All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Dorela Ademi. Show all posts
Showing posts with label Dorela Ademi. Show all posts

Thursday, 6 September 2012

Vedat dhe Dorela Ademi: Nje djale, dhurata qe vjen per Krishtlindje...

Vedat & Dorela Ademi

Vedat & Dorela Ademi: Nje djale, dhurata qe u vjen per Krishtlindje

Vedat Ademi, kengetari i njohur i muzikes live dhe i jetes se nates ne kryeqytet, se shpejti do te behet baba. Ne pritjen e embel per t’u bere prinder, ai dhe bashkeshortja, Dorela, flasin per emocionet e bukura.

Do te jete nje djale dhe ata mezi po e presin. Madje, babi Vedati ka nisur t’i beje koncerte recitale. Dhe reagimi i tij vjen menjehere… Ca shkelmime ne barkun e mami Doreles. Muaji dhjetor, bashke me festat e fundvitit do te sjelle edhe dhuraten me te bukur ne jeten e ciftit Vedat dhe Dorela Ademi. Bashkeshortja e kengetarit aq te dashur per publikun, sidomos ate femeror, eshte ne muajin e gjashte te shtatzenise. Prej dites se pare qe mesuan lajmin e shumepritur, i gjithe cikli i jetes se tyre ka ndryshuar ndjeshem. Me te distancuar ne frekuentimin e jetes se nates dhe daljeve me shoqerine deri ne oret e para te mengjesit, pasi fokusi i momentit per te dy eshte vetem femija. Nje pervoje e panjohur per Vedatin dhe te shoqen, qe sigurisht i ka gjetur pa eksperiencen prinderore, por jo pa deshiren per te shtuar familjen dhe per t’i dhene jete krijeses se vogel qe pritet te linde pas disa muajsh.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online