All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Dj Andy. Show all posts
Showing posts with label Dj Andy. Show all posts

Tuesday, 23 April 2013

“Making off” me Florin, Genen, Andy dhe Avniun (Video)

Ju kemi thënë pak ditë më parë se dy artistët më me emër pasi kanë performuar në disa qytete të Kosovës dhe ku janë pritur për mrekulli, i janë drejtuar studios së fotografit të njohur Avni Selmanit.

Gena dhe Flori së bashku më Andt DJ do të vijnë shumë shpejt me disa superfoto të realizuar nga fotografi, por duket në këtë video ‘Making Off” që djemtë janë argëtuar edhe mjaft, ndërsa mjeshtri Selmani shkrepte aparatin.

Kjo video që shihni është realizuar nga produksioni i njohur kosovar “Vissoundmedia Vsm”, ndërsa disa foto do të mund ti shihni në numrin më të ri të revistën prestigjioze ‘OK’./Maksim Gjokaj/

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
"Making Off" with Florin, Gene, Andy and Avni

Sunday, 26 August 2012

Julka dhe Dj Andy relaksohen ne Greqi...

Julka dhe Dj Andy Gramm po shijojne pushimet ne Greqi. Cifti i njohur i skenes eshte larguar nga obligimet ne Tirane per t’u relaksuar ne bregdetin grek per disa dite, ndersa me vete kane marre dhe djalin e tyre, por Julka nuk ka preferuar te tregoje linjat trupore ne plazh, duke postuar vetem disa foto e veshur. /panorama plus/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Julka and Dj Andy Gramm are enjoying holiday in Greece. The couple left the scene known in Tirana obligations to relax in the Greek coast for a few days, and with them have taken and their son, but Julka preferred not to show body lines on the beach, just posted some pics wearing clothes. / panorama plus / ]]

Monday, 23 July 2012

Elvava dhe Flori serisht ne Amerike

Elvana Gjata, Flori Mumajesi dhe Dj Andy Gramm rikthehen ne Amerike per te mbajtur koncert, pasi provuan te suksesshem vitin qe shkoi.

Tre pikat, do interpretojne me 1 shtator ne Highline Ballroom te Manhatanit dhe mos beni gabim te mungoni pasi do kaloni nje nate vertet te bukur! /Albanaic/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Elvava and gold again in America

Linkin Park, Flori Mumajesi and DJ Andy Gramm returned to America to hold the concert, proved successful as last year.

Three points will interpret the September 1 at highline ballroom in Manhattan and do not get it wrong to miss because it will really spend a beautiful night! / Albanaic /

Tuesday, 20 March 2012

Nora Istrefi zevendeson Elvanen ne koncerte...

Flori dhe Andy Gram ne koncerte zevendesojne Elvanen me Nora Istrefin

Gjate kohes qe Elvana do te jete pjese e spektaklit ‘’Dancing with the stars’’, Flori Mumajesi dhe Andy Gramm do te vazhdojne me suksesin e tyre dhe performancat ne vendet ku jetojne shqiptaret. Edhe pse fansave do t’u mungoje shume Elvana, Flori dhe menaxheri i tyre, Andy Gramm, kane menduar per nje zevendesim te Elvanes me nje tjeter kengetare, vetem per koncerte, te pakten deri ne kohen kur Elvana te mbaroje garen ne kercim.

E vetmja kengetare nga Kosova, e cila ka mbajtur raporte shume te mira me Florin, eshte Nora Istrefi, dhe pikerisht ajo do te zevendesoje Elvanen ne koncerte gjate kesaj periudhe, duke vazhduar keshtu me koncertin e radhes qe do te jete ne Suedi. /panorama plus/

Monday, 14 November 2011

Flori dhe Elvana Koncert ne Kanada me 20 Nentor

Flori, Elvana dhe Dj Andy, koncert ne Kanada

Tashme ata jane te pandare nga njeri-tjetri. Flori Mumajesi, Elvana Gjata dhe Dj Andy Gramm, po i shohim cdo dite e me shume bashke ne koncerte dhe kjo sepse suksesin e kane gjithmone te garantuar. Te tre bashke do te shkojne edhe ne Kanada, ku do te mbajne nje koncert per te gjithe shqiptaret atje.

Sipas videos qe kane hedhur ne profilet e tyre ne Facebook, kjo eshte hera e pare per artistet qe shkojne ne Kanada dhe te tre bashke premtojne show dhe spektakel per te gjithe shqiptaret e Torontos.

Te tre bashke jane me te suksesshmit ne fushat ku aderojne, Elvana si kengetare, Flori si kompozitor dhe kengetar, ndersa Andy si Dj dhe si krijues here pas here. /bluetooth/nentor 2011/

Detajet e koncertit:

Ne Toronto, Canada me 20 Nentor 2011
Maro Supper Clubb
143 Liberty Street
647 979 7079

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online