All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Dj Wrondon. Show all posts
Showing posts with label Dj Wrondon. Show all posts

Tuesday, 14 August 2012

Genta Ismajli: Ishte zenke, jo rrahje...

GENTA: ISHTE ZENKE, JO RRAHJE

“Ishte vetem nje zenke e vogel, prej se ciles DJ eshte pushuar nga puna dhe per kete ndoshta edhe jane shtuar fjale per emer apo per interesa te tjera personale”, keshtu e ka sqaruar incidentin ne fjale kengetarja e njohur, Genta Ismajli, gjate nje prononcimi per gazeten “Express”. Dhe si duket nuk ka dashur t’u jape rendesi mediale rastit, por ne anen tjeter ka dhene deklarate ne polici dhe ka angazhuar avokat, ndersa rasti tashme eshte ne duar te gjykates, sic thote ne interviste Dj i kengetares. Genta eshte ne pergatitje te nje kenge te re ne duet me Noizy-n, ndersa per hitin e fundit ajo thote: “Kenga ‘Ole Ole’ eshte pritur shume mire, gje qe shihet dhe nga statistikat e ndryshme sidomos ne internet dhe jam e lumtur qe per nje kohe te shkurter kjo kenge ka mundur te rrembeje zemrat e publikut e ne vecanti fansave te mi”, ka thene kengetarja.

Dj WronDon: Genta nje kengetare e deshtuar...

Dj WronDon: Une nuk rrah femra, Genta nje kengetare e deshtuar

Javes qe kaloi nje lajm mbi kengetaren e njohur kosovare, Genta Ismajli, mbushi te gjitha portalet ne te cilat thuhej se Dj i saj personal e ka sulmuar kengetaren ne mes te koncertit, dhe me pas ajo ka anuluar mbremjen dhe ka e pushuar nga puna ate.

Incidenti ne fjale ka ndodhur ne restorant “Rozafa” ne qytezen e Malisheves, ku Genta ka qene e shoqeruar nga menaxheri, motra e saj Mani, si dhe Dj WronDon me te cilin ka plasur konflikti. Po cila eshte e verteta e gjithe kesaj ngjarjeje? ‘’Genten nuk e kam preke me dore, neper gazeta po thote qe nuk e kam rrahur por me ka larguar nga puna, une jam larguar vete nga ajo sepse ka genjyer shume. Pas fjalosjes, te nesermen ajo ka shkuar ne polici ne Malisheve dhe me ka paditur sikur une e kam rrahur dhe e kam lenduar ne fytyre.

Sunday, 12 August 2012

Revista PANORAMA PLUS - 11 Gusht 2012

Revista PANORAMA PLUS, 11 Gusht 2012
 • Ermali & Franceska. E verteta e ndarjes.
 • Pas problemeve me shendetin, Ami nderpret shtatzenine
 • DJ Wrondon: Une nuk rrah femra; Genta, nje kengetare e deshtuar. Genta: Ishte zenke, jo rrahje!
 • Kastro Zizo: Aventura ime e re si kuzhinier, ja VIP-at qe do shijojne pjatat e mia ne festen e "Birra Korca"
 • Fotot e dasmes se Mirjetes se BB4. Mirjeta: Kam plane te behem nene me dy femije
 • Stresi & Ronela ironizojne te varferit, video-skandali ne youtube kritikohet nga fansat
 • Pas ndarjes nga e fejuara, Lyrical Son shijon pushimet me miqte
 • Jehona Sopi publikon fotot e para si shtatzene, gati klipi i ri
 • Elhaida Dani triumfon me kater cmime ne "Champions League Festival" te Rumanise
 • Alessio Alia shijon pushimet dhe tregon trupin ne forme
 • Gerta Heta rikthehet ne televizion si moderatore
 • Spartak Ngjela nuk ndahet nga bukuroshet

Revista BLUETOOTH - 11 Gusht 2012

Revista BLUETOOTH, 11 Gusht 2012
 • Fjolla Morina: Seks per here te pare kur u martova, isha 17 vjec. Marredhenia me vajzen, koleget me te cilat s'flet dhe muzika. Femer seksi eshte ajo qe ben femrat te mendojne per seks.
 • Orinda Huta: Vera ime, pa pushime. Projektet e reja ne televizion dhe kenga qe pritet te dale shume shpejt
 • Genta sherr me DJ personal. Kengetarja: Vetem e hoqa nga puna; DJ: Reagova kur me hodhi ne rruge.
 • Shkenda Dubova pozon nudo
 • Cifti ne krize. Ermali pushime me shoqerine, zemerohet Franceska
 • Xhemi Shehu: Pas lindjes u bera paranojake
 • Foto: Adi i BB2 pushime intime ne Jale
 • Liria e Argita Berisha, pushime ne Dhermi
 • Nora Istrefi behet klientja e pare VIP e dyqanit te Linda Halimit
 • Gerta Heta dhe Genti Lako pushtojne territorin e muzikes
 • Kujt i thote "Te Dua" Flori?!

Friday, 10 August 2012

Dj Wrondon mohon te kete sulmuar Genten, ceshtja ne gjyq...

DJ WRONDON: NUK E SULMOVA GENTEN

Pas reagimit te Gentes se ajo nuk eshte rrahur me DJ-in e saj, ka pasuar edhe reagimi i vet DJ Wrandon i cili ka thene se nuk ka pasur asgje, pos nje zenke ne mes te tyre.

“Ate nate ka qene shume nervoze, se u ndiente shume si nje Diva dhe eshte nervozuar kur ka ardhur te kendoje, nuk i ka pelqyer vendi, e ne ate vend kemi qene edhe vitin e kaluar ne restorant ‘Rozafa’”, thote DJ.

Sipas tij, ai ka marre veturen dhe bashke me kengetaren kane shkuar deri ne qender te Malisheves tek qarkorja.


Saturday, 4 August 2012

Genta ne konflikt fizik me Dj Ron-in...

Genta Ismajli: Rrihet nga Dj i saj personal

Ka mjaftuar nje debat dhe kengetarja kosovare Genta Ismajli, eshte rrahur dhe goditur nga Dj i saj personal, Dj. Roni. Sherri ka ndodhur ne nje koncert ne Malisheve, nje qyteze e vogel ne Kosove, ku kengetarja ishte e ftuar te kendonte dhe performonte.

Deshimtare te shumte ne vendngjarje konfirmojne per TH&TH se kengetarja i ka bertitur Dj-t te saj dhe ky i fundit ka ushtruar dhune fizike ndaj saj.

Nuk e dime se cfare masash do te marr kengetarja, por deshmitaret thone se skena qe ata kane pare nuk ka qene fort e kendshme as per ta, as per vet kengetaren.


Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online