine e karnavaleve te famshme braziliane.

Tuesday, 13 March 2012

Ornela Bregu ne "Dancing" me balerinin Dion Gjinika...

Ornela Bregu merr seriozisht “Dancing With the Stars”

“Dancing with the stars” spektakli i yjeve qe pritet te nis ne 29 mars, ne ekranin e Vizion Plus do te sjelle per publikun shume emra te njohur te skenes shqiptare, si Elvana Gjata, Zhaku, Aferdita Dreshaj, Seldi, etj. Por nje tjeter artiste qe do te ngjitet ne skene eshte edhe Ornela Bregu. Artistja dhe motra e Ministres se Integrimit, Majlinda Bregu, i ka munguar prej kohesh skenes shqiptare, por do te jete pjese e edicionit te 3-te te spektaklit te yjeve. Ne kete foto e shikojme te veshur shume sportive, dhe te shoqeruar nga balerini Dion Gjinika. Mesa duket Gjinika do te jete balerini profesionist qe do te shoqeroje Bregun pergjate performancave te saj. Ne nuk na ngelet gje tjeter vecse ti urojme suksese ne kete eksperience te re te sajen. /shqiptarja/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Thursday, 8 April 2010

Dancing With The Stars Albania: GENTA & DIONI, NATA 8

Dancing With The Stars Albania: Genta & Dioni, Nata 8, 8 Prill 2010 (08.04.2010)

VIP 10: GENTA ISMAJLI (& Dion Gjinika)

Vallezimi #1 Tango


Vallezimi #2 Samba

- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

]]

Thursday, 1 April 2010

Dancing With The Stars Albania: GENTA & DIONI, NATA 7

Dancing With The Stars Albania: Genta & Dioni, Nata 7, 1 Prill 2010 (01.04.2010)

VIP 10: GENTA ISMAJLI (& Dion Gjinika)


- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

]]

Thursday, 25 March 2010

Dancing With The Stars Albania: GENTA & DIONI, NATA 6

Dancing With The Stars Albania: Genta & Dioni, Nata 6, 25 Mars 2010 (25.03.2010)

VIP 10: GENTA ISMAJLI (& Dion Gjinika)


- - - - - - - - - -
+tag: gentiana ismaili
- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

]]

Thursday, 18 March 2010

Dancing With The Stars Albania: GENTA & DIONI, NATA 5

Dancing With The Stars Albania: Genta & Dioni, Nata 5, 18.03.2010

VIP 10: GENTA ISMAJLI (& Dion Gjinika)Verzioni i zgjeruar

+tag: gentiana ismaili
- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

]]

Thursday, 11 March 2010

Dancing With The Stars Albania: GENTA & DIONI, NATA 4

Dancing With The Stars Albania: Genta & Dioni, Nata 4, 11.03.2010

VIP 10: GENTA ISMAJLI (& Dion Gjinika)


+tag: gentiana ismaili
- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

]]

Thursday, 4 March 2010

Dancing With The Stars Albania: GENTA & DIONI, NATA 3

Dancing With The Stars Albania: Genta & Dioni, Nata 3, 04.03.2010

VIP 10: Genta Ismajli (& Dion Gjinika)


+tag: gentiana ismaili
- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

]]

Thursday, 25 February 2010

Dancing With The Stars Albania: GENTA & DIONI, NATA 2

DANCING WITH THE STARS ALBANIA 2010: GENTA & DIONI, NATA 2, 25.02.2010

VIP 10: GENTA ISMAJLI (& Dion Gjinika)


+tag: gentiana ismaili
- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

]]

Sunday, 21 February 2010

Dancing With The Stars Albania: GENTA & DIONI, NATA 1

DANCING WITH THE STARS ALBANIA: GENTA & DIONI, NATA 1, 18.02.2010

VIP 10: GENTA ISMAJLI (& Dion Gjinika)


+tag: gentiana ismaili
- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

]]

Friday, 19 February 2010

Genta Ismajli - Dancing With The Stars Albania

Genta Ismajli "Dancing With Stars" 1st Edition Albania, 18.02.2010

VIP 10: GENTA ISMAJLI (& Dion Gjinika)

"Dancing with the Stars" (Vallezim Me Yjet) nje spektakel i famshem boteror qe karakterizohet si nje reality show i llojit te vet, tashme ka filluar edhe ne Shqiperi. 12 personazhe te famshem "VIP" te shoqeruar nga 12 profesioniste te baletit do te garojne mes njeri tjetrit ne dy kategori "Ballroom" dhe "Latin". Kush do te fitoje 50,000 euro?

Spektakli i perjavshem do te jete live dhe transmetohet ne VizionPlus cdo te enjte ne ora 20:45.

Ndiqni Genta & Dion me poshte (video mundesuar nga besfort.de)

- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

"Dancing with the Stars" a world famous spectacle characterized as a reality show of its own kind, has already launched in Albania. 12 famous characters "VIP" accompanied by 12 professional dancers will be competing among each other in two categories "Ballroom" and "Latin". Who will win 50,000 euros?

The weekly spectacle will be broadcast live and in VizionPlus every Thursday at 20:45 o'clock.
]]
+tag: ismaili gentiana

Thursday, 18 February 2010

Dancing With The Stars Albania: GENTA & DIONI PROFIL!

Dancing With The Stars Albania: GENTA & DION PROFIL!

VIP 10: GENTA ISMAJLI (& Dion Gjinika)
Genta & DioniGenta Ismaili/Gentiana Ismajli,e njohur me emrin e artit “Genta”. Lindi ne Kosove me 4 Dhjetor 1984. Vetem disa muaj pas lindjes se saj, prinderit vendosin te shperngulen ne Cikago te Shteteve te Bashkuara te Amerikes. Ajo behet e famshme me kengen e saj te pare “Kthehu”. Ne moshen 19 vjecare kthehet ne Kosove dhe prezanton kengen e saj “Dridhem” e cila shnderrohet menjehere ne hit. Shume shpejt shnderrohet ne nje protagoniste te skenave shqiptare ne Shqiperi dhe ne Kosove. Here pas here shkeputet per te udhetuar drejt Shteteve te Bashkara te Amerikes, ku ka realizuar edhe nje album ne anglisht. Shume nga kenget e ketij albumi jane shkruar nga Kara DioGuardi, nje autore kengesh e famshme amerikane. Genta shquhet per kercimin e saj energjik duke dhuruar performanca mbreselenese.

Video prezantimi

- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

Genta Ismaili / Gentiana Ismajli, known by the name of art "Genta". Born in Kosovo on 4 December 1984. Only a few months after her birth parents decide to move to Chicago United States of America. She becomes famous with her first song "Go". At the age of 19 years back in Kosovo and presents her song "Dridhem" which become immediately hit. Very soon become a scenes actors in Albania and Albanians in Kosovo. Here to time off to travel to Bashkara States of America, which has also realized an album in English. Many songs of this album are written by Kara DioGuardi, a famous American songster. Genta known for her energetic dance while giving impressive performances. ]]

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online