All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Domenika Caushi. Show all posts
Showing posts with label Domenika Caushi. Show all posts

Saturday, 11 February 2012

VIP Ballina: Revista Plus - 10 Shkurt 2012

Revista Plus, 10 Shkurt 2012
 • Adelina Ismaili: "Ne Europe nuk te lejojne motren nese s'ka talent, shume motra jane kthyer mbrapa"
 • Domenika Caushaj serish ne "Big Brother 5"
 • Jonida Maliqi: Si mund te pergojohet nje engjell i porsalindur
 • Flori Mumajesi do te jete organizator i Top Fest 9
 • 7 mije euro per klipin e ri te Elvana Gjates
 • Albana Osmani dhe Eneida Tarifa shoqe per koke
 • Endrit Mertiri lidhet me Miss Shqiperia
 • Vivian Canaj: Marredhenia me me moden dhe Joni Pecin
 • Nora Istrefi injoron thashethemet mbi Robertin
 • Maya: Jam duke pritur mashkullin ideal, nuk ka problem me i ri apo me i vjeter
 • Ronela Hajati shet iPhone pasi mbetet pa leke
 • Andi Karasani: ja se c'duhet te besh, per te qene i preferuari i vajzave

Monday, 16 January 2012

Domenika hyn ne boten e spektaklit italian


Domenika Caushaj ose siç e njohin të gjithë Domi e “Big Brother” po përgatitet t’i futet seriozisht rrugës së artit. Ajo tashmë është bërë pjesë e spektaklit italian duke u angazhuar si skenografe në një prej studiove skenografike më të famshme italiane. Domi është bërë pjesë e “Scenografia International” ku drejtori artistik është Roberto Ciambrone.

Domi po bashkëpunon për realizimin e skenës “Ballando con le Stelle”, një format televiziv shumë i ndjekur për publikun italian. Domi do t’i jap studios kreativitet, grintën që e karakterizon-thotë drejtori Roberto Ciambrone. Ciambrone është titullari dhe drejtori artistik i La Scenografia(Skenografia), një sipërmarrje romane që punon në më shumë se 20 vjet në fushën e artit skenik dhe te gjithave aktivitetet me të paralel.

 “Puna jonë-, na shpjegon Ciambrone, “lind nga dëshira për të përballuar një sjellje origjinale dhe të re në punën e skenografisë. Kemi kërkuar të dalim nga koordinatat tradicionale, duke preferuar një afrim të projektit dhe krijimin e tij ditë pas dite, i cili rrjedh nga një vizion modern për të ngritur skenën. Një kast teknikësh, njerëz profesionistë midis, arkitektë, skenografë, piktorë, skulptorë, projektues grafik, teknikë dhe dekorator, ndjekin realizimin deri në dorëzimin dhe instalimin e strukturës.

Monday, 19 December 2011

VIP Ballina: Revista PALOMA - 17 Dhjetor 2011

Revista PALOMA, 17 Dhjetor 2011
 • E kam te veshtire me djemte amerikane. Anxhelina Hadergjonaj rrefen per here te pare gjithcka nga jeta e saj ne Amerike, djemte, shoqeria, ushqimi dhe karriera ne token e premtuar!
 • Noizy: Per faj te Edites me kane ndaluar te takoj vajzen!
 • Tuna pret nje femije me Noizy-n
 • Flori i "Portokalli"-se ndahet nga e dashura
 • Ertemiona Mejdani reagon ndaj thashethemeve per lidhjen e saj me kengetarin korcar. Devis Xherahu, mashkulli me te cilin do isha dashuruar
 • Valon Kaba, modeli shqiptar i preferuari i homoseksualeve
 • Sabina Dana: Kengetaret me njeri-tjetrin armiqte me te medhenje!
 • Elvana dhe Flori krishtlindje ne New York
 • Nora Istrefi kopjon Elvanen
 • Mc Kresha tregon per lidhjen e tij me Rozana Radin. Mora vajzen me te mire te Tiranes!
 • Enxhi Kamenica shfryn buzet!
 • Domenika Caushi ne "Ballando con le stelle"? E lash Seldin pasi zbulova homoseksualitetin e tij!
 • Lidhjet dhe ndarjet me te bujshme te 2011-tes
 • Viti i ndryshimit. Si ka ndryshuar stilin personazhet e skenave tona
 • Me Neden dhe Ogrenin. Te rinjte shqiptare dhe e ardhmja europiane!

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online