All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Dorian Gjoni. Show all posts
Showing posts with label Dorian Gjoni. Show all posts

Monday, 11 February 2013

Sot nis "Top Fest 10" [VIDEO]

Klea Huta, Venera Lumani dhe Keler Sufja, prezantues

Edicioni i 10-te i “Top Fest”

Edicioni i 10-te i festivalit me te ndjekur te muzikes bashkekohore shqiptare, ”Top Fest”, do te nise rrugetimin e tij kete te hene ne ekranin e Top-Channel”.

Ky eveniment i shumepritur muzikor do te sjelle per publikun shqiptar shume performanca te reja, ku nuk do te mungojne edhe surpizat.

”Ne kete edicon do te kete shume artiste te rinj dhe nje produksion modern. Jemi ne ediconin e katert te te keduarit live ne “Top-Fest”, duke qene edicioni i 10 presim nje spektakel te madh. Rrymat alternative moderne dhe punimet e artisteve, te nje cilesie verete te larte, pritet te krijojne nje spektakel jo vetem ne mode, por te nje niveli me te vertete bashkekohor”, deklaroi Dorian Gjoni, drejtuesi artistik i ketij festivali.

Monday, 7 May 2012

Dorian Gjoni: 38 emra vazhdojne garen ne gjysmefinale te "Top Fest 9"

Dorian Gjoni: Ja emrat e gjysmefinalisteve ne “Top Fest 9”

Tashme gara e “Top Fest 9” ka hyre ne zonen e nxehte te shifrave. 38 artiste jane perzgjedhur per fazen gjysmefinale qe do te prezantohen ne datat 4, 11 dhe 18 maj ne oren 21:00 ne “Top Channel”. 16 kenge do te arrijne te prekin finalen me 3 qershor ne Pallatin e Kongreseve, ku do te ndahen 10 trofe. Drejtori artistik i ketij festivali te muzikes Moderne, Dorian Gjoni, zbulon emrat e kengetareve te perzgjedhur per gjysmefinale, ku per here te pare kenget do te kendohen ne dy versione, akustik dhe origjinal.

Ka mbaruar faza e prezantimit te kengeve te “Top Fest 9” dhe tashme kemi hyre ne fazen gjysmefinale. Sa kenge jane perzgjedhur per kete faze?
Ne fazen e dyte te edicionit te nente te “TopFest” qe eshte faza gjysmefinale, u perzgjodhen 38 artiste. Ata do te vazhdojne konkurrimin per nominimet dhe per trofete.

Revista PANORAMA PLUS - 5 Maj 2012

Revista PANORAMA PLUS, 5 Maj 2012
 • Ornela Bregu: Si do rikthehem ne ekran me nje show gjigant
 • Rita Ora, ne mesin e 100 femrave me te bukura ne bote
 • Dafina per marredhenien me Ledrin: Ekspozimi i tepert prish lidhjen!
 • Babai i Ermalit: Nuk fusim te panjohur ne familje, nuk dime asgje per Francesken!
 • Erjonin e braktis e dashura, krijon nje lidhje te re. Sonja, parukierja e shumeperfolur nuk e pret me Erjonin, lidhet me nje te huaj.
 • Alma & Shkelqimi presin vajze
 • Dorian Gjoni: Ja emrat e gjysmefinalisteve ne "Top Fest 9"
 • Adelina Ismaili ne "Miss & Mister Zvicra Frankofone" si anetare jurie
 • Angela Martini pushton revistat e boksit ne Turqi
 • Video nudo e Zanfines nuk ekziston, kengetarja publikon setin e ri fotografik
 • Mihrija dhe Naimi, pas 20 vjetorit te marteses perseri si nuse e dhender

Sunday, 4 March 2012

VIP Ballina: Revista PANORAMA PLUS - 3 Mars 2012

Revista PANORAMA PLUS, 3 Mars 2012
 • Elvisi BB5. Flet e dashura Valbona Bajraktari: Ju rrefej dashurine trevjecare. Elvisi eshte superpotent ne shtrat, Qetsori eshte xheloz
 • Bleona Qereti shfaqet mbipeshe
 • Albana Osmani drejton "Fun Club", qe kete te diel vjen i riformatuar
 • Turjan Hyska: Sali Berishen e duam ne "Apartamentin 2XL" per humorin dhe batutat e tij
 • Gara ne "Dancing", kete here mes femrave VIP super seksi
 • Altin Basha: "Portokalli" ne shfaqjen e 201, ja surprizat e sezonit te ri
 • Flori Mumajesi hyn ne diete intensive dhe humb 10 kg. Dieta javore e Florit.
 • Gjoksi i Ciljetes, arma e saj e forte apo pika e saj e dobet?
 • Linda Halimi shperngulet ne Amerike, synon "American Idol"
 • Big Mama, foto lajm, feston ditelindjen me nje torte shume te vecante
 • Adrian Gaxha: Suksesi im i radhes me 10-vjecarin ne Top Fest

Dorian Gjoni: Top Fest 9 do jete gare mes emrave Big dhe atyre te rinj...

Dori Gjoni: “Top fest 9”, ja emrat big dhe ata te “The voice”

Do te jete nje gare maratone mes emrave Big dhe atyre te rinj ne muzike. Te gjithe perballen me nje sprove te madhe per nje kengetar profesionist qe eshte te kenduarit “live”. Tashme ata e kane marre parasysh, ndersa sapo ka nisur festivali i 9-te i “Top Fest” ne “Top Channel”. Drejtori artistik i festivalit, Dorian Gjoni, zbulon emrat e kengetareve pjesemarres, me te cilet kete edicion jane ne gare dhe finalistet e “The Voice”.

Ka nisur edicioni i 9-te i Top Fest. Sa do te jete numri i te gjithe kengetareve pjesemarres?
- “Top Fest” edhe kete vit do te prezantoje nje numer te madh artistesh. Jane paraqitur shume kenge te bukura dhe, duke u nisur nga ky fakt, ne kemi menduar qe te shtojme numrin e pjesemarresve. Deri tani jane perzgjedhur rreth 120 artiste, por ne jemi duke bere perzgjedhje te tjera per t’u dhene mundesi edhe disa artisteve te tjere, te cilet kane sjelle krijime shume te mira.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online