All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Disco Enjoy. Show all posts
Showing posts with label Disco Enjoy. Show all posts

Tuesday, 10 December 2013

Elvana Gjata këndon himnin e flamurit në mes të Gjermanisë

Kanë qenë afër 3 mijë vetë të cilët kishin ardhur për të festuar Festën e Flamurit në diskon më të madhe të shqiptarëve në Europë në Enjoy në Stuttagart.

Ne ishim aty dhe ka qenë një nga mbrëmjet më të mira me rast të kësaj festë që është organizuar në natën e 30 nëntorit ku të pranishëm kanë qenë shumë artistë të njohur mes tyre Elvana Gjata, Gena, Bajram Gigolli dhe është prezantuar ky shoë organizaur nga dy djem artdashës Samiri dhe Musa, nga gazetari Maksi.

Në momentin që do të dilte Elvana ajo është mbuluar me një flamur kuqezi dhe ka dashur që show-n e saj ta niste jo një herë por mes shumë emocioneve dy herë me himnin e flamurit ku ka bërë që të gjithë shqiptarët të ndjehen si në vendlindjen e tyre.

Ne vumë re se aty kishte përvec shqiptarëve edhe të huaj që kishin ardhur si miq të pëbashkët me shqiptarët. Ky show ka qenë një nga më mëdhenjt dhe të suksesshëm të organizuar në Gjermani nga shqiptarët. Elvana më pas me hitet e saj ka bërë që të dridhe skenën e Enjoy, ndërsa për muzikën e  saj kujdeset si gjithmonë Andi DJ./Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Elvana Gjata sings the anthem and flag in the middle of Germany

Saturday, 23 November 2013

Elvana, Gena..gati për ta ‘kallur’ disko ‘Enjoy’

Një nga ambientet më madhështore në Evropë, ku të gjithë shqiptarët që jetojnë në Diasprë e frekuentonjë, disco “Enjoy” po përgaditet për Festën e Flamurit.

Samiri dhe Musa që e drejton këtë club kanë menduar të sjellin për këtë festë e kontretisht më 30 Nëntor emrat më të mirë të skenës shqiptare si këngëtaren seksi Elvana Gjata, dhe këngëtarin “in” Gena, por edhe artistin e njohur të muzikës ‘live’ Bajram Gigolli.

Do të jetë një natë fantastike dhe një show madhështor i cili do të prezantohet nga moderatori i njohur Maxi.

Ne mësojmë se kanë nisur rezervimet për këtë natë festive, e cila do të mbahet në diskon e shqiptarëve duke nisur nga ora 22:00 në diskon ‘Enjoy’ në Stuttgart./Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Elvana, Gena .. ready to 'burned' disco 'Enjoy'

One of the greatest venues in Europe, where all Albanians living in the frekuentonjë jasper, disco "Enjoy" is preparing for the Feast of the Flag.

Sunday, 17 November 2013

Samir Gërvalla dhe Mus Karrica, pronarët e diskos më të madhe shqiptare

Keni dëgjuar besoj për organizimet dhe atmosfera fantastike që bëhet në Diasporë, e konkretisht në diskon ‘Enjoy’ në Stuttgart.

E pikërisht aty ku këndojnë emrat më të njohur të skenës shqiptare, dhe ku shqiptarët që jetojnë atje zgjedhin këtë vend fantastik, pas e gjithë kësaj punë madhshtore fshihen dy shqiptarët me origjinë nga Kosova, Samir Gërvalla dhe Mus Karrica.

Djemtë artdashës dhe të palodhur mundohen që të sjellin muzikën e bukur shqiptare dhe atmosferën më të mirë atdhetare falë bashkëpunimeve që ata kanë me artisttë më ‘in’ shqiptarë.

Në diskon ‘Enjoy’ që në momentin që njoftohet se cili këngëtar do të jetë i pranishëm dhe datën se kur, nisin rezervimet nga të katër anët ku jetojnë shqiptarët, pasi janë të sigurt se aty adrenalina është në maksimum.

Ne mësojmë se për festën e Pavarësisë së Shqipërisë Samiri dhe Musa kanë menduar të sjellin për të pranishmit të cilët do të jenë të shumtë që të argëtohen nën shoqërinë e këngëtarëve më të njohur Elvana Gjata, Gena, Bajram Gigolli, një show-mbrëmje që do të mbahet në këtë disko të famshme më 30 nëntor./Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Samir Gërvalla and Mus Karrica , owners
greater Albanian disco

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online