All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Dorina Leka. Show all posts
Showing posts with label Dorina Leka. Show all posts

Friday, 11 May 2012

Gjergj dhe Dorina Leka, Tingujt qe na lidhin...

Gjergj Leka: Une dhe ime bije

Nje marredhenie aspak e zakonte babe e bije. Veshtiresite e fillimviteve ’90-te, ndarja nga e bija kur ishte ende e vogel, ribashkimi dhe koha e bashkepunimit. Rrefim per nje histori te vecante familjare nga Gjergj dhe Dorina Leka.

Vetem dy porosi i ka dhene Gjergj Leka te bijes kur shkeli pragun e adoleshences: te mos provonte kurre motorin dhe cigaren. Pjesen tjeter te rolit prej babai ne jeten e saj zgjodhi ta bente ne heshtje, pak i fshehur ne hije, duke i dhene nje liri te kontrolluar sipas menyres se tij. Dorina ia ndoqi te dyja keto porosi. Edhe tani qe i ka mbushur te 26 vjetet, kur ka bere shume zgjedhje te rendesishme ne jete, eshte e pavarur dhe ndan jeten me dike, nuk ka kuriozitet as per njeren dhe as per tjetren. Madje e shpreh hapur se eshte kunder cmendurive qe mund te rrezikojne jeten dhe sidomos atyre qe tymosin ose jane te dhene e te varur pas narkotikeve. E thote kete shume shpesh edhe kur perballe saj qendron Gjergji, i cili e adhuron fshehurazi me sy, duke shuar njeren pas tjetres cigaret e paketes qe mban mbi tavoline. Por ndersa i ati ia ka lejuar vetes kete nderhyrje, Dorina nuk provon t’i ngrihet kunder, sic zakonisht bejne femijet perballe prinderve ne raste te ngjashme, per t’i thene se edhe per te eshte koha te heqe dore nga keto vese qe dikur ai i perbetohej te mos i provonte kurre. Gjergj dhe Dorina Leka funksionojne keshtu.

Thursday, 22 March 2012

Dorina Leka me ne fund kendon shqip (Video)

Eshtë dashur që ajo të vinte në “X Factor Albania” që të performojë në gjuhën shqipe. Kjo është Dorina Leka, vajza e kantautorit të njohur shqiptar Gjergj Leka, e cila ka qenë e ftuar speciale në “X Factor Albania” dhe më në fund pas performancës me prezantuesen Alketa Vejsiu, ka kënduar si një Vace Zela e madhe, këngën “O ku ka si ti moj Shqipëria ime”.

Shikoni videon, ne u emocionuam dhe ju do te perjetoni te njejten emocion, sidomos ne kengen shqip.

Në fakt megjithëse ka pasur disa probleme kur fliste shqip, Dorina ka bërë që të gjithë të përlotën dhe është duartrokitur dhe ka ngritur në këmbë edhe jurinë. Kujtojmë që Dorina në “X Factor Italia” ka qenë një nga më të mirat e këtij spektakli./Albavipnews/

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Dorina Leka finally sings Albanian
It is supposed that it came to "X Factor Albania" to perform in Albanian. This is Dorina Alexander, daughter of the famous Albanian kantautorit George Alexander, who has been invited specilae the "X Factor Albania" and finally after the performance with prezantuesen Accident, sang like a great Vace Zela, the song "O where there as you Love My Albania ".

In fact, although there were some problems when speaking Albanian, Dorina has made all the përlotën and is acclaimed and has set foot in the jury. Dorina remember that the "X Factor Italia" has been one of the best of this spectacle./Albavipnews/

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online