All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Dorina Nizami. Show all posts
Showing posts with label Dorina Nizami. Show all posts

Saturday, 6 October 2012

Soni Malaj nostalgjike, ringjall "Spirit Voice"...

Pasi gjeti dashurine e jetes, Mirkon, pas "Dancing", ajo u shperngul nga Shqiperia dhe flitej per nje karriere te saj me producente te huaj, jashte vendit. Me pastaj u be nene, duke sjell ne jete vajzen Anna dhe dukej se fati i saj kishte marre nje rruge pa kthim, larg Shqiperise. Dhe, per nje cast menduam se e kemi humbur pergjithmone, kengetaren tone me te dashur Soni Malaj.

Por jo, gjerat nuk jane gjithmone ashtu si duken. Ajo u rikthye fuqishem ne Shqiperi duke u bere pjese e panelit te gjyqtareve ne "X Factor 2" dhe tashme lajmi eshte bere i ditur se do ringjall grupin e njohur "Spirit Voice", aty ku ajo filloi karrieren e saj te suksesshme si kengetare. Ate kohe, Soni njihej si Sonja e "Spirit Voice" dhe ishte me e vogla ne grup, qe perbente 4 vokaliste femra (Angjelina, Larisa, Dorina dhe Sonja) dhe nje djal (Brikel Guga) qe luante saksofon.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online